4 najlepsze narzędzia do konwersji audio dla systemu Linux

Czy musisz przekonwertować niektóre pliki muzyczne na komputerze z systemem Linux na inny format audio? Nie jesteś pewien, jakiego narzędzia użyć, aby wykonać zadanie? Możemy pomóc! Oto 4 najlepsze narzędzia do konwersji audio dla systemu Linux!

1. SoundConverter

SoundConverter to narzędzie do transkodowania dźwięku dla środowiska graficznego Gnome. Ma bardzo łatwy do zrozumienia interfejs użytkownika i obsługuje konwersję audio dla wszystkich nowoczesnych formatów, w tym OGG, ACC, MP3, FLAC, Wave i wielu innych. Ponadto SoundConverter może transkodować pliki wideo na audio.

Aplikacja SoundConverter ma wiele zalet, ale jej najlepszą cechą jest szybkość konwersji plików audio. Dzięki obsłudze wielowątkowości może w pełni wykorzystać wielordzeniowe procesory dla jednego z najszybszych narzędzi konwertera audio w systemie Linux!

Ważne funkcje

 • Obsługuje konwersję wideo-audio.
 • Ma szeroką gamę obsługiwanych kodeków audio, nawet niejasnych.
 • Obsługa procesorów wielordzeniowych sprawia, że ​​proces konwersji jest bardzo szybki!

Pobierz – SoundConverter

SoundConverter jest powszechnie dostępny we wszystkich nowoczesnych systemach operacyjnych Linux za pośrednictwem repozytoriów oprogramowania. Można jednak również pobrać kod źródłowy aplikacji z oficjalna strona internetowa.

Jeśli chcesz zainstalować program SoundConverter na komputerze z systemem Linux, najlepszym sposobem na to jest udanie się na Pkgs.org. Raz Pkgs.org, przejrzyj listę dystrybucji Linuksa i kliknij tę, której używasz. Następnie wyświetli informacje o instalacji SoundConverter.

2. Gnac

Gnac zapowiada się jako bardzo proste, łatwe w użyciu narzędzie do konwersji audio dla systemu Linux. Ma podstawowy interfejs użytkownika i jest skierowany przede wszystkim do użytkowników, którzy nie są ekspertami od mediów.

Aplikacja obsługuje większość współczesnych formatów audio i może na nie konwertować. Ponadto ma doskonały system kolejkowania plików, który pozwala użytkownikom konwertować partie plików audio jednocześnie.

Ważne funkcje

 • Niezwykle łatwy w użyciu interfejs graficzny jest idealny dla początkujących w Linuksie, którzy chcą konwertować pliki audio.
 • Doskonała funkcja kolejki ułatwia konwertowanie wielu plików dźwiękowych jednocześnie.
 • Gnac obsługuje szeroką gamę nowoczesnych formatów plików audio.

Pobierz – Gnac

Narzędzie konwertera audio Gnac jest dostępne w Arch Linux, Debian 8, Fedora 29/30, OpenSUSE Tumbleweed. Aby zainstalować go w dowolnej z tych dystrybucji Linuksa, przejdź do tej strony tutaj.

Gnac jest dość łatwy do zainstalowania w kilku nowoczesnych dystrybucjach Linuksa, dzięki chęci społeczności do dalszego wydawania nowych pakietów. Należy jednak pamiętać, że Ubuntu Linux (po 14.04), a także Debian Linux, nie mają dostępnych pakietów Gnac. Zamiast tego, aby korzystać z aplikacji w tych systemach operacyjnych, musisz pobierz kod źródłowy z SourceForgi sam go zbuduj.

3. Fre: ac

Fre: ac to konwerter audio typu open source dla systemu Linux, który może również pełnić funkcję rippera CD. Dzięki niemu użytkownicy mogą konwertować swoje ulubione pliki audio w systemie Linux na dowolny z nowoczesnych formatów, takich jak MP3, FLAC, AAC, WAV itp. Fre: ac obsługuje także freedb i może automatycznie dodawać tagi ID3 do plików audio, dzięki czemu rzeczy o wiele łatwiejsze.

W Linuksie jest wiele doskonałych konwerterów audio. Jeśli jednak potrzebujesz czegoś więcej niż tylko konwertera audio i chcesz zintegrować obsługę zgrywania płyt CD i oznaczania audio, Fre: ac to aplikacja dla Ciebie!

Ważne funkcje

 • Fre: ac nie tylko konwertuje pliki audio, ale może również wyodrębnić audio z płyt CD i zapisać je w różnych formatach audio.
 • Aplikacja obsługuje automatyczne tagowanie ID3 dla plików audio.
 • Fre: ac znajduje się w sklepach Snap i Flatpak, co czyni go jednym z najłatwiejszych konwerterów audio do zainstalowania na platformie Linux.

Pobierz – Fre: ac

Konwerter audio Fre: ac, w przeciwieństwie do innych aplikacji Linux na tej liście, nie znajduje się w żadnym repozytorium oprogramowania systemu operacyjnego. Nigdzie nie znajdziesz pliku DEB lub RPM do pobrania. Deweloper wybrał raczej bardziej nowoczesne podejście i przesłał go jako pakiet Snap do sklepu Snap oraz jako Flatpak na Flathub.

Jeśli chcesz wypróbować Fre: ac na komputerze z systemem Linux, włącz pakiety Snap lub obsługę Flatpak. Następnie otwórz okno terminala i wprowadź jedno z poniższych poleceń, aby Fre: ac działał.

Pakiet Snap

sudo snap install freac --beta

Flatpak

flatpak remote-add --if-not-exists flathub https://flathub.org/repo/flathub.flatpakrepo
sudo flatpak install flathub org.freac.freac

Aby uzyskać więcej informacji na temat pakietu Fre: ac Snap, Kliknij tutaj. Lub, aby dowiedzieć się o Fre: ac Flatpak, kliknij ten link.

4. FFMPEG

FFMPEG to potężny pakiet wiersza poleceń do transkodowania multimediów dla systemów Linux, Mac, Windows i innych systemów operacyjnych. Bardzo łatwo radzi sobie z każdym nowoczesnym formatem audio i jest często używany jako backend dla odtwarzaczy muzycznych, a nawet niektórych graficznych narzędzi do konwersji audio.

Aplikacja FFMPEG nie jest dla początkujących, ponieważ jest narzędziem wiersza polecenia. Jest jednak niezwykle wszechstronny i bardzo skryptowalny. Ma dziesiątki opcji, których brakuje w innych narzędziach konwertujących audio w systemie Linux, w tym możliwość konwertowania dźwięku na wideo, kompresji, a nawet obsługi przesyłania strumieniowego. Wystarczy powiedzieć; jeśli potrzebujesz potężnego konwertera audio w systemie Linux, potrzebujesz FFMPEG.

Ważne funkcje

 • FFMPEG jest wysoce skryptowalny i może być zautomatyzowany za pomocą skryptów bash dla Linuksa, programowania w języku Python i wielu innych językach.
 • FFMPEG obsługuje nie tylko konwersję audio, ale także obsługuje pliki wideo.
 • FFMPEG jest bardzo wydajny i ma dziesiątki zaawansowanych funkcji, które pokochają zaawansowani użytkownicy.

Pobierz – FFMPEG

Jak wspomniano wcześniej, FFMPEG jest we wszystkim. Od najczęściej używanej aplikacji muzycznej dla systemu Linux po ulubiony odtwarzacz wideo w systemie Linux, a nawet niektóre narzędzia do konwersji dźwięku z tej listy. Z tego powodu FFMPEG jest niezwykle łatwy w instalacji, nawet w niektórych najbardziej nieznanych systemach operacyjnych Linux.

Aby zdobyć FFMPEG, przejdź na ich oficjalną stronę internetową. Mają szczegółowe instrukcje, jak uzyskać absolutnie najnowsze informacje dla każdej dystrybucji Linuksa. Lub sprawdź Pkgs.org, ponieważ mają one pakiety do pobrania dla wszystkich współczesnych systemów operacyjnych.

Wniosek

Na tej liście omówiliśmy jedne z najlepszych narzędzi do konwersji audio na platformie Linux. Jakie jest twoje ulubione narzędzie do konwersji audio dla systemu Linux? Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej!

x