4 najlepsze programy do pobierania tapet dla systemu Linux

Znalezienie odpowiedniej tapety na pulpit systemu Linux może być trudnym zadaniem. Jest tak wiele możliwości! Jeśli masz dość kopania obrazów Google i innych witryn z tapetami w celu uzyskania idealnego obrazu, sprawdź naszą listę 4 najlepszych programów do pobierania tapet dla systemu Linux!

1. Fondo

Fondo to aplikacja do pobierania tapet dla systemu Linux. Aplikacja jest dystrybuowana głównie jako Flatpak i może przeszukiwać Unsplash.com w poszukiwaniu pięknych obrazów do wykorzystania jako tła na pulpicie.

Aplikacja Fondo doskonale nadaje się do pobierania tapet, ponieważ zapewnia obrazy w wysokiej rozdzielczości w różnych kategoriach, w tym w naturze, technologii, architekturze, zwierzętach i wielu innych.

Ważne funkcje

 • Użytkownicy mogą sortować wysokiej jakości obrazy na podstawie rozdzielczości.
 • Tapety są podzielone na kategorie według wykonawców, co ułatwia znalezienie więcej takich samych zdjęć od tej samej osoby.
 • Fondo automatycznie ustawia tapetę, więc nie trzeba przeglądać ustawień po pobraniu ulubionego obrazu.
 • Aplikacja Fondo obsługuje „tryb ciemny”, który znacznie ułatwia przeglądanie tapet w nocy.

Pobierz – Fondo

Najprostszym sposobem na zainstalowanie tapety Fondo jest sklep Flathub jako Flatpak. Powód? Flatpak jest obecnie obsługiwany w prawie wszystkich nowoczesnych systemach operacyjnych Linux; przeprowadzanie aplikacji przez to jest niezwykle łatwe.

Aby zainstalować Fondo Flatpak, musisz włączyć obsługę Flatpak w systemie operacyjnym Linux. Aby to zrobić, przejdź do naszego przewodnika, jak włączyć Flatpak. Następnie po skonfigurowaniu otwórz okno terminala i wprowadź poniższe polecenia.

flatpak remote-add --if-not-exists flathub https://flathub.org/repo/flathub.flatpakrepo flatpak install flathub com.github.calo001.fondo

Nie chcesz używać terminala do instalacji Fondo? Kliknij niebieski przycisk „Zainstaluj” na tej stronie tutaj! Uruchomi Gnome Software lub KDE Discover i zajmie się ciężką pracą dla Ciebie!

2. Wonderwall

Wonderwall to menedżer tapet pulpitu dla systemu Linux. Dzięki niemu użytkownicy mogą przeglądać tysiące dostępnych obrazów, które można wykorzystać jako tapety. Aplikacja jest dystrybuowana jako pakiet Snap lub pakiet Ubuntu DEB.

Aplikacja Wonderwall jest bardzo wydajna. Ma doskonałe funkcje wyszukiwania, takie jak kategorie obrazów, możliwość wyszukiwania według koloru, a nawet obsługę filtrowania obrazu na podstawie rozdzielczości.

Ważne funkcje

 • Wonderwall sortuje tapety na podstawie kategorii, ale ma również solidną funkcję wyszukiwania, która pozwala nawet użytkownikom znajdować zdjęcia na podstawie samego koloru.
 • Wonderwall pozwala użytkownikom filtrować wyniki wyszukiwania w celu dopasowania do określonych rozdzielczości ekranu.
 • Wbudowana funkcja przycinania / skalowania sprawia, że ​​tapety lepiej pasują do pulpitu.

Pobierz – Wonderwall

Wonderwall jest głównie dystrybuowany do użytkowników Linuksa za pośrednictwem sklepu Snapcraft z pakietem aplikacji Snap. Aby zainstalować program na komputerze z systemem Linux, musisz najpierw włączyć obsługę Snap. Nie masz pewności, jak skonfigurować Snap? Postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem tutaj, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Po włączeniu obsługi pakietu Snap na komputerze z systemem Linux Wonderwall jest bardzo łatwy w instalacji. Otwórz okno terminala i wprowadź poniższe polecenie.

sudo snap install wonderwall

Potrzebujesz pomocy w ustaleniu sposobu działania Wonderwall na komputerze z systemem Linux? Zapoznaj się z naszym szczegółowym samouczkiem na temat korzystania z niego!

3. WallpaperDownloader

WallpaperDownloader to aplikacja dla systemu Linux, która pozwala użytkownikom automatycznie pobierać różne obrazy do wykorzystania jako tapety na pulpicie systemu Linux na podstawie zdefiniowanych przez użytkownika wyszukiwań słów kluczowych.

Dzięki WallpaperDownloader użytkownik nie przegląda kategorii obrazów. Zamiast tego użytkownik wprowadza słowo kluczowe (lub słowa kluczowe), a program pobierający zapewni różne wysokiej jakości obrazy dla tych słów kluczowych.

WallpaperDownloader ma wiele do zaoferowania dla użytkowników Linuksa, którzy wiedzą, czego chcą od swoich tapet. Zapewnia mnóstwo funkcji i opcji (opcje źródła obrazu, opcje rozdzielczości tapet, obsługa dwóch monitorów), dzięki czemu jest to jeden z najlepszych programów do pobierania tapet dla systemu Linux!

Ważne funkcje

 • WallpaperDownloader może wyświetlać niekończące się tapety na podstawie słów kluczowych określonych przez użytkownika.
 • Ma solidną obsługę konfiguracji Linux z dwoma monitorami.
 • Pozwala użytkownikom przechowywać pobrane tapety do wykorzystania w przyszłości, zamiast kasować je po wybraniu nowego obrazu.

Pobierz – WallpaperDownloader

WallpaperDownloader jest dostępny dla wszystkich użytkowników Linuksa za pośrednictwem pakietu Snap. Aby go zainstalować, musisz mieć uruchomione środowisko uruchomieniowe Snap w swoim systemie. Aby włączyć środowisko wykonawcze Snap, postępuj zgodnie z tym przewodnikiem tutaj.

Po uruchomieniu środowiska uruchomieniowego Snap na komputerze z systemem Linux otwórz okno terminala i wprowadź następujące polecenie, aby uruchomić WallpaperDownloader.

sudo snap install wallpaperdownloader

Alternatywnie odwiedź Snap App Store tutaj i zainstaluj w ten sposób.

4. Różnorodność zmieniarki tapet

Variety Wallpaper Changer to aplikacja dla systemu Linux, którą można skonfigurować do sortowania różnych obrazów tapet udostępnianych przez użytkowników lub różnych źródeł internetowych.

Variety Wallpaper Changer nie jest narzędziem do pobierania tapet, jak inne programy z tej listy. Jego głównym celem jest zaoferowanie użytkownikom Linuksa potężnych sposobów zmiany tapety na pulpicie. Jednak wsparcie dla źródeł internetowych oznacza, że ​​użytkownicy mogą używać go jako downloadera, a jeśli chodzi o programy do pobierania tapet, różnorodność jest świetna!

Ważne funkcje

 • Może nie tylko zapewniać doskonałe tapety z różnych źródeł online, ale także umożliwia dodawanie własnych.
 • Można zaprogramować automatyczne przełączanie tapet w pokazie slajdów.
 • Różnorodne funkcje zmiany tapet są wysoce konfigurowalne i oferują różne efekty, przejścia itp.
 • Źródła, z których można pobierać tapety Różnorodne, użytkownik może dostosować.

Pobierz – Różnorodny zmieniacz tapet

Variety Wallpaper Changer to aplikacja dla systemu Linux na tej liście, która nie znajduje się w serwisie Flathub ani w sklepie Snap. Zamiast tego znajdziesz go tylko w tradycyjnych repozytoriach oprogramowania.

Obecnie Variety obsługuje wszystkie nowoczesne dystrybucje Linuksa (Ubuntu, Debian, Arch Linux, Fedora itp.). Aby go zainstalować, przejdź do Pkgs.org i kliknij system operacyjny z listy, aby uruchomić aplikację. Lub postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem na temat zmieniarki tapet, aby uzyskać bardziej szczegółowy zestaw instrukcji.

Wniosek

Na tej liście mówiliśmy o najlepszych aplikacjach do pobierania tapet w systemie Linux. Jaki jest twój ulubiony sposób na uzyskanie idealnej tapety na komputer z systemem Linux? Daj nam znać w komentarzach poniżej!

x