4 najlepsze zewnętrzne dyski SSD dla użytkowników systemu Linux do wyboru w 2021 r

Udostępnij teraz w social media:

Czy szukasz nowego zewnętrznego dysku twardego SSD do użytku w systemie Linux? Nie możesz dowiedzieć się, czego użyć do swoich potrzeb związanych z pamięcią masową? Możemy pomóc! Oto nasza lista 4 najlepszych zewnętrznych dysków SSD do użytku w systemie Linux!

Dyski SSD w systemie Linux

Zanim kupisz dysk SSD do użytku w systemie Linux, zrozum, że będziesz musiał używać formatu systemu plików Linux, aby jak najlepiej go wykorzystać. Chociaż doskonałe i kompatybilne z Linuksem, wszystkie urządzenia na tej liście są sformatowane w NTFS, formacie Microsoft Windows.

Aby jak najlepiej wykorzystać zewnętrzny dysk SSD w systemie Linux, zapoznaj się z naszym przewodnikiem dotyczącym optymalizacji dysku SSD. Przeczytaj także nasz przewodnik po najlepszych systemach plików Linuksa dla SSDS.

Najlepsze zewnętrzne dyski SSD dla użytkowników systemu Linux (nasze typy)

Jest tak wiele zewnętrznych dysków SSD z obsługą systemu Linux. Mając to na uwadze, istnieje wiele przeciętnych zewnętrznych dysków SSD, a przeciętny użytkownik może nie wiedzieć, jak odróżnić dobro od zła. Dlatego stworzyliśmy tę listę. Oto nasze najlepsze typy najlepszych zewnętrznych dysków SSD do użytku w systemie Linux.

1. Przenośny dysk SSD SAMSUNG T7 1 TB

Samsung jest niekwestionowanym królem dysków półprzewodnikowych i nie bez powodu. Mają niesamowitą prędkość odczytu i zapisu, a także są niedrogie (chyba że zdecydujesz się na ogromną przestrzeń dyskową). Jeśli chodzi o zewnętrzne dyski SSD do użytku w systemie Linux, nie szukaj dalej niż Przenośny dysk SSD SAMSUNG T7.

Dlaczego? Na początek dysk T7 to superszybki dysk SSD z dużą ilością miejsca, zaczynający się od 1 TB i kończący się na 2 TB. Po drugie, urządzenie obsługuje zarówno standardową łączność USB, jak i USB-C za pomocą dołączonych kabli, a dysk można opcjonalnie zaszyfrować za pomocą oprogramowania Samsunga.

  Jak korzystać z tekstowej przeglądarki internetowej W3M w systemie Linux

Plusy

Superszybki dysk SSD z dużą ilością miejsca, od 1 TB do 2 TB.
Samsung dołącza do produktu własne dyski SSD, które są najszybszymi i najbardziej niezawodnymi dyskami na rynku.
Pomimo dużego rozmiaru przechowywania danych cena jest niezwykle rozsądna.
Dysk obsługuje szybkości przesyłania danych do 1050 MB na sekundę, czyli 4,9 razy szybciej niż zewnętrzne dyski twarde.
Dysk można opcjonalnie zaszyfrować za pomocą oprogramowania firmy Samsung (zgodnego z systemem Linux).
Urządzenie obsługuje zarówno standardową łączność USB, jak i USB-C za pomocą dołączonych kabli.

Cons

System plików jest sformatowany w NTFS, który jest kompatybilny z Linuksem, ale nie jest świetny dla tych, którzy planują używać tylko Linuksa.

2. Przenośny dysk SSD SanDisk Extreme

Jeśli Samsung nie jest w Twoim stylu, kolejnym doskonałym wyborem na przenośny dysk SSD z systemem Linux jest rozszerzenie SanDisk Extreme. Jest bardzo mobilny i ma nawet wbudowany karabińczyk ułatwiający transport. Ponadto jest dostępny w szerokiej gamie opcji przechowywania, dzięki czemu masz wystarczająco dużo miejsca na przechowywanie wszystkich swoich rzeczy.

Plik Sandisk Extreme jest doskonały i superszybki, z szybkością do 1050 MB na sekundę, obsługą USB-C, a także odporną na wstrząsy konstrukcją, która chroni dane przed przypadkowym upuszczeniem.

Plusy

Konstrukcja ma wbudowany karabińczyk ułatwiający transport.
Zewnętrzny dysk twardy obsługuje zarówno standardowe połączenia USB, jak i USB-C za pomocą dołączonych kabli.
Jest dostępny w szerokiej gamie opcji pamięci masowej, zaczynając od 250 GB, a kończąc na ogromnych 4 TB.
Ma niesamowicie szybki transfer danych do 1050 MB na sekundę (USB-C).
Odporna na wstrząsy konstrukcja chroni dane przed przypadkowymi upadkami.

Cons

Dysk ma być urządzeniem USB-C i zawiera adapter USB zamiast dwóch oddzielnych kabli. To gratka dla tych, którzy nie chcą korzystać z USB-C i chcą dobrej jakości kabla.
Dysk jest sformatowany w NTFS, formacie systemu plików Windows. Linux może go odczytać, ale użytkownicy Linuksa mogą potrzebować przeformatować go, aby jak najlepiej wykorzystać go ręcznie.

  Jak zainstalować Zoipera w systemie Linux

3. Zewnętrzny przenośny dysk SSD WD 1TB My Passport

Oprócz Samsunga, Western Digital produkuje całkiem dobre dyski SSD, a cała ich linia produktów jest tego świadectwem. Ten zewnętrzny dysk SSD WD 1 TB nie jest inaczej. Doskonała jakość i działa doskonale na każdym systemie Linux.

Użytkownicy systemu Linux szukający świetnego urządzenia zewnętrznego powinni zwrócić uwagę na My Passport, ponieważ jest on imponujący, od superszybkich prędkości odczytu i zapisu (odczyt 1050 Mb / s i zapis 1000 Mb / s) po obsługę 256-bitowego szyfrowania i łączności USB. . Jeśli potrzebujesz doskonałego zewnętrznego dysku SSD w systemie Linux, wypróbuj ten WD 1 TB My Passport!

Plusy

Obudowa jest dostępna w szerokiej gamie kolorystycznej, a klienci mogą wybrać etui, które najlepiej pasuje do ich osobowości.
Dysk wewnątrz to super szybki dysk SSD oparty na chipie NVMe, który zapewnia niesamowitą prędkość odczytu 1050 Mb / s oraz zapisu 1000 Mb / s.
Obsługuje technologię szyfrowania 256-bitowego hasła.
Obudowa SSD jest odporna na wstrząsy, a Twoje dane są chronione przed przypadkowymi upadkami.
Obsługuje tradycyjną łączność USB, a także USB-C. Oba kable są dołączone, więc nie ma potrzeby kupowania dodatkowych akcesoriów.

Cons

Jest sformatowany w systemie plików NTFS, który działa w systemie Linux, ale nie jest świetnym systemem plików do przechowywania danych w systemie Linux. Użytkownicy mogą potrzebować ręcznie sformatować dysk, zanim w pełni go wykorzystają.
Nie wiadomo, czy funkcja szyfrowania jest obsługiwana w systemie Linux.

4. Dysk półprzewodnikowy Seagate Expansion SSD 500 GB

Czy masz ograniczony budżet? Nie możesz dostać czegoś, co rozbije bank, ale potrzebujesz niezawodnego, szybkiego zewnętrznego dysku SSD do użytku w systemie Linux? Jeśli tak, spójrz na Dysk Seagate Expansion SSD. Ma 500 GB i choć wolniejszy niż Samsung, Sandisk lub WD, oferuje doskonałą wydajność i niezawodność.

  Jak zapisywać strumienie Twitch na później w systemie Linux

Plik Dysk Seagate Expansion SSD robi wrażenie. Jest wyposażony w superszybki kabel USB 3.0, który zapewnia przyzwoite prędkości odczytu i zapisu na dowolnym komputerze (z prędkością 400 Mb / s). Jest również dostępny w wytrzymałej, wytrzymałej i odpornej na wstrząsy obudowie, która z pewnością ochroni Twoje dane.

Plusy

Superszybki kabel USB 3.0 zapewnia przyzwoitą prędkość odczytu 400 Mb / s, a także świetną prędkość zapisu.
Model 500 GB jest niezwykle przystępny cenowo. Ci, którzy chcą wysokiej jakości zewnętrznego dysku twardego zaufanej marki, takiej jak Seagate, mogą go kupić bez rozbijania banku.
Dysk może działać na urządzeniach USB-C, a Seagate ma dostępny adapter dla tych, którzy tego potrzebują.
Mocna, wytrzymała i odporna na wstrząsy obudowa oznacza, że ​​Twoje dane są chronione podczas podróży.

Cons

Adapter kabla USB-C nie jest dołączony, a użytkownicy muszą go kupić osobno.
Dysk SSD, choć szybki i tańszy, jest tradycyjnym dyskiem SSD SATA i zapewnia znacznie wolniejsze prędkości niż przenośne NVMe innych marek.

Wniosek

Na tej liście wybraliśmy 4 doskonałe dyski SSD do użytku z Linuksem. Jednak na rynku dostępnych jest więcej niż 4 zewnętrzne dyski SSD. Jaki jest Twój ulubiony zewnętrzny dysk twardy SSD do użytku w systemie Linux? Powiedz nam o tym w komentarzach poniżej!

x