4 najlepszych menedżerów haseł dla systemu Linux

Menedżery haseł są teraz bardzo popularne. Jest ich tak wiele, że wiele osób nie wie, z którego skorzystać. Jeśli jesteś użytkownikiem systemu Linux i szukasz sposobu na zarządzanie hasłami, postępuj zgodnie z tym, omawiając 4 najlepszych menedżerów haseł dla systemu Linux!

1. Bitwarden

Bitwarden to freemium, open-source menedżer haseł dla systemów Linux, Mac i Windows. Działa bardzo podobnie do popularnych zastrzeżonych rozwiązań, takich jak Lastpass, przechowując hasło w chronionej bazie danych w chmurze.

Najlepsze w Bitwarden jest to, że nie tylko działa w przeglądarce za pomocą rozszerzenia Firefox lub Chrome, ale ma także natywną aplikację Linux! Jeśli szukałeś łatwego w użyciu menedżera haseł typu open source, wypróbuj Bitwarden!

Ważne funkcje

 • Bitwarden przechowuje wszystkie hasła i informacje o danych w zaszyfrowanym, bezpiecznym skarbcu. Szyfrowanie jest bezpieczne dzięki szyfrowaniu z użyciem soli i szyfrowaniu AES-256 bit.
 • Bitwarden działa zarówno w przeglądarce Firefox, jak i Google Chrome w systemie Linux lub w instalowalnej, natywnej aplikacji komputerowej Linux.
 • Możliwe jest hostowanie własnego serwera haseł Bitwarden, jeśli nie ufasz usłudze w chmurze skonfigurowanej do domyślnej obsługi haseł i danych.
 • Bitwarden ma wbudowany bezpieczny generator haseł, który pomaga zerwać z nawykami ponownego używania haseł.

Pobierz – Bitwarden

Jeśli chcesz zdobyć menedżera haseł Bitwarden, przejdź do oficjalna strona tutaj i pobierz rozszerzenie do wybranej przeglądarki internetowej. Możesz też postępować zgodnie z naszym przewodnikiem tutaj, aby dowiedzieć się, jak skonfigurować aplikację komputerową Bitwarden w systemie Linux.

2. KeePass

KeePass to darmowy menedżer haseł typu open source dla systemów Linux, Mac i Windows. Działa w oparciu o lokalną, zaszyfrowaną bazę danych haseł na pulpicie, którą użytkownicy mogą odblokować, aby uzyskać dostęp do swoich haseł.

Aplikacja KeePass nie integruje się wyraźnie z nowoczesnymi przeglądarkami internetowymi, takimi jak Bitwarden lub innymi fantazyjnymi menedżerami haseł. Jest jednak bezpłatny, a użytkownicy sami zarządzają wszystkim, co czyni go najlepszym wyborem dla osób zmęczonych usługami w chmurze.

Ważne funkcje

 • KeePass umożliwia użytkownikom eksportowanie haseł do plików tekstowych lub HTML, XML i CSV. Może także importować hasła z różnych formatów.
 • Obsługa grup haseł w KeePass oznacza, że ​​możesz łatwo zarządzać hasłami i sortować je w celu szybkiego dostępu.
 • KeePass obsługuje schowek „inteligentnie” podczas kopiowania hasła, usuwając skopiowane hasło po upływie określonego czasu.
 • KeePass ma wbudowany generator haseł, aby zapobiec ponownemu użyciu hasła.

Pobierz – KeePass

Aplikacja KeePass istnieje od bardzo dawna, dzięki czemu można ją zainstalować na większości systemów operacyjnych Linux. Jeśli chcesz skonfigurować bazę danych haseł KeePass na komputerze z systemem Linux, przejdź na stronę Pkgs.org i przejrzyj listę dostępnych systemów operacyjnych do pobrania aplikacji. Ponadto, jeśli potrzebujesz pomocy w nauce działania KeePass, skorzystaj z naszego szczegółowego przewodnika na ten temat.

3. Jaskier

Buttercup to darmowy, wieloplatformowy menedżer haseł, który przechowuje hasła w zaszyfrowanym 256-bitowym kodowaniu AES. Działa podobnie do KeePass, ponieważ użytkownik kontroluje wszystkie dane hasła. Jednak w przeciwieństwie do KeePass może synchronizować bazę danych haseł z Dropbox, NextCloud, ownCloud lub WebDAV.

Jeśli podoba Ci się pomysł kontrolowania danych hasła, a jednocześnie chcesz je zsynchronizować z Dropbox, NextCloud lub innymi usługami, Buttercup jest najlepszym rozwiązaniem!

Ważne funkcje

 • Buttercup szyfruje wszystkie hasła w 256-bitowym kodowaniu AES, zapewniając, że Twoje dane są bezpieczne, nietykalne od złych aktorów.
 • Buttercup pozwala użytkownikom zsynchronizować zaszyfrowane dane hasła z usługami w chmurze, takimi jak Dropbox, Nextcloud, ownCloud, a nawet WebDAV.
 • Jaskier jest darmowy, a nawet ma towarzyszącą aplikację mobilną, której możesz używać do zabrania haseł w podróży.
 • Menedżer haseł Buttercup bardzo dobrze integruje się z przeglądarkami internetowymi obsługiwanymi w systemie Linux, takim jak Firefox i Google Chrome.

Pobierz – Buttercup

Aby użyć menedżera haseł Buttercup w systemie Linux, musisz przejść do ich oficjalna strona internetowa. Na stronie przewiń w dół i poszukaj opcji pobierania Linux DEB lub Linux RPM. Następnie możesz zainstalować aplikację na pulpicie i rozpocząć pracę.

Nie możesz używać plików pakietów DEB lub RPM na komputerze z systemem Linux? Przewiń stronę w dół, aby wyświetlić rozszerzenie przeglądarki Buttercup do użytku w Mozilla Firefox lub Google Chrome.

4. Dashlane

Dashlane to zastrzeżony system zarządzania hasłami dla systemów Linux, Mac i Windows. Działa jako rozszerzenie przeglądarki Firefox, Chrome i innych przeglądarek i zapewnia bezpieczeństwo haseł w zaszyfrowanej bazie danych w chmurze.

Usługa Dashlane nie jest nową koncepcją. Istnieje już Bitwarden, 1Password, Lastpass i wiele innych. Jeśli jednak musisz korzystać z zastrzeżonego menedżera haseł, Dashlane jest doskonałym wyborem po prostu ze względu na łatwość użycia. Niewielu innych menedżerów jest tak przyjaznych dla użytkownika i przystępnych.

Ważne funkcje

 • Dashlane może automatycznie wypełniać hasła w przeglądarce internetowej, więc nie musisz przeszukiwać swojego skarbca, aby zalogować się do różnych stron internetowych.
 • Dashlane obsługuje nie tylko Twoje hasła. Może również szyfrować notatki i dokumenty w przechowalni haseł.
 • Dashlane ma „pulpit tożsamości”, który informuje cię, jeśli twoje hasło zostało wcześniej naruszone z powodu naruszenia bezpieczeństwa.
 • Dashlane zawiera sieć VPN, która może Cię chronić podczas korzystania z publicznych hotspotów Wi-Fi.

Pobierz – Dashlane

Niestety menedżer haseł Dashlane nie obsługuje Linuksa z aplikacją natywną. Zamiast tego, jeśli chcesz zarejestrować się w Dashlane, jedynym sposobem na użycie go w systemie Linux jest rozszerzenie przeglądarki na Google Chrome i Mozilla Firefox. Aby uzyskać dostęp do rozszerzenia przeglądarki Dashlane, kliknij tutaj. Lub postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem, jak to skonfigurować.

Wniosek

Na tej liście omówiliśmy 4 najlepszych menedżerów haseł dla systemu Linux. Te 4 aplikacje nie są jednak jedynymi dostępnymi menedżerami haseł. Jaki jest twój ulubiony sposób zarządzania hasłami w systemie Linux? Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej!

x