Udostępnij teraz w social media:

Facebook, a większość dodawanych przez niego funkcji czy zmian w interfejsie użytkownika najczęściej jest źródłem niezadowolenia wśród użytkowników, ale dopiero pod koniec zeszłego miesiąca Facebook wprowadził funkcję zakładek i okazała się wręcz przydatna . Między innymi sprawia, że ​​Twój kanał wiadomości jest dziesięciokrotnie bardziej użyteczny niż wcześniej. W przeciwieństwie do czytania tego, co się przedostaje i zapominania o tym później lub niemożności znalezienia tego, możesz zapisać dobre rzeczy, artykuły, które chcesz udostępnić później, lub przeczytać ponownie. Oto cztery świetne zastosowania nowej funkcji Zapisz, od których możesz zacząć.

Filmy i muzyka

W dużym stopniu polegam na przyjaciołach, jeśli chodzi o propozycje muzyczne i filmowe. A oni z kolei sprawdzają na Facebooku, kiedy idą obejrzeć film. Podobnie dzielą się muzyką, której słuchają. Nowa funkcja zapisywania jest zintegrowana z Facebookiem, dzięki czemu możesz zapisywać filmy i muzykę, których słuchają Twoi znajomi, gdy zobaczysz od nich post. Nie tylko łatwiej jest znaleźć filmy w ten sposób, ale Facebook wie, że jest to film lub piosenka, która jest zapisywana i jest odpowiednio sortowana na stronie Zapisane. Funkcjonalność działa w przypadku wydarzeń, książek, a nawet miejsc.

Sprawdź -   Jak zrobić playlistę na YouTube

film na Facebooku

Przeczytaj później

Jest to oczywiste, ale nowa funkcja Zapisz jest rzeczywiście substytutem zarówno dla zakładek, jak i aplikacji i usług typu Czytaj później. Prawie wszystkie witryny publikujące treści mają stronę na Facebooku, na której udostępniają artykuły. Te same posty można teraz zapisać, dzięki czemu lepiej jest śledzić je na Facebooku. Nie ma jeszcze dostępnej funkcji tagowania, ale sprawia, że ​​śledzenie strony jest tego warte. Ponadto Facebook domyślnie nie pokazuje wszystkiego, co publikuje znajomy lub strona, co oznacza, że ​​jeśli sprawdziłeś swój kanał na początku dnia, a potem podczas lunchu, nie zobaczysz zbyt wielu tych samych rzeczy, jeśli w ogóle . Wcześniej oznaczało to, że musiałeś przeczytać to, co zobaczyłeś w tym momencie, co prowadziło do pełnej godziny zwlekania. Funkcja Zapisz jest sposobem na uniknięcie tego wszystkiego i znalezienie postów, które Cię interesowały wcześniej, abyś mógł je przeczytać, kiedy masz czas.

Sprawdź -   Zwiększ zasięg Wi-Fi swojego routera

Facebook zapisz post

Znajdowanie tej strony, którą lubisz

Jak znaleźć stronę, którą polubiłeś na Facebooku? Jeśli to przez zapamiętanie, jak to się nazywało, mogę powiedzieć z doświadczenia, że ​​nie działa i jeśli nie jest zoptymalizowany, nie będziesz w stanie go znaleźć z dużym powodzeniem. Jest to prawdopodobnie jedno z najlepszych zastosowań opcji Zapisz, ponieważ osobiście polubiłem, zgubiłem, a następnie polowałem na stronę na Facebooku, tyle że znalezienie jej zajęło miesiąc. Funkcja Zapisz prawie dba o to wszystko.

facebook_save post

Następujące dyskusje

Pozostawienie komentarza do posta, a następnie bombardowanie powiadomień za każdym razem, gdy ktoś robi to samo, było jedynym sposobem, aby nadążyć za dyskusją na Facebooku. Jednak funkcja Zapisz nie ogranicza się do udostępnionych stron. Dotyczy to również postów, zarówno osób, jak i stron. Nie musisz nawet polubić posta, aby go zapisać. Możesz go po prostu zapisać i wrócić później, aby dowiedzieć się, jak przebiega dyskusja, gdy masz czas.

Sprawdź -   3 sposoby na ominięcie menu opcji i szybszy dostęp do stron Chrome

Jak więc korzystasz z nowej funkcji? Dajcie nam znać w komentarzach.