4 świetne aplikacje do robienia notatek w systemie Linux

Wydaje się, że robienie notatek to kolejna wielka rzecz, do której każdy może się przyłączyć. Kilka lat temu najbardziej popularną aplikacją do robienia notatek był Evernote. W 2017 roku istnieje Google Keep, Microsoft One Note i wiele innych aplikacji do notatek, które twierdzą, że pozwalają użytkownikom na „przeglądanie internetu” przez zapisywanie losowych linków, zdjęć itp. W ich aplikacji do notatek. Niezależnie od tego, czy dostaniesz ten nowy trend, czy nie, jest on tutaj i nie odchodzi. Z tego powodu my, użytkownicy Linuksa, powinniśmy być świadomi wspaniałych, przyjaznych dla Linuksa aplikacji do obsługi notatek, które poważnie traktują ulubioną platformę. Oto 4 aplikacje do robienia notatek w systemie Linux.

1. Uwaga uproszczona

Spośród wszystkich aplikacji do robienia notatek dla systemu Linux, Simplenote wyróżnia się. Jest tak popularny, że jest nawet pakowany w formie zatrzasku! Dzięki temu narzędziu użytkownicy mogą szybko i łatwo sporządzać notatki, aby zachować je na później. Samo oprogramowanie oferuje wiele różnych funkcji, takich jak możliwość łatwej współpracy z innymi użytkownikami Simplenote w czasie rzeczywistym (np. Dokumenty Google), publikowanie linków do publicznego przeglądania, obsługa znaczników, obsługa tagów notatek, łatwe w użyciu wyszukiwanie funkcja i więcej!

Ci, którzy szukają świetnej aplikacji do robienia notatek dla systemu Linux, nie muszą szukać dalej niż Simplenote. Czemu? Podobnie jak większość narzędzi i usług w 2017 roku, aplikacja jest wieloplatformowa. Oznacza to, że w systemie Windows, Mac OS, Linux, Android, iOS lub w Internecie Twoje notatki będą łatwo dostępne i natychmiast zsynchronizowane. Na co czekasz? Sprawdź to teraz!

2. Laverna

Laverna to świetna aplikacja do robienia notatek dla tych, którzy lubią przekształcać swoje aplikacje do notatek w niezliczone bogate zdjęcia, wycinki z sieci itp. Ta aplikacja jest bardzo podobna do Evernote i dla tych, którzy używają Linuksa, którzy chcą uciec od Evernote coś darmowego i Open Source to chyba najlepsza opcja.

Funkcje aplikacji obejmują obsługę edycji opartej na przecenach, możliwość synchronizacji notatek z Dropbox, wiele trybów edycji (tryb wolny od rozpraszania uwagi, tryb podglądu i tryb normalny), nie jest wymagana rejestracja do tworzenia notatek i jest oparta na Internecie, więc pracować na czymkolwiek z przeglądarką internetową.

Laverna ma wyraźną wadę dla tych, którzy lubią mieć lokalną aplikację w swoim systemie. Jeśli jednak możesz sobie poradzić z faktem, że narzędzie jest całkowicie oparte na sieci, jest to świetna opcja! Dowiedz się więcej o aplikacji do notatek Laverna na ich stronie internetowej tutaj.

3. Tomboy

Tomboy to jedna z oryginalnych aplikacji do robienia notatek dla systemu Linux. W przeciwieństwie do aplikacji z tej listy, Tomboy koncentruje się bardziej na „karteczkach”. To nie jest aplikacja platformy z łatwym protokołem synchronizacji skonfigurowanym dla użytkownika. Zamiast tego użytkownicy robią i przechowują notatki lokalnie, na swoim komputerze, a następnie mogą synchronizować notatki, konfigurując udział SSH lub WebDav. Projekt Gnome działa na Tomboy.

Aplikacja ma wiele funkcji, takich jak podświetlanie tekstu, wbudowane oprogramowanie do sprawdzania pisowni, automatyczne hiperłącza i łączenie e-maili, obsługa list punktowanych, możliwość tworzenia kopii zapasowych / przywracania notatek itp.

Aplikacja Tomboy nie jest efektowna, ani nawet tak interesująca. To produkt innej epoki. W świecie, w którym wszyscy używają Google Keep i OneNote, Tomboy tak naprawdę nie pasuje. Jeśli nie interesują Cię „platformy notatek”, czyli „przechowywanie w chmurze”, Tomboy może być tym, czego potrzebujesz. Chcesz dowiedzieć się więcej o Tomboy, przejdź do oficjalnej strony produktu Gnome!

4. NixNote

Evernote jest bardzo popularny. Niektórzy mówią, że dzieje się tak dlatego, że Evernote był pierwszą istniejącą „nowoczesną” aplikacją do notatek. Kiedy pojawił się po raz pierwszy, Google Keep nie był rzeczą i mieli całkowitą kontrolę nad rynkiem. Obecnie, choć Evernote pozostaje popularne, jest przyćmione przez bardziej konkurencyjne produkty, które nie pobierają od użytkowników opłat za funkcje. Jeśli jesteś użytkownikiem Linuksa, który po prostu nie może zrezygnować z Evernote, możesz zainstalować klienta innej firmy do obsługi swoich notatek. Istnieje wiele klientów innych firm dla platformy Evernote w systemie Linux, ale najlepszy jest łatwy NixNote.

Dzięki niemu użytkownicy mogą łatwo uzyskać dostęp do swoich notatek Evernote, wycinków, zakładek itp. Obsługuje również funkcje, takie jak: lokalna baza danych notatek do dostępu offline, a także szyfrowanie. Aplikacja działa również na innych platformach oprócz Linuksa, jeśli chcesz jej używać zamiast oficjalnej aplikacji w innym miejscu.

Chociaż NixNote nie jest pierwszym wyborem dla użytkowników Linuksa, ponieważ jest oparty na zamkniętej platformie, nadal jest świetnym produktem. Jeśli musisz mieć dostęp do Evernote w systemie Linux, zainstaluj NixNote.

Wniosek

Robienie notatek szybko staje się popularne. Wiele lat temu większość użytkowników Linuksa zdecydowała się na przyzwoity edytor tekstu i różne pliki na całym komputerze lub kilka plików dokumentów Libre Office tu i tam. Obecnie większość ludzi robi aplikacje do robienia notatek. Jeśli chcesz dostać się na „platformę” notatek, która ułatwi ci zapisywanie myśli, linków, zdjęć itp. W Linuksie i innych miejscach, ta lista Cię obejmuje.

Miłego robienia notatek!

x