iOS

5 funkcji, na które warto spojrzeć w iOS 9

Udostępnij teraz w social media:

Każda kolejna wydana wersja iOS ma użytkowników pytających, jaka będzie jego definiująca funkcja. Przez pewien czas iOS zawsze miał dużą funkcję, której użytkownicy oczekiwali z każdym nowym wydaniem; iMessages, Siri, integracja z Facebookiem, klawiatury i widżety innych firm, itp. Dużo uwagi poświęca się większym funkcjom, ale w iOS 9 jest pięć mniejszych funkcji, które sprawią, że będziesz jeszcze bardziej niecierpliwie czekać, aż wyjdą.

Ulepszona wielozadaniowość

Jeśli korzystasz z Gmaila i Chrome lub Facebooka i Facebook Messenger, prawdopodobnie zauważyłeś, jak bardzo łatwo jest przełączać się między tymi dwoma aplikacjami. Jeśli dotkniesz linku w Gmailu, otworzy się on w Chrome, a w Chrome możesz dotknąć przycisku Gmail, aby wrócić do aplikacji Gmail.

  Jak ustawić niestandardową opcję Nie przeszkadzać podczas prowadzenia automatycznej odpowiedzi w systemie iOS 11

Podobnie, jeśli uruchomisz Facebook Messenger z poziomu aplikacji Facebook, możesz dotknąć przycisku „Facebook” w aplikacji Facebook Messenger, aby powrócić do aplikacji Facebook. Wyobraź sobie, że działa to między wszystkimi aplikacjami.

W iOS 9, jeśli używasz aplikacji, powiedzmy Twittera, a otrzymasz powiadomienie tekstowe, możesz stuknąć alert, aby przejść do aplikacji Wiadomości. Kiedy skończysz odpowiadać na wiadomość tekstową, zobaczysz opcję „Wróć do Twittera” u góry aplikacji Wiadomości, którą możesz dotknąć, aby powrócić do poprzedniej używanej aplikacji. Musisz go wypróbować, aby przekonać się, jakie to wygodne.

1os9-wielozadaniowość

Powiadomienia posortowane chronologicznie

Powiadomienia są obecnie grupowane według aplikacji. Oznacza to, że nie możesz zobaczyć otrzymanych powiadomień, tj. Nie są one uporządkowane chronologicznie. W iOS 9 powiadomienia nie są już grupowane według aplikacji. Jeśli otrzymałeś wiadomość e-mail, prośbę o Candy Crush, a następnie wiadomość tekstową, powiadomienia te będą wyświetlane w tej kolejności, zamiast wszystkich powiadomień e-mail pojawiających się na długiej liście nad listą powiadomień Candy Crush.

  Rozwiązywanie równań i ułamków liniowych za pomocą aparatu [iOS]

ios9-notyfikacje-sort powiadomienia ios9

Tryb niskiego zużycia energii

Pisaliśmy już o tym, jak aktywować tryb niskiego zużycia energii w iOS 9. Tryb niskiego zużycia energii oszczędza baterię urządzenia i możesz go włączyć, kiedy tylko chcesz. Gdy pojawi się monit, że poziom naładowania baterii wynosi 20% i 10%, alert umożliwia bezpośrednie włączenie trybu niskiego zużycia energii. Możesz nawet powiedzieć Siri, aby włączył tryb niskiego zużycia energii.

ios9-low-battery tryb niskiego poziomu baterii ios9

Statystyki wykorzystania baterii dla poszczególnych aplikacji

Przyjdź na iOS 9, zobaczysz szczegółowo, które aplikacje zużywają najwięcej baterii na Twoim urządzeniu. Zużycie baterii jest dostępne zarówno przez ostatnie 24 godziny, jak i przez ostatnie 7 dni. Możesz sprawdzić, ile baterii zużywa aplikacja, gdy jest aktywnie używana, oraz ile baterii zużywa, gdy działa w tle. Sprawdzenie tych statystyk jest bardzo łatwe.

ios9-wykorzystanie baterii Wykorzystanie baterii io91

Blokowanie treści w przeglądarce Safari

Internet mobilny wciąż się rozwija; sposób przedstawiania użytkownikom reklam, a nawet nieszkodliwych podpowiedzi nadal wymaga dopracowania. W międzyczasie masz wiele witryn, które próbują wykorzystać użytkowników mobilnych, wyświetlając im opóźnione reklamy i uruchamiając skrypty, które otwierają nowe karty. Przyjdź na iOS 9, jeśli używasz Safari, będziesz mógł instalować aplikacje, które mogą współpracować z funkcją blokowania treści i uzyskać znacznie lepsze wrażenia z przeglądania.

  Jak naprawić iOS 11.1 A [?] Błąd autokorekty

safari-content-blocker

Na jaką funkcję iOS 9 nie możesz się doczekać?

x