Udostępnij teraz w social media:

Dzięki przejęcie przez Facebooka, GIPHY dołączył do zespołu Instagram. Jeśli nie jesteś fanem sieci społecznościowej Marka Zuckerberga – lub po prostu obawiasz się, że aplikacja przestanie działać – oto najlepsze alternatywy GIPHY do przesyłania i udostępniania GIF-ów.

Najlepsza alternatywa dla udostępniania GIF-ów: tenorowy

Jeśli chodzi o udostępnianie GIF-ów, Tenor (iPhone, Android) to kolejna najlepsza rzecz. Tenor ma bogatą kolekcję plików GIF. Ułatwia także wyszukiwanie, gromadzenie i udostępnianie GIF-ów, niezależnie od używanej platformy.

Chociaż możesz przesyłać, przeglądać, wyszukiwać i udostępniać GIF-y ze strony Tenora, najlepszym rozwiązaniem jest użycie klawiatury GIF Tenora. Jest to klawiatura innej firmy, która działa zarówno na iPhonie, jak i na Androidzie, i umożliwia wyszukiwanie i udostępnianie GIF-ów, niezależnie od używanej aplikacji.

Klawiatura GIF staje się wtedy sposobem na ominięcie aplikacji, takich jak WhatsApp, w których wbudowana obsługa GIF pochodzi od GIPHY. Jeśli używasz iMessage, na pasku aplikacji iMessage znajdziesz także aplikację GIF Keyboard. Wreszcie Tenor ma również integrację z Telegramem. Zamiast polecenia „/ giphy”, do wyszukiwania i udostępniania plików GIF służy polecenie „/ tenor”.

Sprawdź -   Sprawdź zgodność sieci 2G, 3G i 4G LTE dla telefonu w dowolnym kraju

Klawiatura GIF Tenora ma również kilka over-the-top funkcji, aby osłodzić umowę. Klawiatura umożliwia dodawanie spersonalizowanych napisów do dowolnego GIF-a.

Jeśli nie chcesz używać Tenora, możesz również rzucić okiem na klawiaturę Google Gboard dla iPhone i Android. Jest wyposażony we wbudowaną funkcję wyszukiwania GIF, za pomocą której możesz wyszukiwać i udostępniać pliki GIF w dowolnej aplikacji.

Najlepsza alternatywa dla przesyłania GIF-ów: Gfycat

Korzystanie z klawiatury Gfycat

Jeśli chodzi o przesyłanie i osadzanie GIF-ów online, znajdziesz wiele alternatyw dla GIPHY. Możesz to zrobić za pomocą Imgur a nawet Tenor.

Ale w tej chwili najbardziej niezawodną opcją jest Gfycat. Gfycat jest bezpośrednim konkurentem GIPHY. Oferuje Aplikacja na iPhone’a (z integracją iMessage), plik Aplikacja na Androida do tworzenia GIF-ów i jest aplikacja macOS o nazwie Browar GIF który pomaga tworzyć GIF-y i filmy.

Gfycat jest również bezpośrednio zintegrowany z Reddit, Microsoft Outlook, Skype, WordPress i tak, jest Aplikacja Slack także.

Ale Gfycat wyraźnie różni się od GIPHY w jednym aspekcie: to mała firma zorientowana na programistów (tutaj jest Dokumentacja API). Jako konsument możesz płacić 4 USD miesięcznie, aby całkowicie usunąć wszystkie reklamy i domyślnie włączyć odtwarzanie wideo HD.

Po przesłaniu GIF-a możesz śledzić jego użycie w swoim profilu. Możesz skopiować łącze do pliku GIF, pobrać go (w jakości HD lub SD) lub osadzić bezpośrednio na stronie internetowej. Gfycat umożliwia także dodawanie do ulubionych i zbieranie GIF-ów we własnej kolekcji.

Sprawdź -   Najlepsze darmowe oprogramowanie anty-hakerskie dla systemu Windows 10

Aplikacja Gfycat na iPhone’a może faktycznie służyć jako kompletny zamiennik aplikacji GIPHY. Możesz nie tylko tworzyć i przesyłać GIF-y, ale możesz też używać klawiatury Gfycat do wyszukiwania i udostępniania GIF-ów z dowolnej aplikacji.

Najlepsza alternatywa dla użytkowników iPhone’a: ​​GIFWrapped

Zapakowana biblioteka pokazująca GIF

Jeśli firma GIPHY pozostawiła kwaśny smak w twoich ustach i wolisz trzymać się z daleka od usługi GIF, która jest własnością dużej firmy technologicznej, GIF-owinięte jest tutaj, aby uratować.

W końcu GIF to tylko otwarty format pliku. Możesz wyszukiwać GIF-y, pobierać, zbierać, udostępniać i udostępniać je dalej bez konieczności korzystania z usługi.

GIFWrapped pozwala to zrobić w łatwym w użyciu interfejsie. Chociaż GIFWrapped używa GIPHY jako źródła, po prostu pobiera plik GIF i dodaje go do twojej kolekcji, bez zabawnej sprawy.

Korzystając z GIFWrapped, możesz utworzyć własną bibliotekę GIF, która jest synchronizowana za pomocą iCloud lub Dropbox. GIFWrapped oferuje aplikację iMessage, ale nie klawiaturę. Będziesz musiał otworzyć aplikację, aby wyszukać i skopiować GIF, ale może to być tego warte tylko ze względu na aspekt prywatności.

GIFWrapped jest darmowy, a jednorazowy zakup w aplikacji o wartości 2 USD usuwa wszystkie reklamy.

Sprawdź -   Jak korzystać z WhatsApp na pulpicie

Najlepsza alternatywa dla iMessage: #Images

#images iMessage

Jeśli jesteś zapalonym użytkownikiem iMessage, możesz nie wiedzieć, że Apple ma wbudowaną funkcję GIF. Jest po prostu źle nazwany. Możesz użyć aplikacji #Images iMessage do wyszukiwania i udostępniania plików GIF, tak jak w przypadku aplikacji GIPHY lub Tenor iMessage.

Różnica polega na tym, że pliki GIF z aplikacji #Images pochodzą z usługi Bing, a nie z samodzielnej usługi udostępniania plików GIF.

Podejście ręczne

Możesz także pominąć cały proces korzystania z aplikacji GIF lub klawiatury, korzystając z wyszukiwarki. Następnym razem, gdy będziesz chciał szukać GIF-a, po prostu wprowadź wyszukiwane hasło, a następnie „GIF”, a następnie przejdź do sekcji obrazów.

Wyszukiwanie GIF-ów na GIFWrapped

Zarówno w Google, jak i DuckDuckGo, znajdziesz to, czego chcesz. Następnie możesz po prostu zapisać obraz bezpośrednio w rolce z aparatu lub skopiować jego łącze.

DuckDuckGo jest oczywiście bardziej skoncentrowany na prywatności i zwykle wyświetla mniej GIF-ów z GIPHY. Ale znowu, ponieważ bezpośrednio zapisujesz plik GIF, nie będziesz korzystać z usługi GIF, która śledzi Twoje dane.

Dodawanie GIF-a z Google do aplikacji Zdjęcia

Po pobraniu GIF-a możesz udostępnić go na wybranej platformie. Jeśli używasz Slacka, wszystko, co musisz zrobić, to wkleić link. Slack automatycznie osadzi GIF-a.

Czy wiesz, że możesz zmienić swój ulubiony GIF w tapetę na iPhone’a lub Apple Watch?