12/08/2021

5 kreatywnych zastosowań inteligentnych wtyczek

Udostępnij teraz w social media:

Jedną z najlepszych wartości we wszystkich dostępnych technologiach smarthome jest poręczna inteligentna wtyczka. Są tanie, ale potrafią wiele. Oto kilka kreatywnych zastosowań, jeśli zastanawiasz się nad konsekwencjami.

Po pierwsze, jeśli właśnie kupiłeś inteligentną wtyczkę i nie masz pewności, jak ją skonfigurować i zacząć, mamy kilka przewodników po kilku różnych modelach – takich jak Eufy, ConnectSense i Belkin – ale w większości proces jest podobny w wielu innych modelach. A jeśli jeszcze go nie kupiłeś i nadal się decydujesz, może to pomoże.

Mając to wszystko na uwadze, oto kilka fajnych i zabawnych zastosowań inteligentnych wtyczek, które mogą Ci się przydać.

Automatycznie wyłączaj promiennik ciepła, lokówkę lub inne gadżety, jeśli zapomnisz

lokówka

Niezależnie od tego, czy jest to lokówka, grzejnik, czy coś innego, ludzie zwykle zapominają o czymś, o czym ludzie zapominają – lub przynajmniej martwią się, że zapomnieli. Może w tym pomóc inteligentna wtyczka.

Sprawdź -   Jak zainstalować wersję Firefox Release w OpenSUSE LEAP

Jeśli jesteś typem, który pamięta tylko, że zostawiłeś coś włączonego po wyjściu z domu (lub martwisz się, że możesz to mieć), możesz użyć dołączonej aplikacji na telefonie, aby zdalnie wyłączyć inteligentną wtyczkę. Jednak w większości przypadków, gdy zapomnimy o czymś wyłączyć, nigdy o tym nie pamiętamy. Aby rozwiązać ten problem, możesz ustawić harmonogram lub regułę dla inteligentnej wtyczki i automatycznie wyłączać ją o określonej godzinie każdego dnia.

Uruchom ekspres do kawy z daleka

ekspres do kawy podłączony do inteligentnej wtyczki

Najlepszym sposobem na rozpoczęcie dnia jest oczywiście filiżanka świeżo gorącej kawy, a co może być lepszego niż włączenie ekspresu do kawy prosto z łóżka?

Twój konkretny ekspres do kawy będzie musiał mieć przełącznik włączania / wyłączania zamiast przycisku zasilania, ale nie są one zbyt trudne do zdobycia.

Jeśli wolisz zaparzyć kawę za pomocą francuskiej prasy lub wylać, możesz użyć inteligentnej wtyczki, aby przynajmniej rozpocząć podgrzewanie wody w czajniku elektrycznym (ponownie, będzie to wymagało jakiegoś rodzaju przełącznika dwustabilnego). Następnie, gdy wejdziesz do kuchni, wszystko będzie gotowe.

Sprawdź -   Jak nagrywać i wyświetlać wymowę swojego imienia na LinkedIn

Zaplanuj spokojny czas dla dzieci

telewizja

Niezależnie od tego, czy chcesz, aby Twoje dzieci odrobiły lekcje, czy po prostu nie chcesz, aby oglądały telewizję lub grały w gry wideo przez całą noc, możesz zaplanować inteligentną wtyczkę, aby wyłączała telewizor o określonej godzinie.

To prawda, ponowne włączenie inteligentnej wtyczki nie spowoduje również ponownego włączenia telewizora, ale to dość łatwe. I możesz wyłączyć inteligentną wtyczkę w przedziale czasowym, na przykład od 19:00 do 8:00.

W tym czasie nie będą w stanie włączyć telewizora, chyba że są inteligentni i sięgną z tyłu, aby ręcznie włączyć inteligentną wtyczkę.

Włącz grzejnik lub klimatyzator kilka minut wcześniej

grzejnik jest podłączony do inteligentnej wtyczki

Jeśli w niektórych częściach domu jest trochę chłodno (lub gorąco), możesz podłączyć grzejnik lub jednostkę klimatyzacyjną do inteligentnej wtyczki i włączyć ją kilka minut wcześniej, zanim zwykle wstaniesz z łóżka. Ponownie, musi to być model z fizycznym przełącznikiem włączania / wyłączania, aby to działało, ale łatwo je znaleźć.

Możesz ustawić harmonogram inteligentnej wtyczki, włączyć ją za pomocą aplikacji na telefonie lub połączyć ją z asystentem głosowym. Możesz również włączyć to do procedur w Echo i Google Home, abyś mógł powiedzieć coś w stylu „Dzień dobry” i włączyć grzejnik kosmiczny i wszystko, co chcesz za jednym zamachem.

Sprawdź -   Jak wyszukiwać tekst w wielu plikach PDF bez ich otwierania

Otrzymuj powiadomienia, gdy pranie jest gotowe

pralka i suszarka podłączone do inteligentnych wtyczek

W zależności od typu pralki i suszarki, którą posiadasz, możesz podłączyć je do inteligentnych wtyczek i otrzymać powiadomienie, gdy pranie zakończy się na dowolnej maszynie.

Większość podkładek podłącza się do standardowego gniazdka 120 V, więc inteligentna wtyczka będzie tam działać. W przypadku suszarki większość jednostek elektrycznych wymaga gniazdka 220 V, z którym większość inteligentnych wtyczek nie jest kompatybilna. Jeśli jednak Twoja suszarka wykorzystuje gaz ziemny, zostanie podłączona do standardowego gniazdka, aby uruchomić elektronikę.

Będziesz także potrzebować inteligentnej wtyczki, która może monitorować zużycie energii i wysyłać powiadomienia, gdy zostanie osiągnięta określona moc (lub jeśli spadnie poniżej określonej mocy). Właśnie to robi WeMo Insight firmy Belkin.

Stamtąd utwórz regułę, która wyśle ​​Ci alert na telefon, gdy pobór mocy spadnie poniżej pięciu lub dziesięciu watów, w zależności od konkretnego modelu.

x