5 łatwych gier wideo, które pomogą Ci zrelaksować się w stresujących chwilach

Pomiędzy pandemiami, polityką i innymi ludźmi często możesz czuć się tak, jakbyś miał na swoich barkach ciężar świata. To są chwile, w których unikanie przez jakiś czas powiadomień i mediów społecznościowych jest dobrym pomysłem. Na szczęście gry wideo mogą zapewnić eskapizm, którego potrzebujesz.

W przeciwieństwie do gier, w których przenosisz się z jednego punktu kontrolnego do drugiego, pięć kolejnych tytułów pozwala kontrolować to, co robisz dalej. Jeśli nie chcesz osiągać celów w grze, nie musisz. A jednak każdy z nich oferuje większe wyzwanie lub zaangażowanie, gdy jesteś na to gotowy.

Zbadajmy razem te spokojne światy.

„Krótka wycieczka”

Postacie stojące przy ognisku przed chatą w A Short Hike został wydany w 2019 roku przez Adamgryu.

Połącz spokojne otoczenie Animal Crossing z cudem odkrycia z klasycznej gry Zelda i gotowe Krótka wycieczka. Ta gra przygodowa w otwartym świecie rozgrywa się na wspaniałej wyspie pełnej przyjaznych zwierząt.

Łączy estetykę retro pikseli i spokojną ścieżkę dźwiękową z doskonałym efektem. Krótka wędrówka nie jest bardzo długą grą, ale możesz kontynuować we własnym tempie. Możesz pozostać i zwiedzać wyspę tak długo, jak chcesz. Nie chcesz tego przegapić!

Ta gra jest tymczasowo dostępna za darmo na Epic Games Store od 12 do 19 marca 2020 r. Jest dostępny na komputery z systemem Windows, Mac i Linux.

Gdzie to zdobyć: Epic Games Store, Parowy, Itch.io.

„Abzû”

Nurek pływający tuż pod powierzchnią oceanu Abzû został wydany w 2016 roku przez 505 gier.

W Abzû, jesteś nurkiem, który nie martwi się o tlen ani energię podczas pływania przez piękny podwodny krajobraz. To gra przygodowa, ale bardzo chłodna.

W każdej chwili możesz zbadać starożytną archeologię, złapać przejażdżkę na grzbiecie manta ray lub po prostu rozkoszować się pogodnym pięknem tego wszystkiego.

Delikatna ścieżka dźwiękowa podkreśla relaksujące wrażenia w miarę rozwoju historii. Gra zawiera również okresowe miejsca do medytacji, w których Twoja postać może po prostu odpocząć i podziwiać scenerię.

Abzû jest dostępne na komputery z systemem Windows, PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Gdzie to zdobyć: PS4: PlayStation Store; Xbox One: Sklep Microsoft; Przełącznik: Nintendo eShop; PC: Parowy, Epic Games Store, GOG.

„Dolina Gwiezdnej Rosy”

Postać hodowana w Stardew Valley został wydany w 2016 roku przez ConcernedApe.

Dolina Gwiezdnej Rosy łączy w sobie najlepsze elementy rolniczej klasyki, Pełnia księżyca, z łatwymi elementami społecznościowymi oraz lite craftingiem i walką w lochach (która jest całkowicie opcjonalna). Robi to wszystko w pięknym stylu retro, nawiązującym do najlepszych klasyków Super NES.

Główna gra toczy się przez trzy lata (każdy z czterema sezonami), gdy zajmujesz się farmą swojego zmarłego dziadka. Możesz uprawiać tyle, ile chcesz, rozbudować swój dom, założyć rodzinę lub po prostu łowić ryby. Chwytliwa ścieżka dźwiękowa pozostanie w Twojej głowie na zawsze, gdy zagrasz tę piękną interpretację życia w wolniejszym tempie.

Jest dostępny na komputery z systemem Windows, Mac, Linux, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, PlayStation Vita, iPhone, iPad i Android.

Skąd to wziąć: PC / Mac / Linux: Parowy, Humble Store, GOG; PS4: PlayStation Store; Xbox One: Sklep Microsoft; Przełącznik: Nintendo eShop; Vita: PlayStation Store; iOS: Sklep z aplikacjami; Android: Google Play.

„Burnout Paradise Remastered”

Żółty samochód sportowy jadący autostradą pod wiaduktem w Burnout Paradise Remastered zostało wydane w 2018 roku przez Electronic Arts.

Piękno Burnout Paradise czy nie musisz się ścigać. To symulator jazdy z otwartym światem, w którym znajdują się dziesiątki modeli samochodów i motocykli. Możesz wykonywać akrobacje w wolnym czasie, kosić lekkie słupy, wykonywać słodkie skoki, przebijać się przez billboardy lub po prostu jeździć po okolicy i przestrzegać przepisów ruchu drogowego.

Jeśli czujesz się konkurencyjny, zatrzymaj się na skrzyżowaniu i rozpocznij wyścig. To wszystko jest łatwe – gliny nie będą cię ścigać, jeśli jedziesz za szybko, a jeśli się rozbijesz, twój samochód natychmiast się regeneruje. Paradise City jest również zadziwiająco wolne od ludzi. W innych grach może się to wydawać dziwne, ale w tej jest to mile widziana ucieczka.

Jest dostępny na komputery z systemem Windows, PlayStation 4 i Xbox One.

Skąd wziąć: PS4: PlayStation Store; Xbox One: Sklep Microsoft; PC: Pochodzenie.

„Animal Crossing: New Leaf”

Cztery postacie przed domem na plaży w Animal Crossing: New Leaf został wydany w 2012 roku Nintendo.

Przejście dla zwierząt najpierw przyniósł graczom relaksującą radość aż do 2001 roku. Od tego czasu każda pozycja w serii jest nadal skuteczna. Jako mieszkaniec małego miasteczka zamieszkałego przez zwierzęta, zajmujesz się pielęgnacją terenów, wprowadzaniem ulepszeń, łapaniem robaków, wędkowaniem, wykopywaniem skamieniałości i zbieraniem pieniędzy na rozbudowę domu.

Gra utrzymuje zegar czasu rzeczywistego, więc świat zmienia się w zależności od pory dnia i pór roku. Chociaż New Leaf jest jednym z najstarszych tytułów na naszej liście, Nintendo często go aktualizowało od czasu premiery i dodawało dużą ilość treści. Nadal warto grać i jest dostępny na Nintendo 3DS.

Nintendo wyda sequel, Animal Crossing: New Horizons, na Nintendo Switch 20 marca 2020 r.

Skąd to wziąć: Nintendo 3DS eShop: Nintendo.com.

Spokojnie

Wszyscy mamy obowiązki i obowiązki, ale istnieje ograniczenie tego, z czym możemy sobie poradzić fizycznie i emocjonalnie. Czas na relaks jest nie tylko zdrowy, ale może również zwiększyć produktywność.

Więc nie czuj się winny, jeśli nie możesz zawsze być na bieżąco z wiadomościami. Można usiąść, włączyć grę wideo i chwilę odpocząć.

W jakie gry grasz, żeby się zrelaksować? Chcielibyśmy usłyszeć o nich w komentarzach!