5 mniej znanych niesamowitych ofert AWS

Udostępnij teraz w social media:

AWS wciąż dominuje, niezależnie od tego, czy chodzi o jakość, czy ilość. W rezultacie wiele klejnotów może zgubić się w tłumie.

AWS rozwija się szybciej, niż ktokolwiek może sobie z tym poradzić. Nawet doświadczeni architekci przyznają, że znają nie więcej niż 20-30% głębokości AWS. Chociaż więcej opcji jest zawsze mile widzianych, wadą jest to, że wiele doskonałych ofert gubi się w tłumie.

Może to wynikać z tego, że mają mniejszy, bardziej konkretny przypadek użycia lub dlatego, że ich promowanie nie jest częścią agresywnych planów ekspansji Amazon.

Ten artykuł rzuca światło na pięć takich ofert AWS.

Najprawdopodobniej nie słyszałeś o nich i są duże szanse, że w przyszłości pozostaną one okryte mrokiem. Oferty te są niezwykle przydatne i bardzo opłacalne, ale prawie nie są znane wszystkim.

Żagiel świetlny

Jednym z powodów, dla których AWS nie był w stanie zrobić wgniecenia w mniejszych wdrożeniach, oprócz wyższych kosztów, jest złożoność.

Dokumentacja AWS jest tak obszerna i zagmatwana, że ​​jeśli uda Ci się zakończyć badania w weekend i dojść do konkretnego zrozumienia, możesz zaliczyć się do wybranych. Dla reszty z nas AWS oznacza złożoność przerażającego poziomu. Nawet wyliczenie miesięcznego kosztu usługi AWS wymaga większej ilości komórek mózgowych i pozostawia mnie z długotrwałym bólem głowy. W efekcie mniejsze wdrożenia to przestrzeń zdominowana przez DigitalOcean, KamateraLinode itp., gdzie rozkręcasz instancję o stałym koszcie i zapominasz o niej.

Ale teraz AWS ma odpowiedź.

Podobnie jak większość innych ofert AWS innych niż najlepsze, Żagiel świetlny chodziłem na palcach i nie zwracałem uwagi na menu Amazona. Jest skierowany do programistów, którzy korzystają z tych VPS, jak wspomniano wcześniej, i będzie później służył jako odskocznia do pełnoprawnej platformy AWS. Lightsail ma wszystkie funkcje, których można oczekiwać od swojego ulubionego dostawcy:

Prosta, przewidywalna wycena

Lightsail ma VPS od 3,50 USD za 512 MB RAM do 32 GB RAM / 8-rdzeniowy procesor za 160 USD / miesiąc. Wykorzystanie przepustowości jest przewidywalne i dość hojne, od 1 TB do 7 TB, w zależności od Twojego planu. Innymi słowy, jeśli płacisz 10 USD miesięcznie na Lightsail, płacisz 10 USD miesięcznie.

Raj DevOps

Lightsail oferuje również wiele funkcji DevOps, które stały się standardem wśród dostawców chmury. Czy to load balancery, zarządzane bazy danych, obiektowa pamięć masowa, czy wstępnie skonfigurowane serwery dla twoich ulubionych aplikacji internetowych (na przykład możesz wykonać wdrożenia jednym kliknięciem dla Node, Laravel itp.), Lightsail ma to wszystko.

  Jak zrobić stoisko piwowarskie w Minecrafcie

Pełny dostęp do AWS

Chociaż Lightsail jest oddzielną usługą, nie jest całkowicie usunięta z ekosystemu AWS. Dzięki peeringowi VPC możesz czerpać korzyści z innych usług AWS, będąc na Lightsail.

Lightsail płynnie aktualizuje się do wersji EC2, gdy Twoje potrzeby stają się większe i jesteś gotowy, aby ugryźć kulę złożoności. Można powiedzieć, że to cały pomysł, który Amazon miał za uruchomieniem Lightsail, ale z usługą tak doskonałą jak AWS, nie widzę powodu, dla którego ktokolwiek miałby narzekać!

Neptun

Kolejnym członkiem naszego systemu fotowoltaicznego AWS jest Neptun (przepraszam, nie mogłem się oprzeć podobieństwu!). Neptune to wysoce dostępna, w pełni zarządzana baza danych wykresów. Jest to stosunkowo nowa oferta i prawdopodobnie pozostanie nieznana z dwóch powodów: 1) sama liczba dostępnych usług AWS oraz 2) wysoce selektywny przypadek użycia grafowych baz danych.

Dla tych, którzy się zastanawiają, grafowe bazy danych to kolejna podklasa baz danych NoSQL, które przechowują i pracują z danymi w a wykres format. Doskonale sprawdzają się w aplikacjach, w których jednostki mają ze sobą wiele relacji, zwłaszcza gdy te relacje mają różne nieodłączne wartości. Dobrymi przykładami, które wołają o bazy danych wykresów, są wyszukiwania, sieci społecznościowe, silniki rekomendacji itp.

Jeśli używasz (lub chcesz używać) baz danych zarządzanych przez AWS, takich jak Aurora, DynamoDB itp., i potrzebujesz grafowej bazy danych dla swojej następnej aplikacji, Neptune jest najlepszym rozwiązaniem!

Śnieżna kula

Następna na naszej liście jest zdumiewająca oferta — sprzętowa!

Amazonka Śnieżna kula to staromodna (choć bardzo wydajna) oferta, gdy musisz poradzić sobie z dużymi ilościami danych.

Aby docenić przydatność tej dziwnie wyglądającej usługi, zastanów się, ile danych Twoje serwery muszą przesyłać (do i z) w ciągu typowego dnia. Jeśli jesteś podobny do mnie, to raczej nie przekroczy kilku MB. W takich przypadkach rzadko myślimy o transferze danych, ponieważ prędkość Internetu jest więcej niż wystarczająca. Jednak niektóre firmy muszą przenosić kilka GB na godzinę lub nawet kilka PB (petabajtów) dziennie. Nie wiem jak wy, ale gdybym miał wykonać kopię zapasową lub przywrócić dane na taką skalę, po prostu zrezygnowałbym z pracy!

Snowball został stworzony, aby radzić sobie z takimi przypadkami.

Oto jak to się dzieje: potrzebujesz urządzenia Snowball od Amazon, które zostanie Ci dostarczone. Podłączasz go do swoich systemów i zapisujesz w nim absurdalne ilości danych przez noc. Po zakończeniu powiadamiasz Amazon, a oni odbierają urządzenie, wysyłają je z powrotem do centrum danych i przesyłają wszystkie dane z powrotem na Twoje konto S3.

  Co to jest Google Pay i co możesz z tym zrobić?

Najlepszą częścią tego całego procesu jest to, że urządzenie Snowball jest wyjątkowo wydajne, obsługuje kilka protokołów i jest odporne na manipulacje. Więc jeśli zmagasz się z danymi, które są naprawdę duże i mają głównie związek z archiwizacją, daj Snowballowi szansę!

Zaufany doradca

Pomimo potocznej nazwy, Zaufany doradca to cenna usługa, jeśli intensywnie korzystasz z AWS.

Pomyśl o Trusted Advisor jako o narzędziu, które pomoże Ci zaplanować nową infrastrukturę, zoptymalizować istniejącą lub po prostu uruchomić skanowanie, aby upewnić się, że Twoje wdrożenia spełniają standardy bezpieczeństwa AWS. Biorąc pod uwagę, jak trudno jest to zrobić ręcznie, nawet na jednym serwerze, powiedziałbym, że Zaufany Doradca jest jednym z ukrytych klejnotów wśród mniej znanych ofert AWS.

To wszystko może brzmieć nieco abstrakcyjnie, więc spójrzmy na kilka konkretnych przykładów tego, w jaki sposób zaufany doradca może ci pomóc.

Optymalizacja EC2

Zaufany doradca może skanować działające instancje EC2 i zgłaszać przypadki bardzo niskiego wykorzystania procesora i sieci. Pomoże Ci to odkryć rzeczywiste wzorce użytkowania i zaoszczędzić na rachunkach AWS, pozbywając się niektórych instancji w bardzo chudych okresach. Na własną rękę trudno byłoby znaleźć te informacje.

Bezpieczeństwo S3

Liczba wpadek w zabezpieczeniach związanych z niewłaściwymi uprawnieniami S3 jest zbyt duża, aby ją policzyć. Zbyt często firma przypadkowo upublicznia swoje zasobniki S3, a poufne dane, które powinny pozostać ukryte, zostają ujawnione i powielone w ręce złośliwych podmiotów.

Poprawka jest teoretycznie prosta: prawidłowe zarządzanie uprawnieniami bezpieczeństwa S3, ale bardzo łatwo ją przeoczyć. Dzieje się tak zwłaszcza w projektach, które działają już od jakiegoś czasu, a ktoś przypadkowo zmienia ustawienia zabezpieczeń lub dla niektórych testów, ale zapomina je cofnąć. Dzięki zaufanemu doradcy takie przypadki zostaną wykryte i natychmiast powiadomione.

Te dwa przykłady nawet nie zarysowują szerokość tego, co może dla Ciebie zrobić Zaufany doradca. Ponieważ wiele z tych kontroli jest bezpłatnych, mogę tylko powiedzieć, że bez względu na poziom wdrożeń AWS, zaufany doradca jest koniecznością.

RTG AWS

Mikroserwisy są świetną zabawą, szczególnie dla ewangelistów i menedżerów, którzy dowiadują się o swoich idyllicznych korzyściach i nie muszą ich kodować. Ale dla programistów mikroserwisy to koszmar architektury i debugowania. Trudno jest śledzić wiadomości, które przechodzą z usługi do usługi, a często nie można powiedzieć, dlaczego coś nie działało lub dlaczego dana wiadomość została utracona.

  Jakich ustawień aparatu należy używać do zdjęć krajobrazowych?

Szczególnie źle jest, gdy zaangażowanych jest wiele usług. Liczba możliwych interakcji jest wystarczająco duża, aby przeciążyć umysł, nie mówiąc już o kodzie. Rozważ poniższy diagram mikrousług zaczerpnięty z forów StackExchange i wyobraź sobie, że musisz prześledzić ten bałagan.

Na szczęście z Prześwietlenie, AWS ma narzędzie, które może znacznie uprościć debugowanie mikrousług. Zasadniczo X-Ray to usługa, która automatycznie zbiera dzienniki żądań z każdej wdrożonej usługi, usprawnia te dzienniki według usługi i łączy je z innymi danymi, takimi jak opóźnienie i przepustowość, aby przedstawić bogaty w informacje obraz tego, co się dzieje przez cały czas w twoim systemie.

X-Ray działa zarówno na architekturze mikroserwisowej, jak i bezserwerowej. Inną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że nie jest dostępna we wszystkich ofertach AWS (od momentu pisania tylko Amazon EC2, Amazon EC2 Container Service (Amazon ECS), AWS Lambda i AWS Elastic Beanstalk) i obsługiwane są tylko trzy języki/środowiska programowania na razie: Java, .NET i Node. Dzieje się tak, ponieważ X-Ray musi bezpośrednio wchodzić w interakcję z Twoim kodem i wymaga ogromnego wysiłku programistycznego ze strony Amazona.

To powiedziawszy, jestem w 100% pewien, że wkrótce będzie obsługiwanych więcej języków (osobiście widzę, że Go, Scala, Kotlin itp. są obsługiwane wkrótce, a języki interpretowane będą później).

Wniosek

W tym artykule chciałem tylko pokazać, że AWS to coś więcej niż EC2, ELB, RDS, S3 itp. To nie tylko infrastruktura, ale także narzędzia wsparcia, w których AWS szybko się wyróżnia. Nie słyszymy o tych niesamowitych ofertach, ponieważ Amazon nie ma miejsca i budżetu, aby promować je wszystkie — w chwili pisania tego artykułu jest blisko 100 ofert z AWS!

W związku z tym jest mało prawdopodobne, że usłyszysz o tych usługach na dużym wydarzeniu lub znajdziesz o nich książki/kursy. Najlepszą rzeczą do zrobienia jest zasubskrybowanie oficjalnych ogłoszeń AWS i sprawdzenie, czy pojawiło się coś nowego, co może ułatwić Ci życie!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o AWS, przejdź do Udemya znajdziesz setki kursów online na wybrany temat.

x