5 najlepszych alternatyw dla Google Chrome w systemie Linux

Czy używasz przeglądarki Google Chrome w systemie Linux? Czy zdecydowałeś, że nie lubisz go używać ze względu na prywatność? Nie jesteś pewien, do której przeglądarki się przełączyć? Możemy pomóc! Oto pięć najlepszych alternatyw dla przeglądarki Google Chrome w systemie Linux.

1. Chrom

Przeglądarka Chromium to projekt typu open source, do którego Google często przyczynia się podczas opracowywania przeglądarki Chrome. W wyniku wkładu kodu Google Chromium ma prawie identyczne funkcje jak Chrome (takie jak sklep z rozszerzeniami Chrome, synchronizacja konta Google itp.) Bez nieprzyjemnych zastrzeżonych wtyczek i przerażających rzeczy.

Chromium jest zdecydowanie najlepszą alternatywą dla Google Chrome dla użytkowników Linuksa, którzy czują się swobodnie z Chrome, ale wolą coś mniej przerażającego.

Ważne funkcje

 • Chromium, oprócz kilku poprawek, to zasadniczo Google Chrome i oferuje użytkownikom podobne wrażenia użytkownika, w tym Google Sync, Google Hasła i rozszerzenia.
 • Wbudowany odtwarzacz Adobe Flash.
 • Chromium obsługuje technologię Widevine DRM, która umożliwia użytkownikom odtwarzanie skopiowanych multimediów w serwisach takich jak Netflix, Hulu i HBO.
 • Chromium zawiera licencjonowane kodeki dla formatów wideo H.264 i AAC audio.

Pobierz – Chromium

Zainstalowanie Chromium w systemie Linux jest niezwykle łatwe, ponieważ domyślnie jest ono dostępne w prawie wszystkich repozytoriach oprogramowania każdej dystrybucji Linuksa. Aby go zainstalować, przejdź do Pkgs.org i przejrzyj listę, aby znaleźć swój system operacyjny. Lub postępuj zgodnie z naszym szczegółowym przewodnikiem w przeglądarce, aby dowiedzieć się, jak to skonfigurować.

2. Odważny

Brave to przeglądarka internetowa o otwartym kodzie źródłowym, zorientowana na prywatność dla komputerów Mac, Linux, Windows, iOS i Android. Automatycznie blokuje reklamy i moduły śledzące po wyjęciu z pudełka i zastępuje je „Brave Ad Replacement”, programem, który pozwala użytkownikom bezpośrednio przyczyniać się do ulubionych stron internetowych.

Przeglądarka Brave jest dzieckiem mózgu byłego CEO Firefoxa Brendana Eicha i CTO Briana Bondy'ego. Pod maską używa Chromium, zapewniając użytkownikom prywatność, a także dostęp do ulubionych usług Google i rozszerzeń. Jeśli jesteś maniakiem prywatności, porzuć Chrome i sprawdź Brave!

Ważne funkcje

 • Brave ma również wbudowane blokowanie reklam i śledzenie, co zapewnia poszanowanie prywatności użytkowników, nawet jeśli nie są świadomi działania rozszerzeń Adblocking.
 • Brave pozwala użytkownikom zastępować inwazyjne reklamy na stronach internetowych modelem subskrypcji. Ten model subskrypcji może płacić twórcom witryny, zapewniając, że użytkownik zwróci nawet po zablokowaniu reklam.
 • Odważna przeglądarka rezygnuje z Google Sync na rzecz bezpiecznego, opartego na łańcuchach systemu synchronizacji, który sprzyja szyfrowaniu i prywatności.
 • Brave ma wbudowaną obsługę różnych kryptowalut, a nawet umożliwia dodawanie portfeli.

Pobierz – dzielna przeglądarka

Przeglądarkę Brave można pobrać tylko ze strony dewelopera. Niestety programiści nie zdecydowali się na przesłanie go do repozytoriów oprogramowania popularnych dystrybucji Linuksa.

Jeśli chcesz uzyskać najnowszą wersję przeglądarki Brave, przejdź na ich stronę internetową. Ewentualnie zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat konfiguracji Brave w systemie Linux.

3. Vivaldi

Przeglądarka Vivaldi to darmowa przeglądarka Chromium z zamkniętym źródłem, założona przez byłego CEO Opera. Projekt ma na celu zapewnienie szybkiej, responsywnej i bogatej w funkcje przeglądarki, która łączy starą przeglądarkę Opera z nowymi rzeczami, takimi jak kolorowe karty przeglądarki, wbudowane narzędzie do robienia notatek i wiele, wiele innych rzeczy.

Jeśli zacząłeś używać Google Chrome, ale brakuje Ci dawnych czasów Opery, wypróbuj Vivaldi. Opiera się na przeglądarce Chrome i wyróżnia się czymś wyjątkowym.

Ważne funkcje

 • Vivaldi jest wysoce konfigurowalny, a użytkownicy mogą dokładnie decydować o wyglądzie interfejsu użytkownika, od miejsca umieszczenia kart (górny, lewy, prawy lub dolny) do ogólnego motywu przeglądarki.
 • Vivaldi obsługuje niestandardowe skróty klawiaturowe i gesty myszy, dzięki czemu użytkownicy mogą w pełni dostosować przeglądanie Internetu.
 • Vivaldi zawiera wiele przydatnych narzędzi, takich jak wbudowane narzędzie do tworzenia zrzutów ekranu, kalkulator, aplikacja do notatek i wiele innych.
 • Vivaldi ma obsługę rozszerzeń przeglądarki Google Chrome, bez głupoty Google.

Pobierz – Vivaldi

Aby pobrać przeglądarkę internetową Vivaldi, musisz udać się na jej stronę internetową, ponieważ przeglądarka nie znajduje się w repozytoriach oprogramowania dla głównych dystrybucji Linuksa. Ewentualnie zapoznaj się z naszym szczegółowym przewodnikiem tutaj, aby dowiedzieć się, jak skonfigurować Vivaldi.

4. Opera

Opera to przeglądarka, która istnieje od bardzo dawna. Obecnie porzucił stary silnik renderujący Presto, który zasłynął z silnika internetowego Chromium.

Pomimo tego, że teraz jest oparty na Chromium, przeglądarka Opera wygląda tak, jakby była z powrotem w ciągu dnia, z wysoce konfigurowalnym interfejsem użytkownika i bogatym w funkcje paskiem bocznym z dziesiątkami przydatnych rozszerzeń i dodatków.

Ważne funkcje

 • Przeglądarka Opera ma wbudowane blokowanie reklam, a użytkownicy nie muszą instalować żadnych dodatków, aby pozbyć się nieznośnych reklam.
 • Opera ma wbudowaną obsługę Facebook Messenger, WhatsApp i VKontakte, aby ułatwić komunikację ze znajomymi.
 • Opera ma wbudowany moduł oszczędzania przepustowości, który może kompresować strony internetowe i zapisywać dane, jeśli używasz usługodawcy internetowego z ograniczeniem przepustowości.
 • Opera ma wbudowany tryb ciemności, aby oszczędzać oczy podczas przeglądania w ciemności.

Pobierz – Opera

Opera jest dostępna dla użytkowników Linuksa w Internecie stronie internetowej jako pakiet DEB lub pakiet RPM. Ponadto można go również zainstalować w sklepie Ubuntu Snap Store. Aby uzyskać więcej informacji na temat instalacji Opery, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem tutaj.

5. Iridium Browser

Przeglądarka Iridium jest rozwidleniem bazy kodu Chromium. Rdzeń przeglądarki został mocno zmodyfikowany, aby usunąć wszystkie technologie Google, aby chronić prywatność użytkownika. Iridium uważa, że ​​Chromium to doskonała technologia, ale związek projektu z Google jest problematyczny, a fani prywatności z pewnością się zgodzą.

Mimo że przeglądarka Iridium usuwa wszystkie technologie związane z Google, nadal można zainstalować rozszerzenia Chrome i korzystać z różnych funkcji synchronizacji oferowanych przez Chromium.

Ważne funkcje

 • Iridium podejmuje ogromne kroki, aby pozbyć się technologii śledzenia i szpiegowania Google.
 • Iridium, pomimo samego deogoglowania, nadal działa z rozszerzeniami przeglądarki Chrome.

Pobierz – Iridium Browser

Jeśli chcesz zainstalować przeglądarkę Iridium na komputerze z systemem Linux, musisz udać się do stronie internetowej, ponieważ Iridium nie jest dostępny jako Snap ani w żadnym repozytorium pakietów.

Wniosek

Na tej liście omówiliśmy jedne z najlepszych alternatyw dla przeglądarki Google Chrome w systemie Linux. Jaka jest twoja ulubiona alternatywa dla przeglądarki Google Chrome do przeglądania Internetu w systemie Linux? Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej!