Udostępnij teraz w social media:

Wkrótce po tym, jak Steam pojawił się na Linuksie, stał się królem sklepów z grami dla wszystkich członków społeczności. Mimo to Valve jest firmą kontrowersyjną. Nie wszyscy użytkownicy są na pokładzie ze swoim produktem i wizją.

Jeśli jesteś kimś, kto kocha gry w systemie Linux, ale nie lubi używać Steam, to jest lista dla Ciebie. Dołącz do nas, gdy omawiamy 5 najlepszych alternatyw dla sklepu z grami Steam dla systemu Linux!

1. Lutris

Lutris jest, pod każdym względem, całkowitym zamiennikiem Steam w systemie Linux. Nie tylko pozwala użytkownikom zarządzać swoimi grami za pomocą klienta komputerowego, ale także umożliwia pobieranie i kupowanie gier za jego pomocą.

Jeśli jesteś fanem open source i chcesz wspierać gry zgodne z tą filozofią, sprawdź to. Nawet jeśli nie dbasz o ideały wolnego oprogramowania, i tak to sprawdź. Nie pożałujesz!

Istotne cechy:

Rozprowadza darmowe gry open source dla użytkowników Linuksa, które można dodać za pośrednictwem strony internetowej, aby grać w Lutris na komputerze stacjonarnym.
Oprócz dystrybucji darmowych gier open source, użytkownicy mogą kupować gry wideo w modelu „płać, co chcesz”.
Klient Lutris obsługuje gry zakupione w sklepach Humble Bundle i Good Old Game.
Oprócz umożliwienia użytkownikom pobierania / płacenia za gry na PC, może również współpracować z emulatorami ROM i obsługiwać je.
Usługa / aplikacja Lutris koncentruje się na otwartym oprogramowaniu, wolności oprogramowania, która jest niezbędna dla wielu użytkowników Linuksa, zwłaszcza tych, którzy mają problem z praktykami DRM Valve.
Lutris może importować i zarządzać wieloma grami wideo rozpowszechnianymi w Twojej własnej dystrybucji Linuksa, a także tymi, które hostuje online.
Klient dobrze współpracuje z Wine. Ta funkcja umożliwia użytkownikom pobieranie lub kupowanie wielu gier Windows.

Sprawdź -   Jak sprawdzić, czy Twój komputer ma najnowszą wersję systemu Windows 10

2. Itch.io

Itch.io jest bardzo konkurencyjnym zamiennikiem Steam dla Linuksa i innych platform. Na nim użytkownicy mogą kupować dziesiątki gier i zarządzać nimi dzięki doskonałej aplikacji komputerowej.

W przeciwieństwie do Lutris, Itch.io nie popiera ideałów ani retoryki „open source”. Chociaż jest to kłopotliwe dla wielu użytkowników Linuksa, którzy chcą obsługiwać darmowe oprogramowanie, nadal jest to solidny zamiennik, jeśli próbujesz znaleźć gry do grania bez używania Steam na komputerze z systemem Linux.

Istotne cechy:

Platforma koncentruje się głównie na niezależnych deweloperach, a programiści otrzymują godziwą zapłatę.
Itch.io ma doskonałą aplikację komputerową dla systemu Linux, która konkuruje ze Steamem pod względem łatwości użytkowania, zwłaszcza przy zakupie gier wideo.
Każdy może przesłać i przesłać grę wideo oraz stworzyć witrynę sklepową na Itch.io.
Gry nie koncentrują się na oprogramowaniu typu open source, ale w usłudze są dziesiątki gier wideo obsługujących system Linux.
Podobnie jak Steam, Itch.io ma funkcję uwierzytelniania dwuskładnikowego, która pomaga chronić Twoje konto przed hakerami.

3. GOG / GOG Galaxy

GOG Galaxy jest towarzyszem GOG.com bez DRM. Umożliwia użytkownikom pobieranie gier wideo (zarówno nowoczesnych wydań, jak i starszych gier wideo z przeszłości) zakupionych na stronie internetowej i ich łatwą instalację.

Sprawdź -   Jak wykonać kopię zapasową systemu Linux

Na razie aplikacja Galaxy jest dostępna tylko w systemie Windows, chociaż programiści bardzo ciężko pracują, aby stworzyć wersję dla systemu Linux. Na razie wersja Windows działa bez zarzutu w Wine, ze względu na zaangażowanie programisty w Linuksa.

Istotne cechy:

Mimo że wiele gier GOG Galaxy jest dostępnych tylko dla systemu Windows, zespół GOG bardzo ciężko pracuje, aby zapewnić, że wiele z ich gier dobrze współpracuje z Wine, aby umożliwić obsługę Linuksa.
Wszystkie gry zakupione przez GOG można pobrać bez DRM i można w nie grać bez klienta gry Galaxy.
Gry pobrane za pomocą GOG Galaxy nie wymagają do działania klienta. Zamiast tego po prostu go pobiera i umożliwia użytkownikowi samodzielne odtwarzanie.
Usługa Good Old Games umożliwia użytkownikom połączenie konta Steam z GOG. Po podłączeniu przeskanuje bibliotekę Steam i bezpłatnie odblokuje gry DRM w ich usłudze.

4. Game Jolt

Game Jolt obsługuje tylko tytuły niezależne, ale nadal jest doskonałą alternatywą dla kupowania gier w systemie Linux, jeśli próbujesz uniknąć Valve i platformy Steam. Wszystko w serwisie Games Jolt stworzonym przez niezależnych programistów chcących wyrobić sobie markę, a wszystko to w rozsądnej cenie.

Użytkownicy Linuksa, którzy chcą znaleźć doskonałe źródło tytułów niezależnych, powinni sprawdzić Games Jolt.

Istotne cechy:

Game Jolt ma w pełni funkcjonalnego klienta Linux, który obsługuje wszystkie główne dystrybucje Linuksa na komputery stacjonarne.
Oprócz umożliwienia użytkownikom kupowania i pobierania gier komputerowych, usługa Game Jolt obsługuje również internetowe gry HTML5.
Klient Game Jolt jest oprogramowaniem open source, a kod źródłowy jest dostępny na Github w celu przeprowadzenia audytu.
Każdy może stworzyć, przesłać i sprzedać grę wideo w serwisie.
Usługa Game Jolt ma otwarte oprogramowanie „Game API”, które umożliwia każdemu deweloperowi dodawanie osiągnięć, tabel wyników i pamięci w chmurze do ich gier wideo.

Sprawdź -   Dlaczego Desktop Linux nadal ma znaczenie

5. Humble Bundle

Plik Skromny pakiet nie ma aplikacji komputerowej takiej jak Steam, ale ma kilka gier na Linuksa dostępnych w sprzedaży. Już sam ten fakt sprawia, że ​​jest to przyzwoita alternatywa dla sklepu z grami Steam.

Usługa sprzedaje nowoczesne gry wideo (wiele z nich ma bezpośrednie wsparcie dla systemu Linux). Użytkownicy mają możliwość przekazania darowizn na cele charytatywne przy każdym zakupie.

Istotne cechy:

Humble Store obsługuje system Linux i oferuje wiele nowoczesnych tytułów gier, które są zwykle dostępne do pobrania bez DRM.
Wiele zakupów w Humble Bundle zawiera klucz Steam, ale wiele gier jest dostępnych na Linuksie do grania bez Steam.
Każdy zakup za pośrednictwem Humble Bundle umożliwia użytkownikom przekazanie darowizny na wybraną przez siebie organizację charytatywną lub twórcę gry i inne podmioty.
Każda zakupiona gra może zostać ponownie pobrana na wiele platform (w tym Linux) w dowolnym momencie, dzięki systemowi bibliotek online Humble Bundle.

Wniosek

Valve wiele zrobiło dla Linuksa. Pomogło popchnąć branżę gier na ścieżkę, która poważnie traktuje naszą społeczność. Jednak nie wszyscy to doceniają. Jeśli nienawidzisz Steam, te usługi mogą podnieść luz!