5 najlepszych alternatyw dla Torrentz, które działają / 2021

Zamknięcie ulubionej strony z torrentami – np. Torrentz.eu – może wydawać się prawdziwym ciosem. Na szczęście nie jesteś sam; w tym przewodniku zebraliśmy najlepsze alternatywy Torrentz dostępne w 2021 r. Zanim jednak skorzystasz z dowolnej witryny z torrentami, zapoznaj się z naszymi zaleceniami dotyczącymi najlepszych sieci VPN dla bezpiecznego torrentowania.

Torrentz.eu była jedną z największych i najpopularniejszych wyszukiwarek meta torrent, wykorzystywaną przez ludzi na całym świecie do znajdowania torrentów, których mogliby użyć do pobrania plików wideo lub innych treści. Niestety, domena torrentz.eu została zablokowana w 2014 roku i strona nie jest już dostępna. Nadal nie jest jasne, co dokładnie stało się z witryną, ponieważ operator Flippy nie podał szczegółów, dlaczego musieli zamknąć witrynę.

Jest to niefortunna rzeczywistość, o której wie każdy użytkownik torrenta: niektóre z najpopularniejszych witryn prawdopodobnie zostaną ostatecznie zamknięte z powodu sporów prawnych dotyczących hostowanych treści. Ale jeśli tęsknisz za Torrentzem i szukasz alternatywnego źródła plików torrent, istnieje wiele innych świetnych stron z torrentami.

Dzisiaj podzielimy się z Wami listą wiodących witryn meta-wyszukiwarek Torrent, których możecie użyć jako najlepsze alternatywy dla Torrentz na rok 2021. Każda z tych witryn ma podobną zawartość i funkcjonalność jak stara witryna Torrentz, więc powróć do wyszukiwania i korzystania z torrentów w mgnieniu oka. Czytaj dalej, aby uzyskać pełną listę alternatywnych witryn.

Jeśli zamierzasz używać torrentów, potrzebujesz VPN

Prawdopodobnie wiesz, że torrenty mogą być prawnie wątpliwe, a używanie ich przez niezabezpieczone połączenie internetowe jest niezwykle ryzykowne. Chociaż torrenty mogą być i są wykorzystywane do celów prawnych, takich jak dystrybucja oprogramowania typu open source, przy jednoczesnym oszczędzaniu na drogiej powierzchni hostingu, często torrenty są również wykorzystywane do nielegalnego pobierania treści chronionych prawem autorskim.

Wielu dostawców usług internetowych zbada ruch torrentowy, jeśli zobaczy go w swojej sieci, a jeśli podejrzewa, że ​​pobierasz nielegalne treści, może zagłębić się w twoje wykorzystanie Internetu i historię. Jeśli zauważą, że używasz torrentów, możesz zostać ukarany wysoką grzywną, a nawet ściganiem.

Problem z torrentowaniem polega na tym, że technicznie, gdy pobierasz plik za pomocą torrentów, udostępniasz go również innym użytkownikom, aby mogli go pobrać. Jest to funkcja działania torrentów, ponieważ rozkładają obciążenie hostingu na wielu użytkowników równorzędnych (stąd nazwa peer to peer lub pobieranie P2P). Chociaż ten system jest bardzo sprytny technologicznie, może powodować problemy prawne dla użytkowników. Pobieranie treści chronionych prawem autorskim jest nielegalne i może zostać ukarane grzywną, jednak hosting treści, które można pobrać, stanowi o wiele poważniejsze przestępstwo, ponieważ oznacza, że ​​rozpowszechniasz te treści.

Jeśli chcesz bezpiecznie torrentować, musisz zaszyfrować ruch internetowy. Podczas korzystania z usługi wirtualnej sieci prywatnej (lub VPN) wszystkie dane przesyłane przez Internet są szyfrowane, zanim opuści system z szyfrowaniem, którego w zasadzie nie można złamać. Oznacza to, że nawet jeśli twój dostawca usług internetowych lub agencja rządowa spojrzy na twoje wykorzystanie Internetu, nie będą mogli zobaczyć tego, co pobierasz.

Nasze zalecane sieci VPN

Wybieramy VPN polecane do torrentowania w oparciu przede wszystkim o ich bezpieczeństwo: czy mają dobre szyfrowanie i zasady braku logowania? Rozważamy również czynniki łatwości użytkowania, takie jak liczba dostępnych serwerów, szybkość ich połączeń oraz to, czy nie mają ograniczeń ani ograniczeń, dzięki czemu można swobodnie torrentować.

Mając to na uwadze, do korzystania z torrentów zalecamy:

1. NordVPN

NordVPN to godna szacunku, godna zaufania nazwa w sieciach VPN, ze szczególnym naciskiem na prywatność dzięki zastosowaniu 256-bitowej linii bazowej ochrony AES na wszystkich serwerach (z innymi specjalnymi połączeniami, w tym podwójnym szyfrowaniem VPN i serwerami zoptymalizowanymi P2P). Ich inne funkcje obejmują zasady braku rejestrowania, brak ograniczeń danych, zezwalanie na pobieranie P2P, takie jak torrenty, oraz ponad 5600 serwerów w 60 różnych krajach.

Plusy

    • OFERTA SPECJALNA: plan 3-letni (75% zniżki – link poniżej)
  • Zadziwiająca liczba serwerów
  • 2048-bitowe klucze SSL i ochrona przed wyciekiem DNS
  • Wyjątkowo bezpieczne podwójne VPN do szyfrowania danych
  • Świetna obsługa klienta przez czat.
Wady

    • Niektóre serwery mogą być zawodne
  • Łączenie się aplikacji może czasem być powolne.

Alternatywne źródła torrentów

Przejdźmy do stron, na których możesz znaleźć torrenty.

torrentz 2 eu

Najbliższa oryginalna strona Torrentz to nowa wersja tej samej witryny o nazwie torrentz20.com. Ma ogromny wybór dostępnych torrentów – obecnie strona indeksuje 61 110 017 torrentów z 256 249 764 stron w 82 domenach – więc bardzo prawdopodobne jest, że znajdziesz to, czego szukasz. Ma kategorie, których można się spodziewać, takie jak filmy, programy telewizyjne, muzyka i gry, a także ma możliwość przeglądania świeżych popularnych torrentów i najlepszych torrentów w tym tygodniu. Sekcja najlepszych torrentów jest tak naprawdę dobrym źródłem rekomendacji, ponieważ jeśli istnieje program telewizyjny, film lub album, o którym wszyscy mówią, prawdopodobnie znajdziesz go tutaj.

Inną ciekawą funkcją tej strony jest, podobnie jak Torrentz, szeregowanie plików torrentów, które indeksuje pod względem jakości. Zweryfikowane torrenty to takie, które potwierdzono, że zawierają dokładnie treść, do której twierdzą, a dobre torrenty to te, które są szybkie i niezawodne i mają plik o dobrej jakości, do którego prowadzą łącza. Możesz zobaczyć pełną listę stron indeksowanych przez Torrentz2 https://torrentz20.com/, w tym dobrze znane witryny, takie jak isoHunt, 1337x, Seedpeer, MagnetDL i wiele innych.

Witrynę Torrentz2 można znaleźć pod adresem https://torrentz20.com/

isohunt2.org

isoHunt od wielu lat jest podstawowym narzędziem do wyszukiwania torrentów online, chociaż musiał przejść kilka poprawek, nowych wersji i nowych domen. Pomimo problemów prawnych, od lat pozostaje jednym z najlepszych źródeł torrentów. Jedną z rzeczy, które wyróżniają isoHunt na tle innych stron z torrentami, jest to, jak szybko rozwijają się nowe torrenty – jeśli na przykład szukasz nowego odcinka programu telewizyjnego, wtedy isoHunt często będzie miał torrent dostępny niemal natychmiast po emisji. Jeśli chcesz być na bieżąco z rozmowami watercooler na temat telewizji w pracy, docenisz ten moduł śledzący!

Kategorie dostępne w isoHunt obejmują anime, oprogramowanie, dla dorosłych i książki, a także zwykłe filmy, muzykę, seriale i gry. Kategoria książek jest miłym akcentem dla tych, którzy lubią czytać książki elektroniczne, ponieważ ma duży wybór najnowszych wydań, które nie wszystkie strony z torrentami mają. Na stronie głównej witryny znajduje się lista najlepszych torrentów w każdej kategorii, wraz ze szczegółami na temat wieku torrenta, rozmiaru pliku, liczby seederów oraz wyniku na 10 punktów za jakość torrenta.

isoHunt jest jednym z najstarszych i najlepszych, dlatego zawsze warto go wypróbować. Obecny adres URL to https://isohunt2.org/

kickasstorrents.to

Ciągle tęsknimy za KickassTorrents (KAT), bardzo ukochaną stroną z plikami torrent, która była jedną z największych na świecie, dopóki nie została zamknięta w zeszłym roku. Po zamknięciu pojawiła się wiązka klonów oryginalnej strony. Niektóre z nich były jednak wątpliwe i wypychały złośliwe oprogramowanie na niczego niepodejrzewających użytkowników. Na szczęście oryginalni twórcy KAT ożywili społeczność, tworząc nową witrynę o takich samych funkcjach i wyglądzie jak oryginał.

Witryna wyróżnia się czystą, prostą stroną główną bez żadnych zakłóceń. Na stronie głównej znajduje się tylko pole wyszukiwania oraz linki do kategorii filmów, programów telewizyjnych, gier, muzyki i nowych dodatków. Ale jeśli wolisz zobaczyć starą listę ostatnich torrentów na pierwszej stronie, zawsze możesz przejść do alternatywnej strony indeksu pod adresem https://katcr.co/new. Zobaczysz listę torrentów oraz informacje o ich kategorii, wieku, rozmiarze pliku, liczbie seederów i pijawek oraz linki do komentarzy, dzięki czemu możesz omawiać pliki na forum.

Forum jest kluczową częścią tego, co czyni KAT wyjątkowym, ponieważ ma bardzo zaangażowaną i aktywną społeczność. Jeśli szukasz miejsca, w którym możesz porozmawiać o najnowszych grach lub programach, a także uzyskać wskazówki dotyczące pobierania lub zarządzania plikami, sprawdź łącza do społeczności na stronie KAT.

Znajdź witrynę pod adresem https://katcr.co/

idope.se

Nowością na scenie torrentowej jest iDope, która wyróżnia się zasadą bezpieczeństwa polegającą na nie śledzeniu adresu IP użytkowników. Jeśli martwisz się o śledzące Cię podejrzane strony z torrentami, docenisz tę funkcję prywatności iDope. Kolejną niezwykłą cechą jest to, że nie ma żadnych wyskakujących okienek w witrynie, a twórca przysięgał, że nie będzie umieszczał wyskakujących okienek w witrynie w przyszłości. Biorąc pod uwagę liczbę stron z torrentami, które zawierają drapieżne lub niebezpieczne praktyki reklamowe, jest to silne i godne podziwu zobowiązanie.

Strona internetowa iDope ma przejrzysty, prosty interfejs wolny od bałaganu. Na stronie głównej możesz wyszukać lub wyświetlić listę najnowszych lub najpopularniejszych torrentów. Jest też pudełko z trzema obecnie popularnymi kolekcjami torrentów – na przykład obecnie lista 250 najlepszych filmów na IMDB. Te kolekcje są świetnymi sposobami do wyszukiwania i pobierania dużych ilości treści, ponieważ wystarczy pobrać tylko jeden plik torrent, a to pozwoli ci pobrać setki plików wideo. Te kolekcje zwykle zawierają bardzo dobrej jakości pliki, a także uporządkowaną strukturę plików.

Jeśli znudziło Cię wiele tradycyjnych stron z torrentami, które wyglądają podobnie i mają podobną treść i chcesz wypróbować coś nowego, to iDope jest absolutnie warte sprawdzenia.

Znajdź to na https://idope.se/

Wniosek

Szkoda, że ​​Torrentz nie jest już dostępny, ale na szczęście istnieje wiele alternatywnych opcji, które zaspokoją wszystkie Twoje potrzeby związane z torrentowaniem. Witryna, którą ogólnie polecamy użytkownikom, którzy szukają alternatywy dla Torrentz, to torrentz2.eu, ponieważ jest najbliższa oryginałowi i ma szeroki zakres dostępnych treści. Jeśli jednak szukasz bogatszych funkcji z różnymi kategoriami dostępnych torrentów i funkcjami takimi jak wsparcie społeczności za pośrednictwem forów, możesz zajrzeć do niektórych alternatywnych witryn, które zasugerowaliśmy.

Które z tych stron z torrentami uważasz za najlepsze do znajdowania treści, a które mają najlepsze funkcje? A może istnieje inna alternatywna strona dla Torrentz, którą kochasz, ale o której tu nie wspomnieliśmy? Daj nam znać w komentarzach poniżej, ponieważ chcielibyśmy usłyszeć od ciebie!