5 najlepszych alternatyw Open Source Slack [2022]

Pozostanie w kontakcie to pierwsza praktyczna zasada dla zespołów zdalnych.

Ze względu na zakłócenie przez koronawirusa jesteśmy zmuszeni prowadzić zdalne życie, czy to na zakupach, pracy, czy w kontaktach z przyjaciółmi i współpracownikami. W tych niepewnych czasach niewielkie odchylenie od koncentracji może chwilowo zmniejszyć produktywność, szczególnie w przypadku współpracy zespołowej.

Dlatego ważne jest, aby wykorzystać dobre narzędzie do lepszej komunikacji. Chociaż dostępnych jest wiele kanałów, które wspierają środowisko współpracy, takie jak e-maile, rozmowy telefoniczne, współdzielone zadania i wirtualne spotkania, wiadomości błyskawiczne są niezbędne.

Czemu?

Wiadomości w czasie rzeczywistym

Najlepszą rzeczą w platformach komunikacyjnych jest prawdopodobnie to, że ułatwiają komunikację w czasie rzeczywistym. W rezultacie przyspiesza to czas reakcji, aby utrzymać członków zespołu „blisko” i prowadzi do lepszego podejmowania decyzji.

Ponadto, gdy umieszczasz ludzi w miejscu poprzez połączenie lub wideokonferencję, podejmowanie decyzji może być zagrożone, ponieważ może wywierać presję na odbiorcę.

Ale platformy komunikacyjne podnoszą tę presję, dając im kilka cennych sekund, kiedy mogą przetworzyć swoje myśli, sformułować odpowiedź i podjąć decyzję najlepszą dla całej dyskusji.

Przezroczystość

Przejrzystość ma kluczowe znaczenie dla wspierania produktywnej pracy zespołowej. Platformy komunikacyjne obejmują ten aspekt, promując bezbłędną komunikację, w której każdy jest dostępny, wystarczy wiadomość. Nie powoduje zamieszania ani wahania.

Te platformy są świetne, ponieważ ludzie mogą wyraźniej wyrażać swoje opinie, pochwały, wsparcie i porady, które pomagają wzmocnić cele i kierunki Twojej organizacji. Wyrównuje wszystkich i wspiera hierarchiczną naturę zespołu.

Ewidencjonowanie

Mówię wam, że historie czatów mogą być czasami zbawicielami. Możesz przejrzeć całą komunikację, jaką miałeś ze swoim zespołem, co pomaga na wiele sposobów.

Wyobraź sobie, że właśnie rozmawiałeś ze swoim przełożonym na temat projektu. Jeśli przegapiłeś rytm, nadal możesz wrócić do tego samego czatu i wykorzystać informacje dla lepszej przejrzystości.

To z kolei zwiększa wydajność i zmniejsza prawdopodobieństwo błędów.

Opłacalny

Zamiast inwestować w drogie plany połączeń telefonicznych, drogie oprogramowanie, plany podróży i tak dalej, możesz po prostu skorzystać z platform komunikacyjnych. Możesz znaleźć zarówno płatne, jak i bezpłatne, w zależności od Twoich wymagań.

Luźny jest jedną z takich platform komunikacyjnych, z których ludzie często korzystają w dzisiejszych czasach. Szum wynika z jego elastyczności, funkcji i łatwego w użyciu interfejsu. I z czasem staje się coraz większy, zwłaszcza po nabyciu HipChat i Stride.

Jednak niektóre aspekty mogą wylądować na łodzi, na której możesz chcieć znaleźć alternatywne rozwiązanie dla Slacka.

 • Po pierwsze, Slack oferuje zbyt wiele funkcji, które mogą nie być konieczne dla Twojej organizacji. A więc, jakie są funkcje, z których byś nie korzystał?
 • Po drugie, koszt. Opcje takie jak Slack, Zoom i Microsoft Teams są dostępne, ale są kosztowne i mogą nie być najlepiej dopasowane do sytuacji finansowej Twojej firmy.

Jakie jest więc rozwiązanie dla Twoich wymagań dotyczących wiadomości błyskawicznych?

Platformy komunikacyjne typu open source!

Ale oto haczyk. Open source może mieć kluczowe znaczenie dla Twoich potrzeb biznesowych, zwłaszcza gdy w grę wchodzą poufne informacje.

W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest wybór rozwiązania hostingowego dla platformy komunikacyjnej typu open source. W ten sposób możesz chronić swoją komunikację i dane za bezpieczną zaporą.

W tym celu spójrzmy na niektóre z najlepszych alternatyw dla Slacka, wraz z odpowiednimi sugestiami dotyczącymi hostingu.

Najważniejszy

Twoje pragnienie posiadania bezpiecznej i elastycznej platformy komunikacyjnej typu open source może się spełnić dzięki Najważniejszy aby wspierać płynną współpracę w zespole.

Mattermost jest napisany w React i Golang. Działa na Linuksie przy użyciu PostgreSQL i MySQL. Masz możliwość udostępniania plików, czatowania z innymi osobami i współpracy w ramach organizacji. Zapewnia zaawansowane uprawnienia, pozwalające ograniczyć działania i infrastrukturę klastrową w celu zapewnienia wysokiej dostępności witryny.

Twórz wnikliwe przepływy pracy i zapraszaj swój zespół do współpracy, nie martwiąc się o prywatność lub bezpieczeństwo danych. Możesz skorzystać z istniejących integracji lub stworzyć niestandardowe przepływy pracy, aby skalować bazę klientów.

Mattermost oferuje szybsze wdrożenia, łącząc systemy, osoby i pliki z przepływami pracy. Zapewnia prywatną przestrzeń roboczą, w której można rozwiązywać zapytania i prowadzić konstruktywne dyskusje. Platforma bezpiecznie integruje się z popularnymi narzędziami DevOps, takimi jak Git, CI/CD, boty itp. Możesz kontrolować i dostosowywać interfejs, aby zapewnić lepsze wrażenia użytkownika.

Mattermost oferuje lokalną i prywatną chmurę, dzięki czemu możesz w pełni kontrolować swoje dane, wykorzystując zabezpieczenia, skalowalność i dostępność na poziomie przedsiębiorstwa.

Możesz zdecydować się na samodzielne hostowanie Mattermost na maszynie wirtualnej w chmurze lub wybrać bezpieczne rozwiązanie hostingowe wymienione poniżej.

Kamatera

Wdróż Mattermost za pomocą Kamatera i ciesz się wiadomościami błyskawicznymi w systemie Windows, Linux i smartfonach.

Daje możliwość wybrania wersji Mattermost wraz z preferowanym centrum danych. Na czterech kontynentach znajduje się łącznie 13 centrów danych.

Cena maszyn wirtualnych zaczyna się od 6 USD miesięcznie za 1 GB RAM, 20 GB SSD i 5 TB wizyt. Obejmuje również 30-dniowy bezpłatny okres próbny.

Hosting A2

Usprawnij przepływ pracy dzięki szybszej komunikacji dzięki hostingowi Mattermost na Hosting A2. Szybkie przesyłanie strumieniowe SwiftServers zasilają rozwiązanie hostingowe, dzięki czemu działa 20 razy szybciej.

A2 Hosting zapewnia elastyczność w dostosowywaniu serwera tylko do wymaganych zasobów, za które chciałbyś zapłacić. Całkowicie kontroluj swoje konto hostingowe dzięki dostępowi root do edycji plików serwera. Dodatkowo możesz wybrać żądany system operacyjny Linux i ponownie załadować serwer z systemem operacyjnym na żądanie.

A2 Hosting zapewnia 99.90% czasu działania, a także najlepsze praktyki bezpieczeństwa w celu ochrony Twojego konta. Cena zaczyna się od 5 USD miesięcznie za 20 GB pamięci, 512 MB pamięci RAM i 2 TB transferu. Jeśli nie jesteś zadowolony, skorzystaj z gwarancji zwrotu pieniędzy w dowolnym momencie.

Jeśli potrzebujesz pomocy w konfiguracji Mattermost na swoim serwerze, możesz: zatrudnij freelancera.

Następna chmura

Dzięki w pełni lokalnemu rozwiązaniu hostingowemu firmy Następna chmuramożesz czerpać korzyści ze współpracy cyfrowej bez ryzyka związanego z bezpieczeństwem i zgodnością.

Współpracuj wydajnie ze swoim zespołem i udostępniaj dokumenty, wysyłaj je pocztą e-mail, rozmawiaj na czacie wideo i zarządzaj kalendarzami bez wycieków danych. Ciesz się integracją na wyższym poziomie z plikami Nextcloud, Nextcloud talk i Nextcloud Groupware. Korzystając z plików Nextcloud, możesz korzystać z lokalnego uniwersalnego dostępu do plików i synchronizować platformę komunikacyjną z funkcjami współpracy.

Nextcloud Talk oferuje czat tekstowy i konferencje audio/wideo za pośrednictwem interfejsu mobilnego i przeglądarki oraz obejmuje integrację SIP i udostępnianie ekranu. Możesz użyć Nextcloud Groupware do integracji kontaktów, kalendarza, poczty itp., co pomaga bezproblemowo organizować przepływ pracy.

Usługa Nextcloud jest w pełni zgodna, co zapewnia szerokie egzekwowanie zasad dotyczących danych, możliwości audytu, zarządzania użytkownikami i szyfrowania. W tym przypadku jest zgodny z HIPAA i RODO. Możesz hostować Nextcloud na rozwiązaniach takich jak Kamatera i RoseHosting.

Kamatera

Hosting Nextcloud na Kamatera i wykorzystując swoje przystępne plany. Aby rozpocząć, po prostu wybierz wersję Nextcloud, czyli plan dostosowany do potrzeb Twojej firmy.

Jej centra danych znajdują się pod adresem:

 • Nowy Jork, USA
 • Teksas, USA
 • Kalifornia, USA
 • Toronto Kanada
 • Amsterdam, Holandia
 • Frankfurt, Niemcy
 • Londyn, Wielka Brytania
 • Petach Tikwa, Izrael
 • Rosz Haajin, Izrael
 • Rosz Haajin (2), Izrael
 • Tel Awiw, Izrael
 • Jeruzalem, Izrael
 • Hongkong, Chiny

Cena hostingu Nextcloud zaczyna się od zaledwie 4 USD miesięcznie za 1 GB pamięci RAM, 20 GB SSD i 5 GB wizyt.

RoseHosting

RoseHosting nieprzerwanie dostarcza wysokiej jakości rozwiązania VPS od momentu powstania w 2001 roku. Ręcznie optymalizuje konfigurację serwera Nextcloud w celu zwiększenia wydajności i szybkości. Wszystkie plany hostingowe zawierają bezpłatne certyfikaty SSL.

Idą o krok dalej dla swoich klientów, zapewniając w pełni zarządzane wsparcie od konfiguracji serwera po instalację oprogramowania.

RoseHosting oferuje dyski SSD klasy korporacyjnej dla lepszej wydajności. Co tydzień tworzy kopię zapasową serwerów wraz z szybkim odzyskiwaniem danych, na wszelki wypadek. Możesz jednak również zdecydować się na codzienne kopie zapasowe jako dodatek. Dodatkowo oferuje dostęp do roota i zabezpieczenia Firewall.

Jeśli Twoja witryna jest hostowana gdzie indziej, oferuje bezpłatną migrację z doświadczonymi administratorami systemu Linux. RoseHosting twierdzi, że oferuje szybsze czasy odpowiedzi – 5 minut na wsparcie e-mailowe. Cena zaczyna się od 24,95 USD miesięcznie za 1 VPS, 1 GB RAM, 2 TB transferu danych i 30 GB SSD.

Potrzebujesz pomocy w hostowaniu Nextcloud? Zatrudnij w Fiverr.

Rocket.Chat

Popraw produktywność swojego zespołu, korzystając z łatwej w użyciu, ale wydajnej platformy Rocket.Chat do interakcji z członkami Twojego zespołu. Możesz zastąpić zwykłe wiadomości e-mail, które wymagają dłuższego czasu odpowiedzi, za pomocą tej platformy do obsługi wiadomości błyskawicznych.

Możesz uwzględnić uczestników, wspominając o nich z @nazwa użytkownika, aby natychmiast powiadomić. Poza tym możesz dodać use @all do tworzenia ważnych ogłoszeń dla członków grupy.

Rocket Chat pokazuje całą historię czatu, umożliwiając członkom dołączenie lub opuszczenie w dowolnym momencie. Zapewnia opcje połączeń audio i wideo, a także udostępnianie ekranu, aby napędzać dyskusję. Możesz udostępniać pliki, projekty i pomysły za pomocą czatu asynchronicznego lub w czasie rzeczywistym.

Uzyskując dostęp do kodu źródłowego, możesz dostosowywać, dodawać lub rozszerzać nowe funkcje w miarę potrzeb. Zapewnia przejrzystość administratora i ograniczenie nazwy użytkownika, aby ułatwić bezpieczny obszar roboczy. Poza tym zapewnia bezpieczeństwo dzięki uwierzytelnianiu dwuskładnikowemu, logowaniu jednokrotnemu, szyfrowaniu od końca do końca i dostawcom OAuth.

Niektóre inne funkcje obejmują nieograniczone dodawanie i usuwanie użytkowników, kanały, wiadomości, wyszukiwania, przesyłanie dokumentów i gości. Dzięki dołączonej opcji LiveChat, dodanie widżetów czatu do aplikacji mobilnej lub strony internetowej jest możliwe, aby w pełni wykorzystać czaty zespołowe.

Wykorzystuje zaawansowaną technologię uczenia maszynowego do automatycznego tłumaczenia wiadomości w czasie rzeczywistym podczas komunikacji. Do tej pory przetłumaczono na ponad 50 języków. Korzystając z bezproblemowych importerów danych, możesz również importować dane z innego oprogramowania, takiego jak Slack.

Możesz hostować Rocket Chat na DigitalOcean.

Cyfrowy ocean

Cyfrowy oceanrozpoczęcie pracy z tą platformą jest łatwe i nie wymaga od Ciebie bycia ekspertem.

Wystarczy skonfigurować rekord DNS przy użyciu nazwy domeny, na przykład chat.mojaorganizacja.com. Możesz zainstalować Rocketa. Czat za pomocą jednego kliknięcia z DigitalOcean.

Zulip

Wyraź swoje przemyślenia i pomysły, korzystając z platformy czatu w czasie rzeczywistym Zulip. Wykorzystuje również model wątków e-maili, w którym możesz prowadzić sensowne rozmowy. Umożliwia przejrzystą komunikację za pomocą list punktowanych, kursywy, pogrubienia i nie tylko. Możesz nawet dyskutować o matematyce z kolegami z drużyny za pomocą LaTex.

Czaty zespołowe nie muszą być zawsze poważne; Rozświetl nastrój swojego zespołu za pomocą zabawnych emotikonów.

Wykorzystuje funkcję przeciągania i upuszczania, której można używać podczas przesyłania plików. Oferuje bloki kodu Markdown i podświetlanie składni w celu omówienia kodów z zespołem.

Ta platforma do przesyłania wiadomości oferuje @-wzmianki, powiadomienia na pulpicie, ogłoszenia, powiadomienia dźwiękowe, słowa ostrzegawcze, wiadomości e-mail dotyczące brakujących ważnych wiadomości i opcjonalne wiadomości e-mail z podsumowaniem co tydzień.

Oferuje więcej funkcji, takich jak wyszukiwanie, historia czatów po dołączeniu do strumienia, wiadomości oznaczone gwiazdką, narzędzia analityczne, rozmowy indywidualne lub grupowe oraz członkowie online. Ponadto możesz edytować wysłane wiadomości, zapisywać wersje robocze, wątki rozmów według tematu, dziesiątki tłumaczeń, konfigurowalną rejestrację i logowanie oraz rozmowy wideo za pomocą Zoom, Big Blue Button lub Jitsi Meet.

Jego dostawcami uwierzytelniania są Google, Apple, GitHub, GitLab, LDAP, SAML i inni. Możesz wybrać Digital Ocean jako hosta Zulip dla większego bezpieczeństwa.

Cyfrowy Ocean

Wdróż Zulip na Cyfrowy Ocean wybierając plan z minimum 2 GB pamięci RAM, aby rozpocząć. Najpierw musisz utworzyć swój rekord DNS wraz z nową kroplą z łatwego w użyciu interfejsu użytkownika DigitalOcean. Następnie możesz skonfigurować swój serwer.

DO oferuje instalację aplikacji Zulip jednym kliknięciem za pośrednictwem panelu sterowania lub interfejsu API DigitalOcean. Oferuje okresowe kopie zapasowe, aktualizacje, wysoki poziom zabezpieczeń i regularne monitorowanie, aby zabezpieczyć platformę wiadomości na przyszłość.

Inną opcją jest Kamatera który oferuje również konfigurację Zulip jednym kliknięciem.

Porozmawiajmy

Jeśli masz mały zespół, możesz skorzystać z aplikacji do samodzielnego czatu, Porozmawiajmy.

Let’s Chat działa w modelu BYOS, co oznacza Bring Your Own Server. Zapewnia trwałą obsługę wiadomości, dzięki czemu nie przegapisz żadnych informacji. Oferuje wiele prywatnych czatów z ochroną hasłem, aby zachować większą prywatność i bezpieczeństwo.

Otrzymuj powiadomienia o nowych wiadomościach lub powiadomienia, aby nadrobić zaległości we wszystkich dyskusjach. Let’s Chat zawiera wzmianki takie jak @username i @all do zwracania się do konkretnych osób i zamieszczania ogłoszeń. Obejmuje osadzanie obrazów i wyszukiwanie Giphy, przesyłanie plików z dysków lokalnych, Microsoft Azure lub Amazon S3.

Zawsze możesz wrócić do ważnych rozmów, korzystając z funkcji wyszukiwania. Zapewnia uwierzytelnianie lokalne, LDAP lub Kerberos, interfejs API podobny do REST, adapter Hubot i podstawową obsługę i18n, a także transkrypcje i czat dla wielu użytkowników.

Wniosek

Rzeczywiście, istnieje rozwiązanie każdego problemu. Takie czasy wystawiają na próbę naszą cierpliwość i aby im przeciwdziałać, trzeba znaleźć odpowiednie opcje. Ale nie martw się; te alternatywy Slack pomogą Ci pozostać blisko swojego zespołu i zwiększyć wydajność dzięki większej liczbie dyskusji i wymianie pomysłów w tym świecie pełnym możliwości!

x