5 najlepszych CDN do strumieniowego przesyłania wideo dla małych i dużych firm

Potężna sieć CDN do strumieniowego przesyłania wideo może pomóc firmie dostarczać wysokiej jakości treści z większą szybkością i minimalnym opóźnieniem, bez względu na to, gdzie znajdują się Twoi odbiorcy i z jakiego urządzenia korzystają.

Świat, w którym żyjemy, zmienia się znacząco wraz z postępem technologicznym. A era cyfrowa umożliwiła firmom prowadzenie działalności zdalnej dzięki wykorzystaniu technologii, niezależnie od tego, czy chcesz umówić się na spotkanie, zatrudnić pracowników, czy przekazywać płatności każdemu, kto mieszka w dowolnej części świata.

To powiedziawszy, ludzie teraz uwielbiają oglądać filmy na swoich urządzeniach cyfrowych bardziej niż w telewizji, być może ze względu na większą wygodę. Właśnie dlatego rozwija się marketing wideo. Oczekuje się, że konsumenci przybywający na daną witrynę eCommerce za pośrednictwem treści wideo są o około 184% więcej.

A jeśli chcesz jak najlepiej wykorzystać swoje treści wideo, potrzebujesz szybkości i wysokiej jakości dostarczania swoich filmów. Ale może być zagrożony w przypadku tradycyjnych sieci dostarczania treści (CDN).

W tym miejscu pojawiają się nowoczesne sieci CDN do strumieniowego przesyłania wideo. Zapewni to, że Twoje treści wideo dotrą do docelowych odbiorców na całym świecie z niskimi opóźnieniami oraz niewiarygodnie dużą szybkością i niezawodnością.

Porozmawiajmy więc nieco więcej o sieciach CDN do strumieniowego przesyłania wideo i o tym, jak mogą Ci pomóc.

Co to jest wideo CDN?

Wideo CDN to rozległa sieć połączonych serwerów rozmieszczonych w kilku globalnych lokalizacjach. Służą do dostarczania treści przez Internet. Często jest to pomocne dla firm, które chcą rozpowszechniać duże pliki wideo wśród swoich odbiorców i pozostawać z nimi w kontakcie, informując, edukując lub promując swoje produkty/usługi.

Jak działają sieci CDN?

Kiedy szukamy czegoś online, otrzymujemy wyniki w ciągu kilku sekund (jeśli masz przyzwoite połączenie internetowe). Ale dużo pracy w tle dzieje się w ciągu tych kilku sekund.

CDN składa się z połączonych serwerów zlokalizowanych globalnie w sieci. Ta sieć buforuje całą zawartość, kopiując i przechowując dane w różnych lokalizacjach. Dostarcza żądane dane użytkownikom znajdującym się najbliżej serwera, skracając czas tranzytu, zwiększając prędkość i zmniejszając buforowanie.

Korzyści z wideo CDN

W porównaniu z sieciami CDN witryn, nowoczesne sieci CDN wideo oferują użytkownikom i firmom wiele korzyści, takich jak:

Szybsze przesyłanie strumieniowe wideo

Łącząc wiele serwerów na całym świecie, sieci CDN wideo pomagają tworzyć krótsze trasy przesyłania strumieniowego wideo na urządzeniu użytkownika. W związku z tym zawartość jest do nich dostarczana szybciej niż w sieci lokalnej.

Filmy wysokiej jakości

Bez względu na to, jak duże lub małe są Twoje treści wideo, najlepsze wideo CDN dostarczają widzom wysokiej jakości filmy, z których mogą się cieszyć. To nie tylko zwiększa ich wrażenia z przesyłania strumieniowego, ale także poprawia reputację Twojej marki.

Minimalne opóźnienia

Nikt nie lubi buforować filmów ani tych, które często się opóźniają. Dzięki sieciom CDN wideo Twoi widzowie będą mogli oglądać filmy z minimalnymi opóźnieniami lub przerwami. W związku z tym zwiększa również ich wrażenia wizualne.

Lepsze bezpieczeństwo

Nigdy nie chciałbyś narażać swoich danych biznesowych. Jednak cyberprzestępcy zawsze szukają luk w zabezpieczeniach, aby włamać się do sieci, wykraść informacje i zrujnować firmę pod względem finansowym i reputacyjnym.

Dostarczanie wideo za pośrednictwem sieci lokalnej może zawierać luki i dać cyberatakującym szansę na włamanie się. Z drugiej strony sieci CDN wideo mogą zapewnić dodatkową warstwę bezpieczeństwa w sieci, aby zapobiec zagrożeniom i cyberatakom.

Wszystkie te korzyści podkreślają znaczenie strumieniowego przesyłania wideo CDN dla firm. Korzystanie z profesjonalnej sieci CDN wideo może pomóc w osiągnięciu tych korzyści poprzez przechowywanie filmów i dostarczanie ich użytkownikom szybko i bezproblemowo z najmniejszymi opóźnieniami.

Porozmawiajmy więc o niektórych z najlepszych sieci CDN do strumieniowego przesyłania wideo dostępnych na rynku dla poważnych firm.

Strumień Cloudflare

CloudflareRozprzestrzeniona na całym świecie sieć Anycast zapewnia szybsze przesyłanie strumieniowe wideo przy mniejszym buforowaniu i krótszym czasie uruchamiania, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Dostarcza i buforuje treści wideo HTTP/S, w tym elastyczne formaty szybkości transmisji bitów po stałej cenie, oszczędzając koszty przepustowości z oryginalnego serwera.

Ekosystem usług bezpieczeństwa i wydajności Cloudflare zapewnia optymalną dostawę i czas pracy bez przestojów. W rezultacie zapotrzebowanie odwiedzających na wysokiej jakości i szybkie strumieniowanie wideo online może zostać zaspokojone, niezależnie od typu połączenia, lokalizacji i urządzenia, dzięki czemu można uzyskać lepsze wskaźniki zaangażowania i zwrot z inwestycji.

Nie martw się o bezpieczeństwo; Cloudflare chroni przesyłanie strumieniowe wideo przed atakami DDoS lub skokami ruchu. CDN Cloudflare obejmuje ponad 200 miast ze 100 krajów o przepustowości sieci ponad 7 Tb/s, aby zapewnić najszybsze dostarczanie treści na całym świecie. Umożliwiają również czyszczenie plików wideo z pamięci podręcznej sieci w ciągu kilku sekund.

Cloudflare CDN szyfruje wszystkie pliki, aby uniknąć podsłuchiwania i zabezpiecza połączenia między witryną a odwiedzającymi. Ponadto szyfrowanie TLS/SSL zapobiega błędom zawartości. Tagi pamięci podręcznej, reguły stron i nagłówki kontroli pamięci podręcznej umożliwiają konfigurowanie czasów TTL pamięci podręcznej i oferują większą personalizację i szczegółową kontrolę. Znajdziesz również buforowanie warstwowe, aby zaoszczędzić wykorzystanie przepustowości.

Cloudflare oferuje dostosowania i logikę biznesową w ramach dostarczania treści za pośrednictwem rozwiązań, w tym DRM Light, User Authorization i Watermarking. Skorzystaj z bezpłatnego planu Cloudflare lub uzyskaj więcej funkcji, wybierając dowolne płatne plany od 20 USD miesięcznie.

BaishanCloud

Wykorzystując swoje globalnie wdrożone węzły chmury brzegowej, BaishanCloud zapewnia płynne i niezawodne rozwiązania wideo na żądanie (VOD) i transmisji na żywo z regionalnym doświadczeniem, zwłaszcza w Chinach, Azji Południowo-Wschodniej i na Bliskim Wschodzie. Rozwiązania do strumieniowego przesyłania wideo firmy Baishan integrują wysoce bezpieczną ochronę anty-DDoS i WAF oraz sieci prywatne. Te zintegrowane rozwiązania zapewniają wysoką dostępność, wysoką współbieżność i małe opóźnienia w celu zapewnienia wysokiej jakości usług. BaishanCloud jest preferowanym dostawcą przez wiele czołowych platform krótkometrażowych na świecie.

Rozwiązania do strumieniowego przesyłania wideo firmy BaishanCloud obsługują wysoką wydajność treści wideo na żądanie i na żywo oraz optymalizują pod kątem obciążeń i niezawodności. Rozwiązania obsługują również wiele protokołów i formatów, kodowanie i transkodowanie w czasie rzeczywistym, w połączeniu z zaawansowanymi możliwościami przesyłania strumieniowego, takimi jak nagrywanie strumieniowe na żywo, przetwarzanie multimediów, dystrybucja treści, analiza danych i usługi odtwarzania na wielu terminalach.

Bazując na przetwarzaniu brzegowym i wieloletnim doświadczeniu w usługach w branży medialnej, BaishanCloud pomaga zminimalizować zagrożenia związane z wysokim bezpieczeństwem w całej witrynie, aby zagwarantować ciągłość i stabilność głównych wydarzeń oraz płynne dostarczanie treści wideo.

BaishanCloud oferuje elastyczne dostosowania i specjalne funkcje, aby zapewnić, że jej usługi są dostosowane do potrzeb klientów. Uzyskaj bezpłatną wersję próbną BaishanCloud lub wybierz więcej funkcji, dostosowując własny plan. BaishanCloud oferuje konkurencyjne ceny (ceny różnią się w zależności od wybranych regionów i wykorzystania TB.

Strumień Królików

Strumień Królików pozwala zapewnić lepsze wrażenia z przesyłania strumieniowego wideo dzięki lepszemu transkodowaniu, wysokim bezpieczeństwu i pamięci masowej. Zawiera odtwarzacz wideo w taki sposób, że staje się potężniejszy, a jednocześnie łatwy w użyciu.

Bunny Stream pomaga zmniejszyć złożoność dostarczania treści wideo bez ignorowania funkcji i bezpieczeństwa. Obsługuje cały proces, ale zapewnia również elastyczność w kontrolowaniu treści.

Wystarczy wykonać kilka prostych kroków, aby uprościć pracę:

  • Najpierw prześlij plik wideo przez Stream API
  • Niech wideo transkoduje do wielu rozdzielczości
  • Teraz filmy są replikowane i przechowywane na całym świecie
  • Pliki są gotowe i doładowane przez globalny load balancer

Bunny Stream jest zasilany przez globalną pamięć CDN 30 Tbps+ i Edge, aby zapewnić lepsze wrażenia podczas odtwarzania. Ogólnoświatowa sieć skraca czas buforowania do 80% i zwiększa skalowalność.

Zapewnia, że ​​Twój film ma solidne usługi bezpieczeństwa i umożliwia określenie, kto może korzystać z Twoich treści. Ponadto ułatwia MediaCage DRM, który zapobiega wszelkim podejrzanym próbom pobierania, aby zapewnić bezpieczeństwo zawartości.

Ceny Bunny Stream zaczynają się od 0,01/GB.

Amazon CloudFront oferuje CDN stworzone specjalnie dla branży rozrywkowej i medialnej i zoptymalizowane pod kątem obciążeń. CloudFront pomaga dostarczać katalogi wideo na żądanie lub możesz także przesyłać treści wideo na żywo do wielu widzów.

Docieraj do odbiorców na całym świecie, niezależnie od tego, gdzie się znajdują, dzięki ponad 225 punktom obecności, wysoce zoptymalizowanemu oprogramowaniu i sieci prywatnej. Dlatego główne platformy wideo online (OVP) wykorzystują CloudFront ze względu na jego wysoką wydajność, bezpieczeństwo, niezawodność, pełną integrację z AWS itp.

Ponadto CloudFront integruje się z AWS Elemental MediaPackage, AWS Elemental MediaConvert, aby zapewnić wyrafinowane i uproszczone przepływy pracy przy produkcji treści wideo. Otrzymasz wiele zasobów, takich jak zagadnienia architektoniczne, dokumentacja AWS, szablony AWS CloudFormation, kroki konfiguracji i wiele innych, aby rozpocząć wideo na żądanie.

CloudFront zapewnia niskie opóźnienia, które zwiększają wydajność wideo. Ponadto, dzięki przepustowości w petabitach na sekundę i lepszej architekturze oprogramowania, zauważysz jego obecność na całym świecie. Niektóre funkcje niezbędne do obsługi obciążeń wysokiej jakości to pobieranie z wyprzedzeniem, optymalizacja połączenia, wielopoziomowe buforowanie, zwijanie połączenia i wypełnianie tła.

CloudFront współpracuje z AWS WAF i AWS Shield, aby zapewnić proaktywne bezpieczeństwo, ochronę przed atakami DDoS i zabezpieczyć zawartość przed różnymi innymi atakami. Cała zawartość wideo jest dostarczana przy użyciu najnowszej wersji Transport Layer Security (TLSv1.3) w celu zabezpieczenia i szyfrowania komunikacji między CloudFront a przeglądającymi lub klientami.

Cena wideo na żądanie CloudFront zaczyna się od 0,085 USD miesięcznie za pierwsze 10 TB i wzrasta w zależności od regionu i wykorzystania TB. Możesz także wybrać bezpłatny poziom z transferem danych 50 GB.

CDN77

CDN77 jest zoptymalizowany pod kątem platform wideo na żywo i VOD oraz obsługuje odtwarzanie HLS, MPEG-DASH, MP4 i CMAF na wszystkich urządzeniach i platformach. Możesz dostarczać znaczące filmy HTTP na całym świecie za pomocą punktów PoP na sześciu kontynentach i przepustowości sieci 70 Tb/s+.

Zapewnia płynne dostarczanie i najwyższą prędkość wideo na żądanie i na żywo. Pamięć masowa CDN77 pomaga zmniejszyć koszt przepustowości i poprawić współczynnik trafień w pamięci podręcznej do 97% lub więcej. Zabezpieczy zawartość przed atakami DDoS i oferuje blokowanie geograficzne oraz IP, Multi-DRM, SSL i inne.

Korzystaj z dodatkowych funkcji dla treści wideo, takich jak kodowanie, nagrywanie DVR i przesunięcie w czasie, transkodowanie, odtwarzacz HTML5 wraz z analizą odbiorców i wiele innych. Możesz przesyłać nagrane filmy do pamięci CDN, tworzyć pliki o szybkości transmisji bitów poprzez transkodowanie i udostępniać odbiorcom formaty według własnego wyboru.

Możesz także przesyłać formaty takie jak RTMP, HLS, RTSP, MPEG-TS i MPEG-DASH i pozwolić CDN77 transkodować wideo, co pomaga zoptymalizować wrażenia widza. Wybierz najlepszy plan zgodnie z miesięcznym ruchem i nadwyżkami, zaczynając od 199 USD miesięcznie. Dostępna jest również bezpłatna wersja próbna.

Wniosek

Popyt na treści wideo rośnie i oczekuje się, że utrzyma się w najbliższej przyszłości. Dzieje się tak dlatego, że widzowie w erze cyfrowej uwielbiają przesyłanie strumieniowe wideo i mogą lepiej reagować, jeśli próbujesz za jego pośrednictwem promować swoje produkty/usługi.

Dlatego nadszedł czas, aby wykorzystać sieci CDN do strumieniowego przesyłania wideo, aby dostarczać wysokiej jakości filmy do docelowych odbiorców z dużą szybkością i jakością z minimalnymi opóźnieniami, bez względu na to, gdzie się znajdują na mapie świata.