Udostępnij teraz w social media:

Masz ochotę zagrać w strzelankę FPS na swoim komputerze z systemem Linux? Nie wiesz, w co grać? Śledź tę listę, przeglądając 5 najlepszych darmowych strzelanek Linux FPS do kasy!

1. Counter-Strike: Global Offensive

Counter-Strike: Global Offensive (znany również jako CS: GO) to darmowa, wieloosobowa gra FPS opracowana przez Valve, firmę stojącą za platformą gier Steam. W CS: GO gracze dołączają do dwóch drużyn: terrorystów i antyterrorystów. Jako terroryści gracze muszą podłożyć bombę lub bronić zakładników. Antyterroryści muszą rozbroić zasadzoną bombę lub uratować zakładników. Ponadto gracze mogą wzmocnić swoją postać, wydając pieniądze, które zarabiają, grając na nowe pistolety i sprzęt. CS: GO ma niewiarygodnie realistyczną rozgrywkę, a gracze mogą umrzeć nawet jednym strzałem.

CS: GO został pierwotnie wydany na Windows i platformy konsolowe w 2012 roku. Wkrótce potem, w 2014 roku, został wydany dla systemu Linux. W 2018 roku gra zmieniła się z płatnej na całkowicie darmową do gry dla każdego, kto ma konto Steam.

Jak zdobyć CS: GO w systemie Linux

Gra w CS: GO wymaga konta Steam. Aby utworzyć nowe konto Steam, kliknij tutaj. Po utworzeniu konta Steam zainstaluj klienta Steam Steam na komputerze z systemem Linux. Nie jesteś pewien, jak to zrobić? Udaj się do Pkgs.org, kliknij swoją dystrybucję i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby ją uruchomić.

Po zainstalowaniu Steam zaloguj się do aplikacji za pomocą swojego konta i kliknij „Sklep”. Następnie wyszukaj „CS: GO”. Kliknij zielony przycisk „zagraj w grę”, aby zainstalować go na komputerze z systemem Linux.

Sprawdź -   Jak zmienić rozmiar plików obrazów w systemie Linux

2. Team Fortress 2

Team Fortress 2 (znany również jako TF2) to oparta na drużynie wieloosobowa strzelanka FPS opracowana przez Valve. Jest to kontynuacja modu Quake „Team Fortress”. W grze gracze wybierają różne klasy postaci o różnych umiejętnościach, aby pokonać przeciwną drużynę. Konstrukcja TF2 koncentruje się wokół świata kreskówek, a każda z grywalnych postaci ma unikalną historię.

TF2 został wydany w 2007 roku jako część „The Orange Box”, zbioru różnych gier wideo, na systemy Windows, Xbox 360 i PS3. W 2013 roku gra pojawiła się w systemie Linux. W 2011 roku firma Valve udostępniła grę na Steam za darmo.

Jak zdobyć TF2 w systemie Linux

TF2 to gra Valve, więc jedynym sposobem, aby cieszyć się nią na komputerze z systemem Linux, jest Steam. Aby uzyskać grę, zacznij od utworzenia nowego konta Steam tutaj. Następnie przejdź do Pkgs.org, wybierz swoją dystrybucję i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby Steam działał.

Po zainstalowaniu Steam zaloguj się i kliknij „Sklep”. Wyszukaj „Team Fortress 2.” Następnie kliknij przycisk „zagraj w grę, aby zainstalować TF2 w systemie Linux.

3. Xonotic

Xonotic to darmowa strzelanka FPS z otwartym kodem źródłowym, inspirowana Quake i Unreal Tournament. Gra jest „strzelanką na arenie”, co oznacza, że ​​gracze walczą ze sobą w różnych typach gier (takich jak deathmatch lub CTF) z różnymi broniami i ulepszeniami umieszczonymi na mapie.

Gra Xonotic była rozwidleniem kolejnej darmowej gry Nexiuz i działa na mocno zmodyfikowanym silniku trzęsienia ziemi. Nie jest dostępny w żadnym sklepie z grami online i nie został opracowany przez firmę oferującą gry. Zamiast tego rozwój Xonotic odbywa się w wolnym czasie przez społeczność Xonotic.

Sprawdź -   7 najlepszych biurek na pulpit Cinnamon

Jak zdobyć Xonotic na Linuksie

Chociaż Xonotic jest grą typu open source i obsługuje Linuksa, nie jest dostępna do pobrania w żadnym z repozytoriów oprogramowania głównego dystrybucji Linuksa. Zamiast tego ci, którzy chcą zagrać w grę, muszą pobrać ją z oficjalnej strony Xonotic.

Masz problemy z instalacją i konfiguracją gry Xonotic na komputerze z systemem Linux? Jesteśmy z Tobą! Sprawdź nasz szczegółowy przewodnik na temat instalacji Xonotic! Ponadto, jeśli chcesz hostować serwer gier Xonotic, zapoznaj się z naszym samouczkiem na temat hostowania serwera gier Xonotic!

4. Terror miejski

Urban Terror to darmowa, taktyczna strzelanka FPS dla systemów Linux, Mac i Windows. Urban Terror łączy różne tryby gry od Counter-Strike, Unreal Tournament i wiele innych. W grze gracze mogą korzystać z wielu różnych trybów gry, takich jak Capture the Flag, Last Man Standing, Death Match i inne.

Początkowo Urban Terror został wydany w 1998 roku jako całkowity mod konwersji dla Quake III Arena, ale wkrótce przekształcił się w samodzielną grę dla wszystkich głównych platform PC. Gra została opracowana przez FrozenSand, LLC i Silicon Ice Development. Ponieważ jednak gra jest typu open source, wielu członków społeczności graczy open source również przyczynia się do jej rozwoju.

Jak zdobyć Urban Terror w systemie Linux

Urban Terror od dawna jest szeroko dostępny dla użytkowników Linuksa w różnych repozytoriach oprogramowania. Jednak użytkownicy mogą również wziąć udział w grze za pośrednictwem oficjalnej strony Urban Terror. Chociaż gra jest dostępna za pośrednictwem różnych repozytoriów dystrybucji Linuksa, twórcy Urban Terror wolą, aby użytkownicy otrzymywali ją z oficjalnej strony internetowej, ponieważ jej wersja jest bardziej aktualna.

Sprawdź -   Jak wyświetlić użycie procesora, pamięci RAM, dysku i sieci na pasku menu w systemie macOS

Aby pobrać Urban Terror na komputer z systemem Linux, przejdź do strony „Pobieranie” na Urbanterror.info. Następnie poszukaj „Pełna wersja gry” i pobierz najnowszą wersję.

5. FreeDoom

FreeDoom to projekt oprogramowania, którego celem jest stworzenie darmowej zawartości dla silnika gier Doom typu open source. W sumie w ramach projektu powstały 2 kampanie dla jednego gracza, a także bezpłatny tryb dla wielu graczy, nazwany FreeDM. FreeDM zawiera różne bezpłatne mapy deathmatch, z których mogą korzystać gracze.

FreeDoom został wydany w 2003 roku i jest dostępny do grania na komputerach Mac, Linux, Windows, MS-DOS, Android i iOS. Jest rozwijany przez społeczność fanów, a nie przez dużą firmę. Każdy może swobodnie tworzyć treści Doom i odtwarzać je w FreeDoom.

Jak zdobyć FreeDoom na Linuksie

FreeDoom to gra wideo typu open source, która istnieje już od prawie dwóch dekad. W rezultacie prawie każda dystrybucja Linuksa ma grę gotową do zainstalowania w swoich źródłach oprogramowania.

Jeśli chcesz zdobyć FreeDoom, przejdź do Pkgs.org, wybierz swoją dystrybucję i postępuj zgodnie z instrukcjami instalacji, aby ją uruchomić.

Wniosek

Na tej liście omówiliśmy 5 najlepszych darmowych strzelanek FPS dla systemu Linux do realizacji. To powiedziawszy, istnieje wiele innych wspaniałych darmowych strzelanek FPS na platformie Linux, o których nie wspomnieliśmy. Jakie są twoje ulubione strzelanki FPS do grania w systemie Linux? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!