5 najlepszych dystrybucji Linuksa opartych na KDE do wypróbowania

Środowisko pulpitu KDE Plasma 5 to tradycyjny, nowoczesny interfejs podobny do Microsoft Windows. Obecnie jest to 5 iteracja pulpitu i jest dostarczana we wszystkich głównych systemach operacyjnych Linux, a także BSD i innych systemach operacyjnych opartych na Uniksie.

W społeczności Linuksa wiele dystrybucji decyduje się na dostarczenie KDE Plasma 5 jako swojego podstawowego pulpitu. To powiedziawszy, niektórzy robią to lepiej niż inni. Na tej liście pokażemy Ci najlepsze dystrybucje oparte na KDE, których możesz używać i jak je zdobyć. Oto 5 dystrybucji Linuksa opartych na KDE do wypróbowania!

1. KDE Neon

KDE Neon nie jest konkretną dystrybucją. Twórcy woleliby powiedzieć, że to tylko Ubuntu z dodanymi różnymi repozytoriami oprogramowania, aby umożliwić użytkownikom korzystanie z najnowszej technologii KDE na stabilnej bazie Ubuntu Linux, która zapewnia doskonałą obsługę sterowników, szeroką gamę oprogramowania i świetną społeczność do rozruchu.

Wiele dobrych dystrybucji Linuksa dostarcza w tym momencie KDE Plasma, a niektórzy fani Linuksa mogą z tego powodu nie widzieć potrzeby Neon. Jeśli jednak pragniesz absolutnie najnowszej wersji i nie chcesz czekać, Neon to doskonały sposób.

Pobierz – KDE Neon

Chcesz zdobyć najnowszy KDE Neon? Udaj się do neon.kde.org. Tam kliknij przycisk „Pobierz neon KDE”. Stamtąd będziesz mógł wybrać edycję użytkownika Neon, stabilną wersję Ubuntu z oprogramowaniem KDE, wersję testową lub niestabilną.

2. Kubuntu

Kubuntu Linux to wersja KDE Ubuntu. Jest dostarczany w komplecie z menedżerem pakietów Apt, tym samym cyklem wydań i wszystkimi funkcjami, których można oczekiwać od Ubuntu (łatwość użycia, doskonałe wsparcie społeczności, ogromna ilość dostępnego oprogramowania itp.) Jedyna różnica polega na tym, że Kubuntu używa zestawu aplikacji KDE zamiast standardowego środowiska graficznego Gnome.

Kubuntu zwykle dostarcza stosunkowo niedawne wydanie KDE Plasma 5. Nie jest to krwawe ostrze, jak w KDE Neon lub innych, i nie otrzymasz absolutnie najnowszej wersji z każdą aktualizacją, ale jest to dobra opcja, jeśli kochasz sposób KDE robienia rzeczy. Innym powodem, dla którego warto wybrać tę dystrybucję, jest to, że jest to Ubuntu, a to oznacza, że ​​otrzymasz doskonały system wsparcia, społeczność, dostępność oprogramowania, obsługę sterowników i wiele więcej.

Pobierz – Kubuntu

Aby pobrać Kubuntu Linux, musisz przejść do oficjalna strona Kubuntu. Na stronie znajdź „Pobierz”, a będziesz mógł pobrać wersję LTS Kubuntu lub najnowszą wersję 6-miesięczną.

3. Spin Fedory KDE

Fedora KDE Spin to Fedora z KDE jako pulpitem zamiast tradycyjnego Gnome. Oprócz domyślnego pulpitu KDE, zawiera wyselekcjonowany wybór aplikacji i narzędzi KDE, aby zapewnić użytkownikom najlepsze możliwe wrażenia z Plazmy.

Być może najlepszym powodem do rozważenia Fedory KDE jest to, że ponieważ jest to Fedora Linux, użytkownicy otrzymają bardzo nowe aktualizacje oprogramowania przed wieloma innymi systemami operacyjnymi opartymi na Linuksie, takimi jak aktualizacje jądra, aktualizacje oprogramowania, a nawet najnowsza KDE Plasma 5.

Pobierz – Fedora KDE Spin

Aby pobrać Fedora KDE Spin, musisz przejść do strony spinów Fedory pod adresem spins.fedoraproject.org. Na stronie Spin jest kilka różnych wersji Fedory. Przejrzyj i kliknij pokrętło KDE.

Po wybraniu opcji KDE na stronie spinów zostaniesz przeniesiony na stronę pobierania, na której możesz pobrać najnowszą wersję Fedory KDE Spin.

4. Arch Linux

W przypadku Arch Linux oczekuje się, że użytkownicy zbudują swój system operacyjny, ponieważ dystrybucja nie zawiera wstępnie skonfigurowanego pulpitu. Zamiast tego oferują wiele środowisk graficznych do wyboru, w tym KDE Plasma 5.

Chociaż korzystanie z tego systemu operacyjnego może być wyzwaniem dla nowych użytkowników, ostatecznie opłaca się, jeśli jesteś zaawansowanym użytkownikiem Linuksa, ponieważ możesz dostosować swój komputer do własnych potrzeb. Tak więc, jeśli kochasz KDE, ale chcesz, aby wyglądało w określony sposób, sprawdź Arch!

Pobierz – Arch Linux

Aby pobrać Arch Linux, przejdź do oficjalnej strony Arch. Na stronie znajdź przycisk „Pobierz” i kliknij go myszą, aby przejść do strony pobierania. Na stronie pobierania zobaczysz wiele różnych sposobów pobierania najnowszej wersji ISO Arch Linux.

Nie ma wątpliwości, że Arch Linux może być trudny do zainstalowania. Dlatego stworzyliśmy szczegółowy przewodnik, który dokładnie omawia, jak zainstalować Arch Linux. Więc jeśli nie możesz się doczekać wypróbowania KDE na Arch, sprawdź to!

5. Manjaro KDE Edition

Manjaro Linux ma wiele różnych wersji systemu operacyjnego. Każda edycja jest wstępnie skonfigurowana, aby zapewnić określone doświadczenie. Jedną z najlepszych ich edycji jest Manjaro KDE Edition.

Manjaro KDE Edition w swej istocie to Arch Linux bez trudności, więc jest to doskonała opcja dla tych, którzy kochają ideę Arch, chcą najnowszej Plazmy KDE, ale nie chcą zajmować się budowaniem Arch Linux.

Pobierz – Manjaro KDE Edition

Chcesz wypróbować Manjaro KDE Edition na swoim komputerze stacjonarnym lub laptopie? Jeśli tak, przejdź do manjaro.org i kliknij przycisk „Wypróbuj Manjaro”. Po kliknięciu przycisku „Wypróbuj Manjaro” zostaniesz przeniesiony na stronę pobierania z różnymi wersjami Manjaro. Znajdź ten z napisem „KDE”, aby pobrać najnowszą wersję Manjaro KDE!

Wniosek

KDE Plasma 5 to doskonałe środowisko graficzne iz tego powodu trudno jest zapewnić straszne wrażenia. Mimo to, jeśli chcesz dostać się do Plazmy i wybrać trasę KDE, dobrym pomysłem jest wybranie systemu operacyjnego Linux, który sprawia, że ​​jest to główny cel, a nie tylko inna dostępna opcja, którą możesz zainstalować, jeśli tak wybierzesz.

Czy masz ulubioną dystrybucję Linuksa opartą na KDE, której nie ma na tej liście? Opowiedz nam o tym w sekcji komentarzy poniżej!

x