Udostępnij teraz w social media:

Microsoft Teams to doskonałe narzędzie do spotkań, ale dla wielu użytkowników spotkanie to po prostu rozmowa wideo. Dopiero gdy będą musieli prowadzić rozmowy wideo i napotykają różne ograniczenia związane z prostymi narzędziami do rozmów wideo, rozumieją, że potrzebne jest bardziej wyrafinowane rozwiązanie, takie jak Microsoft Teams.

5 najlepszych funkcji Microsoft Teams

Jeśli dużo słyszałeś o Microsoft Teams, ale nie masz pewności, które funkcje sprawiają, że jest lepszy od innych narzędzi do spotkań online, zapoznaj się z poniższą listą, aby się dowiedzieć.

1. Planowanie spotkań i zaproszenia

Spotkania ad hoc można łatwo organizować we wszystkich narzędziach do spotkań online, ale planowanie jest bardziej zaawansowane. Kiedy zaplanowane jest spotkanie online, godzina i data nie są jedynymi informacjami, które należy udostępnić. Link do spotkania, które użytkownicy mogą kliknąć, również musi zostać udostępniony.

Teoretycznie możesz prawdopodobnie udostępnić link do spotkania, gdy nadejdzie czas na jego rozpoczęcie, ale jest to żmudne i zajmie trochę czasu od spotkania. Dzięki Microsoft Teams możesz utworzyć zaproszenie i wysłać je do wszystkich. To zaproszenie można zaktualizować w dowolnym momencie i będzie zawierać link do spotkania. Wszyscy użytkownicy muszą tylko kliknąć przycisk Dołącz.

Sprawdź -   Jak przywrócić zarchiwizowany wątek czatu Whatsapp

2. Pokoje typu Breakout

Pokoje typu Breakout to stosunkowo nowa funkcja w usłudze Microsoft Teams. Pokoje typu Breakout są tworzone na podstawie trwającego już spotkania, a uczestnicy stanowią podzbiór wszystkich uczestników spotkania.

Pokoje typu Breakout pozwalają wszystkim uczestnikom spotkania pozostać na spotkaniu, ale mogą w jego ramach tworzyć własne oddzielne spotkania podrzędne. Mogą przemieszczać się między różnymi pokojami i wracać do głównego spotkania w razie potrzeby.

Pomyśl o tym jak o dużym spotkaniu, na którym członkowie dzielą się na mniejsze grupy, aby przedyskutować coś i czasami wracają, aby dołączyć do innych. Pokoje typu Breakout to wirtualna wersja tego ćwiczenia.

3. Tryb prezentacji: udostępnianie ekranu i kontrola żądań

Większość narzędzi do połączeń wideo umożliwia udostępnianie ekranu, nawet te, które działają na platformach mobilnych, ale udostępnianie ekranu często nie wystarcza podczas spotkania.

Sprawdź -   Co to jest VBScript i dlaczego Microsoft go po prostu zabił?

Microsoft Teams ma wyrafinowany tryb prezentacji, który umożliwia użytkownikom prezentowanie prezentacji PowerPoint, przeglądanie notatek slajdów i kontrolowanie, które slajdy użytkownik może zobaczyć i do których może nawigować podczas prezentacji.

Tryb udostępniania ekranu umożliwia użytkownikom zażądanie kontroli i zdalne sterowanie ekranem innego użytkownika lub udostępnianą aplikacją. Oprócz żądania kontroli prezenter może również dobrowolnie przekazać kontrolę użytkownikowi za pomocą funkcji Udziel dostępu.

Tryb prezentacji Microsoft Teams

4. Tła i rozmycie tła

Jeśli nie masz biura w domu lub chcesz zablokować inne osoby w tle podczas rozmowy wideo, rozmycie tła lub dodanie niestandardowego tła załatwi sprawę.

Microsoft Teams zapewnia tę funkcję natywnie i jest doskonała. Potrafi dokładnie wykryć osobę, odizolować ją od tła i zamazać lub całkowicie zastąpić. Ta funkcja jest dostępna tylko w aplikacjach klasycznych, a nie w aplikacji internetowej Microsoft Teams.

Sprawdź -   Jak zainstalować Homebrew na podsystemie Windows dla systemu Linux na Windows 10

5. Nagrania i transkrypcje

Spotkania odbywające się w prawdziwym życiu, tj. Z wszystkimi członkami fizycznie obecnymi w pokoju, są organizowane wokół programów i poprzedzone spotkaniami. W przypadku spotkań online nie ma powodu, aby przestać używać któregokolwiek z tych narzędzi, jeśli później okaże się to pomocne.

Microsoft Teams nie tylko umożliwia użytkownikom nagrywanie spotkania, ale może również generować transkrypcję spotkania. To prawda, że ​​ta konkretna funkcja wymaga licencji korporacyjnej, ale transkrypcja jest dość dokładna i nikt nie musi jej ręcznie tworzyć.

Nagraj spotkanie Microsoft Teams

Wniosek

To jest krótka lista funkcji Microsoft Teams do spotkań. Spotkania to tylko jedna część aplikacji; oferuje również planowanie zmian, rozbudowane rozwiązanie w zakresie połączeń telefonicznych i doskonałą konfigurację współpracy. Możesz znaleźć narzędzia do spotkań, które oferują podobne lub nieco porównywalne funkcje do Microsoft Teams, ale alternatywy są zwykle skoncentrowane na spotkaniach i mają niewiele więcej do zaoferowania poza konferencjami internetowymi.