5 najlepszych GUI dla MPV w systemie Linux

MPV to oparte na terminalach narzędzie do odtwarzania multimediów dla systemu Linux. Jest konfigurowalny, wszechstronny i szybki. Problem w tym, że MPV nie jest przyjazny dla użytkownika. Aby rozwiązać problem łatwości obsługi w MPV w systemie Linux, musisz zainstalować odpowiedni interfejs GUI. Oto najlepsze GUI dla MPV!

1. SMPlayer

Dla tych, którzy szukają interfejsu dla MPV w systemie Linux, który obsługuje wszystkie jego zaawansowane funkcje, SMPlayer jest jednym z najlepszych.

SMPlayer ma dziesiątki funkcji, takich jak możliwość wznowienia pliku wideo tam, gdzie go zostawiłeś, opcje wyłączenia wygaszacza ekranu, obsługa wszystkich głównych kodeków i wiele innych.

Istotne cechy:

SMPlayer działa dobrze z ekranami dotykowymi i oferuje tryb tabletu, który ułatwia sterowanie w tym trybie.
Dzięki SMPlayer użytkownicy mogą przesyłać odtwarzanie wideo do zewnętrznego monitora, zamiast trzymać go na tym samym ekranie, co odtwarzacz wideo.
Program ma pierwszorzędną obsługę wysokiej rozdzielczości DPI i bardzo dobrze gra na ekranach 4K w systemie Linux.
Odtwarzanie z YouTube jest obsługiwane w SMPlayerze przez wtyczkę SMTube. Dzięki niemu użytkownicy mogą przeglądać YouTube i dodawać filmy do listy odtwarzania odtwarzacza.
SMPlayer ułatwia odtwarzanie dysków optycznych, takich jak DVD, Bluerays i wideo CD.
Jeśli zamkniesz SMPlayera i wrócisz później, odtwarzacz natychmiast wznowi twój plik wideo lub audio dokładnie tam, gdzie go zostawiłeś.
Aplikacja obsługuje telewizję online z całego świata i można ją odtwarzać bezpośrednio w SMPlayerze.
SMPlayer jest w pełni konfigurowalny i obsługuje wiele różnych skórek i niestandardowych motywów ikon.
Integracja radia internetowego oznacza, że ​​fani aplikacji SMPlayer mogą słuchać swoich ulubionych stacji internetowych.
Obsługuje większość protokołów strumieniowego przesyłania wideo online.
SMPlayer ma wiele różnych trybów odtwarzania wideo. Ma możliwość odtwarzania filmów z wieloma prędkościami, np. 2x, 4x lub nawet zwolnionym tempie.

2. Kawaii-Player

Odtwarzacz Kawaii to MPV aplikacja multimedialna wyróżniająca się na tle innych. Jest open source i ma dziesiątki niesamowitych funkcji, które zachwycą większość użytkowników Linuksa.

Kawaii-Player naprawdę może to wszystko zrobić. Może zarządzać plikami multimedialnymi, odtwarzać YouTube, strumieniować torrenty, a nawet działać jako serwer multimediów dla innych urządzeń w Twojej sieci.

Istotne cechy:

Kawaii Player ma wbudowaną obsługę YouTube. Ta funkcja umożliwia użytkownikom pobieranie ulubionych filmów z YouTube bez konieczności zajmowania się witryną.
Program może pełnić rolę serwera strumieniowego przesyłania multimediów. Użytkownicy mogą uzyskać dostęp do serwera multimediów na dowolnym komputerze w sieci i odtwarzać zawartość w swoich przeglądarkach internetowych.
Funkcja serwera multimediów Kawai Player (oprócz tego, że jest dostępna w Internecie) może przesyłać zawartość bezpośrednio do innego komputera, na którym działa aplikacja.
Program obsługuje przesyłanie strumieniowe plików torrent bezpośrednio do odtwarzacza wideo.
Oprócz odtwarzania filmów, Kawaii pełni również funkcję minimalistycznego odtwarzacza muzyki, wraz z informacjami o wykonawcy.
Funkcja przeglądarki siatki miniatur Kawaii Player jest imponująca. Skanuje pliki wideo i wyświetla migawkę ich zawartości. To sprawia, że ​​sortowanie ogromnych ilości plików multimedialnych jest dziecinnie proste.
Może eksportować odtwarzane filmy do zewnętrznych odtwarzaczy, takich jak VLC, a nawet Kodi.
Funkcja podglądu paska wyszukiwania na żywo w programie Kawaii Player wyświetla szybkie migawki odtwarzanego wideo w aktualnie podświetlonym czasie.

3. xt7-player-mpv

Xt7 Player MPV to solidny interfejs dla MPV, który koncentruje się na użyteczności i funkcjach. To praca w toku, ale ma już kilka doskonałych funkcji, takich jak integracja z YouTube-DL, zarządzanie biblioteką multimediów i wiele innych.

Istotne cechy:

Wbudowana karta przeglądarki YouTube umożliwiająca łatwe oglądanie filmów online.
Pozwala użytkownikom nie tylko zarządzać swoimi multimediami, ale może również edytować tagi multimedialne bezpośrednio z odtwarzacza wideo.
Xt7-player-mpv obsługuje usługę radia internetowego SHOUTcast.
Użytkownicy mogą importować swoje subskrypcje podcastów i zarządzać nimi dzięki funkcji menedżera podcastów.
Specjalna zakładka „przeglądaj” Xt7 umożliwia użytkownikom szybkie wyszukiwanie i odtwarzanie plików wideo i audio bezpośrednio z aplikacji, bez konieczności zajmowania się menedżerem plików.

4. Gnome-MPV

Gnome MPV jest próbą przejęcia MPV (i rozszerzeniem Mplayera) i uczynienia go znacznie łatwiejszym w użyciu dla przeciętnego użytkownika Linuksa.

Jest to bardzo prosta aplikacja, ale nadal zarządza i chociaż ta aplikacja koncentruje się na nowych użytkownikach i łatwości użytkowania, jest mile widzianym dodatkiem do każdej biblioteki programów.

Istotne cechy:

Gnome MPV ma bezpośrednie wsparcie dla skryptów użytkownika MPV. Może z nich korzystać bez żadnych modyfikacji.
Obsługuje niestandardowe pliki skryptów przypisywania klawiszy, co pozwala użytkownikom lepiej dostosować przyciski klawiatury do swoich potrzeb.
Gnome MPV całkiem dobrze radzi sobie z napisami i może ładować zewnętrzne pliki z napisami do użytku z filmami.
Menedżer list odtwarzania Gnome MPV umożliwia użytkownikom szybkie eksportowanie / importowanie plików list odtwarzania w dowolnym momencie.

5. Baka MPlayer

Baka MPlayer to darmowy, wieloplatformowy odtwarzacz wideo typu open source, który opiera się całkowicie na MPV i bibliotekach MPV. Ma kilka ekscytujących funkcji, takich jak inteligentne listy odtwarzania, przyspieszenie sprzętowe i wsparcie YouTube.

Ten program rzeczywiście nie jest pierwszym odtwarzaczem wideo MPV GUI, który istnieje w systemie Linux. Jednak jeśli jesteś minimalistą, projekt programu może być odświeżającą zmianą.

Istotne cechy:

Funkcja Dim Desktop firmy Baka MPlayer pozwala użytkownikom „wyłączyć światło”, aby uzyskać lepsze wrażenia podczas oglądania wideo.
Baka ma imponujący tryb „gestów”, który pozwala użytkownikom używać myszy do wyszukiwania dowolnego miejsca odtwarzanego pliku multimedialnego.
Podobnie jak wiele innych GUI MPV, Baka Mplayer obsługuje odtwarzanie filmów z YouTube (za pomocą narzędzia youtube-dl).
Baka MPlayer umożliwia użytkownikom dostęp do wiersza poleceń MPV bezpośrednio w aplikacji, dzięki przyciskowi „linia poleceń”.
Dzięki zintegrowanemu polu wyszukiwania w zakładce Lista odtwarzania, użytkownicy mogą szybko sortować duże listy odtwarzania.
Baka Mplayer działa dobrze z napisami, a użytkownicy mogą łatwo wczytać zewnętrzne dzięki funkcji „dodaj napisy”.

Wniosek

MPlayer to solidny odtwarzacz wideo dla Linuksa, ale fakt, że jest oparty na konsoli sprawia, że ​​trudno go polecić nowym użytkownikom. Na szczęście istnieją doskonałe programy, które wykorzystują najlepsze cechy MPlayera i zamykają je w wygodnym, przyjaznym dla użytkownika interfejsie GUI.