Udostępnij teraz w social media:

Torrenting to obecnie bardzo kontrowersyjny termin. Ludzie automatycznie biorą to za nielegalne pobieranie treści chronionych prawem autorskim. W rzeczywistości protokół torrent jest niezwykle szybkim i łatwym sposobem przesyłania plików z jednego miejsca do drugiego. Dlatego wiele projektów Linuksa dystrybuuje systemy operacyjne z torrentami: oszczędza im to przepustowość. Wiadomo również, że informatycy przesyłają ogromne ilości danych przez sieci z torrentami. Wszystko to jest możliwe dzięki dobremu klientowi torrentów. Problem w tym, że wielu użytkowników Linuksa nie wie, jakiego klienta torrent użyć. W rezultacie wielu z nich korzysta z domyślnego klienta dostarczanego z ich dystrybucją Linuksa i nigdy nie próbuje wypróbować innych świetnych klientów z doskonałymi funkcjami! Dlatego w tym artykule omówimy 5 najlepszych klientów torrent dla systemu Linux. Omówimy ich funkcje, który klient jest najlepszy dla kogo i wszystko inne pomiędzy!

1. Qbittorrent

Qbittorrent to klient torrentowy, który ma być „alternatywą open source dla uTorrent”. Chociaż nie możemy dokładnie powiedzieć, że jest to kompletny zamiennik uTorrent, z pewnością jest to całkiem świetna aplikacja i jest wiele funkcji, które można pokochać. Podobnie jak większość klientów torrentów, obsługuje takie rzeczy, jak RSS (co jest dobre dla torrentów, które aktualizują się co tydzień), obsługę dodawania torrentów za pośrednictwem linków, solidne narzędzie do tworzenia torrentów, obsługę łączy magnetycznych, a nawet wbudowaną wyszukiwarkę .

Sprawdź -   Jak dodać obsługę QuickLook dla plików tekstowych w systemie macOS

Funkcja wyszukiwania jest świetna. Dzięki niemu użytkownicy mogą znaleźć torrenty z dowolnego miejsca w Internecie. Ponadto Qbittorrent ma kilka naprawdę potężnych ustawień bezpieczeństwa, takich jak: obsługa prywatnych torrentów, możliwość wymuszenia szyfrowania podczas pobierania, obsługa filtrów IP i wiele innych. Z definicji wszyscy klienci torrentów robią w zasadzie to samo. To powiedziawszy, jeśli chcesz czegoś, co wygląda i działa podobnie do uTorrent w systemie Linux, pobierz qBittorrent!

2. Transmisja

Przenoszenie jest domyślnym klientem torrentowym w większości dystrybucji Linuksa. Obsługuje większość funkcji klienta torrent, których wielu by się spodziewało, ale jest dostępny w lekkim pakiecie.

Oprócz lekkiego pakietu ma wiele fajnych funkcji, takich jak wbudowany serwer torrent, który umożliwia użytkownikom zdalne uruchamianie transmisji przez Internet, obsługę list blokowanych adresów IP, wykrywanie lokalnych peerów, pełne szyfrowanie podczas pobierania, obsługę łącza magnetycznego, a także wsparcie dla GTK i QT.

3. Potop

Potop to lekki, wieloplatformowy klient torrentów. Jest w pełni open source i jest licencjonowany w ramach GNU GPLv3 + Licencja oprogramowania. Oprócz tego programiści twierdzą, że jest zgodny z wszystkimi wersjami freedesktop standardów, aby upewnić się, że klient działa dobrze we wszystkich środowiskach pulpitu Linux.

Sprawdź -   Jak zainstalować OnlyOffice 6.3 na komputerze z systemem Linux?

Deluge to aplikacja GTK, co oznacza, że ​​działa najlepiej w środowiskach graficznych opartych na GTK. Posiada również tryb przeglądarki internetowej, który umożliwia użytkownikom skonfigurowanie zdalnego serwera, do którego można następnie uzyskać dostęp za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Funkcje klienta Torrent Deluge obejmują: obsługę nasion sieciowych, ustawienia prędkości dla każdego torrenta, obsługę UPnP, obsługę proxy, szyfrowanie i inne funkcje typowe dla większości klientów torrent na komputery stacjonarne dla systemu Linux.

4. rTorrent

rTorrent to oparty na wierszu poleceń klient torrent dla systemu Linux. Działa podobnie jak wiele klientów torrent na komputery stacjonarne, z wyjątkiem tego, że wszystko jest w terminalu. Sam klient obsługuje funkcje, których oczekują użytkownicy, np .: szyfrowanie, UPnP, tworzenie torrentów itp.

Podobnie jak wiele narzędzi opartych na graficznym interfejsie użytkownika, klient rTorrent obsługuje „tryb w tle”, który pozwala użytkownikom pozostawić uruchomionego klienta przez cały czas i zdalnie nim sterować. Umożliwia to również użytkownikom zapisywanie pojedynczych sesji. Jeśli ciągle jesteś w wierszu poleceń w systemie Linux, zrób sobie przysługę i wypróbuj rTorrent. Może to być tylko klient, którego potrzebujesz do swojego przepływu pracy.

Sprawdź -   Jak zdobyć narzędzie do zarządzania czasem oparte na terminalach w systemie Linux z Taskwarrior

5. KTorrent

Ktorrent jest oficjalnym klientem torrentowym pulpitu KDE Plasma. Sam wygląd programu przypomina wielu klientów torrentów znajdujących się już na tej liście. KTorrent ma wiele tych samych funkcji, takich jak: globalne ustawienia prędkości torrent / na torrent, ustawienia filtra IP, obsługa prywatnych trackerów i torrentów, obsługa wymiany równorzędnej uTorrent, obsługa UPnP, szyfrowanie itp.

Ten klient torrentów nie jest niczym specjalnym pod wieloma względami. Wygląda jak wszystkie inne na liście i też zachowuje się jak oni. To powiedziawszy, nie jest to zła aplikacja w żadnym wypadku. Jeśli jesteś fanem KDE Plasma, wypróbuj KTorrent. Bezproblemowo zintegruje się z przepływem pracy Plazmy i bardzo dobrze spełni Twoje potrzeby związane z torrentami.

Wniosek

Wystarczy powiedzieć, że istnieją legalne sposoby korzystania z torrentów, zwłaszcza jeśli chodzi o Linuksa. Chociaż, ponieważ Torrenting ma bardzo złą reputację, niewiele osób o tym mówi. Oznacza to, że nikt tak naprawdę nie wie, jaki jest najlepszy klient torrent w systemie Linux. Mam nadzieję, że ta lista oświeca tych, którzy nie znali innych świetnych klientów torrentowych dla systemu Linux.