5 najlepszych motywów bootloadera Grub2 do użycia w systemie Linux

Wielu użytkowników Linuksa o tym nie wie, ale bootloader Grub2 można dostosować. Podobnie jak każdy inny aspekt platformy Linux, istnieją dziesiątki motywów do przejrzenia, co oznacza, że ​​każdy znajdzie coś dla siebie!

Na tej liście omówimy niektóre z najlepszych motywów bootloadera Grub2, które możesz zdobyć. Oto 5 najlepszych motywów bootloadera Grub2 do użycia w systemie Linux.

1. Vimix

Motyw Vimix Grub2 to inspirowany przez Google motyw programu ładującego dla systemu Linux. Opiera się na „rozmyciu” i jest świetnym motywem, zwłaszcza jeśli kochasz motyw Vimix GTK i chcesz, aby coś do niego pasowało!

Zainstaluj – Vimix

Aktywacja motywu Vimix Grub zaczyna się od przejścia na stronę wyglądającą jak Gnome, wybranie „Pliki” i pobranie „grub-theme-vimix.tar.xz” na komputer z systemem Linux.

Po zakończeniu pobierania małego pliku TarGZ „grub-theme-vimix.tar.xz” otwórz okno terminala i zmień katalog z folderu domowego (~) na „Pobrane”.

cd ~/Downloads

Wypakuj archiwum „grub-theme-vimix.tar.xz” za pomocą polecenia Tar.

tar xvf grub-theme-vimix.tar.xz

Przejdź do folderu grub-theme-vimix z płytą CD i uruchom skrypt instalacyjny, aby ustawić motyw Grub Vimix w systemie Linux.

cd grub-theme-vimix
sudo sh install-vimix.sh

2. Fallout

Fallout to atrakcyjny motyw Grub’a i do tego wyjątkowy. Inspiruje się serią gier wideo Fallout i naśladuje wygląd terminali, z którymi gracz może wchodzić w interakcje podczas gry.

Ten motyw może nie pasować każdemu, ale jeśli kochasz oldschoolową estetykę Fallouta, koniecznie sprawdź ten motyw Grub2!

Zainstaluj – Fallout

Zdobycie Fallout Grub Konfiguracja motywu jest zapierająca dech w piersiach, ponieważ programista ma szybki wiersz poleceń do uruchomienia i nie jest wymagane pobieranie. Aby rozpocząć instalację, otwórz okno terminala i wklej poniższy kod.

 wget -P /tmp https://github.com/shvchk/fallout-grub-theme/raw/master/install.sh

 bash /tmp/install.sh

Alternatywnie możesz również zainstalować motyw Fallout Grub za pomocą jednego polecenia, a nie 2, jeśli nie masz nic przeciwko ryzyku bezpieczeństwa wynikającemu z bezpośredniego uruchamiania z Internetu, zamiast najpierw go zapisywać.

 wget -O - https://github.com/shvchk/fallout-grub-theme/raw/master/install.sh | bash

3. Solarized Dark

Solarized Dark to motyw magenta i niebiesko-zielony. Podobnie jak Vimix, wprowadza płaski, materiałowy projekt do bootloadera. Projekt motywu przekształca Grub z szarego czarnego ekranu w klasyczną konfigurację ze świetnym zestawem ikon systemu operacyjnego.

Solarized Dark to doskonałe podejście do Material Design Google dla bootloadera Linux Grub. Użytkownicy, którzy chcą zmodernizować swoje konfiguracje, powinni już dziś spróbować.

Zainstaluj – Solarized Dark

Aby przygotować Solarized Dark do pracy na komputerze z systemem Linux, przejdź do strony wyglądającej jak gnom dla Solarized Darki kliknij łącze „Pliki” na stronie. Następnie znajdź niebieski przycisk obok „solarized-dark.zip” i wybierz go, aby rozpocząć pobieranie.

Po zakończeniu pobierania Solarized Dark na komputer z systemem Linux użyj polecenia CD, aby przenieść sesję terminala z katalogu domowego (~) do folderu „Pobrane”.

cd ~/Downloads

Używając polecenia unzip, wyodrębnij „solarized-dark.zip”.

unzip solarized-dark.zip

Przenieś folder Solarized Dark do folderu motywów Grub za pomocą mv.

sudo -s 
mkdir -p /boot/grub/themes/

mv /home/username/Downloads/solarized-dark/ /boot/grub/themes/

W Fedorze / OpenSUSE:

sudo -s

mkdir -p /boot/grub2/themes/

mv /home/username/Downloads/solarized-dark/ /boot/grub2/themes/

Otwórz plik konfiguracyjny Gruba w Nano, używając poniższego polecenia.

nano -w /etc/default/grub

Wklej następujący kod na dole edytora tekstu Nano.

GRUB_THEME ”/boot/grub/themes/solarized-dark/theme.txt

Fedora / OpenSUSE:

GRUB_THEME ”/boot/grub2/themes/solarized-dark/theme.txt

4. Bryza

Osoby korzystające ze środowiska graficznego KDE Plasma muszą wypróbować Breeze. Jest to całkowite ponowne napisanie ekranu startowego Gruba, aby dopasować domyślny motyw pulpitu KDE.

Pulpit KDE działa dobrze ze standardową konfiguracją Gruba, ale z motywem Breeze twój system będzie bardziej kompletny.

Zainstaluj – Breeze

Aby motyw Breeze Grub działał na komputerze z systemem Linux, zacznij od odwiedzenia strony Gnome-look.org. Następnie, gdy już znajdziesz się na stronie, znajdź „Pliki” i kliknij je, aby wyświetlić kilka plików do pobrania.

Przejrzyj sekcję „Pliki” na stronie Breeze i pobierz „grub2-theme-breeze-5.13.1.tar.gz”, klikając niebieski przycisk pobierania. Po zakończeniu pobierania pliku motywu na komputer z systemem Linux otwórz okno terminala i przenieś sesję z katalogu domowego (~) do katalogu „Pobrane”.

cd ~/Downloads

Używając polecenia tar, wypakuj zawartość „grub2-theme-breeze-5.13.1.tar.gz”.

tar xvf grub2-theme-breeze-5.13.1.tar.gz

Pozwól plikom się rozpakować. Po zakończeniu procesu rozpakowywania użyj polecenia CD, aby przejść do katalogu „grub2-theme-breeze-5.13.1 /”.

cd grub2-theme-breeze-5.13.1/

Stąd będziesz mógł szybko zainstalować motyw Breeze Grub na swoim komputerze z systemem Linux za pomocą dołączonego skryptu instalacyjnego, używając poniższego polecenia.

sudo sh install.sh

5. Prymitywizm

Primitivisitical to minimalistyczny, czarny motyw dla Grub’a z subtelnymi szarymi czcionkami i menu wyboru. Ogólnie rzecz biorąc, bardzo prosty czarny motyw z niewielkim zapierającym dech w piersiach designem lub czymś, co się wyróżnia. Mimo to ci, którzy szukają czegoś prostego, czystego i funkcjonalnego, z pewnością pokochają Primitivistic.

Zainstaluj – Primitivistic

Instalacja Primitivistics jest dość łatwa, ponieważ twórca motywu zawiera łatwy w użyciu skrypt instalacyjny. Aby zdobyć skrypt, zacznij od przejścia do Strona o wyglądzie krasnala dla Primitivistic.

Na stronie motywu w stylu Gnome znajdź łącze „Pliki” i kliknij je myszą, aby wyświetlić dostępne opcje pobierania. W tym momencie kliknij niebieski przycisk pobierania obok „primitivistical-grub-v0.2.tar.gz”.

Po zakończeniu procesu pobierania otwórz okno terminala na komputerze z systemem Linux i użyj polecenia CD, aby przejść do folderu „Pobrane”.

cd ~/Downloads

W folderze „Pobrane” użyj polecenia tar, aby wyodrębnić zawartość pliku „primitivistics-grub-v0.2.tar.gz”.

tar xvf primitivistical-grub-v0.2.tar.gz

Zakładając, że proces wyodrębniania się powiódł, użyj polecenia CD, aby przejść do nowego folderu „primitivistics-grub-v0.2”.

cd primitivistical-grub-v0.2

Na koniec zainstaluj motyw Grub na swoim komputerze z systemem Linux za pomocą:

sudo sh Install.sh

Wniosek

Na tej liście przejrzeliśmy kilka kreatywnych, świetnie wyglądających motywów Grub2 dla użytkowników Linuksa do sprawdzenia. Jakie są Twoje ulubione motywy Grub2 do użycia w systemie Linux? Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej!

x