5 najlepszych nagrywarek ekranu dla systemu Linux

Przechwytywanie ekranu w systemie Linux zawsze było hitem. Do wyboru jest dziesiątki aplikacji, niektóre są dobre, a niektóre naprawdę złe. Jeśli chcesz nagrać screencast w systemie Linux, będziesz musiał poświęcić czas na znalezienie takiego, który faktycznie działa wystarczająco dobrze, aby w końcu dać użyteczne wideo. Aby to ułatwić, stworzyliśmy listę 5 najlepszych rejestratorów ekranu dla systemu Linux. Omówimy, które aplikacje są najlepsze w danej sytuacji nagrywania, gdzie je zdobyć, a także omówimy poszczególne funkcje każdej aplikacji.

Uwaga: wszystkie aplikacje z tej listy są dostępne w większości dystrybucji Linuksa. Aby zainstalować którykolwiek z tych programów, po prostu otwórz okno terminala i wyszukaj w menedżerze pakietów dowolną aplikację z tej listy. Alternatywnie sprawdź pkgs.org dla pliku binarnego do pobrania.

1. Prosty rejestrator ekranu

Spośród wszystkich programów do nagrywania ekranu w systemie Linux, Simple Screen Recorder jest najlepszy. Powód? Pomimo nazwy ta aplikacja ma mnóstwo ustawień i zaawansowanych funkcji. Dzięki niemu użytkownicy mogą nagrywać sesje pulpitu X11. Użytkownicy mogą nagrywać określony region lub cały ekran, określać dokładną liczbę klatek na sekundę, dodawać lekturę, nagrywać dźwięk i nie tylko. Zawiera nawet tryb, który pozwala użytkownikom nagrywać gry wideo.

Simple Screen Recorder powinien być narzędziem do nagrywania dla każdego, kto chce robić poważne zrzuty ekranu w systemie Linux. Żadne inne narzędzie GUI przeznaczone do nagrywania ekranu nie jest w stanie zaoferować porównywalnych funkcji. Dowiedz się więcej o Simple Screen Recorder pod adresem oficjalna strona internetowa.

2. Vokoscreen

Vokoscreen to narzędzie do nagrywania ekranu dla systemu Linux, które oferuje naprawdę świetne funkcje. Na początek ma funkcję kamery internetowej, która umożliwia użytkownikom nadawanie z kamery internetowej podczas nagrywania. Dodatkowo ma naprawdę fajną funkcję szkła powiększającego, która umożliwia użytkownikowi powiększanie różnych części ekranu. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli tworzysz film instruktażowy, który ma zapewnić pomoc techniczną lub szkolenie. Ma również wiele funkcji, których wielu oczekuje od narzędzia do nagrywania ekranu, takich jak nagrywanie dźwięku mikrofonu i systemu, opcje kodowania i FPS, licznik czasu itp.

Ta aplikacja jest idealna dla tych, którzy tworzą profesjonalne filmy w systemie Linux. Pobierz go już dziś!

3. Kazam

Ci, którzy szukają narzędzia do nagrywania ekranu w systemie Linux, które jest łatwe w użyciu, nie muszą szukać dalej Kazam. Jego łatwy w użyciu interfejs i niewielka liczba opcji sprawiają, że jest to idealna aplikacja dla użytkowników Linuksa, którzy chcą szybko nagrać wideo lub dwa. Podobnie jak wiele innych narzędzi do nagrywania ekranu, Kazam daje użytkownikom możliwość dodawania głosu podczas nagrywania, a także przechwytywania dźwięku z pulpitu.

4. OpenBroadcaster

Czy kiedykolwiek chciałeś transmitować swój komputer stacjonarny lub gry wideo z pulpitu Linux? Jeśli tak, to naprawdę jest tylko jeden wybór: OpenBroadcaster. Jest to wysoce konfigurowalne i wysoce zaawansowane narzędzie do nadawania, które umożliwia użytkownikom nadawanie czegokolwiek bezpośrednio w Internecie lub nagrywanie. Obsługuje wiele różnych formatów i ma mnóstwo funkcji. Obsługuje popularne strony internetowe, takie jak Twitch.tv, YouTube / YouTube Gaming, HitBox itp. Aplikacja ma łatwe w użyciu profile strumieniowania wideo, możliwość jednoczesnego przesyłania strumieniowego i nagrywania lokalnie, przełączanie scen, mikser dźwięku i wiele więcej! Open Broadcaster to jedyny wybór dla użytkowników Linuksa, którzy chcą transmitować na żywo swój pulpit Linuksa na cały świat.

5. FFMPEG

Chociaż technicznie nie jest to „rejestrator ekranu”, z niewielkim know-how, plik FFMPEG narzędzie do kodowania jest w stanie nagrywać ekran tak samo skutecznie, jak każde z narzędzi GUI na tej liście. Uzyskanie FFMPEG jest łatwe (chociaż może być już zainstalowane w twoim systemie, jeśli używasz rzeczy takich jak VLC lub Audacity).

FFMPEG to narzędzie do kodowania wiersza poleceń i do tego złożone. Jeśli wypróbowałeś wszystkie programy z tej listy i nadal nie jesteś zadowolony, przechwytywanie ekranu FFMPEG działa w mgnieniu oka. Aby przechwycić pulpit za pomocą tego kodera, otwórz terminal i wprowadź następujące informacje:

ffmpeg -f x11grab -r 25 -s 1280x720 -i :0.0+0,24 -vcodec libx264 -vpre lossless_ultrafast -threads 0 video.mkv

Pamiętaj, aby przejrzeć to polecenie i zmienić takie rzeczy, jak rozdzielczość i nazwa pliku wyjściowego.

Wniosek

Przechwytywanie ekranu w systemie Linux jest bardzo nierówne, w zależności od używanej aplikacji. Jeśli używasz dobrze wykonanej aplikacji, powiesz, że przechwytywanie ekranu działa dobrze w systemie Linux. Jeśli wszystko, co widziałeś, to okropne aplikacje, które nagrywają złe wideo (wraz z rozrywaniem ekranu), odejdziesz, mówiąc coś przeciwnego. Problem w tym, że niewiele osób wie, jakich aplikacji używać. Nie pomaga również to, że my, użytkownicy Linuksa, nie mamy „standardowej” aplikacji do nagrywania, na którą wszyscy czekają. W zależności od tego, z kim rozmawiasz, aplikacja, której chcesz użyć do nagrywania, będzie inna. To powiedziawszy, wybór jest zawsze dobry! To wspaniałe, że użytkownicy mogą rozejrzeć się i dowiedzieć, co jest najlepsze dla ich potrzeb. Być może nadejdzie dzień, w którym wszyscy użytkownicy Linuksa zdecydują się na jedno narzędzie do przechwytywania ekranu. Do tego czasu listy takie jak te będą musiały wystarczyć.