5 najlepszych programów uruchamiających aplikacje dla systemu Linux

Masz dość polowania na menu aplikacji panelu, aby znaleźć swoje ulubione programy? Chciałbyś znaleźć folder na swoim komputerze po prostu wpisując go? Jeśli tak, rozważ wypróbowanie programu uruchamiającego aplikacje, aby korzystanie z Linuksa było znacznie wygodniejsze. Istnieje wiele różnych programów uruchamiających aplikacje dla systemu Linux. Na tej liście skupimy się na najlepszych programach uruchamiających aplikacje, które mogą znacznie poprawić wrażenia użytkownika na komputerze z systemem Linux.

1. Synapsa

Synapse to aplikacja do uruchamiania aplikacji dla systemu Linux. Pod maską intensywnie wykorzystuje Zeitgeist, usługę Linuksa, która rejestruje działania i zdarzenia użytkowników.

Podczas pisania program skanuje bazę danych na komputerze z systemem Linux, która pomaga znaleźć wszystko, od zainstalowanych aplikacji, niezbędnych plików i nie tylko!

Istotne cechy:

Funkcja wyszukiwania jest bardzo potężna i może szybko znaleźć i uruchomić aplikacje komputerowe, a także pliki i foldery.
Dzięki usłudze Zeitgeist wyniki wyszukiwania są natychmiastowe.
Synapse może uruchamiać pliki MP3 w domyślnym odtwarzaczu multimedialnym.
Obsługuje wtyczki, w tym dostęp do zakładek przeglądarki, słownika, przesyłania obrazów Imgur i innych.
Może przeszukiwać Internet za pomocą domyślnej przeglądarki internetowej.
Synapse ma wiele różnych wbudowanych motywów.
Użytkownicy mogą wyłączyć ikonę na pasku zadań, jeśli tak zdecydują.
Wbudowana wtyczka SSH umożliwia użytkownikom używanie Synapse do uruchamiania połączeń Secure Shell w aplikacji, zamiast otwierania terminala.
Dzięki funkcji „zarządzania sesjami” Synapse może zawiesić lub zamknąć komputer, na którym jest uruchomiony.

Pobierz -Synapse

Pobierz program uruchamiający Synapse dla swojej ulubionej dystrybucji Linuksa przez to połączyć. Alternatywnie, kod źródłowy jest dostępny na Wyrzutnia.

2. Cerebro

Cerebro to oparty na elektronach program typu open source, wieloplatformowy, który umożliwia użytkownikom wyszukiwanie i natychmiastowe uruchamianie. Jest bardzo szybki i ma nowocześnie wyglądający interfejs użytkownika.

To narzędzie wyszukiwania jest przydatne, a użytkownicy mogą wyszukiwać wszystko, od recenzji filmów IMDB po uruchomione programy, a nawet terminy słownikowe!

Istotne cechy:

Cerebro może wyszukiwać w Internecie za pośrednictwem Google i DuckDuckgo.
Dzięki systemowi wtyczek, program uruchamiający Cerebro ma możliwość wyszukiwania utworów w Spotify, pracy jako kalkulator, tłumaczenia i wyszukiwania słów i wiele więcej.
Podczas wyszukiwania pliku można go wyświetlić w Cerebro, dzięki czemu nie trzeba go otwierać w zewnętrznym programie.
Cerebro jest platformą wieloplatformową, dzięki czemu można go używać w systemach Windows i Mac, a także w systemie Linux.
Port Linux aplikacji ma wersję AppImage, więc nawet najbardziej niejasne systemy operacyjne Linux mogą ją uruchomić bez problemu.

Pobierz – Cerebro

Aplikacja Cerebro ma rozszerzenie Pakiet Deb na oficjalnej stronie dla użytkowników Ubuntu i Debian. Istnieje również plik AppImage jeśli Twój system operacyjny Linux nie używa Debs.

3. Albert

Chociaż nie jest to pierwszy program uruchamiający aplikacje na liście, Albert jest wymarzonym programem entuzjastów Linuksa ze względu na jego przydatność. Dzięki niemu można uzyskać dostęp do plików, aplikacji, pracować jako kalkulator, znajdować zakładki przeglądarki i nie tylko, po prostu pisząc.

Albert jest niesamowicie szybki i działa na prawie każdej dystrybucji Linuksa dzięki otwartemu kodowi.

Istotne cechy:

Historia uruchamiania jest widoczna, a ilość przechowywanej historii można dostosować dzięki ustawieniu „maksymalnej historii”.
Albert może ładować strony internetowe przez domyślną przeglądarkę internetową lub wyszukiwać w sieci przez Google.
Gdy plik pojawi się w wynikach wyszukiwania, użytkownik może powiedzieć Albertowi, aby otworzył go w domyślnej aplikacji.
Program uruchamiający Albert posiada system „rozszerzeń”, za pomocą którego użytkownicy mogą dodawać funkcje i funkcjonalność.
Domyślny emulator terminala można zmienić w ustawieniach, jeśli nie podoba ci się ten, którego domyślnie używa.
Albert obsługuje motywy systemu GTK. Zawiera również wbudowane motywy.

Pobierz – Albert

Albert Launcher jest gotowy do pobrania w systemach Debian, Fedora, OpenSUSE i Ubuntu przez Pkgs.org. Użytkownicy Arch Linux będą musieli użyć nieoficjalnego pliku Pakiet AUR aby to działało.

4. Kupfer

Kupfer to program uruchamiający aplikacje inspirowany aplikacją Mac OS znaną jako QuickSilver. Wykorzystuje unikalny sposób wyszukiwania elementów na pulpicie systemu Linux, zgadując, czego chcesz, zamiast konsultować się z obszerną bazą danych.

Istotne cechy:

Funkcja wtyczki Kupfera umożliwia użytkownikom dostosowywanie i modyfikowanie programu uruchamiającego, aby lepiej odpowiadał ich potrzebom.
Wyszukiwanie obejmuje nie tylko wyniki z plików, programów i dokumentów na komputerze. Kupfer może również ładować witryny internetowe i uzyskiwać dostęp do zakładek.
Program uruchamiający wyszukiwania Kupfer obsługuje niestandardowe motywy ikon GTK, a rozmiary ikon nie są blokowane, ponieważ program uruchamiający umożliwia zmianę ich rozmiaru.
Globalne skróty klawiaturowe są w pełni edytowalne i zmienialne.
Emulator terminala, którego Kupfer używa do wykonywania poleceń, można zamienić dzięki ustawieniu „emulator terminala”.
Funkcja „ikony w zasobniku” umożliwia ciche działanie programu uruchamiającego Kupfer w tle.

Pobierz – Kupfer

Możesz pobrać Kupfera na swój komputer z systemem Linux, odwiedzając witryna dewelopera. Alternatywnie, pakiety są dostępne na Pkgs.org.

5. Latarnia morska

Programy uruchamiające aplikacje są zwykle przeznaczone dla dużych środowisk komputerowych Linux. Nie latarnia morska! Działa doskonale na wszystkich konfiguracjach, w tym minimalnych menedżerach okien kafelkowych opartych na X11.

Dzięki narzędziu Lighthouse użytkownicy mogą szybko wyszukiwać i uruchamiać programy, odwiedzać witryny internetowe, wykonywać polecenia terminala oraz otwierać pliki i foldery jednym naciśnięciem klawisza.

Istotne cechy:

Skrót uruchamiania Lighthouse można dostosować i umożliwia powiązanie z czymkolwiek.
Lighthouse dobrze współpracuje z menedżerami okien kafelkowymi i nietradycyjnymi środowiskami graficznymi.
Bardzo lekki i prawie nie wymaga miejsca na dysku twardym.
Plik konfiguracyjny programu uruchamiającego aplikację Lighthouse umożliwia użytkownikom włączanie i wyłączanie wielu funkcji w locie, takich jak czcionki, rozmiar programu uruchamiającego, wygląd i inne.

Pobierz – Lighthouse

Lighthouse instaluje się w systemie Linux za pomocą skryptu powłoki, więc programista nie zapewnia żadnych pakietów do pobrania. Aby to zacząć, odwiedź oficjalną stronę GitHub.

Wniosek

Programy uruchamiające aplikacje mogą znacznie poprawić użyteczność i wszechstronność twojego pulpitu Linux. Jeśli byłeś ciekawy, jaki program uruchamiający wybrać, spójrz na którykolwiek z programów z tej listy! Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś!

x