5 najlepszych sieci VPN do handlu kryptowalutami (2024 marzec)

Jeśli nie jesteś zupełnie nowy na rynku kryptowalut, to musiałeś słyszeć doniesienia o hakerach atakujących platformy handlu kryptograficznego, portfele i protokoły, co skutkuje utratą milionów dolarów.

To sprawia, że ​​niezwykle ważne jest, aby zachować bezpieczeństwo podczas handlu aktywami kryptograficznymi. I tu właśnie pojawiają się VPN. VPN wprowadzają warstwę szyfrowania, aby chronić Twoje dane i transakcje.

Jest to zaszyfrowana sieć prywatna, która umożliwia użytkownikom wysyłanie i odbieranie danych w sieci publicznej, przy jednoczesnym zachowaniu ich tożsamości w ukryciu i bezpiecznej historii przeglądarki.

Co więcej, za każdym razem, gdy jesteś online, dostawca usług internetowych może gromadzić ruch online, a następnie przekazywać go reklamodawcom, agencjom rządowym i innym stronom trzecim. Korzystanie z VPN zapewnia, że ​​nawet dostawca usług internetowych nie widzi Twojej aktywności.

Inne korzyści płynące z uzyskania VPN do handlu kryptograficznego obejmują zabezpieczenie publicznych połączeń Wi-Fi, bezpieczeństwo bankowości internetowej, odblokowanie mediów społecznościowych i anonimowość podczas przeglądania.

Możesz także uniknąć cenzury, korzystając z VPN, ponieważ kilka platform kryptograficznych nie obsługuje wielu jurysdykcji. Podczas gdy między innymi Iran, Irak, Libia, Korea Północna, Somalia, Sudan, Syria, Wenezuela, Zimbabwe znalazły się w jurysdykcjach objętych ograniczeniami, ostatnio Stany Zjednoczone również dołączyły ze względów regulacyjnych. Dzięki VPN możesz obejść cenzurę i uzyskać dostęp do treści i platformy, które chcesz z dowolnego miejsca na świecie.

Znaczenie VPN można zrozumieć z faktu, że prognozuje się, że globalny rynek VPN do 2026 r. osiągnie wartość ponad 77 miliardów dolarów.

Ponieważ krypto staje się głównym nurtem i coraz częściej jest przyjmowane jako metoda płatności, wielu dostawców VPN również akceptuje płatności kryptograficzne.

Przyjrzyjmy się więc najlepszym sieciom VPN, aby wybrać najlepszą sieć VPN do handlu kryptograficznego.

1. ExpressVPN

Założony w 2009 roku, przyjazny dla prywatności ExpressVPN z siedzibą na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych jest poświęcony wszystkim sprawom związanym z prywatnością.

Sieć serwerów ExpressVPN obejmuje ponad 3000 serwerów rozmieszczonych w 94 krajach. Jednak niewielka część, około 4%, to serwery wirtualne.

Ta sieć VPN kosztuje 12,95 USD miesięcznie, ale pozwala zaoszczędzić pieniądze na planach sześciomiesięcznych i rocznych. Jednak nawet przy 99,95 USD jego roczny plan jest znacznie powyżej średniej w branży. ExpressVPN umożliwia jednoczesne podłączenie do pięciu urządzeń.

ExpressVPN wykorzystuje standardowe szyfrowanie AES-256, a także obsługuje Perfect Forward Secrecy. Prowadzi własny prywatny serwer DNS o zerowej wiedzy, zaszyfrowany w 256-bitach, aby zapobiec wyciekowi danych. W międzyczasie rozszerzenia przeglądarki obejmują blokowanie wycieków WebRTC, fałszowanie lokalizacji i obsługę HTTPS Everywhere. W międzyczasie jego wyłącznik awaryjny zapewnia bezpieczeństwo na wypadek upadku VN, aktywując natychmiast, aby zablokować połączenie internetowe.

W ramach swojej polityki prywatności ten dostawca VPN nie rejestruje żadnych poufnych informacji i zbiera jedynie dane związane z konserwacją, takie jak wybór lokalizacji serwera, całkowita ilość przesłanych danych, czas połączenia i zainstalowane wersje aplikacji. Obsługa klienta obejmuje opcję całodobowego czatu na żywo, a także opcję poczty e-mail i zestaw filmów instruktażowych.

2. NordVPN

Ta sieć VPN z siedzibą w Panamie, która znajduje się poza jurysdykcją nadzoru, ma historyczną reputację niezawodnej, która, choć droga, zapewnia silną prywatność.

NordVPN jest znany z minimalnego rejestrowania danych — które obejmuje tylko adresy e-mail, znaczniki czasu ostatnich sesji, dane patentowe i informacje o obsłudze klienta — a współdzielone adresy IP pozwalają na jeszcze większą anonimowość. Jego kolekcja 5600 serwerów jest rozmieszczona w 50 krajach, a wszystkie są fizycznie zlokalizowane.

Za 11,95 USD miesięcznie umożliwia jednoczesne podłączenie do sześciu urządzeń w celu korzystania z VPN. Za dodatkową opłatą możesz również zaszyfrować swoje pliki za pomocą NordLocker lub zabezpieczyć swoje hasła za pomocą menedżera haseł NordPass.

Jeśli chodzi o szyfrowanie, NordVPN używa AES z 256-bitowymi kluczami, a do nawiązywania bezpiecznych połączeń używa dwóch protokołów internetowych: IPSec i IKEv2. Ze względu na prywatność zapewnia bezpośredni dostęp do sieci anonimizacji Tor. Obsługuje również połączenia wieloskokowe, dzielone tunelowanie i oferuje wyłącznik awaryjny, aby upewnić się, że połączenie VPN zostanie przerwane wraz z połączeniem internetowym, aby Twój dostawca Internetu nie miał dostępu do Twoich działań online.

Poprzez swoje programy bug-bounty NordVPN wypłaca nagrody pieniężne każdemu, kto znajdzie wady w swoim systemie. Jeśli chodzi o obsługę klienta, dostępnych jest kilka opcji, w tym czat na żywo 24/7, pomoc e-mail i często zadawane pytania, chociaż nie ma numeru telefonu.

3. Surfshark

Surfshark, stosunkowo nowy podmiot na rynku VPN, jest szybki i bezpieczny i znajduje się na skupiających się na prywatności Wyspach Brytyjskich, co oznacza, że ​​nie ma przepisów dotyczących przechowywania danych.

Stosuje się do ścisłej polityki braku logów i gwarantuje prywatność Twoich informacji. Dzięki flocie ponad 3200 serwerów w 65 różnych krajach Surfshark zapewnia, że ​​Twój adres IP pozostanie ukryty.

Subskrypcja Surfshark kosztuje 11,95 USD, ale jej roczny plan może pomóc Ci zaoszczędzić do 50%, podczas gdy jego 2-letni plan może być dość tani, ponieważ kosztuje 1,99 USD miesięcznie, oferując jednocześnie nieograniczoną liczbę jednoczesnych połączeń. Możesz także płacić wieloma kryptowalutami, w tym Bitcoin, Ether, USDT, dla których obsługuje CoinGate lub CoinPayments.

Wykorzystuje silne 256-bitowe szyfrowanie i najnowszy protokół tunelowania WireGuard. Dzięki obsłudze zaawansowanych protokołów, takich jak OpenVPN i IKEv2, Surfshark umożliwia dostęp do platform handlu kryptograficznego z dowolnej lokalizacji. Bogata w funkcje usługa Surfshark obejmuje blokowanie złośliwego oprogramowania CleanWeb, WhiteLister (podzielone tunelowanie), wyłącznik awaryjny, tryb NoBorders, który jest ustawieniem zaciemniania, oraz ochronę przed wyciekami DNS. Oferuje również funkcję Multi-hop, która dwukrotnie szyfruje dane, aby zapewnić maksymalną ochronę danych.

Ten dostawca VPN oferuje użytkownikom szeroką gamę narzędzi samoobsługowych, takich jak przewodniki, często zadawane pytania, wskazówki dotyczące rozwiązywania problemów i system biletowy.

4. CyberGhost VPN

Inną siecią VPN na tej liście jest CyberGhost z siedzibą w Rumunii i nie ma obowiązku przechowywania żadnych danych.

CyberGhost ma szeroko rozpowszechnioną sieć serwerów, która po prostu przewyższa większość swoich konkurentów, ponieważ może pochwalić się ponad 7000 serwerami zlokalizowanymi w ponad 90 krajach.

Miesięczna subskrypcja CyberGhost może być nieco droższa niż inne i kosztuje 12,99 USD, ale jeśli wybierzesz opcję dwuletnią, możesz uzyskać słodką ofertę 2,17 USD miesięcznie. Aby akceptować płatności Bitcoin, dostawca VPN obsługuje procesor płatności BitPay. CyberGhost umożliwia połączenie z maksymalnie siedmioma urządzeniami.

CyberGhost wykorzystuje 256-bitowe szyfrowanie klasy wojskowej i wykorzystuje protokoły OpenVPN, IPSec, L2TP i PPTP. Funkcje oferowane przez tego dostawcę usług VPN to ochrona przed wyciekiem DNS/IP, ochrona przed złośliwym oprogramowaniem, wykrywanie i zamykanie wycieków IPv6 oraz skuteczna ochrona przed kradzieżą danych, maskowanie IP, zapobieganie phishingowi z fałszywych stron internetowych oraz działający wyłącznik awaryjny do blokowania ruchu VPN, jeśli połączenie spada.

Chociaż nie obsługuje P2P we wszystkich lokalizacjach, CyberGhost zawiera listę „Do torrentowania”. W międzyczasie obsługa klienta obejmuje obsługę poczty e-mail i czatu na żywo.

5 . Private VPN

Mniejszy dostawca VPN ze Szwecji, PrivateVPN, oferuje kilka korzyści dla traderów kryptowalut, pomimo skromnych rozmiarów, którzy szukają prywatności i anonimowości.

W porównaniu do innych, oferta serwerów PrivateVPN składa się tylko z około 200, ale nadal możesz wybierać spośród nieco ponad 60 krajów.

Jego roczny plan ma konkurencyjny pakiet za jedyne 3,82 USD plus jeden bezpłatny miesiąc. Podobnie jak inne opcje, PrivateVPN ma również politykę braku logów. To dzięki szwedzkim przepisom dotyczącym przechowywania danych, gdy korzystasz z usługi, żadne dane nie są przechowywane dłużej niż to konieczne.

Pod względem bezpieczeństwa ta sieć VPN oferuje wiele opcji dostosowywania w zakresie szyfrowania 128-bitowego lub 256-bitowego, z których oba są całkowicie bezpieczne. Ponadto obsługuje kilka opcji protokołów, takich jak OpenVPN UDP/TCP, IKEv2, L2TP i PPTP. Oprócz trybu ukrywania w celu przełamania ograniczeń geograficznych, dostępne są również podstawowe elementy, takie jak ochrona przed wyciekami WebRTC i wyłącznik awaryjny, chociaż ten ostatni jest dostępny tylko w systemie Windows. Nie przeszedł jednak żadnych niezależnych audytów.

PrivateVPN zawiera przewodniki krok po kroku, które pomogą Ci skonfigurować VPN na różnych urządzeniach. Platforma ma funkcję czatu na żywo, aby skontaktować się z agentami obsługi klienta.

Teraz już wiesz, co mają do zaoferowania ci różni dostawcy VPN. Wybierając usługę VPN, upewnij się, że pozwala ona chronić Twoją prywatność, połączenie i śledzenie IP, unikając jednocześnie ograniczeń geograficznych. Ogólnie rzecz biorąc, VPN to kluczowa usługa w Twoim arsenale, która poprawia Twoje cyberbezpieczeństwo.

x