Udostępnij teraz w social media:

Aktualizacje Chrome nie są regularnie omawiane w newsblog.pl, ale wszyscy od czasu do czasu Chrome wypuszcza coś niesamowitego i nie możemy się powstrzymać od rozmowy o tym. Dziś nowy menedżer zakładek Chrome jest w centrum uwagi. Nie tylko ma nowy wygląd, ale także ułatwia zapisywanie zakładek, edycję miniatur zakładek, usuwanie zakładek i wybieranie folderu, w którym chcesz zapisać zakładkę. Wisienką na torcie jest nowa funkcja „notatek”, która umożliwia dodanie notatki do zakładki, dzięki czemu następnym razem, gdy na nią spojrzysz, wiesz, dlaczego ją zapisałeś.

UI Improvements

Zapisz nową zakładkę i tak wygląda menu podręczne. Możesz zobaczyć ostatni folder, w którym zapisałeś zakładkę, a także przeczytać kilka pierwszych wierszy tekstu na stronie z miniatury.

Sprawdź -   Jak korzystać z ukrytej funkcji Chrome „Wyślij kartę do siebie”

Wybieranie miniatur podczas zapisywania zakładki

Możesz zobaczyć, z jaką miniaturą link zostanie zapisany po dodaniu go do zakładek. Jeśli Chrome nie wybrał prawej miniatury, użyj przycisków ze strzałkami w lewo iw prawo na miniaturze, aby przełączać obrazy na stronie i wybrać inny obraz miniatury. Wspaniałą rzeczą jest to, że miniatura obsługuje pliki GIF.

save_chrome_bookmark

Usuwanie zakładki

Zauważysz, że po kliknięciu przycisku zakładki wyskakujące okienko zawiera przycisk usuwania na miniaturze. Starsza wersja miała przycisk „usuń”, więc jest to raczej zmiana kosmetyczna niż nowa funkcja, ale lepiej podkreśla funkcję usuwania.

Wyszukaj i utwórz foldery

Tworzenie nowego folderu do zapisywania łączy zakładek jest łatwiejsze; jeśli chcesz dodać nowy folder do paska zakładek, po prostu wpisz nazwę folderu i kliknij Utwórz. Nie musisz przeglądać struktury drzewa folderów, które już istnieją. Jeśli folder o tej samej nazwie już istnieje, zostanie przeniesiony na górę listy i będzie można go wybrać. Pole tworzenia działa również jako pasek wyszukiwania dla twoich folderów.

Sprawdź -   Jak wyłączyć autouzupełnianie formularzy w Google Chrome

folder_chrome_bookmark

Dodaj notatki

Wreszcie funkcja notatek. Możesz dodać notatkę do łącza podczas zapisywania go lub możesz dodać ją później.

notes_chrome_bookmarks

Aktualizacja skutecznie usuwa wiele rozszerzeń z biznesu, chociaż jestem ciekawy, czy zablokuje którekolwiek z istniejących, czy też otworzy drzwi dla potencjalnie świetnych nowych rozszerzeń.