5 przerażających gier retro na PC w Halloween

Październik oznacza jedno: Halloween. Aby to uczcić, przyjrzyjmy się pięciu przerażającym retro grom komputerowym z lat 90. (i jednej z pierwszej dekady XXI w.), W które nadal dobrze się gra. A co najważniejsze, wszystkie są dostępne do kupienia i grania na nowoczesnych komputerach z systemem Windows. Cukierek albo psikus!

Zork Nemesis: The Forbidden Lands

Szkielet w scenie z

Ta niedoceniana gra przygodowa typu „wskaż i kliknij” w stylu Myst z 1996 roku emanuje tajemnicą i ponurym horrorem. Jest pełen przebiegłych łamigłówek (w tym jednej z odciętą głową; zostałeś ostrzeżony) i wielu klimatycznych miejsc do zbadania.

W momencie jego wydania krytycy zauważyli, jak dramatycznie Zork Nemesis odszedł od głupkowatego tonu poprzedniej gry Zork, Wróć do Zork (chociaż nadal jest w tym trochę humoru). Rezultatem jest klasyczne doświadczenie przygodowe, które pozostaje z tobą po zagraniu.

Pomimo tego, że jest to tytuł MS-DOS, nadal możesz go pobrać w emulowanej formie Parowy lub GOG dla nowoczesnych maszyn Windows.

Diablo

Grupa postaci walczących na miecze w

Ze wszystkich gier z tej listy, o których prawdopodobnie słyszałeś Diablo. To mistrzowskie RPG akcji z motywem mrocznego horroru i fantasy. Był to hit głównego nurtu Blizzarda w 1997 roku (chociaż został wydany 31 grudnia 1996). Pojawiło się kilka sequeli z dodatkami.

W Diablo znajdziesz mnóstwo przerażających rzeczy, w tym krypty, nieumarłe szkielety i mroczną magię. Ponadto klimatyczna ścieżka dźwiękowa autorstwa Matta Uelmana przeszukają twoją pamięć – zwłaszcza motyw wioski Tristram.

Najlepsze jest to, że możesz teraz pobrać Diablo i jego rozszerzenie DRM do Hellfire za darmo pod adresem GOG.

Krew: świeża dostawa

Rzygacz i kula ognia w scenie z

Jeśli szalona strzelanka pierwszoosobowa z dowcipnym, cytującym filmowym bohaterem brzmi bardziej jak twoja filiżanka herbaty, zalecamy Krew. Pierwotnie wydany w 1997 roku dla MS-DOS przez Monolith Productions, Blood łączy ścisłe sterowanie z mistrzowskim projektowaniem poziomów.

Ma również świetne efekty dźwiękowe i kreatywną broń, która zapewnia wiele godzin nieprzerwanej zabawy w horrorze w stylu retro. I tak, jest dużo krwi, chociaż jej kampowy wygląd sprawia, że ​​posoka wydaje się dziwnie odpowiednia.

Co więcej, możesz teraz kupić remaster oryginału z 2019 roku o nazwie Blood: Fresh Supply. Działa na nowoczesnych komputerach z systemem Windows w trybie panoramicznym i obsługuje gamepady. Więc biegnij (nie chodź) do najbliższego sklepu z grami online i wypróbuj Blood już dziś. Znajdziesz to na Parowy i GOG.

Zadrapania

Wiktoriańska scena salonowa w

Ta trzymająca w napięciu przygoda z 2006 roku rozgrywa się w przerażającym starym domu. Chociaż jest to najnowsza gra na liście, już wydaje się, że jest to zagubiony klasyk systemu Windows. Zadrapania łączy w sobie tajemniczą, pierwszoosobową rozgrywkę typu wskaż i kliknij z bogato ilustrowanym otoczeniem 360 stopni.

Jest dużo do odkrycia i mnóstwo zagadek do rozwiązania. Czasami jest to również naprawdę przerażające, ale nie jest krwawe ani nieuzasadnione. To świetny wybór dla fanów trzymającego w napięciu lub klimatycznego horroru.

Możesz to dostać od Parowy lub GOG. A jeśli lubisz zadrapania, koniecznie sprawdź jego kontynuacja duchowa, Asylum, który został opracowany przez projektanta Scratches Agustín Cordes.

Krainy Nawiedzenia

Przerażająca sala tronowa

Nie ma wątpliwości, że rok 1996 był świetnym rokiem dla przerażających gier MS-DOS. Krainy Nawiedzenia w wyjątkowy sposób łączy rozgrywkę kilku gatunków – strzelanki pierwszoosobowej, pełnoekranowej przygody wideo i survival horroru – w jeden wspaniały tytuł.

Wcielasz się w Adama Randalla, który prowadzi śledztwo w sprawie śmierci ojca w nawiedzonej rezydencji. Po drodze napotkasz dzikich, nadprzyrodzonych wrogów i niesamowitych zagadek, z których wszystkie są idealne na tę porę roku.

Realms of the Haunting jest dostępne na Parowy i GOG.