5 sposobów, aby naprawić Sims 4, który nie może uruchomić zawartości Twoich danych użytkownika

The Sims 4 to społeczna gra symulacyjna, która została wydana w 2014 roku. Gra jest kontynuacją The Sims 3, której głównym celem jest granie wirtualną postacią przez całe życie. To świetna gra, która pozwala przejąć pełną kontrolę nad swoim Simem. Od tworzenia wyglądu po budowanie przez całe życie, w The Sims 4 możesz wiele zrobić. Jednak ostatnio gracze The Sims 4 napotykają pewne problemy z dostępem do gry i graniem w nią. Błąd, który pojawia się na ekranie graczy, informuje, że Sims 4 nie może uruchomić zawartości danych użytkownika. Jeśli masz problem z niemożnością uruchomienia, nie można uruchomić, ponieważ brakuje wymaganych danych gry i szukasz szybkiego rozwiązania, aby wrócić do ulubionej gry, mamy dla Ciebie doskonały przewodnik. W tym dokumencie rozważymy wszystkie dostępne poprawki błędu. Zacznijmy więc od tego, że Sims 4 nie może umieszczać zawartości, ponieważ została stworzona od razu z nowszą wersją rozwiązania.

Jak naprawić Sims 4 Nie można uruchomić zawartości Twoich danych użytkownika

Zwykle problemy takie jak ten, gdzie The Sims 4 nie uruchomi się z powodu błędu stwierdzającego, że zawartość została utworzona w nowszej wersji, ponieważ jest to spowodowane instalacją nowej aktualizacji gry. W takim przypadku kilka plików starej wersji gry pozostanie w systemie podczas próby uruchomienia gry przy użyciu nowszej wersji.

Oprócz tego, kilka innych przyczyn, które są zaangażowane w powodowanie tego błędu, to:

  • Oprogramowanie antywirusowe innych firm na komputerze

  • Zapora Windows Defender blokująca grę

  • Uszkodzone lub brakujące pliki gry

Stawianie czoła błędom przerywającym rozgrywkę lub uniemożliwiającym uruchomienie gry, jak w The Sims 4, może być nieco irytujące. Jak wspomniano powyżej, ten problem jest spowodowany kilkoma przyczynami. Aby to naprawić, zacznijmy czytać rozwiązania.

Metoda 1: Usuń folder zapisu Sims

Jak wspomnieliśmy wcześniej, podczas aktualizacji The Sims 4, jeśli spróbujesz zagrać w nową wersję, możesz natknąć się na brak możliwości uruchomienia, ponieważ brakuje wymaganych danych gry z powodu już zapisanych plików The Sims 4. Dlatego też, musisz usunąć te zapisane foldery ze swojego systemu. Możesz sprawdzić następujące kroki, aby usunąć folder Sims GameVersion:

1. Otwórz Eksplorator plików, naciskając jednocześnie klawisze Windows + E, a następnie kliknij folder Dokumenty w lewym okienku.

2. Otwórz folder o nazwie Electronic Arts.

3. Teraz kliknij folder The Sims 4.

4. Kliknij prawym przyciskiem myszy folder GameVersion i wybierz Usuń.

Metoda 2: Wyłącz program antywirusowy (jeśli dotyczy)

Oprogramowanie antywirusowe innych firm na twoim komputerze może być jednym z głównych powodów, dla których napotykasz na grę Sims 4, która nie może uruchomić zawartości twoich danych użytkownika. Oprogramowanie antywirusowe działa poprzez blokowanie wszelkich potencjalnie niebezpiecznych zagrożeń dla systemu. Jeśli wykryje The Sims 4 zainstalowane na twoim komputerze jako zagrożenie, może zablokować jego uruchomienie, a tym samym błąd. W takim przypadku zaleca się tymczasowe wyłączenie programu, jeśli ma to zastosowanie. Możesz zapoznać się z naszym przewodnikiem Jak tymczasowo wyłączyć program antywirusowy w systemie Windows 10 i bezpiecznie wypróbować tę metodę.

Metoda 3: Wyłącz Zaporę systemu Windows (niezalecane)

Jeśli powyższa metoda nie pomoże ci, że Sims 4 nie może umieścić zawartości, ponieważ została utworzona w nowszej wersji, możesz spróbować wyłączyć Zaporę systemu Windows na swoim komputerze. Zapora Windows Defender chroni przed wirusami i złośliwym oprogramowaniem, które mogą narazić Twoje dane i system na ryzyko. Mimo że nie zaleca się wyłączania Zapory systemu Windows, ponieważ może to narazić system na podatność na wirusy, możesz spróbować wyłączyć ją tymczasowo, aby sprawdzić, czy jest to konkretna przyczyna problemu. Nasz przewodnik na temat wyłączania zapory systemu Windows 10 pomoże ci wypróbować tę metodę z najwyższym bezpieczeństwem.

Metoda 4: Napraw grę The Sims 4

Oprócz wszystkich innych czynników, uszkodzone pliki gry mogą być również czynnikiem, który powoduje, że Sims 4 nie może uruchomić zawartości Twoich danych użytkownika. Możesz więc spróbować naprawić The Sims 4, aby rozwiązać ten błąd w swoim kliencie Origin. Spójrz na poniższe kroki, aby uzyskać więcej informacji:

1. Naciśnij klawisz Windows, wpisz Origin i kliknij Otwórz.

2. Teraz wybierz Moja biblioteka gier z lewego panelu.

3. Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy grę The Sims 4, aby otworzyć menu.

4. Wybierz z menu Napraw grę.

5. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zakończyć proces.

6. Wreszcie, zrestartuj komputer i ponownie uruchom grę, aby sprawdzić, czy Sims 4 nie może uruchomić zawartości błędu danych użytkownika, który został rozwiązany.

Metoda 5: Zainstaluj ponownie The Sims 4Game

Ostatnia metoda naprawy gry Sims 4 nie może umieszczać zawartości, ponieważ została stworzona w nowszej wersji, polega na ponownej instalacji The Sims4. Możesz wykonać kroki, aby go odinstalować, jak podano poniżej:

Uwaga: poniższe kroki dotyczą odinstalowania The Sims 4 przez Origin.

1. Uruchom aplikację Origin.

2. Kliknij opcję Moja biblioteka gier.

3. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy The Sims 4 i wybierz Odinstaluj.

4. Przejdź do ścieżki w Eksploratorze plików.

C:Program Files (x86)Origin Games

5. Wybierz folder The Sims 4 i naciśnij klawisz Usuń.

6. Ponownie przejdź do Origin > Moja biblioteka gier.

7. Kliknij kafelek The Sims 4.

8. Następnie kliknij przycisk Pobierz, aby zainstalować grę.

Często zadawane pytania (FAQ)

Q1. Co mogę zrobić, gdy Sims pokazuje błąd niemożności uruchomienia?

Odp. Jeśli nie możesz uruchomić Sims na swoim urządzeniu i wyświetla się problem z uruchomieniem, najlepszym możliwym działaniem, jakie możesz podjąć w tym przypadku, jest całkowite odinstalowanie go, a następnie ponowne zainstalowanie przez Origin w swoim systemie.

Q2. Co się dzieje po zresetowaniu Simów?

Odp. Jeśli zresetujesz Simów, powróci on do stanu gry, ale Simowie nie powrócą na swoją parcelę domową. Podsumowując, Simowie pozostają tacy sami po zresetowaniu.

Q3. Co się dzieje po naprawie The Sims 4?

Odp. Podczas naprawy The Sims 4 pliki, które zostały znalezione inne i ponownie pobrane po dokonaniu porównań między zainstalowanymi plikami gry i plikami w Origin. Ponadto wpisy rejestru gry są naprawiane, jeśli zostały zmienione lub naprawione.

Q4. Jak pliki gry ulegają uszkodzeniu?

Odp. Pliki gier ulegają uszkodzeniu, gdy są częściowo zapisywane lub gdy system ulega awarii podczas pobierania plików.

P5. Jak mogę zaktualizować Sims 4?

Odp. Aby zaktualizować Sims 4, możesz uruchomić Origin, a w Mojej bibliotece gier możesz kliknąć prawym przyciskiem myszy The Sims 4 i wybrać Aktualizuj.

***

Mamy nadzieję, że nasz dokument dostarczył ci odpowiednich poprawek, które pomogą ci naprawić Sims 4, który nie może uruchomić zawartości twojego problemu z danymi użytkownika. Jeśli nasz przewodnik pomógł Ci rozwiązać problem, daj nam znać. Ponadto, jeśli masz jakieś pytania lub sugestie, możesz zostawić komentarz poniżej, a my skontaktujemy się z Tobą.