5 sposobów na sprawdzenie, czy witryna nie działa, czy działa

Oto jak sprawdzić, czy konkretna witryna jest niedostępna dla wszystkich, czy tylko dla Ciebie.

Czasami użytkownicy mogą nie mieć dostępu do Twojej witryny. Ale kiedy samodzielnie odwiedzasz witrynę, wszystko wydaje się działać normalnie. Może się tak zdarzyć, jeśli odwiedzający z różnych regionów nie mogą uzyskać dostępu do Twojej witryny. Użytkownicy mogą opuścić Twoją witrynę, jeśli ta awaria będzie się powtarzać, co może zaszkodzić ruchowi i wrażeniu marki.

Aby uniknąć tego problemu, należy okresowo sprawdzać czas działania witryny. W ten sposób będziesz w stanie zdiagnozować wszelkie problemy z serwerem hosta.

Co oznacza przestój strony internetowej?

Mówi się, że strona internetowa nie działa, gdy jest całkowicie nieosiągalna lub niezdolna do zaspokojenia potrzeb odwiedzających. Przestój to czas trwania zakłócenia.

Powody, dla których strony internetowe ulegają awarii i jak im zapobiegać

Powinieneś zdawać sobie sprawę z kilku krytycznych przyczyn awarii witryny.

 • Jednoczesny dostęp zbyt wielu osób do strony internetowej (przeciążenie serwera)
 • Nierzetelny hosting stron internetowych
 • Niewłaściwa konserwacja serwera
 • Ataki DDoS i problemy z DNS

Nawet jeśli nie ma sposobu, aby całkowicie zapobiec awariom witryny, możesz podjąć kroki w celu zwiększenia stabilności witryny.

 • Aktywuj automatyczne odnawianie, aby zapobiec wygaśnięciu domeny i hosta.
 • Wybierz renomowanego dostawcę usług hostingowych
 • Wdrażaj tylko niezbędne wtyczki
 • Użyj sieci dostarczania zawartości (CDN), aby rozłożyć obciążenie ruchem sieciowym na kilka serwerów.
 • Często testuj funkcjonalność swojej witryny.
 • Korzystaj z usług monitorowania witryny, aby zminimalizować przestoje i zwiększyć funkcjonalność witryny.

A oto lista najlepszych usług online do monitorowania dostępności witryny. Korzystając z tych narzędzi, będziesz otrzymywać alerty, gdy Twoja witryna działa wolno, jest niedostępna lub zawiera błędy.

W tym artykule pokażemy, jak szybko sprawdzić, czy strona jest niedostępna dla wszystkich, czy tylko dla Ciebie, korzystając z wiersza poleceń i najlepszych narzędzi online.

Korzystanie z jednej z różnych usług i narzędzi internetowych to najprostsze podejście do określenia, czy witryna jest niedostępna, czy nie. Niektóre z tych narzędzi dostarczają więcej informacji, takich jak czas, przez jaki witryna jest niedostępna, a coraz więcej użytkowników Internetu zgłosiło na nią skargi, z którego punktu kontrolnego.

Trendy wzrostowe

Trendy wzrostowe to potężne i przyjazne dla użytkownika narzędzie online, które może szybko pomóc w ustaleniu, czy docelowa witryna jest niedostępna, czy nie działa. Wprowadź nazwę hosta lub adres IP witryny w polu wejściowym i kliknij przycisk „rozpocznij test”, aby kontynuować.

Najlepszą rzeczą w tym narzędziu jest to, że możesz wykonać test z wielu punktów kontrolnych i udostępnić wyniki testu za pomocą łącza, które można udostępnić. Ta usługa internetowa zapewnia różne narzędziaw tym narzędzie do sprawdzania wydajności CDN, kalkulator ROI CloudCost, narzędzie do sprawdzania DNS i wiele innych.

Witryna24x7

The Witryna24x7 narzędzie jest stosunkowo łatwe w użyciu. Wystarczy wpisać adres URL witryny lub nazwę w polu wejściowym i kliknąć „Przetestuj teraz”, aby rozpocząć. Z ponad 60 serwerów rozsianych po całym świecie możesz ocenić dostępność strony internetowej.

Wyświetla również czas ładowania witryny, czas rozwiązywania DNS i ogólny czas odpowiedzi. Ta strona internetowa zawiera również różne narzędzia administratora systemu i związane z siecią, w tym projektant AWS, generator Traceroute, konwerter znaczników czasu, sprawdzanie podatności Heartbleed i Ghostcat i wiele innych.

Inspektor w dół

Inspektor w dół to kolejne bezpłatne i fantastyczne narzędzie do sprawdzania dostępności strony internetowej. Po prostu wpisz adres URL lub nazwę strony internetowej, którą chcesz przetestować i kliknij „Sprawdź”. W porównaniu z innymi prostymi witrynami pingowania oferuje więcej funkcji.

To narzędzie ma również mapę zakłóceń usług na żywo, dzięki czemu użytkownik może zobaczyć, które części świata nie mają teraz dostępu do witryny. Dodatkowo odwiedzający mogą zgłaszać problemy z dostępnością dowolnej witryny w Internecie.

Czy jest teraz w dół?

Jednym z najpopularniejszych narzędzi online do sprawdzania stanu dostępności strony internetowej jest IsItdownRightTeraz. Wystarczy wpisać adres URL witryny i kliknąć przycisk „sprawdź”, aby przeprowadzić test dostępności witryny.

Zawiera również dodatkowe informacje. Na przykład możesz wyświetlić listę powiązanych witryn i ocenę użytkowników. Dodatkowo zapewnia dogłębny historyczny zapis czasu pracy witryny.

Doj.me

Doj.me to usługa internetowa i proste w użyciu narzędzie. Korzystając z tego narzędzia do sprawdzania witryn internetowych, możesz szybko sprawdzić, czy witryna jest obecnie niedostępna dla wszystkich lub czy problem dotyczy Twojego połączenia.

W odpowiednim miejscu należy wpisać adres URL witryny, a następnie kliknąć przycisk „Sprawdź teraz”, aby kontynuować.

Terminal poleceń

Alternatywnie możesz użyć narzędzia wiersza poleceń ping w terminalu, aby sprawdzić, czy witryna działa poprawnie, czy nie. Jest dostępny na Maca, Windowsa i wszystkich dystrybucjach Linuksa.

W terminalu wpisz po prostu następujące polecenie.

ping <address>

Tutaj możesz wprowadzić adres URL strony internetowej lub adres IP. Na przykład,

C:Userswriter>ping newsblog.pl.com

Pinging newsblog.pl.com [104.26.10.88] with 32 bytes of data:
Reply from 104.26.10.88: bytes=32 time=91ms TTL=57
Reply from 104.26.10.88: bytes=32 time=85ms TTL=57
Reply from 104.26.10.88: bytes=32 time=38ms TTL=57
Reply from 104.26.10.88: bytes=32 time=36ms TTL=57

Ping statistics for 104.26.10.88:
  Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
  Minimum = 36ms, Maximum = 91ms, Average = 62ms

Za mniej niż minutę zostaną wyświetlone wyniki ping. Jeśli otrzymasz w zamian odpowiedź, która zaczyna się od „Odpowiedz od…”, oznacza to, że witryna działa i działa. Jeśli jednak zobaczysz błędy, takie jak „Host docelowy nieosiągalny” lub „Upłynął limit czasu żądania”, serwer sieciowy jest w trybie offline.

Wskazówki dotyczące rozwiązywania problemów

Gdy próbujesz uzyskać dostęp do jakiejś witryny w Internecie, ale zamiast tego zostajesz przekierowany na stronę błędu, istnieją dwie możliwe przyczyny: albo witryna lub host nie działa, albo występuje problem z połączeniem między twoim systemem a serwerem hosta. Te proste i szybkie procedury można wykonać, aby zidentyfikować problem i go naprawić.

 • Jeszcze raz zweryfikuj adres URL.
 • Spróbuj uzyskać dostęp do innej witryny, aby upewnić się, że połączenie sieciowe działa poprawnie. Jeśli możesz uzyskać dostęp do innych witryn, występuje problem z samym serwerem hosta.
 • Spróbuj uzyskać dostęp do docelowej witryny za pomocą innego systemu, aby upewnić się, że problem nie dotyczy dostawcy usług internetowych.

Dodatkowo, jeśli korzystasz z dowolnego serwera proxy lub VPN, przestań go używać i spróbuj ponownie załadować witrynę, ponieważ wiele adresów IP VPN zostało pasywnie umieszczonych na czarnej liście przez większość najlepszych witryn w Internecie.

Wniosek

Mam nadzieję, że te narzędzia okażą się pomocne w ustaleniu, czy docelowa witryna nie działa, czy działa. Jeśli potrzebujesz pomocy w znalezieniu rekordów DNS dowolnej witryny, zapoznaj się z naszym przewodnikiem po najlepszych narzędziach online do sprawdzania rekordów DNS.