5 świetnych alternatyw dla FL Studio do użycia w systemie Linux

FL Studio to solidna cyfrowa stacja robocza i narzędzie do tworzenia muzyki dla platform Windows i Mac. Jest to oprogramowanie komercyjne i uważane za jeden z najlepszych dostępnych obecnie programów do produkcji muzyki. Jednak FL Studio nie działa w systemie Linux i nie jest planowane wsparcie w przyszłości. Jeśli więc właśnie przeszedłeś na platformę Linux i chcesz tworzyć muzykę, potrzebujesz dobrej alternatywy. Oto 5 świetnych alternatyw dla FL Studio do użycia w systemie Linux!

1. LMMS

LMMS to narzędzie do tworzenia muzyki typu open source, które pozwala użytkownikom tworzyć melodie, rytmy i inne rodzaje muzyki, podobnie jak FL Studio. Narzędzie LMMS obsługuje sekwencjonowanie MIDI, próbkowanie, obsługuje sprzęt muzyczny i jest idealnym darmowym zamiennikiem dla użytkowników FL Studio przechodzących na Linuksa.

Ważne funkcje

 • LMMS ma bardzo podobny interfejs użytkownika do FL Studio i obsługuje wiele takich samych funkcji, takich jak łatwy beat-maker i wiele wirtualnych instrumentów do pracy.
 • LMMS ma doskonałą obsługę sprzętu, w tym klawiatur MIDI.
 • LMMS ma wbudowaną obsługę instrumentów VST, w tym 32-bitowy mostek VST.
 • LMMS zawiera 16 wbudowanych syntezatorów, w tym Nintendo Gameboy, NES, Commodore 64 i wiele innych.

Pobierz – LMMS

LMMS jest oprogramowaniem typu open source, dzięki czemu można go zainstalować w każdej dystrybucji Linuksa. Aby uruchomić go na komputerze z systemem Linux, otwórz terminal i wyszukaj „LMMS” w menedżerze pakietów. Jeśli potrzebujesz pomocy w instalacji aplikacji LMMS, sprawdź Pkgs.org. Mają pakiety LMMS dla wszystkich systemów Linux.

2. T7 Daw

T7 Daw to freemium cyfrowa stacja robocza, która działa w systemach Windows, Mac i Linux. Aplikacja (po zakupie) oferuje kilka naprawdę konkurencyjnych funkcji tworzenia muzyki i narzędzi, które będą znane weteranom FL Studio, takich jak różne syntezatory, instrumenty cyfrowe, obsługa MIDI i spektakularny pakiet do edycji dźwięku.

Ważne funkcje

 • T7 Daw jest wieloplatformowy, a użytkownicy otrzymają tę samą cyfrową stację roboczą / możliwość produkcji muzyki w systemach Linux, Mac i Windows.
 • T7 Daw obsługuje nieograniczoną liczbę ścieżek audio i MIDI.
 • Może synchronizować audio ze ścieżkami wideo.
 • Wyposażony w narzędzia do automatyzacji, które znacznie upraszczają proces tworzenia muzyki.

Pobierz – Tracktion

T7 Daw to płatne oprogramowanie. Jeśli więc chcesz go używać na platformie Linux, nie będziesz w stanie zainstalować go w tradycyjny sposób. Zamiast tego przejdź do oficjalnej strony internetowej Tracktion, aby kupić i pobrać oprogramowanie.

3. Bitwig Studio

Bitwig Studio to komercyjne narzędzie muzyczne, którego można używać do tworzenia muzyki. Bitwig Studio zawiera ponad 150 modułów muzycznych i jest wyposażony w funkcje, które uwielbiają projektanci dźwięku i artyści. Ponadto Bitwig Studio oferuje również funkcje DJ-owania, które są przydatne, szczególnie dla tych, którzy wykonują swoją muzykę na żywo.

Ważne funkcje

 • W pełni funkcjonalna cyfrowa stacja robocza obsługująca systemy Windows, Mac i Linux, zapewniająca takie same wrażenia bez względu na system operacyjny.
 • Zawiera ponad 10 GB dźwięków do pracy podczas tworzenia muzyki.
 • Dostarcza ponad 80 instrumentów i efektów, aby wspomóc kreatywność w procesie produkcji muzyki.
 • Bitwig Studio obsługuje projektowanie dźwięku, nagrywanie i występy na żywo.

Pobierz – Bitwig Studio

Bitwig Studio nie jest wolnym oprogramowaniem, a użytkownicy dużo go kupują, aby z niego korzystać. Aby otrzymać kopię Bitwig Studio, przejdź na oficjalną stronę internetową i kliknij przycisk „Pobierz”. Po wybraniu przycisku „Pobierz” zobaczysz opcje uzyskania aplikacji dla systemu Linux oraz instrukcje rejestracji licencji.

4. Ardor

Ardor to cyfrowa stacja robocza dla systemów Mac, Linux i Windows. Za jego pomocą użytkownicy mogą nagrywać dźwięk, miksować dźwięk i tym podobne. Ogólnie rzecz biorąc, Ardor jest bardziej skoncentrowany na miksowaniu i nagrywaniu niż na tworzeniu beatów lub pracy z instrumentami cyfrowymi, syntezatorami itp. Takimi jak FL Studio, ale ma solidną obsługę wtyczek i może być używany w ten sposób, jeśli użytkownik zdecyduje.

Ważne funkcje

 • Ardor ma doskonałą obsługę systemu audio JACK w systemie Linux, który jest solidny i pozwala użytkownikom robić bardziej zaawansowane rzeczy z nagranym dźwiękiem.
 • Ardor obsługuje nieograniczoną liczbę ścieżek wielokanałowych, dzięki czemu edycja i produkcja mogą być tak duże lub tak złożone, jak tylko chcesz.
 • Ardor może importować filmy i wydobywać dźwięk bezpośrednio.
 • Ardor obsługuje wtyczki, dzięki czemu użytkownicy mogą dodawać funkcje podobne do FL Studio.

Pobierz – Ardor

Podobnie jak wiele innych programów wymienionych na tej liście, Ardor jest oprogramowaniem typu open source i jest bezpłatny. Ponieważ jest to oprogramowanie typu open source, Ardor jest szeroko dostępny dla wszystkich systemów operacyjnych Linux za pośrednictwem tradycyjnych źródeł oprogramowania. Aby zainstalować Ardor w systemie, otwórz okno terminala, wyszukaj „Ardor” i zainstaluj oprogramowanie tak, jak zwykle instalujesz aplikacje. Lub przejdź do naszego przewodnika, aby dowiedzieć się, jak zainstalować Ardor w systemie.

5. Rosegarden

Rosegarden to uniwersalny sekwencer audio / MIDI i edytor nut. Jest to bezpłatna aplikacja tylko dla platform Linux i ma prosty, łatwy do opanowania interfejs użytkownika, który z pewnością przyciągnie początkujących. Jeśli używasz przede wszystkim FL Studio do tworzenia i tworzenia muzyki, Rosegarden jest jednym z nich.

Ważne funkcje

 • Rosegarden ma łatwy w obsłudze interfejs, który jest przyjazny dla nowych użytkowników.
 • Rosegarden obsługuje edytowanie, tworzenie i modyfikowanie partytur muzycznych.
 • Aplikacja zawiera dołączone syntezatory, których można używać do odtwarzania ścieżek MIDI.

Pobierz – Rosegarden

Rosegarden jest oprogramowaniem typu open source i jest dostępny tylko dla użytkowników systemu Linux, więc pakiety do jego instalacji są przenoszone we wszystkich popularnych systemach operacyjnych Linux. Aby go zainstalować, uruchom terminal, wyszukaj „Rosegarden” i zainstaluj oprogramowanie tak, jak zwykle instalujesz rzeczy w systemie operacyjnym. Lub sprawdź tę stronę na Pkgs.org, aby uzyskać więcej informacji.

Wniosek

FL Studio to dobrze zaprojektowany program muzyczny i jeden z najlepszych w swoim rodzaju. Niestety użytkownicy Linuksa nigdy nie będą mogli korzystać z jego wspaniałych funkcji. Na szczęście istnieje mnóstwo innych przydatnych cyfrowych stacji roboczych audio i narzędzi do tworzenia muzyki do wykorzystania w systemie Linux, które oferują podobne funkcje.

Jaka jest twoja ulubiona cyfrowa stacja robocza lub narzędzie do tworzenia muzyki w systemie Linux? Daj nam znać w komentarzach poniżej!