5 zasobów do nauki skryptu Pine i tworzenia wskaźników Tradingview

Pine Script ma wzmocnić Twoje doświadczenie Tradingview. Pozostań w miejscu, aby sprawdzić zasoby, aby się tego nauczyć.

TradingView to wieloplatformowa platforma do tworzenia wykresów premium z dostępem do wielu rynków i giełd.

To odpowiada zarówno nowicjuszom, jak i profesjonalistom, aby ułatwić im życie z handlem. Dzięki doskonałej dostępności brokerów TradingView jest nastawiony na techniczną analizę trendów rynkowych.

Ale handel może być trudny bez narzędzi analitycznych. I właśnie tam pojawiają się niestandardowe wskaźniki. TradingView wspiera tworzenie wskaźników za pomocą własnego PineScript.

Pine Script to lekki język programowania dostępny wyłącznie w Tradingview. Możesz nauczyć się Pine Script bez żadnego doświadczenia w kodowaniu. Pomoże ci to jednak wzbić się w powietrze z każdą przeszłą ekspozycją na programowanie (Python).

Celem Pine Script jest tworzenie niestandardowych wskaźników, strategii i alertów handlowych, aby utrzymać przewagę nad innymi inwestorami.

Znajdziesz wiele wskaźników widoku handlu opracowanych w Pine Script przez innych użytkowników.

Na przykład ten informuje o wzlotach i dołkach w zdefiniowanym przez użytkownika przedziale czasowym:

Niektóre z nich to skrypty open-source z kodem dostępnym w Tradingview z każdym takim skryptem.

Jeden z bardziej złożonych wskaźników, o nazwie VADER, informuje o trendach kupna i sprzedaży na rynku:

Chociaż na TradingView jest mnóstwo niestandardowych wskaźników, najbardziej korzystne byłoby samodzielne opracowanie za pomocą Pine Script.

Ponieważ język obiecuje uproszczoną krzywą uczenia się, przyjrzyjmy się niektórym zasobom na początek.

Programowanie PineScript TradingView

Ten Kurs Pine Script na Udemy jest dla absolutnie początkujących.

Zaczynając od podstaw, kurs przechodzi do opracowywania wskaźników niestandardowych, łączenia wielu wskaźników i uczenia umiejętności, aby uniknąć subskrypcji premium TradingView.

Ponadto pomaga to zautomatyzować logikę handlową i ustawić alerty handlowe, aby zminimalizować czas spędzony na ekranie.

Możesz wziąć udział w tym kursie, korzystając z bezpłatnego konta TradingView. Otrzymasz również dożywotni dostęp do tego kursu i na koniec certyfikat ukończenia.

Przewodnik dla początkujących Pine Script

Przewodnik dla początkujących Pine Script jest darmowym źródłem edukacyjnym Pine z Art of Trading. Możesz jednak również migrować do ich płatnych wersji.

Jak wynika z nazwy, może pomóc Ci zbudować umiejętności Sosny od podstaw. Dodatkowo, pierwszy moduł wprowadza programowanie dla kandydatów na poziomie podstawowym, a następnie podstawy Pine.

Ten podstawowy kurs kończy się wykonaniem niestandardowego skryptu Pine.

Na koniec możesz również obejrzeć krótką wersję tego bezpłatnego kursu na YouTube.

Programowanie PineScript

Ta premia Programowanie PineScript Kurs zawiera ponad 5 godzin materiałów wideo z ponad 50 przykładami kodu, aby pomóc Ci w realizacji TradingView.

Ten regularnie aktualizowany moduł ponownie okaże się pomocny dla osób niebędących programistami, próbujących tworzyć własne skrypty.

Po podstawowych podstawach kurs przechodzi do omówienia wbudowanych funkcji, zmiennych i tworzenia alertów handlowych. Później przejdziesz przez tworzenie strategii i kreślenie w PineScript.

A jeśli masz szczęście, możesz otrzymać kurs bezpłatnie, ponieważ autor rozdaje jedną subskrypcję miesięcznie za darmo.

Kurs Pine Script

Jest to darmowy, szczegółowy tekstowy Kurs PineScript od TradingCode.net.

Zaczynając od podstaw Pine, obejmuje to strategie TradingView, różne rodzaje danych wejściowych, wskaźniki, strategie i ustawienia skryptów, wykresy, rysowanie itp.

Analiza techniczna stanowi integralną część modułu, wraz z backtestingiem strategii. Na koniec kurs kończy się lekcjami z zarządzania pieniędzmi.

W chwili pisania tego tekstu było 25 rozdziałów zawierających 211 lekcji z ponad 500 obrazami, które miały nadrobić brak filmu.

Skrypt sosnowy (TradingView)

To kolejny ciężki tekst Kurs PineScript w formie jednego artykułu. Kurs rozpoczyna się od wprowadzenia, zalet i alternatyw Pine Script.

Następnie treść obejmuje testowanie historyczne strategii, ustawianie alertów handlowych, modyfikację skryptów i tworzenie niestandardowych wskaźników.

Wreszcie, jest to moduł wprowadzający, który możesz wziąć bez znajomości kodowania.

Wniosek

Nauka PineScript to najlepszy sposób na osiągnięcie maksimum. Ponadto Pine został opracowany tak, aby robić więcej w mniej, dzięki czemu każdy początkujący może zacząć, rozwijać się i pomagać innym w zdobywaniu cennych informacji.

Ale nie tylko to, podsumowaliśmy kilka botów kryptograficznych, aby wzmocnić i zautomatyzować twoje inwestycje kryptograficzne.