55 najlepszych aplikacji na Mac OS X 2021

Rok 2020 był dobrym rokiem dla desktopowego systemu operacyjnego Apple i jego użytkowników. Wraz z wydaniem w październiku dziewiątej dużej iteracji, OS X stał się darmowy do pobrania dla wszystkich. Chociaż wersja 10.9 Mavericks nie była aktualizacją zmieniającą grę pod względem nowych funkcji, decyzja giganta z Cupertino, aby uczynić ją bezpłatną, spowodowała, że ​​jego udział w rynku przekroczył wszystkie starsze wersje systemu OS X w ciągu zaledwie jednego miesiąca. Takie wskaźniki wzrostu to dobra wiadomość dla programistów, a z kolei dla użytkowników końcowych. Im szybciej platforma rośnie wraz z każdą aktualizacją, tym bogatsze staje się repozytorium oprogramowania. Miniony rok zakończyliśmy imponującą kolekcją przydatnych aplikacji ze sklepu Mac App Store i repozytoriów innych firm i zgodnie ze zwyczajem postanowiliśmy stworzyć listę najlepszych z nich dla naszych niesamowitych czytelników.

Zwróć uwagę, że ta lista zawiera aplikacje, które zostały omówione tutaj w newsblog w 2020 roku i biorąc pod uwagę liczbę elementów, nie zostały uporządkowane w żadnej określonej kolejności. Ponadto wiele zawartych tutaj aplikacji jest dostępnych na wielu platformach, więc możesz natknąć się na kilka zrzutów ekranu innych niż OS X.

1. Poczta lotnicza (klient poczty z niesamowitym interfejsem, który obsługuje wiele kont Gmail, Yahoo, AOL i iCloud, synchronizuje załączniki z kontem Dropbox i ma doskonałą funkcję filtrowania poczty e-mail)

Airmail-for-OS-X

2. Pobierz aplikacje dla systemu Mac (umożliwia łatwe pobieranie i instalowanie popularnych aplikacji systemu OS X, takich jak Ninite dla systemu Windows; szczególnie przydatne w przypadku nowych komputerów Mac lub nowych instalacji systemu OS X)

Pobierz aplikacje na komputery Mac

3. BitTorrent Sync (nieograniczona i bezpieczna dwukierunkowa synchronizacja plików P2P od osób odpowiedzialnych za BitTorrent)

BitTorrent Sync kopia tajna

4. FileDesk (Menedżer plików z przeglądaniem w kartach i obsługą zakładek; ma zarówno wersję bezpłatną, jak i płatną)

FileDesk LITE

5. HyperSwitch (przenosi do OS X wrażenia z przełączania aplikacji podobne do podglądu systemu Windows)

HyperSwitch

Opcje HyperSwitch

6. Reditr (bogaty w funkcje klient Reddit z niesamowitym interfejsem użytkownika podobnym do TweetDeck i synchronizacją między platformami między komputerami Mac, Windows i siecią)

Link do widoku Reditr

7. Screenhero (umożliwia udostępnianie zawartości ekranu innemu komputerowi Mac w czasie rzeczywistym wielu użytkownikom oraz współpracę obok siebie za pośrednictwem wiadomości błyskawicznych)

Udostępnianie ekranu bohatera

8. OnAir Player (umożliwia zdalne przesyłanie strumieniowe muzyki między internetem, Windows, Mac, Linux, Android, Amazon Kindle, Google TV, a nawet OUYA)

OnAir Player_Windows

9. X-Mirage (płatna aplikacja; Odbij i nagrywaj ekran swojego iPhone’a, iPoda touch lub iPada na komputerze Mac)

AirplayiPad

10. Autotracker (automatycznie rejestruje historię wszystkich działań wykonywanych na komputerze Mac)

Actotracker

11. WidgetRunner (umożliwia korzystanie z widżetów OS X Dashboard na pulpicie)

Pozycja WidgetRunner

12. iBrowse (umożliwia przeglądanie kopii zapasowych iPhone’a, iPada i iPoda touch, łatwe zarządzanie danymi aplikacji i multimediami z komputera Mac)

iBrowse Apps

13. SelfCloud (umożliwia hostowanie własnej pamięci w chmurze bezpośrednio na komputerze Mac, komputerze z systemem Windows, urządzeniu z systemem Android lub iOS; bez przesyłania na serwery online)

SelfCloud-Windows

14. Tablica zadań (dodaje tacę wielozadaniową do dolnej krawędzi ekranu, która pozwala przełączać się między aplikacjami i zabijać je dokładnie tak, jak w klasycznej tacy przełącznika aplikacji, którą można znaleźć w iOS 6 i starszych)

TaskBoard zakończone

15. AppsBar (płatna aplikacja; wielozadaniowy zasobnik wypełniony ostatnio zamkniętymi aplikacjami, który przesuwa się w dół nad paskiem menu)

AppsBar

16. Quicksand (automatycznie synchronizuje ostatnio otwierane pliki z folderem na komputerze Mac, na Dysku Google lub Dropbox)

Ustawienia ogólne Quicksand

17. Zwykła chmura (umożliwia przeglądanie i zarządzanie plikami iCloud na komputerze Mac)

Zwykła chmura

18. Tonido (umożliwia zdalny dostęp do plików, przesyłanie strumieniowe multimediów i synchronizację pamięci w chmurze 2 GB między głównymi platformami)

Tonido Sync Mac

19. Genymotion (szybki, płynny emulator Androida oparty na VirtualBox wraz z dostępem do ADB i obsługą różnych czujników sprzętowych)

Genymotion Running

20. Klucz F-Secure (bezpieczny menedżer haseł, popularny producent oprogramowania zabezpieczającego F-Secure; synchronizuje magazyn haseł między komputerami Mac, Windows, Android i iOS)

F-Secure Key_Sidebar

21. FastToggles (Dodaje przełączniki systemowe podobne do systemu iOS 7 Control Center i inne skróty do Dock OS X)

FastToggles

22. MediaFire (oficjalny klient komputerowy słynnej usługi hostingu plików, z 50 GB miejsca w chmurze oraz funkcjami synchronizacji i udostępniania podobnymi do Dropbox)

MediaFire_Sync

23. HotKeys (zamienia iPada w klawiaturę dla skrótów klawiaturowych OS X; zawiera predefiniowane pakiety skrótów klawiszowych dla częstych funkcji OS X i Photoshop oraz pozwala zdefiniować własne)

HotKeys

24. Screenbird (oparta na Javie aplikacja do nagrywania ekranu dla komputerów Mac, Windows i Linux z udostępnianiem online i funkcją „do over” w locie)

nagrany screenbird

25. Polkast (osobisty magazyn w chmurze do zdalnego dostępu do plików Mac i Windows z urządzeń Kindle, iOS i Android)

Polkast

26. PixelPumper (alternatywa dla OS X Live Writer do publikowania nowych artykułów lub edytowania istniejących w witrynie opartej na WordPressie)

pumper pikseli

27. jMovieManager (niezwykle bogaty w funkcje i zaskakująco dobrze wykonany katalogowanie Twojej kolekcji filmów w języku Java)

jMovieManager

28. Aranżator (pozwala szybko organizować otwarte okna aplikacji i Findera na wiele predefiniowanych sposobów za pomocą skrótów klawiszowych lub elementu paska menu; aplikacja może ignorować niektóre aplikacje podczas układania okien)

Pasek menu aranżera

29. RSS Master (płatna aplikacja; świetny czytnik kanałów RSS, który jest dostarczany z wbudowaną przeglądarką z interfejsem z kartami do czytania wielu artykułów za jednym razem; jeśli szukasz alternatyw, powinieneś wiedzieć, że popularne wiadomości dotyczące OS X czytnik „ Reeder ” wyszedł całkowicie za darmo w zeszłym roku)

RSS Master

30. PDFNut (świetny, darmowy czytnik PDF z interfejsem z zakładkami podobnym do Google Chrome, zakładkami i obsługą adnotacji)

PDFNut

31. CloudPull (automatycznie tworzy kopię zapasową danych z konta Google na komputerze Mac; obejmuje to wiadomości Gmail, pliki z Dysku Google, kontakty i wydarzenia w kalendarzu)

CloudPull za darmo

32. Fotor (podobnie jak jego warianty na Androida, iOS i Windows, Fotor na Maca oferuje zestaw filtrów, efektów i scen, konwencjonalne opcje regulacji obrazu i elastyczną funkcję przycinania)

Fotor

33. Brow (Dodaje zakładki Chrome i Firefox do indeksu wyszukiwania Spotlight, aby przyspieszyć przeglądanie)

Brew

34. Filedrop (umożliwia udostępnianie plików w stylu AirDrop między systemami Windows i Mac)

Filedrop zaakceptować

35. Screenink (płatna aplikacja; narzędzie do zrzutów ekranu z potężnymi, warstwowymi adnotacjami podobnymi do Photoshopa i wyborem ujęć odręcznych)

Wybór ekranu

36. ClawMenu (płatna aplikacja; fajna, połączona alternatywa dla Findera i Launchpada)

ClawMenu

37. Glui (płatna aplikacja; alternatywa Skitch, która synchronizuje się z Dropbox; umożliwia przechwytywanie zrzutów ekranu, dodawanie do nich adnotacji i przesyłanie do Dropbox w celu szybkiego udostępniania)

Pasek menu Glui

38. Screenstagram (wygaszacz ekranu utworzony z dynamicznej siatki zdjęć na Instagramie)

Wygaszacz ekranu Screenstagram Windows

39. Przypomnij mi (pozwala szybko dodawać nowe wpisy do aplikacji Przypomnienia z paska menu)

Przypomnij mi

40. Blokada ekranu USB (płatna aplikacja; zamienia dowolny dysk USB w klucz do blokowania lub odblokowywania ekranu komputera Mac)

Blokada ekranu USB pref

41. Kopiuj (platforma do udostępniania plików, przechowywania w chmurze i synchronizacji z ponad 12 GB wolnego miejsca i aplikacji dla komputerów Mac, Windows, Linux, Android, iOS i Internetu)

Copy_Desktop-client-Windows-Mac

42. Vecte (Oferuje szybszy, mniej inwazyjny przełącznik aplikacji, który pojawia się po lewej stronie ekranu zamiast na środku)

Przełącznik Vecte

43. Bubble Browser (przeglądarka Evernote z pięknym, wciągającym wizualnie interfejsem, która zawiera wszystko, co musisz zobaczyć na jednym ekranie)

Przeglądarka bąbelkowa

44. Flash Drive Backup (płatna aplikacja; automatycznie tworzy kopie zapasowe wielu dysków USB w regularnych odstępach czasu)

Kopie zapasowe Flash Drive

45. BeamApp (umożliwia przesyłanie zawartości schowka i pozycji odtwarzania muzyki między komputerem Mac a urządzeniem iOS przez Internet)

Dodaj urządzenie BeamApp Połączenie BeamApp

46. ​​BirdFont (Pozwala projektować własne czcionki lub importować i edytować istniejące; umożliwia tworzenie konturów wektorowych dla każdego znaku)

BirdFont_New Font_Font Character_C_Draw_Done

47. Incinerator (Szybkie bezpieczne usuwanie plików poprzez przeciąganie i upuszczanie, aby zapobiec ich odzyskaniu)

Krematorium

48. VineGifR (umożliwia konwersję dowolnego wideo Vine do animacji GIF po prostu wpisując jego adres URL)

VineGifR

49. Epic Browser (przeglądarka internetowa oparta na Chromium, która koncentruje się na utrzymaniu prywatności sesji surfowania po sieci, uniemożliwiając witrynom śledzenie twoich działań)

Nowa karta - Epicka

50. Kiwix (Potężny, przenośny czytnik Wiki offline z wbudowanym serwerem internetowym; umożliwia pobranie całej Wikipedii, Wikileaks i innych elementów do czytania offline na komputerach Mac, Windows, Linux lub Android oraz umożliwia udostępnianie pobranych treści w sieci LAN lub sieć)

kiwix wikipedia czytnik offline

51. Cloudup (umożliwia udostępnianie plików jako „strumień” online podczas ich przesyłania; umożliwia bezpłatne przesyłanie 1000 plików o wielkości do 200 MB każdy)

edytować

52. Wedge (klient App.net z konfigurowalnymi skrótami klawiszowymi i powiadomieniami)

Klin

53. Adobe Presenter Video Express (stosunkowo proste narzędzie Adobe, które umożliwia przechwytywanie screencastów, edytowanie i łączenie ich z innymi filmami oraz przesyłanie ich do YouTube lub Dropbox)

edytować

54. Nekoze (aplikacja Zdrowie i fitness, która monitoruje Twoją postawę przez kamerę internetową na Macu i ostrzega, gdy zaczynasz się garbić)

Zrzut ekranu 26.04.2013 o godzinie 14:33.33 Zrzut ekranu 26.04.2013 o godzinie 14:33.47

55. Cupcloud (umożliwia synchronizację aktualnego stanu pulpitu – wraz z otwartymi folderami, dokumentami i kartami przeglądarki – na wszystkich komputerach, dzięki czemu możesz kontynuować od miejsca, w którym skończyłeś, przechodząc z jednego do drugiego)

Cupcloud Shared

Czy przegapiliśmy któreś z twoich ulubionych z ostatniego roku? Które z powyższych znalazło się na Twojej liście? Dajcie znać w komentarzach poniżej!

150 najlepszych programów Windows roku 2013

172 najlepsze aplikacje na Androida 2013 roku

100 najlepszych aplikacji na iPhone’a i iPada 2013 roku

40 najlepszych aplikacji na Windows Phone 2013 roku

100 najlepszych rozszerzeń Google Chrome 2013

50 najlepszych dodatków do Firefoksa 2013 roku

x