6 Alternatywna platforma hostingowa cPanel dla WordPress i innych

Panel sterowania to jeden z podstawowych aspektów usługi hostingu stron internetowych.

Dzieje się tak, ponieważ zapewnia platformę, z której użytkownicy mogą łatwo zarządzać różnymi aspektami swojej witryny, w tym kontrolami plików, zabezpieczeniami, obrazami, wtyczkami, szablonami, motywami, dostosowywaniem, domenami i nie tylko.

cPanel to jeden z takich paneli sterowania, który sprawia, że ​​wszystkie te rzeczy są dość łatwe. Mówiąc z moich osobistych doświadczeń, jeśli korzystałeś z cPanel, prawdopodobnie zgodziłbyś się ze mną.

Nawet jeśli nie masz żadnej wcześniejszej wiedzy na temat zarządzania witryną, pomaga to również wykonywać czynności w sposób prosty. To samo dotyczy również doświadczonych programistów i programistów. Dlatego w ostatnich latach zdominowała rynek.

Ale oto kilka wiadomości dla Ciebie – cPanel podniesie swoją cenę w przyszłym roku, dlatego ludzie szukają teraz alternatyw cPanel, zwłaszcza odsprzedawców. Będzie to kosztować około 15 USD miesięcznie, co jest drogie, ponieważ wiele usług hostingowych jest tańszych.

Czy uważasz, że cPanel jest jedyną dostępną opcją?

Zupełnie nie!

Wielu dostawców usług hostingowych zaczęło używać swojego niestandardowego panelu sterowania, który jest intuicyjny i wydajny, aby ułatwić Ci pracę w przystępnych cenach.

Poza tym pojawiły się również inne wady cPanel, takie jak:

Wydajność

cPanel wykorzystuje serwery WWW oparte na Apache, które mogą zużywać dużo pamięci RAM. W rezultacie cierpi na tym czas ładowania strony. Nie obsługuje również oficjalnie serwera Nginx, co jest również szybszą alternatywą. Nie wspominając o tym, że cPanel jest obciążony wieloma funkcjami, które mogą nie być przydatne dla wszystkich i mogą wpływać na wydajność.

Skalowalność

W przypadku małej firmy o mniejszym ruchu w witrynie cPanel może być świetną opcją. Ale gdy ruch rośnie, mogą pojawić się problemy, takie jak wydłużające się przestoje, niska prędkość, błędy 502 itp., o czym informują użytkownicy z porównywalnie większymi witrynami.

Dlatego szukanie alternatywy cPanel ma teraz sens. Dlatego wybierz platformę hostingową, która oferuje inny panel sterowania, gdy jeszcze masz taką możliwość.

Oto niektóre z tych platform hostingowych, które zawierają alternatywę cPanel, która ułatwia zarządzanie WordPressem i innymi witrynami internetowymi, bez kłopotów i dodatkowych kosztów.

Sprawdźmy je!

Scala Hosting

Z ponad 10-letnim doświadczeniem, Scala Hosting obsługuje już ponad 700 tys. witryn z ponad 120 krajów i kontynuuje swoje innowacje. Jest to najwyżej oceniany hosting w HostAdvice, WHTOP i TrustPilot ze względu na szybkie, bezpieczne i niezawodne usługi dla różnych potrzeb hostingowych.

Jedną z jej najnowszych innowacji jest SPanel, kompleksowy panel sterowania, który umożliwia łatwe zarządzanie kontem hostingowym od serwera, instalacji oprogramowania i poczty e-mail po zabezpieczenia, kopie zapasowe i nie tylko. W rzeczywistości minęło trochę czasu, odkąd SPanel został uruchomiony, ale to ostatnie wydane niedawno aktualizacje spowodowały ogromne zainteresowanie. A teraz stał się jednym z największych konkurentów cPanel.

SPanel oferuje wszechstronne rozwiązanie do zarządzania serwerami w chmurze za pomocą ochrony SShield, ochrony witryny i blokowania 99,998% ataków w czasie rzeczywistym. Zawiera solidną zaporę ogniową, monitor złośliwego oprogramowania oparty na sztucznej inteligencji i program antywirusowy. Zyskujesz większe bezpieczeństwo od Scala Hosting wraz z bezpłatnym certyfikatem SSL od Let’s Encrypt.

Otrzymujesz SBackup, wbudowany i BEZPŁATNY system tworzenia kopii zapasowych, który codziennie archiwizuje dane Twojej witryny i przechowuje je na swoich serwerach kopii zapasowych umieszczonych zdalnie. Dzięki SWordPress Manager możesz łatwo zarządzać swoją witryną WordPress i instalować lub odinstalowywać aplikacje, automatyczne aktualizacje, resetować hasła i blokować atrybuty bezpieczeństwa za pomocą jednego kliknięcia.

SPanel wykazuje również doskonałą wydajność dzięki szybszemu i spójnemu ładowaniu strony. Obsługuje Nginx, który jest najszybszym serwerem WWW. Obsługuje również LiteSpeed ​​BEZPŁATNIE dla 1 witryny do 2 GB pamięci RAM, która może obsłużyć 1 mln odwiedzających miesięcznie.

VPS SPanel jest w pełni zarządzany przez ich ekspertów 24*7 wraz z integracją WHMCS w celu tworzenia, usuwania, zawieszania lub odwieszania kont. SPanel jest kompatybilny z wieloma platformami i otrzymujesz kilka potężnych integracji API z OpenLiteSpeed ​​i nie tylko.

Oferują również BEZPŁATNĄ migrację witryny i danych, która przebiega bezproblemowo i bez przestojów. Co więcej, otrzymujesz 100% dostawę poczty e-mail z dedykowanym adresem IP, którego trudno jest umieścić na czarnej liście z powodu spamu.

Kinsta

Kinsta jest jednym z wiodących dostawców zarządzanego hostingu WordPress z najnowocześniejszą technologią i wsparciem, aby wykonać wszystkie ciężkie prace i ułatwić Ci ten proces.

Jego MyKinsta panel sterowania zwiększył wiarygodność, czyniąc zarządzanie witryną płynnym i usprawnionym procesem. Opracowali to rozwiązanie, ponieważ nie znaleźli dostępnego na rynku panelu sterowania wystarczająco satysfakcjonującego do zarządzania witrynami WordPress.

Możesz łatwo przenieść witrynę lub utworzyć nową jednym kliknięciem. Korzystaj z 24 centrów danych zlokalizowanych na całym świecie i obsługiwanych przez Google Cloud, które zapewniają krótszy czas ładowania i mniejsze opóźnienia bez względu na to, gdzie się znajdujesz. Tworząc nową witrynę WordPress, możesz z łatwością zainstalować wstępnie zainstalowane wtyczki, takie jak Yoast SEO lub WooCommerce.

Poza tym możesz skonfigurować subdomeny lub podkatalogi z wieloma witrynami bez potrzeby kodowania. Wszystkie oferowane przez nich plany, od planu Starter do Enterprise, są wyposażone w migracje premium całkowicie ZA DARMO. Wystarczy wypełnić formularz migracji dostępny na pulpicie nawigacyjnym MyKinsta, aby przejść dalej.

Możesz także klonować swoje obecne witryny, dodawać domeny i cieszyć się pełnym zarządzaniem DNS. Przejdź na HTTPS z certyfikatami SSL dostępnymi za darmo i ciesz się wbudowanym CDN ze zoptymalizowanymi pod względem szybkości centrami danych, automatycznymi kopiami zapasowymi witryn i przywracaniem.

W panelu MyKinsta możesz wyraźnie analizować ruch w witrynie, wskaźniki wydajności, przepustowość, pamięć podręczną itp., co pomaga szybciej rozwiązywać problemy. Możesz także śledzić wykorzystanie zasobów, prośby i wizyty oraz czerpać korzyści z wbudowanej integracji New Relic.

Dodaj nieograniczoną liczbę członków lub klientów za pomocą szczegółowych ustawień dostępu, aby usprawnić przepływ pracy programistycznej. Umożliwia także środowiska pomostowe, dostęp SSH, obsługuje WP-CLI lub Git i umożliwia włączenie uwierzytelniania 2-F. MyKinsta obsługuje 10 języków, zapewnia proaktywne wykrywanie błędów i dostęp do obszernej bazy wiedzy.

SiteGround

Stworzony, aby Twoja witryna hostingowa była zachwycająca, SiteGround jest bez wątpienia jedną z najlepszych dostępnych platform. Niezależnie od tego, czy chodzi o wydajność, dostosowanie czy wsparcie, SiteGround przoduje w prawie wszystkich witrynach hostujących, dlatego sam WordPress.org to poleca.

Tak, SiteGround nie obsługuje już cPanel. Chociaż służył im przez te wszystkie lata, cPanel w jakiś sposób ograniczył ich elastyczność i wsparcie, aby zintegrować się z najnowszymi technologiami, aby zaspokoić rosnące potrzeby użytkowników.

Dzięki starannie przeanalizowanym danym zebranym przez lata na temat tego, co pomogłoby ich klientom, mają wiele samouczków, które rozwiązują wszystkie wcześniejsze problemy, jednocześnie dodając szeroko stosowane funkcjonalności. Pozwala zarządzać plikami, bazami danych, aplikacjami, wiadomościami e-mail, zabezpieczeniami i nie tylko.

Możesz także uzyskać dostęp do wielu potężnych narzędzi, takich jak kopie zapasowe i przywracanie jednym kliknięciem, automatyczne aktualizacje WordPress, buforowanie, takie jak SuperCacher, środowiska pomostowe i wiele innych. Wstępnie ustawiają wszystkie te narzędzia z optymalnymi ustawieniami, które są zawarte w ich zarządzanej usłudze hostingowej.

Jeśli chcesz dodać dodatkową usługę z samego pulpitu nawigacyjnego, możesz to zrobić. Daje też kontrolę nad dodawaniem współpracowników do Twojej witryny.

Poza tym możesz dać swoim klientom dostęp do witryny, którą dla nich stworzyłeś, jednocześnie wygodnie odsprzedając hosting. Zapewniają również narzędzie do „przeniesienia własności”, gdy musisz wysłać nową witrynę swoim klientom. Możesz uzyskać dostęp do panelu sterowania i obszaru klienta za pomocą komputera, tabletu lub smartfona.

SiteGround niedawno zaczął używać Google Cloud Platform jako infrastruktury podkreślającej, co oznacza większą szybkość i niezawodność Twoich stron internetowych.

BionicWP

Zarządzany hosting WordPress przez BionicWP jest świetny dla firm, agencji i freelancerów. Łączy wszystkie Twoje ulubione narzędzia do szybkości, optymalizacji, bezpieczeństwa, tworzenia kopii zapasowych i aktualizacji w jednym miejscu.

Zarządzanie witryną oferowane przez BionicWP jest zbudowane na zamówienie, dzięki czemu możesz naprawdę cieszyć się zarządzanym hostingiem WordPress. Ponieważ obsługują one wszystkie zmiany, które chcesz wprowadzić w swojej witrynie, od zmiany treści, obrazów itp., Nie musisz już zajmować się tym wszystkim samodzielnie lub zatrudniać specjalnie do tego celu zespołu.

Po prostu utwórz zgłoszenie i pozwól im zająć się edycją, oszczędzając zarówno pieniądze, jak i czas. Oferują również wsparcie dla białej etykiety, aby jeszcze bardziej złagodzić Twoje problemy. Pulpit nawigacyjny Bionic zawiera przejrzyste szczegóły witryny, takie jak adres IP, lokalizacja, informacje o średniej prędkości, migawki, aktualizacje, informacje o plikach, bezpieczeństwo i inne.

Uratuj się od niezręcznych chwil dzięki szybkim wycofywaniu, a także możesz uruchamiać automatyczne kopie zapasowe i tworzyć środowisko tymczasowe dla swojej witryny.

Hosting A2

Jeśli chcesz posiadać zoptymalizowaną pod kątem szybkości stronę internetową z niesamowitą obsługą hostingu bez rozczarowań, Hosting A2 to coś, czego możesz spróbować. Oferują zarządzany hosting WordPress dostosowany do Twoich wymagań, dzięki czemu możesz go płynnie rozwijać, nie martwiąc się o koszmary związane z kodowaniem (tak, niektórzy ludzie tacy jak ja to robią).

Jest to również jedna z najtańszych opcji, jakie możesz mieć, jeśli masz pewne ograniczenia budżetowe, ponieważ jej ceny zaczynają się już od 11,99 USD miesięcznie z wieloma zaawansowanymi funkcjami. Oferty hostingu A2 Plesk w zarządzanym planie hostingu, wiodącym panelu sterowania i świetnym konkurentem dla cPanel.

A2 Hosting sprawia, że ​​Twoja podróż do witryny jest niestandardowa dzięki zoptymalizowanej wydajności Turbo, która może zapewnić do 20 razy większą prędkość. Oprócz tego otrzymujesz łatwe kopie zapasowe, bezpłatną licencję osobistą Jetpack, inscenizację witryny i preinstalowany WP-CLI.

Plesk posiada scentralizowany panel sterowania do tworzenia i zarządzania więcej niż jedną witryną za pomocą tylko jednego pulpitu nawigacyjnego. Oprócz uruchamiania aktualizacji możesz monitorować wydajność, wprowadzać nowych klientów i nie tylko. Oferuje solidne zabezpieczenia witryn i serwerów w systemach operacyjnych, aplikacjach i sieciach dzięki innowacyjnym technologiom i współpracy z wiodącymi partnerami ds. bezpieczeństwa.

Plesk jest kompatybilny z różnymi platformami kontenerowymi i wirtualizacji, takimi jak AWS, DigitalOcean, Azure, Google itp. Oszczędzaj czas dzięki Ultimate WordPress Toolkit, aby instalować, zarządzać, zabezpieczać i aktualizować wszystkie swoje witryny. Obejmuje automatyczne klonowanie oparte na sztucznej inteligencji, testowanie regresji, przemieszczanie, przywracanie i tworzenie kopii zapasowych.

Ten panel sterowania jest świetny dla menedżerów treści, agencji cyfrowych, administratorów IT, programistów i dostawców infrastruktury. Może integrować się z setkami narzędzi, takich jak PHP, Nginx, Cloudflare, Git, Node.js, Let’s Encrypt i nie tylko.

DreamHost

Po otrzymaniu nagrody „Editor’s Choice” od PCMag przez 5 kolejnych lat, DreamHost to kolejna dobra opcja, aby poszukać platformy hostingowej oferującej alternatywę dla cPanel.

Zapewniają, że Twoja witryna jest superszybka, aktualna i bezpieczna przez cały czas, a wyszukiwarki mogą ufać, że będziesz brać prysznic z odwiedzającymi. Aby umożliwić łatwe i wygodne zarządzanie witrynami, oferują one intuicyjny i niestandardowy panel sterowania.

Tutaj możesz uzyskać dostęp do wszystkich usług hostingu DreamHost. Możesz aktualizować informacje o swojej domenie, dostosowywać ustawienia poczty e-mail, dodawać użytkowników, uzyskiwać dostęp do promocji i nie tylko. Zawiera potężny instalator za pomocą jednego kliknięcia dla aplikacji takich jak WordPress, Magento, Joomla itp.

Otrzymujesz gwarancję 100% dostępności, wiele opcji dla centrów danych, nadmiarowe chłodzenie, stały monitoring i generatory awaryjne. Zapewniają SSD do zasilania Twojej witryny, buforowania, zapytań do bazy danych i są o 200% szybsze niż tradycyjne dyski twarde, jak twierdzą.

Wniosek

cPanel nie jest jedyną dostępną opcją, która zapewnia bezbłędne, łatwe i spersonalizowane rozwiązanie do zarządzania witryną. I właśnie omówiłem dowód na to samo w tym artykule.

Wybierz więc dowolnego z omówionych przez nas dostawców hostingu, który korzysta z wydajnego panelu sterowania innego niż cPanel, lub wybierz zarządzaną usługę hostingową, aby złagodzić Twoje problemy.