6 biznesowych rozwiązań zabezpieczających pocztę e-mail chroniących przed spamem i atakami typu phishing

Wiadomości e-mail są nieodłączną częścią procesu biznesowego Twojej firmy, niezależnie od tego, czy chcesz wchodzić w interakcje z klientami, potencjalnymi klientami czy pracownikami.

Twój e-mail to profesjonalny sposób na prezentację produktów i usług Twojej marki, powiadamianie klientów o ofertach i okazjach. Może również zawierać poufne informacje, takie jak dane konta bankowego, numery kart kredytowych, rozmowy handlowe i wiele innych.

Więc nigdy nie chciałbyś ryzykować utraty informacji e-mail. Jednak wiadomości e-mail są pierwszym celem cyberprzestępców uzyskujących dostęp do prywatnych danych Twojej firmy poprzez ataki phishingowe i spam.

Kampanie phishingowe rosną zarówno pod względem wyrafinowania, jak i wolumenu. Takie ataki są jedną z głównych przyczyn incydentów bezpieczeństwa i naruszeń bezpieczeństwa danych. A raport by Verizon twierdzi, że prawie 1/3 wszystkich naruszeń danych w 2019 roku dotyczyła phishingu.

Te cyberataki mają na celu wykorzystanie ukrytych wiadomości e-mail jako broni, aby nakłonić odbiorców do uznania wiadomości za przydatną dla nich. Na przykład wiadomość może zawierać żądanie ich banku związane z ich danymi bankowymi, kliknięcie, aby pobrać załącznik przez ich firmę, narzuconą pilność i inne.

Jaki wpływ na firmę mają oszustwa typu phishing?

Firmy na całym świecie ponoszą ogromne straty w zakresie pieniędzy, reputacji, kar regulacyjnych i wielu innych. Nawet duże firmy, takie jak Facebook i Google z nienagannymi łatami bezpieczeństwa, zostały zinfiltrowane przez cyberprzestępców i straciły miliony dolarów, sprawdź ten raport.

Motywem takich oszustw nie jest tylko kradzież pieniędzy, ale coś jeszcze ważniejszego – dane.

Poznajmy jego poważne konsekwencje dla firm.

Uszkodzenie reputacji

Podstawą Twojej firmy jest zaufanie między Tobą a Twoimi klientami. Ufają ci swoimi informacjami. Ale kiedy dochodzi do oszustwa polegającego na wyłudzaniu informacji, wszystkie Twoje dane, w tym Twoja marka i klienci, zostają ujawnione.

W konsekwencji nadszarpuje to ich zaufanie do Twojej firmy. Wpływa na postrzeganie Twojej marki w oczach Twoich klientów, partnerów, a nawet pracowników. W związku z tym wartość Twojej marki spada, podobnie jak przychody.

Kary regulacyjne

Organy regulacyjne mogą nakładać surowe kary finansowe za ataki phishingowe ujawniające dane klientów i pracowników w przypadku naruszenia PCI lub HIPAA.

W takich przypadkach organizacje muszą ponosić miliony na odszkodowania dla klientów i pracowników, których dane zostały skradzione. A raport twierdzi, że w latach 2016-2019 firmy straciły na całym świecie 26 miliardów dolarów z powodu przestępstw typu phishing.

Utrata klientów

Naruszenia danych mają znaczny wpływ na konsumentów i powodują u nich niepokój. Zaczynają znajdować inne produkty lub usługi, które uważają za bezpieczniejsze. W związku z tym, oprócz strat pieniężnych, ofiara organizacji traci dużą liczbę klientów.

Teraz muszą ponownie zacząć budować tę pewność siebie, co okazuje się jeszcze trudniejsze niż wcześniej. Podobnie wpływa to również na zaufanie inwestorów, zmniejszając wartość firmy. W 2018 roku, gdy Facebook stanął w obliczu naruszenie danychjego wycena została obniżona o 36 miliardów dolarów.

Utrata własności intelektualnej

To nie wszystko – utrata własności intelektualnej jest również druzgocąca.

Oszustwa internetowe i ataki typu phishing obejmują wiele tajemnic handlowych, list klientów, wartościowych badań, danych analitycznych, wykorzystywanej technologii, patentu lub projektu i wielu innych. Takie wrażliwe informacje, jeśli trafią w niepowołane ręce, mogą poważnie wpłynąć na firmę na wiele sposobów.

Więc co możesz z tym zrobić?

Cóż, aby zapobiec kampaniom phishingowym i innym zagrożeniom online, dostępnych jest kilka opcji. Jednym ze sposobów ochrony wiadomości e-mail jest użycie przyzwoitego oprogramowania zabezpieczającego pocztę e-mail. W rzeczywistości pierwszą linią obrony w Twojej firmie musi być oprogramowanie zabezpieczające pocztę e-mail. Może chronić Twoje wiadomości e-mail przed hakerami, wirusami i spamem, jednocześnie umożliwiając prowadzenie firmy bez obaw.

Sprawdźmy następujące oprogramowanie, które pomoże zabezpieczyć e-maile w organizacji.

Sofos

Zaprojektowany z najwyższą starannością i pamiętający o zagrożeniach internetowych jutra, Sofos to inteligentne oprogramowanie zabezpieczające pocztę e-mail. Wykorzystując sztuczną inteligencję, może zapewnić predykcyjną ochronę w celu ochrony wiadomości e-mail.

Piaskownica e-mail Sophos wykorzystuje wielokrotnie nagradzaną technologię Intercept X, która jest siecią neuronową głębokiego uczenia. Jest w stanie blokować niechciane aplikacje i złośliwe oprogramowanie typu zero-day. Korzystając z ultrazaawansowanej technologii ochrony przed oprogramowaniem ransomware i analizy behawioralnej, Sophos może powstrzymać ataki typu boot-record, a nawet najnowsze oprogramowanie ransomware.

Sophos oferuje zabezpieczenia adresów URL typu Time-of-click, które mogą sprawdzać reputację witryny otrzymanych linków e-mail przed dostarczeniem. W ten sposób blokuje tajne ataki, co jest unikalną funkcją tego oprogramowania.

Uniemożliwia również oszustom phishingowym ochronę przed fałszywymi wiadomościami e-mail za pomocą kombinacji technik uwierzytelniania DMARC, DKIM i SPF, analizy podobnych domen, wyświetlania nazwy i sprawdzania nietypowych nagłówków wiadomości e-mail. Oprogramowanie poddaje kwarantannie, blokuje i oznacza podejrzane wiadomości ostrzeżeniem. Wdraża swoje filtry reputacji adresów IP, silniki antywirusowe, antyspamowe i filtry poczty e-mail, aby wykrywać zagrożenia online.

Integruje się z Sophos Central, opartą na chmurze konsolą, która pozwala zarządzać obroną przed zagrożeniami i szybciej reagować. Sophos Endpoint Protection automatycznie wykrywa i leczy zainfekowane komputery.

Wykorzystując szyfrowanie poczty e-mail i zaawansowane zabezpieczenia przed naruszeniem danych, zapobiega utracie danych i pozwala w pełni kontrolować dane. Skanuje wiadomości i załączniki oraz szybko zabezpiecza wiadomości e-mail za pomocą przycisku dodatku O365. Działa wydajnie z różnymi firmowymi adresami e-mail i można go łatwo zintegrować z Google Workspace, Office 365, Exchange 2003+ itp.

Barakuda

Chroń swoje e-maile, dane i użytkowników za pomocą Podstawowe elementy Barracudy poprzez zatrzymywanie zaawansowanych zagrożeń, takich jak ransomware i spear-phishing, a także zagrożeń wolumetrycznych, w tym spamu i złośliwego oprogramowania. Archiwizacja odporna na manipulacje jest zgodna z zasadami dotyczącymi przechowywania wiadomości e-mail.

Dzięki kopii zapasowej w chmurze możesz chronić swoje pliki przed usunięciem lub uszkodzeniem i odzyskać każdy z nich bezproblemowo. Jego silna technologia szyfrowania i zapobiegania wyciekom zapewnia doskonałe bezpieczeństwo poufnych danych. Jego filtry poczty przychodzącej wykrywają i oczyszczają każdą wiadomość e-mail przed dostarczeniem w celu ochrony przed zagrożeniami.

Barracuda wykorzystuje techniki, takie jak skanowanie antywirusowe, analiza w czasie rzeczywistym, ocena spamu, kontrola reputacji, zapobieganie linkom URL i inne, aby zapewnić najlepszą ochronę. Jej całodobowe globalne centrum zwalczania zagrożeń – Barracuda Central stale monitoruje nowe luki w zabezpieczeniach i wdraża technologie filtrujące.

Zaawansowana ochrona przed zagrożeniami to oparta na chmurze usługa firmy Barracuda do ochrony przed złośliwym oprogramowaniem, atakami typu zero-day oraz innymi zagrożeniami. Wykorzystuje wielowarstwowe silniki analityczne, takie jak analiza statyczna, analiza behawioralna i piaskownica emulowana przez procesor, do wykrywania wymykających się i nieznanych zagrożeń.

Jego filtry wychodzące blokują ataki wychodzące pochodzące z Twojej sieci, aby chronić poufne dane Twoich klientów, pracowników i partnerów. Jego doskonałe szyfrowanie poczty e-mail zabezpiecza numery kart kredytowych, dane HIPAA, poświadczenia ubezpieczenia społecznego i inne poufne informacje.

Pozostań w kontakcie przez cały czas, nawet podczas utraty połączenia lub awarii serwera, ponieważ funkcja ciągłości poczty firmy Barracuda umożliwia korzystanie z awaryjnej skrzynki pocztowej. To reakcja na incydenty, a Forensics zapewnia wgląd w zagrożenia, dzięki czemu administratorzy mogą ostrzegać użytkowników, aby usuwali złośliwe wiadomości e-mail.

Avanan

Avanan może skutecznie blokować zagrożenia, zanim otrzyma je Twoja skrzynka odbiorcza, i działa dobrze z istniejącymi zabezpieczeniami. Może zapewnić pełną ochronę poczty e-mail w chmurze oraz systemów współpracy.

Skanuje zagrożenia po zakończeniu skanowania istniejącego systemu bezpieczeństwa w komputerze. Zapewnia najwyższy poziom ochrony przed włamaniami do firmowej poczty e-mail, naruszonymi kontami i zagrożeniami wewnętrznymi.

Sztuczna inteligencja umożliwia firmie Avanan uczenie się na podstawie złożonych relacji między wzorcami komunikacji, wiadomościami e-mail i pracownikami w celu stworzenia profilu zagrożenia. W ten sposób oprogramowanie blokuje zagrożenia internetowe dotyczące każdej organizacji.

Korzystając z tego oprogramowania, nie następuje żadna zmiana w rekordzie MX, co oznacza, że ​​hakerzy nie mogą wykryć używanego systemu bezpieczeństwa poczty e-mail. Jeśli chodzi o wydajność, pozwala cieszyć się nieprzerwanym doświadczeniem podczas korzystania z aplikacji w chmurze. Może przechwytywać zagrożenia związane z połączonymi aplikacjami opartymi na chmurze, w tym Dyskiem Google, Teams i OneDrive.

Kanały pocztowe

Dostępne są dwa rodzaje produktów zabezpieczających pocztę e-mail Kanały pocztowe – Filtrowanie wychodzące i filtrowanie przychodzące.

Filtrowanie poczty wychodzącej w MailChannels umożliwia skanowanie i wychodzące wiadomości e-mail, a następnie wysyłanie ich w celu zapobiegania umieszczaniu na czarnej liście adresów IP przy jednoczesnym zapewnieniu lepszej dostarczalności wiadomości e-mail.

Jest to produkt przekaźnika SMTP w chmurze, który może wykrywać i blokować spamerów. Korzystając z niego, możesz usunąć problemy z dostarczaniem wiadomości e-mail spowodowane czarną listą adresów IP, a także automatycznie zamyka zainfekowane skrypty i konta w celu zwiększenia bezpieczeństwa. Jest wyposażony w światowej klasy technologię wykrywania phishingu i spamu, powiadamia o wykryciu spamu, oferuje obsługę wielu haseł, zapewnia przeszukiwanie dzienników, pozwala różnym użytkownikom konsoli i zapewnia wgląd w całkowitą liczbę wysłanych wiadomości e-mail.

Filtrowanie poczty przychodzącej z kanałów pocztowych pozwala zabezpieczyć skrzynkę odbiorczą przed phishingiem, spamem, złośliwym oprogramowaniem i innymi zagrożeniami internetowymi. Jest to również filtr spamu w chmurze, który oferuje prostą integrację za pomocą cPanel i oferuje wielowarstwową ochronę. Posiada najnowsze standardy bezpieczeństwa, takie jak SSL/TLS, DMARC, DKIM, SPF i inne. Możesz zarządzać blokowaniem bezpośrednio ze swojej skrzynki odbiorczej za pomocą Przeglądu kwarantanny, oznaczać spam i uzyskiwać szczegółowe dzienniki.

MailChannels korzysta z prostego, intuicyjnego i wydajnego interfejsu użytkownika stworzonego przy użyciu nowoczesnych technologii, aby umożliwić efektywne zarządzanie kontaktami. Działając w różnych systemach chmurowych, zapewnia 99,99% czasu sprawności przy jednoczesnej minimalizacji liczby punktów awarii.

Naśladownictwo

Oparty na chmurze system bezpieczeństwa Naśladownictwo chroni Twoją firmę, klientów i pracowników, broniąc się przed przychodzącym złośliwym oprogramowaniem, spamem, kampaniami typu spear-phishing, atakami typu zero-day i nie tylko. Wykorzystuje innowacyjne technologie, aplikacje i zasady do identyfikowania zagrożeń i blokowania ich, zanim zinfiltrują Twoją skrzynkę odbiorczą.

Mimecast oferuje zabezpieczenia oparte na zasadach, które można zintegrować z bezpieczną bramą e-mail. Obejmuje DLP, kontrolę treści i kompleksowe szyfrowanie za pośrednictwem Mimecast Secure Messaging. Sprawdza adresy URL witryn podczas klikania dowolnego łącza w celu ochrony danych.

Oprogramowanie wykrywa wszystkie załączniki, wdrażając techniki analityczne, sandboxing i adaptacyjne podejścia w celu zablokowania wszelkich możliwych zagrożeń. Chroni przed e-mailami podszytymi pod inne osoby dla Twojego bezpieczeństwa.

Szkolenie świadomości Mimecast ma na celu pomóc ludziom zmniejszyć ryzyko online związane z błędami ludzkimi. Jego solidne zabezpieczenia mogą kontrolować wychodzące wiadomości e-mail, aby zapewnić pełną ochronę poczty e-mail. W przypadku ryzyka związanego z przychodzącymi wiadomościami e-mail oprogramowanie zatrzymuje fałszowanie domen, aby chronić Twoją firmę za pomocą narzędzia DMARC Analyzer.

Wykorzystuje również Brand Exploit Protect, aby zneutralizować imitację Twojej marki w Internecie w celu ochrony jej reputacji.

ATRAMENTOWY

Aby chronić swoją firmę przed atakami typu phishing, ATRAMENTOWY blokuje różnego rodzaju zagrożenia internetowe.

To oprogramowanie do ochrony poczty e-mail wykorzystuje widzenie komputerowe specyficzne dla domeny i uczenie maszynowe do wykrywania i blokowania wiadomości phishingowych, które mogą przedostać się nawet przez starsze programy pocztowe. Jeśli korzystasz z Google Workspace, Office 365 lub Exchange, zatrudnij INKY i chroń swoje e-maile.

Po wykryciu podejrzanych wiadomości e-mail oprogramowanie wyświetla banery ostrzegawcze i odzwierciedla je bezpośrednio w wiadomości e-mail. W ten sposób określa, jak takie e-maile wyglądają, i możesz ignorować podobne e-maile w przyszłości bez odpowiadania na nie.

Bycie INKY opartym na chmurze jest łatwe do wdrożenia. Możesz także łatwo zintegrować się z Office 365 w ciągu kilku minut. Wyświetla przyjazne dla użytkownika ostrzeżenia – bezpieczne/złośliwe/nietypowe, aby umożliwić zrozumienie natury wiadomości e-mail i bezpiecznego postępowania z nimi. Korzystanie z oprogramowania jest łatwe, podobnie jak administrowanie czynnościami za pomocą pulpitu nawigacyjnego.

Zapewnia lepszą widoczność wiadomości e-mail. Możesz nawet śledzić, ile wiadomości spamowych lub phishingowych otrzymałeś, a INKY inteligentnie je zablokował. Kolejną imponującą funkcją, którą zapewnia, jest możliwość zgłoszenia określonej wiadomości e-mail jednym kliknięciem za pomocą smartfona, komputera lub tabletu.

Punkty bonusowe

Oprócz korzystania z bramek zabezpieczających pocztę e-mail, możesz postępować zgodnie z kilkoma wskazówkami, aby zachować bezpieczeństwo i otrzymywać mniej spamu.

  • Skonfiguruj co najmniej dwa adresy e-mail – prywatny i publiczny. Używaj prywatnego adresu e-mail do osobistej korespondencji i spraw, aby jego adres był nieco trudny do spamowania przez cyberprzestępców.
  • Nigdy nie odpowiadaj na e-maile ze spamem.
  • Nie klikaj tego przycisku „anuluj subskrypcję”. Może to być próba pobrania Twojego aktywnego adresu e-mail lub zwiększenie ilości spamu.
  • Użyj zaktualizowanej wersji przeglądarki internetowej.
  • Używaj filtrów antywirusowych lub antyspamowych.
  • Zadbaj o to, aby oprogramowanie klienckie, takie jak Adobe Reader i Microsoft Office, było w pełni zaktualizowane.
  • Wdróż bezpieczną technologię zapobiegającą fałszowaniu
  • Ucz się trendów w cyberbezpieczeństwie i edukuj swoich pracowników.

Wniosek

E-maile to profesjonalny sposób interakcji z klientami i pracownikami i mogą zawierać pewne informacje, których nigdy nie chciałbyś stracić. Ale nie martw się; istnieje sposób, aby je chronić. Nie możesz kontrolować cyberprzestępców, ale możesz kontrolować wyłudzanie informacji, spam, złośliwe oprogramowanie i inne zagrożenia internetowe.

Następnie zapoznaj się z aplikacjami do blokowania połączeń mobilnych, aby zatrzymać połączenia spamowe.

x