iOS

6 Najlepsze narzędzie do tworzenia kopii zapasowych na iPhone’a i iPada [iOS Backup Software]

Tworzenie kopii zapasowych danych jest prawdopodobnie najbardziej pomijanym aspektem korzystania z urządzenia cyfrowego, ale bez wątpienia jest najważniejszym.

Głównym powodem jest to, że bez Twoich danych urządzenie jest dosłownie bezużyteczne, z wyjątkiem kilku gotowych aplikacji, które działają w trybie offline. Poza tym jest to w dużej mierze zależne od twoich danych. Dlatego tworzenie kopii zapasowej danych jest niezbędne, aby upewnić się, że w przypadku wyczyszczenia urządzenia nadal masz zapisane dane, aby je przywrócić.

Poza tym pomaga:

  • Uzyskaj szybki dostęp do swoich plików.
  • Przesyłaj pliki z jednego urządzenia na drugie
  • Zyskaj spokój ducha ✌

Jest iCloud to dobrze wykonuje kopię zapasową; jednak nie jest najbardziej zaawansowany i brakuje mu wielu dobrych funkcji w porównaniu do tych, które wymienię w tym artykule. Te narzędzia do tworzenia kopii zapasowych na iPhone’a i iPada umożliwiają nie tylko przechowywanie danych.

Tak więc bez zbędnych ceregieli przejdźmy od razu do listy.

iCareFone

Łatwe tworzenie kopii zapasowych danych IOS na komputerze za pomocą iCareFone.

Pozwala importować, eksportować, dodawać, a nawet usuwać duplikaty za pomocą kilku kliknięć, a także za darmo. Możesz zarządzać wieloma rzeczami, w tym kontaktami, wiadomościami, zdjęciami, filmami, aplikacjami i zakładkami. Niesamowite jest to, że możesz przesyłać pliki multimedialne między innymi urządzeniami IOS i iTunes bez żadnych ograniczeń.

Oprócz funkcji tworzenia kopii zapasowych/przywracania w iCareFone, pozwala również naprawić wszelkie nieoczekiwane problemy z urządzeniem IOS, takie jak:

  • Usterka Touch ID
  • Szybkie rozładowanie baterii
  • Przegrzane urządzenie
  • Zawieszenie trybu odzyskiwania
  • Ekran utknął na logo Apple.

Dla większego bezpieczeństwa możesz szyfrować zdjęcia hasłem i przywracać je bez utraty danych.

Dr.Fone

Dr.Fone umożliwia szybkie tworzenie kopii zapasowych danych iPhone’a / iPada na komputerze i przywracanie kopii zapasowych iCloud / iTunes na urządzeniu IOS bez obaw o utratę danych. Wystarczy jedno kliknięcie, aby podłączyć urządzenie i rozpocząć tworzenie kopii zapasowej, zbyt selektywnie. Oznacza to, że nie będziesz musiał tworzyć kopii zapasowych i przywracać wszystkich elementów urządzenia. Po prostu wybierz te, które chcesz zrobić, i gotowe.

Od notatek, historii połączeń i notatek głosowych po zdjęcia, filmy i wiadomości, Dr.Fone umożliwia tworzenie kopii zapasowych wielu różnych opcji danych. Możesz zacząć za darmo, korzystając z bezpłatnego okresu próbnego, zanim przejdziesz na płatny plan już od 19,99 USD rocznie.

iMazing

Korzystaj z automatycznych i bezprzewodowych kopii zapasowych dzięki iMazing niesamowita technologia, która zapewnia kontrolę i łatwość. Możesz to zrobić na żądanie lub zaplanować to codziennie, co tydzień lub co miesiąc, zgodnie z własnym komfortem.

Wszystkie dane kopii zapasowej można bezpiecznie przechowywać, a dowolną wersję można przywrócić w ciągu zaledwie kilku minut. Ponadto dzięki kompleksowemu szyfrowaniu i szyfrowaniu AES-256 nie ma możliwości manipulowania danymi w dowolnym miejscu. Możesz usiąść wygodnie, wiedząc, że cały proces jest bezpieczny.

Możesz wyeksportować dane kopii zapasowej na komputer Mac, komputer z systemem Windows, dysk zewnętrzny, a nawet dysk NAS.

FonePaw

Kolejny niesamowity pretendent na liście, FonePaw, umożliwia tworzenie kopii zapasowych i przywracanie danych z urządzenia IOS. Po podłączeniu do komputera z systemem Windows/Mac rozpoczyna się od skanowania telefonu w poszukiwaniu danych, po czym wystarczy jedno kliknięcie, aby wykonać kopię zapasową wszystkich. Najlepsze jest to, że możesz tworzyć wiele kopii zapasowych bez zastępowania starej.

Oprócz tworzenia kopii zapasowych i przywracania, FonePaw może pomóc Ci odzyskać utracone pliki z iCloud i iTunes. Jeśli napotykasz drobne problemy z urządzeniem IOS, takie jak zawieszanie się, ta usługa również może to naprawić. Porozmawiaj o byciu pomocnym na wiele sposobów!

Możesz pobrać to oprogramowanie za darmo na początek.

iTransor

Z iTransor, możesz skutecznie tworzyć kopie zapasowe, przywracać i eksportować dane bez obaw o utratę danych w procesie. Możesz przesyłać dane z jednego urządzenia na drugie i tworzyć kopie zapasowe/przywracać dane z niektórych aplikacji, takich jak Whatsapp i WeChat.

Jedną z interesujących funkcji tej usługi jest to, że umożliwia przeglądanie danych przed ich przywróceniem, aby mieć pewność, co robisz. Ponadto wiadomości kopii zapasowych z aplikacji takich jak Whatsapp można zapisać w kilku różnych formatach, w tym HTML i XLS, podczas gdy pliki multimedialne pozostaną w oryginalnej formie.

iTransor jest wspierany przez niektóre z największych marek, takich jak Techradar i Tech Advisor, więc możesz być pewien, że nie ma wątpliwości co do ich usług.

Acronis

Acronis Cyber ​​Protect ułatwiło szybkie tworzenie kopii zapasowych danych, aby chronić użytkownika przed cyberzagrożeniami. Jest to idealne rozwiązanie pozwalające na integrację dla cyberbezpieczeństwa i ochrony danych. Narzędzie chroni wszystko, od aplikacji po pliki, systemy i zdjęcia, a także tworzy kopie zapasowe, eliminując koszty złożoności.

Użytkownicy mogą łatwo tworzyć kopie zapasowe wszystkiego w chmurze Acronis Cloud i przywracać system w razie potrzeby. Za pomocą kilku kliknięć można szybko przywrócić nowy sprzęt i cały system. Kopie zapasowe z chmury do chmury są tworzone dla konta Microsoft 365 natychmiast za pomocą kilku kliknięć.

Jest zgodny z zasadą tworzenia kopii zapasowych 3-2-1, która przechowuje pliki kopii zapasowej lokalnie na kopii zewnętrznej, dyskach sieciowych, zewnętrznych dyskach twardych, urządzeniu NAS itp. Serwery i komputery w sieci zdalnej mogą łatwo przechowywać dane jako środek zapobiegawczy w stosunku do lokalnych szkoda. Istnieją różne wersje, takie jak Premium i Advanced, oferujące przechowywanie w chmurze dla Acronis Cyber ​​Protect Home Office, umożliwiając użytkownikom dostęp do danych z dowolnego miejsca.

Wniosek

Powyższe narzędzia powinny wystarczyć do wyboru, aby bezproblemowo tworzyć kopie zapasowe/przywracać dane IOS. Jeśli potrzebujesz pomocy w odzyskaniu już utraconych danych, koniecznie sprawdź te narzędzia.

x