6 najlepszych API wysyłkowych dla Twojej firmy, aby zaoszczędzić czas i pieniądze

Interfejsy API wysyłkowe to kluczowa integracja usług wysyłkowych dla branży eCommerce lub biznesu internetowego.

Branża eCommerce odnotowuje stały wzrost w ciągu ostatnich kilku lat, ponieważ obecnie ludzie wolą zamawiać niezbędne produkty online.

Przed pojawieniem się interfejsów API wysyłki przepływ pracy zarządzania wysyłką był ręczny. Po złożeniu zamówienia dane do wysyłki były ręcznie wprowadzane do systemu. Był bardzo podatny na błędy i wymagał wielu poziomów śledzenia. Podejście ręczne jest kosztowne dla każdej platformy eCommerce i zmniejsza jej marżę zysku.

API wysyłkowe umożliwia integrację funkcjonalności partnera logistycznego bezpośrednio z systemem firmy eCommerce, automatyzując tym samym proces. Firmy internetowe mogą teraz korzystać z zaawansowanych interfejsów API wysyłki od wielu nadawców, aby zebrać wszystkie informacje o wysyłce i dostawie w jednym kompleksowym panelu. Takie podejście zmniejsza koszty zarządzania wysyłką.

Chociaż UPS, FedEx i DHL oferują interfejsy API wysyłkowe, nie są one wystarczająco elastyczne, aby zintegrować je z własnymi systemami. Firma eCommerce ma wielu partnerów logistycznych, a włączenie każdego z ich interfejsów API indywidualnie do swojego systemu może być kłopotliwe. W tym artykule znajdziesz najlepsze platformy oferujące API wysyłkowe, które obsługują wielu partnerów logistycznych dla firm eCommerce.

StatekSilnik

StatekSilnik jest popularnym dostawcą usług wysyłkowych online i oferuje solidny interfejs API wysyłkowy. Interfejs API może pomóc w zarządzaniu małymi i dużymi przepływami pracy zarządzania wysyłką oraz całym procesem realizacji zamówień.

Ten interfejs API integruje ponad 30 nadawców z oprogramowaniem wysyłkowym, dzięki czemu możesz łatwo zweryfikować adresy swoich klientów lub uzyskać informacje o kosztach wysyłki za pomocą jednego kliknięcia. Interfejs API zapewnia automatyczną integrację z czołowymi nadawcami, takimi jak USPS, FedEx, UPS, Amazon, DHL, APC, Aramex itp.

API ShipEngine oferuje różne usługi, takie jak szacowanie kosztów wysyłki, drukowanie etykiet, weryfikowanie adresów, śledzenie paczek, porównywanie stawek i wiele innych. Interfejs API pomaga usprawnić cały system zarządzania wysyłką w Twojej firmie eCommerce.

Możesz łatwo znaleźć nadawcę oferującego najniższą stawkę na adres Twojego klienta z API i zaoszczędzić dużo pieniędzy. Ponadto zaoferuj swoim klientom najlepszą jakość śledzenia, ponieważ interfejs API zapewnia status paczki w czasie rzeczywistym, dokładną lokalizację i spersonalizowaną markę.

System cen ShipEngine jest dość prosty, ponieważ oferuje rozliczanie oparte na użytkowaniu. Możesz po prostu oszacować miesięczne zapotrzebowanie na wysyłkę od 0 do 5000+ i zarejestrować się.

EasyPost

EasyPost to kolejny popularny dostawca rozwiązań aplikacji wysyłkowych online, który opracował interfejs API RESTful dla elastycznych potrzeb wysyłkowych. Jego interfejs API wysyłkowy jest idealny dla małych marek domowych, lokalnych firm dostarczających produkty online, internetowych rynków, centrów realizacji zamówień i przedsiębiorstw, ponieważ interfejs API jest naprawdę skalowalny.

Deweloper może łatwo zintegrować API z Twoim systemem zarządzania wysyłką. Ponadto wystarczy zintegrować go tylko raz i zaoszczędzić dużo pieniędzy, które zainwestowałbyś we własnego programistę, zwłaszcza jeśli prowadzisz małą firmę internetową.

EasyPost API obsługuje ponad 100 przewoźników krajowych i międzynarodowych. Pomaga w drukowaniu etykiet wysyłkowych, śledzeniu paczek, szacowaniu kosztów wysyłki, weryfikacji adresu i innych zadaniach związanych z zarządzaniem wysyłką. Niektóre z jego integracji z przewoźnikami premium dotyczą UPS, DHL Express, FedEx, LaserShip, OnTrac i Canpar.

Interfejs API ma wbudowane funkcje do porównywania stawek na liście przewoźników i wykrywania opłacalnego ubezpieczenia wysyłki. EasyPost oferuje dwa poziomy cen, a są to Developer i Enterprise. Pakiet programisty, odpowiedni dla małych firm eCommerce, zawiera 120 000 przesyłek za darmo każdego roku, wraz z weryfikacją adresu i śledzeniem.

API Shippo

Innym godnym zaufania i niezawodnym przykładem API wysyłkowego dla eCommerce jest API Shippo. Pomaga szybko rozpocząć wysyłkę i dostawę, po prostu łącząc swoje systemy z interfejsem API i rozpoczynając dostarczanie produktów.

Możesz łatwo usunąć wiele kroków między złożeniem zamówienia a dostawą paczki przez klienta, takich jak szukanie odpowiedniego przewoźnika, negocjowanie cen, integracja przewoźników, drukowanie etykiet i wiele innych.

API Shippo jest odpowiednie dla różnych firm, takich jak dostawcy usług logistycznych, witryny eCommerce, sklepy internetowe i sprzedawcy detaliczni, którzy wymagają usług wysyłkowych online. Jeśli jesteś małym sprzedawcą internetowym, możesz wybrać podstawowy interfejs API z podstawowymi funkcjami, takimi jak etykiety wysyłkowe, potwierdzenie adresu, śledzenie i etykiety zwrotów.

W przypadku firm o większej liczbie wymagań dotyczących funkcji możesz uzyskać zaawansowany interfejs API, który oferuje zamówienia, zwroty, przesyłki wieloelementowe, ubezpieczenie wysyłki oraz inne podstawowe funkcje. Shippo oferuje trzy różne subskrypcje: Starter, Professional i Premier.

Plany Professional i Premier są odpowiednie dla częstych zamówień i dużych witryn eCommerce. Jeśli jednak rozpoczynasz działalność w zakresie sprzedaży internetowej, możesz zacząć od Pakietu Startowego i korzystać z kilku bezpłatnych usług.

Pitney Bowes

Jeśli masz problemy z spełnieniem oczekiwań klienta w zakresie terminowej dostawy zamówienia, możesz wypróbować Pitney Bowes API usług paczkowych. Twój twórca oprogramowania wysyłkowego może łatwo zintegrować ten interfejs API z aplikacją wysyłkową, aby Twój zespół wysyłkowy mógł jednym kliknięciem uzyskać dostęp do usług przewoźnika z Pitney Bowes, USPS, FedEx i UPS.

Po zarejestrowaniu otrzymasz klucz API od Pitney Bowes, dzięki czemu możesz rozpocząć bezproblemowe i zautomatyzowane zarządzanie wysyłką. Interfejs API pomaga w szybszym przetwarzaniu przez przewoźnika, anulowaniu wysyłki i zarządzaniu zwrotami za pośrednictwem codziennego manifestu wysyłki.

Pitney Bowes API jest wyposażony w architekturę REST i wykorzystuje do komunikacji protokół HTTP. Funkcja porównywania stawek pokazuje dostępnych przewoźników i rzeczywiste stawki dla dowolnej paczki, dzięki czemu możesz zaoszczędzić więcej, często dostarczając zamówienia online. API może również przeszukiwać bazę adresów pocztowych USPS.

Szyplite API

Szyplite jest dostawcą oprogramowania do bram wysyłkowych w Indiach i ma własny interfejs API wysyłkowy. Jego interfejs API ma różne poziomy integracji, takie jak koszyki, sklepy internetowe, przetwarzanie zamówień i przewoźnicy.

Jego oferta API obejmuje uwierzytelnianie, zamówienia, przesyłki, manifest, śledzenie, serwisowanie, kalkulator cen i anulowanie zamówienia. Dlatego masz wszystkie interfejsy API, których potrzebujesz do swojego oprogramowania eCommerce pod jednym parasolem. Wszystko to są interfejsy API REST.

API ShippyPro

Jeśli prowadzisz sklep internetowy, firmę wsparcia logistycznego lub markę sprzedaży online, możesz również przyjrzeć się ShippyPro API wysyłki. Pozwala to uniknąć nietypowych ukrytych kosztów związanych z ręcznym zarządzaniem wysyłką. ShippyPro przetestowało swoje API dla milionów przesyłek, dzięki czemu możesz uzyskać maksymalny czas pracy i bezbłędne przetwarzanie przesyłek.

Jego API jest dostępne w dwóch technologiach: REST i SOAP. Ponadto interfejs API jest dostępny w 14 różnych językach programowania, dlatego większość systemów zarządzania wysyłką będzie obsługiwać ten interfejs API.

API ShippyPro integruje Twój system z ponad 100 przewoźnikami i ponad 50 kanałami sprzedaży. Możesz zautomatyzować zadania, takie jak tworzenie etykiet, szacowanie kosztów wysyłki, śledzenie paczek, planowanie odbioru i tak dalej. Możesz zacząć od pakietu subskrypcji Fast-Growing, który kosztuje 29 €/miesiąc.

Wniosek 📦

Teraz, gdy znasz już najlepszych i zyskujących popularność usługodawców API wysyłki dla eCommerce, możesz łatwo wybrać jednego w zależności od potrzeb w zakresie wysyłki i dostarczania produktów biznesowych online.

Możesz również wypróbować kilka z wymienionych powyżej interfejsów API do wysyłki na okres próbny, a następnie zdecydować, który z nich jest najbardziej odpowiedni dla Twojego biznesowego CRM, infrastruktury IT i budżetu. Jeśli naprawdę szukasz opłacalnego zarządzania wysyłką w swojej witrynie eCommerce, interfejsy API wysyłki są niezbędnym narzędziem dla Twojej firmy online.

Różne narzędzia wysyłkowe pomagają rozwijać się firmom handlu elektronicznego. Możesz dowiedzieć się więcej o wysyłce oprogramowania dla rozwijających się firm eCommerce.

x