6 najlepszych DARMOWYCH platform hostingowych

„Najlepsze rzeczy w życiu są za darmo”, głosi piosenka. Może tak nie być w przypadku dostawców usług hostingowych, ale na pewno istnieją całkiem dobre opcje, które nie kosztują absolutnie nic lub są bardzo bliskie tego, że są bezpłatne.

Od początków światowej sieci internetowej zawsze istniały sposoby publikowania treści dla mas bez płacenia ani grosza. Te sposoby zostały udoskonalone przez lata, a dziś możesz publikować świetne strony internetowe, nawet o profesjonalnym wyglądzie, całkowicie za darmo.

Pomyśl o otwartych platformach blogowych, takich jak WordPress, Bloggera Google lub Tumblr. Lub platformy do tworzenia stron internetowych, takie jak Weebly lub Wix. Możesz wybrać dowolną z tych opcji, aby stworzyć i utrzymać swoją witrynę bez inwestowania ani złotówki. A także bez konieczności uczenia się programowania, serwerów WWW, Linuksa lub innych geeków.

Ale co, jeśli jesteś maniakiem i chcesz zająć się tym maniakiem? A co, jeśli naprawdę chcesz ubrudzić sobie ręce niektórymi zadaniami administracyjnymi Linuksa, konfiguracją serwera Apache Server i zarządzaniem bazą danych MySQL? Cóż, możesz to zrobić bez płacenia i zarządzać witryną na żywo jak profesjonalista.

Zanim zaczniemy recenzować, wyjaśnijmy coś: wszystkie bezpłatne platformy — nawet Weebly czy Wix — oferują podstawową usługę i sprawiają, że płacisz za wszystko, czego możesz chcieć. Weźmy na przykład nazwy domen. Niektóre bezpłatne platformy po prostu nie pozwalają na korzystanie z własnej domeny najwyższego poziomu — zmuszają do korzystania z ich własnej i oferują wybór dostępnej subdomeny; chyba że zapłacisz. Więc zapomnij o używaniu tej fajnej nazwy domeny, którą wymyśliłeś podczas bezsennej nocy.

Certyfikat SSL/TLS to kolejna funkcja, z której możesz zrezygnować, jeśli nie chcesz płacić. Może to być niedogodnością, ponieważ wyszukiwarki preferują witryny, które udostępniają swoje treści za pośrednictwem bezpiecznego połączenia, a jeśli nie zaimplementujesz protokołu SSL, Twoja witryna nie będzie dobrze wyświetlać się w wynikach wyszukiwania Google (lub innych wyszukiwarek). Ale dobrą stroną jest to, że możesz zacząć za darmo, a jeśli wszystko pójdzie dobrze, a Twoja witryna zacznie się kręcić w dupę, możesz później kupić dodatkowe usługi, takie jak niestandardowe nazwy domen i certyfikaty SSL.

Wystarczy wziąć pod uwagę, że całkowity koszt będzie wyższy niż zakup pełnej usługi od początku. To cena za unikanie ryzyka i bezpieczną grę. Teraz, biorąc to pod uwagę, zacznijmy recenzje.

000Webhost

000Webhost jest obsługiwany i jest własnością Hostinger, dostawca usług hostingowych z bardzo przystępnymi planami (poniżej dolara miesięcznie). Bezpłatna usługa oferuje do 1 hostingu domeny z 300 MB pamięci, 1 bazę danych MySQL, 1 konto FTP, miesięczny ruch do 3 GB i brak reklam.

Dostajesz również narzędzie do tworzenia stron internetowych, cPanel i autoinstalator WordPress, ale bez kont e-mail i subdomen. W bezpłatnej usłudze brakuje też certyfikatów SSL i wsparcia poprzez bilety — jedyną opcją jest wejście na fora i nadzieja, że ​​ktoś odpowie na Twoje wątpliwości.

Wspierany przez Hostinger, możesz zaufać obietnicy 99% dostępności usług 000Webhost oraz faktowi, że działają w darmowym hostingu od ponad dziesięciu lat.

Nieskończoność za darmo

Podczas przeglądania Nieskończoność Bezpłatna lista funkcji, ciągle się zastanawiasz: „Gdzie jest haczyk?” Odpowiedź jest prosta: nie ma haczyka. Jest to darmowy hosting prawie bez ograniczeń. Okres.

Możesz utworzyć konto w kilka minut i od razu zacząć korzystać z nieograniczonej przestrzeni dyskowej, nieograniczonej przepustowości, do 400 baz danych MySQL (większość dostawców oferuje co najwyżej 1 lub 2), bezpłatnego DNS i bezpłatnego SSL. Infinity Free nie świadczy usług rejestracji domeny, ale jeśli zarejestrujesz swoją nazwę domeny w innym miejscu, możesz hostować ją u nich za darmo.

Według niezależnych testów Infinity jest najszybszym darmowym hostingiem na świecie. I oferuje 99,9% czasu pracy, co jest nawet lepsze niż niektóre płatne usługi hostingowe. Aby zapełnić swój darmowy serwer hostowany skryptami i aplikacjami, możesz użyć automatycznego instalatora skryptów Softaculous. Dzięki temu za pomocą kilku kliknięć możesz zainstalować ponad 400 skryptów, aplikacji i menedżerów treści, takich jak WordPress, Joomla, Drupal i wiele innych.

Jeśli Twoja witryna odniesie prawdziwy sukces i potrzebujesz więcej funkcji, większej mocy serwera lub wsparcia 24/7, możesz przejść na płatny plan od iFastNet Premium Hosting, głównego sponsora Infinity Free. Plany obejmują Cloudflare Railgun, dostęp do poczty e-mail IMAP/POP/SMTP, pełną obsługę PHP, pełne zarządzanie DNS i funkcje programistyczne, takie jak obsługa Perl/Python/Ruby on Rails, zdalny dostęp do MySQL i wiele innych. Plany te zaczynają się od 3,99 USD miesięcznie, co nie jest dużą inwestycją.

Przestrzeń nagród

Kilka minut po utworzeniu konta na AwardSpace będziesz mieć własny serwer z 1 GB pamięci SSD i stroną internetową, zbudowaną przy użyciu wybranego przez Ciebie kreatora stron internetowych Zacky, WordPress lub Joomla. Bez wydawania pieniędzy będziesz mieć jedną bazę danych MySQL, 5 GB miesięcznej przepustowości, 99,9% czasu pracy i nazwę domeny z nieco niezręcznym sufiksem.

Nie ma jednak darmowego SSL, ale otrzymujesz standardowy interfejs cPanel, w którym możesz zarządzać wszystkim, a nawet kupować dodatkowe usługi, od różnych certyfikatów SSL po wirtualne serwery prywatne.

Gdy objętość Twojej witryny rośnie, zarówno pod względem publikowanych treści, jak i natężenia ruchu, 5 GB miesięcznej przepustowości lub 1 GB pamięci może zacząć wydawać się nieco powściągliwa. Jeśli tak się stanie, możesz przeglądać plany hostingowe premium, które ma do zaoferowania AwardSpace. Plany te oferują — za rozsądną cenę — nieograniczoną przestrzeń dyskową i przepustowość, więcej baz danych, więcej adresów e-mail i ogólną wyższą wydajność. Zapewniają również wsparcie 24/7 i wygodną liczbę maksymalnych wizyt miesięcznie — 15 000 dla planu podstawowego i 150 000 dla planu najwyższego.

Plany premium AwardSpace mają zaskakująco przystępne ceny, ale należy pamiętać, że są one ważne tylko przez pierwszy rok korzystania z usługi — cena nieznacznie wzrasta po pierwszych urodzinach Twojej witryny.

Darmowy obszar hostingu

Ci faceci zaczęli oferować darmowy hosting w 2005 roku i od tego czasu robią to bez przerwy, więc gwarantują właścicielom kont, że ich witryny nie znikną z dnia na dzień. Usługa hostingu jest obsługiwana przez wolontariuszy, którzy doceniają, gdy uaktualnisz swoje konto do jednego z ich naprawdę niedrogich płatnych planów lub po prostu dziękujesz im za udostępnienie tej usługi za darmo.

Bezpłatna usługa hostingowa jest pełna funkcji, takich jak obsługa IDN (internationalized domain name), szybki hosting przez dedykowane serwery z wieloma procesorami i dyskami SSD, 99,8% czasu pracy, 1500 MB miejsca, ruch niemierzalny, Apache, PHP, do 3 bazy danych MySQL obsługiwane przez MariaDB, codzienne kopie zapasowe i podstawowy panel sterowania (przepraszam, brak bezpłatnego cPanel). W usłudze brakuje również kreatora witryn i instalacji jednym kliknięciem, więc jesteś sam z tymi zadaniami.

Na liście funkcji znajduje się element, który mówi „brak reklam dla nowych witryn”. Oznacza to, że nie umieszczają reklam w witrynach o niskiej przepustowości, co brzmi wystarczająco uczciwie. Gdy Twoja witryna zyska wielu odwiedzających, Twoja bezpłatna jazda się kończy i albo płacisz za aktualizację, albo reklamy zaczynają pojawiać się na Twoich stronach.

FreeHostia

FreeHostii Plan hostingowy „Czekolada” (tak, to nazwa darmowego planu; inne plany mają nazwy takie jak „Wildhoney”, „Supernatural” itp.) pozwalają stworzyć profesjonalnie wyglądającą witrynę za pomocą instalatora aplikacji jednym kliknięciem w celu uzyskania aplikacji internetowych Joomla, WordPress, PrestaShop lub innych 50 PHP.

Plan Chocolate oferuje do 5 hostowanych domen, 250 MB miejsca na dysku, 6 GB ruchu miesięcznego, 1 bazę danych MySQL (z 10 MB pamięci DB) i 3 konta e-mail. FreeHostia korzysta z platformy klastrowej o zrównoważonym obciążeniu w centrum danych zlokalizowanym w Steadfast, Chicago, USA. Infrastruktura ta zapewnia środowisko fizyczne niezbędne do całodobowego działania serwerów.

Darmowy hosting

FreeHosting darmowy plan oferuje dość standardowy zestaw funkcji: 10 GB pamięci, niezmierzoną przepustowość, 1 konto e-mail i wielojęzyczny cPanel. Jest to bardzo popularny dostawca usług hostingowych, działający od ponad dziesięciu lat i posiadający ponad 15 000 klientów. Jeśli Twoja witryna wymaga specjalnych funkcji, możesz kupić dodatki za jednorazową opłatą, a Twój plan hostingowy pozostanie bezpłatny.

Różnica między bezpłatnym a płatnym planem jest dość duża: od zera do 7,99 USD miesięcznie. Funkcje premium mogą być warte uiszczenia tej miesięcznej opłaty, ponieważ ograniczenia zostały usunięte, a Ty otrzymujesz szybsze serwery, hosting w wielu witrynach, automatyczne kopie zapasowe, statystyki internetowe oraz zwiększony czas wykonywania PHP, limity pamięci i rozmiaru przesyłanych plików.

Czy „darmowy” to najlepsza opcja?

Może „prawie za darmo” jest lepsze, chyba że nie oczekujesz od swojej witryny zbyt wiele. Tak, możesz zacząć bezpłatnie, a następnie przejść na płatny plan, ale będziesz zmuszony trzymać się tego samego dostawcy lub przeprowadzić migrację całej witryny, co może być dużym wysiłkiem. Jak można się domyślić, w wielu przypadkach dostawcy wykorzystują swoje bezpłatne plany jako przynętę, aby przyciągnąć Cię do swoich płatnych opcji.

Założenie strony internetowej za darmo jest naprawdę kuszące, głównie dlatego, że myślisz, że nic nie zainwestujesz. Ale mylisz się: będziesz spędzał czas. Jeśli cenisz to i cenisz treści, które planujesz umieścić na swojej stronie, zanim przejdziesz do jednej z bezpłatnych opcji, poświęć trochę czasu na ich dokładną analizę.

Zastanów się, ile będą kosztować, gdy Twoja witryna zacznie przyciągać użytkowników i musisz podejść do tego poważnie. I porównaj tę analizę z niedrogimi usługami hostingowymi, które tutaj sprawdziliśmy. W końcu najlepsze rzeczy w życiu mogą nie być darmowe — po prostu prawie darmowe.