Udostępnij teraz w social media:

Linux jest popularną platformą dla programistów lub zapalonych programistów. Problem w tym, że niewielu programistów i programistów wie, jakiego systemu operacyjnego Linux używać do celów programistycznych. Z tego powodu stworzyliśmy listę 6 najlepszych dystrybucji Linuksa dla programistów i programistów.

1. Fedora

Fedora Linux jest dostosowana do potrzeb programistów, szczególnie tych, którzy piszą programy dla platformy Linux. Na początek zawsze zawiera najnowsze technologie, często wcześniej niż wszyscy inni, co oznacza, że ​​programiści mogą szybko uzyskać nowe technologie. Po drugie, Fedora jest dostarczana z narzędziami programistycznymi po wyjęciu z pudełka. Mają nawet dedykowany „Portal deweloperów”, aby pomóc programistom rozpocząć wszystko, czego potrzebują, aby rozpocząć projekt w Fedorze, i dołączyć różne narzędzia programistyczne bezpośrednio do repozytoriów oprogramowania, aby użytkownicy nie musieli przeskakiwać przez obręcze, aby zainstalować je na swoich system.

Ważne funkcje

 • Fedora Linux ma portal dla programistów, który jest bardzo pomocny dla programistów i programistów rozpoczynających nowe projekty.
 • Ogromna liczba narzędzi programistycznych, które można łatwo zainstalować bezpośrednio z repozytoriów oprogramowania Fedory.
 • W każdym wydaniu zawiera nowe oprogramowanie, dzięki czemu programiści otrzymują nowe zabawki do zabawy.

Pobieranie

System operacyjny Linux Fedory jest dostępny do pobrania pod adresem FedoraProject.org. Przejdź na stronę i znajdź opcję „Fedora Workstation”, aby pobrać najnowszą wersję Fedory!

2. Ubuntu

Ubuntu to system operacyjny Linux, który ma być łatwy w użyciu. Jednak fakt, że jest „łatwy w użyciu”, nie oznacza, że ​​Ubuntu jest złym systemem operacyjnym dla programistów i programistów. Wręcz przeciwnie, Ubuntu zawiera wiele przydatnych narzędzi, które deweloperzy pokochaliby. Jednym z nich jest Ubuntu Make, narzędzie wiersza polecenia, które pozwala użytkownikom z łatwością pobierać i instalować popularne narzędzia programistyczne. Obsługuje również projekt Androida i jest jedną z najłatwiejszych dystrybucji w społeczności Linuksa, aby uzyskać pełny zestaw narzędzi programistycznych dla Androida.

Sprawdź -   Jak wyszukiwać otwarte karty na stronie nowej karty w przeglądarce Chrome

Ważne funkcje

 • Ubuntu Make pomaga programistom szybko i łatwo instalować różne narzędzia programistyczne.
 • Łatwo uruchomić środowisko programistyczne Androida.
 • Ubuntu jest skierowany do początkujących, więc jest łatwy w użyciu i utrzymaniu.

Pobieranie

Ubuntu można pobrać z oficjalnej strony internetowej, Ubuntu.com. Na stronie internetowej znajdź „Pobierz” i poszukaj opcji „Pulpit”, aby pobrać najnowszą wersję Ubuntu. Aby uzyskać najlepsze wyniki, wypróbuj wersję „LTS”.

3. Debian

Debian Linux jest idealny dla programistów i programistów ze względu na prosty fakt, że ma być „stabilny” i bezawaryjny. Stabilność Debiana oznacza, że ​​podczas programowania na nim narzędzia i biblioteki programistyczne, które instalujesz i z którymi pracujesz, nie zmieniają się od ciebie przy każdej aktualizacji oprogramowania i wszystko będzie działało podczas procesu programowania. Ponadto ma identyczną bazę jak Ubuntu, więc wiele zestawów narzędzi programistycznych, IDE i różnych innych programów programistycznych zaprojektowanych dla Ubuntu również zwykle współpracuje z Debianem.

Ważne funkcje

 • Bardzo stabilny z oprogramowaniem i bibliotekami, które nie otrzymują większych zmian wersji.
 • Dzieli bazę z Ubuntu, więc wiele narzędzi ukierunkowanych na Ubuntu działa również z Debianem.
 • Szczegółowa dokumentacja.

Pobieranie

Debian Linux jest dostępny na oficjalnej stronie internetowej, Debian.org. Na stronie poszukaj „Pobieranie Debiana” i kliknij na niego. Pomoże ci to uzyskać najnowszą wersję Debiana Linux.

Sprawdź -   Jak chronić się przed atakami polegającymi na zamianie karty SIM

4. OpenSUSE

OpenSUSE Linux to system operacyjny stworzony specjalnie dla użytkowników Linuksa wysokiego poziomu, takich jak programiści, administratorzy systemu i inżynierowie oprogramowania. Ponieważ rozwój SUSE koncentruje się na tego typu użytkownikach, wiele narzędzi programistycznych jest dostępnych bezpośrednio w repozytoriach oprogramowania w celu łatwej instalacji. Nie jest to jednak jedyny powód, dla którego warto rozważyć SUSE. Mają także YaST, narzędzie GUI, które sprawia, że ​​oprogramowanie Linux jest bardzo łatwe do zainstalowania. YaST jest idealny dla programistów, którzy nie mają czasu majstrować przy zawiłościach wiersza poleceń Linuksa i chcą po prostu zacząć działać.

Ważne funkcje

Pobieranie

Zdobycie OpenSUSE oznacza udanie się do OpenSUSE.org. Na stronie internetowej koniecznie pobierz LEAP, ponieważ jest to stabilna wersja. Nie pobieraj Tumbleweed, chyba że wolisz korzystać z niestabilnej, ciągłej wersji systemu operacyjnego.

5. Arch Linux

Arch Linux jest dystrybucją w trybie kroczącym i tylko z tego powodu wielu programistów i programistów to uwielbia. Co oznacza roll-release? Oznacza to, że Arch Linux nie ma wydania co 6-8 miesięcy, które użytkownicy muszą zainstalować, np. Ubuntu lub Fedora. Zamiast tego Arch otrzymuje na zawsze najnowsze oprogramowanie w regularnych aktualizacjach. Wszystkie narzędzia programistyczne i biblioteki zostaną od razu zaktualizowane do najnowszej wersji. Oprócz świeżego oprogramowania programiści uwielbiają Arch Linux ze względu na szeroką gamę łatwego do zainstalowania oprogramowania i filozofię „bądź prosty”.

Ważne funkcje

 • Rolling-release oznacza, że ​​najnowsza technologia jest dodawana tak szybko, jak to możliwe.
 • Prosta filozofia oznacza, że ​​system operacyjny nie przeszkadza w pracy.
 • Szeroka gama oprogramowania do zainstalowania, w tym mnóstwo narzędzi programistycznych.
Sprawdź -   Wyczyść Google Music usuwa wszystkie karty sugestii z Google Music [Firefox]

Pobieranie

Arch Linux można pobrać za pośrednictwem ArchLinux.org. Należy jednak pamiętać, że Arch Linux nie jest w pełni wbudowanym systemem operacyjnym. Zamiast tego musisz sam go zbudować. Aby uzyskać pomoc dotyczącą instalacji Arch Linux, postępuj zgodnie z tym przewodnikiem.

6. CentOS

CentOS może równie dobrze być wersją RedHat systemu Debian Linux. Podobnie jak Debian, jest opracowany przez społeczność, ma być bardzo stabilny i jest ulubionym przez administratorów systemów i programistów, którzy chcą uruchomić system operacyjny, który jest niezawodny i niezmienny. Ale CentOS to coś więcej niż stabilny system operacyjny Linux. Jest to mile widziane miejsce dla programistów i programistów, ponieważ zawiera szeroką gamę popularnych narzędzi programistycznych bezpośrednio w głównym repozytorium oprogramowania CentOS.

Ważne funkcje

 • Bardzo stabilny z wolno zmieniającym się oprogramowaniem oznacza, że ​​rozwój nie będzie przerywany nagłymi zmianami zestawu narzędzi.
 • Repozytoria oprogramowania zawierają wiele różnych narzędzi programistycznych.
 • Obsługa wirtualizacji Xen.

Pobieranie

Aby zdobyć CentOS, przejdź do CentOS.orgi kliknij przycisk „Pobierz CentOS Now” na stronie głównej. Po wybraniu przycisku zostanie wyświetlonych kilka opcji pobierania i instrukcje dotyczące korzystania z nośnika instalacyjnego CentOS.

Wniosek

Na tej liście omówiliśmy 6 najlepszych dystrybucji Linuksa dla programistów i programistów. To powiedziawszy, istnieje wiele innych doskonałych systemów operacyjnych Linux dla programistów. Jaka jest twoja ulubiona dystrybucja Linuksa do programowania lub programowania? Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej!