6 najlepszych motywów ikon dla systemu Linux

Świetnym sposobem na urozmaicenie pulpitu Linuksa jest zmiana motywu ikon. Dzieje się tak, ponieważ większość domyślnych motywów ikon jest okropna. Są pozbawione inspiracji, ikony są niespójne, a twórcy programów pogarszają sytuację. Aby temu zaradzić, użytkownicy często robią wszystko, co w ich mocy, aby znaleźć kompleksowy motyw ikon. Taki, który zastępuje jak najwięcej ikon programów i naprawia niespójności. Problem polega na tym, aby dowiedzieć się, jakie motywy ikon są projektami hobbystycznymi, a które są warte Twojego czasu. Dlatego w tym artykule omówimy najlepsze motywy ikon dla systemu Linux. Pokażemy Ci, jak je zainstalować, skąd je pobrać, które są najbardziej kompletne itp.

Instalowanie ikon

Nie wiesz, jak zainstalować ikony? Po pobraniu motywu ze strony internetowej wyodrębnij archiwum motywu i umieść pliki w / usr / share / icons /. Jeśli ta krótka instrukcja jest myląca, nie martw się!

newsblog.pl ma samouczek, który szczegółowo wyjaśnia, jak uzyskać niestandardowe motywy ikon w ulubionym środowisku graficznym. Dodatkowo, jeśli wiesz, jak je zainstalować, ale nie masz pewności, jak zastosować nowy motyw na pulpicie, zapewniamy Ci ochronę. W artykule opisano, jak dostosować prawie każde środowisko graficzne.

1. Numix Circle

Przedstawiamy Numix Circle. Jest to prawdopodobnie najbardziej funkcjonalny motyw ikon. Motyw Numix Circle nadaje pulpitowi jednolitość i elegancję. Okrągła konstrukcja i płaski kształt sprawiają, że każde środowisko pulpitu (oparte na GNOME lub inne) wygląda ładnie i spójnie.

Najlepszą rzeczą w Numix Circle jest projekt, który za nim stoi. Ludzie Numix pracowali nad motywami Linuksa od bardzo dawna. Jeśli szukasz motywu ikon z dobrym wyglądem i obsługą praktycznie każdego programu w systemie Linux, ten motyw powinien być pierwszym przystankiem.

2. Ultra Flat Remix

Płaskie motywy są bardzo popularne. To zrozumiałe: ten nowy trend w projektowaniu zaintrygował wszystkich. Wszyscy w branży technologicznej używają „płaskich” ikon, projektu interfejsu użytkownika i wszystkiego pomiędzy.

Jeśli chodzi o płaskie zestawy ikon w systemie Linux, jest ich wiele. Mimo to nie wszystkie z tych motywów ikon są „kompletne”. Oznacza to, że brakuje wielu ikon i powoduje to niespójne wrażenia.

Ultra Flat Remix jest bardzo kompletna. Niektórzy twierdzą, że jest to jeden z najbardziej kompletnych (innych niż numix) motywów ikon. Jeśli szukasz motywu swojego pulpitu Linux, aby wyglądał nowocześnie i był zgodny z obecnym trendem „płaskiej konstrukcji”, sprawdź ten!

3. Moka

Jeśli szukasz motywu ikon kwadratowych, Moka czy jesteś objęty. Projekt całego zestawu ikon jest prosty, ale elegancki. Nie podąża za trendami projektowymi ani modami. Ogólnie jest to naprawdę świetny kwadratowy motyw. Zdobądź to tutaj.

4. Jednolite

Mundur to motyw ikon, który jest dokładnym przeciwieństwem „munduru”. Każda ikona ma swój niepowtarzalny kształt. Jest zgodny z zawsze popularnym trendem, aby rzeczy były płaskie i dwuwymiarowe. Mimo wszystko, Uniform nadal wyróżnia się. Jeśli chcesz coś zmienić, pobierz Uniform.

5. La Capitaine

Pomimo tego, że Linux i Mac mają ze sobą niewiele wspólnego, nie powstrzymuje to twórców i twórców motywów przed czerpaniem inspiracji z Apple i macOS. Istnieją niezliczone komputery stacjonarne, motywy, a nawet całe dystrybucje Linuksa, które mają wyglądać jak komputery Mac. Jeśli chodzi o motywy ikon, żaden inny pakiet nie robi tego tak dobrze, jak La Capitaine. Każdy program linuksowy ma ikonę inspirowaną projektem najnowszych wersji systemu macOS.

6. Faenza

Faenza: sprawdzony motyw ikon o czystym, rozsądnym wyglądzie. Ten motyw ikon, oprócz zawsze popularnych motywów Numix, jest najbardziej kompletnym motywem ikon, jaki może zainstalować użytkownik Linuksa. Podobnie jak Moka, Faenza wykorzystuje prosty kwadratowy projekt. Każda ikona ma mniej więcej ten sam kształt. Podobny kształt sprawia, że ​​ten motyw ikon jest idealny dla środowisk graficznych korzystających z doków lub paneli zawierających tylko ikony.

W sumie Faenza to świetny motyw dla użytkowników Linuksa, którzy chcą ładnego wyglądu, ale nie przejmują się zbytnio trendami projektowymi. Zamiast tego, instalując ten motyw, otrzymujesz solidny, kompletny motyw.

Pobierz więcej motywów!

Nie interesują Cię motywy ikon na tej liście? Nie martw się! Miejsca jak Wygląd gnomów, the Sklep KDE i nawet Deviantart to świetne miejsca do sprawdzenia!

Wniosek

Wraz z motywami pulpit tworzą ikony. Świetny motyw z okropnym motywem ikon sprawia, że ​​pulpit Linuksa wygląda jak śmieci. Z drugiej strony świetny motyw i dopasowany motyw ikon mogą zmienić sposób patrzenia na komputer. Na szczęście wszystkie motywy ikon na tej liście wyglądają świetnie, a samo ich zainstalowanie tchnie nowe życie w konfigurację Linuksa! Miłego motywu!