6 najlepszych narzędzi wyszukiwania wstecznego obrazu, aby znaleźć oryginalne źródło obrazu

W Internecie są miliardy obrazów. Jak zweryfikować ich pochodzenie, jeśli chcesz wykorzystać niektóre z nich do pracy osobistej lub komercyjnej?

Obrazy znalezione podczas wyszukiwania w Google mogą być duplikowane, skradzione dzieła sztuki, zmanipulowane multimedia i tak dalej. Czy możesz samodzielnie spróbować wyszukać jego pochodzenie lub zweryfikować, czy jest to oryginalny obraz? A może potrzebujesz profesjonalisty, który zrobi to za Ciebie?

Jeśli mówisz o głośnych kwestiach prawnych dotyczących praw autorskich i innych prac związanych z prawem, z pewnością będziesz potrzebować pomocy profesjonalisty. Ale do codziennego użytku możesz z łatwością skorzystać z narzędzia do wyszukiwania obrazów wstecznych.

Co to jest odwrotne wyszukiwanie obrazów?

Reverse Image Search to technika wyszukiwania źródła (lub innych źródeł), z którego pochodzi dany obraz.

Jeśli interesuje Cię obraz na swoim urządzeniu, możesz łatwo skorzystać z niektórych dostępnych narzędzi do wyszukiwania odwrotnego obrazu i poszukać więcej informacji na jego temat.

Niektóre przypadki użycia, w których można wykorzystać narzędzia do wyszukiwania obrazów wstecznych:

  • Aby sprawdzić, czy ktoś nie używa Twojego dzieła chronionego prawami autorskimi bez pozwolenia
  • Aby zidentyfikować osobę lub uzyskać dane kontaktowe w Internecie
  • Aby sprawdzić autentyczność obrazu
  • Aby znaleźć źródło obrazu
  • Aby zidentyfikować fałszywe wiadomości

Możesz wykonać odwrotne wyszukiwanie obrazów na swoim iPhonie lub smartfonie z systemem Android. Wszystko, co musisz zrobić, to uzyskać dostęp do przeglądarki internetowej (komputerowej lub mobilnej) i przesłać obraz.

Zalety narzędzia do wyszukiwania obrazów wstecznych 👍

Narzędzia do wyszukiwania obrazów wstecznych mają kilka doskonałych zalet.

  • Możesz zweryfikować autentyczność obrazu za darmo
  • Oszczędź czas na ręcznej weryfikacji obrazu na swoim urządzeniu lub czyimś profilu w mediach społecznościowych.
  • Znajdź obrazy bez tantiem, które możesz wykorzystać w swojej pracy
  • Zlokalizuj miejsce lub osadę z dawno zapomnianego zdjęcia na swoim strychu
  • Znajdź informacje o nieznanych obiektach lub produktach nieoznakowanych

Wszystko to, a nie musisz nawet wydawać na to ani grosza. Myślę, że jedną z najcenniejszych zalet narzędzia do wyszukiwania obrazów wstecznych jest możliwość określenia, czy ktoś inny używa Twojego zdjęcia lub grafiki.

Kradzież obrazu jest powszechna i często nie można jej zapobiec. Dlatego przy takiej pracy przydaje się narzędzie do poznania obrazu.

Rzućmy okiem na niektóre z najlepszych narzędzi do wyszukiwania obrazów wstecznych.

Uwaga: zazwyczaj usługi nie przechowują danych z odwrotnym wyszukiwaniem obrazów. Ale jeśli szukasz czegoś wrażliwego, przed kontynuowaniem możesz zapoznać się z ich polityką prywatności.

TinEye

TinEye to jedna z najcenniejszych opcji, które możesz dodać do chrome w celu szybkiego wyszukiwania.

Będziesz musiał przesłać obraz lub wkleić adres URL obrazu, aby uzyskać więcej informacji za pomocą TinEye. Chociaż na początek jest darmowy, oferują one oferty dla przedsiębiorstw/firm, które automatyzują śledzenie obrazu i ostrzegają, jeśli obraz jest używany bez autoryzacji.

W przeciwieństwie do zwykłego narzędzia do wyszukiwania obrazów, skupia się na różnych aspektach rozpoznawania obrazów i wizji komputerowej. Masz więc możliwość zintegrowania innych produktów, aby zweryfikować obrazy lub je uwierzytelnić podczas wyszukiwania.

Odwrotne wyszukiwanie obrazu

Odwrotne wyszukiwanie obrazu nie jest samą wyszukiwarką obrazów, ale umożliwia przesyłanie zdjęć, a następnie daje możliwość wyboru spośród różnych portali wyszukiwania obrazów wstecznych (Yandex, Google i Bing).

Jeśli chcesz, aby punkt kompleksowej obsługi szybko wyszukiwał obraz w sieci, może ci to pomóc.

Pixsy

Pixsy to interesujące narzędzie do wyszukiwania wstecznego, w którym musisz się zarejestrować, aby uzyskać do niego bezpłatny dostęp.

Pozwala importować obrazy z różnych źródeł, w tym platform mediów społecznościowych i usług przechowywania w chmurze, co powinno się przydać. Możesz także przesłać zdjęcia bezpośrednio z komputera, aby uruchomić wyszukiwanie.

Podobnie jak TinEye, Pixsy oferuje również plany korporacyjne/biznesowe, które pozwalają zautomatyzować śledzenie, a także uzyskać pomoc prawną w przypadku naruszeń praw autorskich.

obrazy Google

Wyszukiwarka grafiki Google to najskuteczniejsze narzędzie do wyszukiwania wstecznego, którego możesz używać na swoim komputerze. Mają na liście miliardy zdjęć z milionów stron internetowych.

Jeśli więc nie uda Ci się znaleźć pasującego obrazu za pomocą innych narzędzi, obrazy Google powinien być najlepszym wyborem. Nie musisz się rejestrować, aby uzyskać dostęp do usługi, a masz możliwość przesłania obrazu lub wklejenia adresu URL obrazu.

W przeciwieństwie do niektórych innych narzędzi wyszukiwania, nawet jeśli nie ma dokładnych dopasowań do przesłanego obrazu, otrzymasz wiele podobnie wyglądających (lub tematycznych) sugestii.

Pamiętaj, że nie będziesz mieć możliwości przesłania lub wklejenia adresów URL obrazów podczas korzystania z przeglądarki mobilnej. Aby uzyskać tę możliwość, musisz poprosić o witrynę na komputery z menu przeglądarki. Google może rozważyć optymalizację witryny pod kątem użytkowników mobilnych.

Wyszukiwanie wizualne Bing

Portal wyszukiwania obrazów Bing jest na równi z Grafika Google. Oferuje również „tryb tekstowy”, w którym możesz wybrać dowolny fragment tekstu w przesłanym obrazie do wyszukiwania, aby wskazać dowolne wyniki wyszukiwania odwrotnego obrazu.

Oczywiście możesz również spróbować przekonwertować obrazy na tekst, ale może to być wygodne.

Tryb tekstowy zapewnia dodatkowe korzyści, które pozwalają szybko lokalizować punkty orientacyjne, obiekty i nie tylko. Warto więc spróbować!

Wyszukiwanie obrazów Yahoo

Wyszukiwanie obrazów Yahoo nie obsługuje przesyłania obrazów. Nie jest to więc najskuteczniejsze narzędzie do wyszukiwania obrazów wstecznych. Możesz jednak wykorzystać metadane lub nazwę pliku oryginalnego obrazu do skanowania bazy danych, aby sprawdzić, czy pasuje do czegoś identycznego.

Mimo że Yahoo nie jest już gigantem internetowym, nadal indeksuje przyzwoitą część stron internetowych wraz z danymi dotyczącymi różnych obrazów. Więc warto spróbować.

Zawijanie 😎

Dostępnych jest wiele narzędzi do wyszukiwania obrazów wstecznych. Niektóre są skierowane do przedsiębiorstw, a niektóre oferują ogromną kolekcję obrazów bez rejestracji.

Opcje wymienione w tym artykule mają ten sam cel, ale z różną skutecznością i przypadkami użycia. Zbadaj i wybierz najlepsze narzędzie zgodnie ze swoimi wymaganiami.

x