6 najlepszych platform handlu kryptowalutami do kupowania bitcoinów w Indiach

Czy wiesz, który kraj ma największą liczbę właścicieli kryptowalut i najlepsze platformy do kupowania bitcoinów?

Chociaż rząd Indii nie podjął jeszcze decyzji w sprawie kryptowalut, Indie mają największą liczbę właścicieli kryptowalut na świecie.

Nie dzieląc się tym zamieszaniem ze swoimi prawodawcami, Hindusi są bardzo niechętni kupowaniu kryptowalut.

Jednak łatwo jest stracić ciężko zarobione pieniądze dzięki stosom bezużytecznych informacji krążących w mediach społecznościowych i aplikacjach do przesyłania wiadomości.

Cóż, nie trać więcej.

Podsumowałem niektóre z najlepszych dróg w Indiach do zakupu ogólnie bitcoinów i kryptowalut.

Ale jeśli nie wiesz o tych dziwnych walutach komputerowych, prawdopodobnie powinieneś zacząć od:

Co to jest kryptowaluta?

Krypty to cyfrowe waluty wspierane przez technologię Blockchain. Blockchain to zdecentralizowana baza danych, która synchronizuje się w czasie rzeczywistym ze wszystkimi użytkownikami. Jest więc przejrzysty i niezmienny.

Bardziej szczegółowe wyjaśnienie znajduje się tutaj:

Biorąc to pod uwagę, wartość każdej monety kryptograficznej opiera się na ludziach. Więcej kupujących przekłada się na wyższe ceny. Podobnie wyprzedaż może obniżyć wartość dowolnej krypto.

Obecnie 5 najlepszych kryptowalut według udziału w rynku to:

Źródło: Coinmarketcap

Przejdźmy teraz do najlepszych indyjskich platform handlu kryptowalutami.

Paxful

Paxful to rynek kryptograficzny typu peer-to-peer (P2P). W Paxful zobaczysz różnych sprzedawców oferujących kupującym oferty.

Metody płatności zależą od indywidualnego sprzedawcy. Ale znajdziesz dużą elastyczność w korzystaniu z dowolnego strumienia płatności.

Paxful pobiera opłaty transakcyjne od sprzedawców na podstawie używanego portfela. Kwoty te różnią się w zależności od wielkości transakcji i są mniejsze, jeśli korzystasz z własnego portfela Paxful.

Co ciekawe, sprzedawcy Paxful mogą ustalać własne ceny kryptowalut i limity handlowe. Za ich pomocą możesz kupić Bitcoin, Ether i Tether. Chociaż handel na Paxful wydaje się łatwy, polecam go zaawansowanym użytkownikom.

Zebpay

Zebpay jest jedną z zaufanych platform w Indiach, od których można kupować kryptowaluty. Możesz kupić kilka kryptowalut, takich jak Bitcoin, Bitcoin Cash, Ripple, Litecoin itp.

Zebpay reklamuje wykorzystanie 98% pamięci jako „zimnej” dla swoich użytkowników. Krótko mówiąc, chłodnia pozostaje odłączona od Internetu podczas bezczynności i jest doskonała dla bezpieczeństwa.

Ta platforma ma dodatkową opłatę członkowską, jeśli nie handlujesz przynajmniej raz w miesiącu. Zebpay płaci Ci do 6% odsetek za przechowywanie kryptowalut. To oprocentowanie wzrasta do 12%, jeśli pożyczasz kryptowalutę.

Oprócz portfela mają platformę wymiany do przechowywania zakupionego krypto. Zebay ma siedzibę w Singapurze i działa na całym świecie.

CoinSwitch Kuber

CoinSwitch to mobilna platforma handlu kryptograficznego wyłącznie w Indiach.

Możesz użyć CoinSwitch Kuber, aby kupić ponad 80 kryptowalut, takich jak Bitcoin, Ethereum, Litecoin.

Dzięki tej platformie możesz zacząć już od 100 INR. Ma wiele funkcji płatności dla indyjskiego ekosystemu, takich jak UPI, karty debetowe i kredytowe, przelewy bankowe itp.

Binance

Binance jest światowym liderem w handlu kryptowalutami P2P. Posiada wsparcie dla setek kryptowalut. Platforma jest ogromna, z niezliczonymi walutami do zainwestowania.

Binance ma również natywną monetę, Binance coin (BNB). I istnieje oczywista zachęta, jeśli używasz z nimi BNB.

Binance nie pobiera opłat za depozyty.

Określa poziomy VIP swoim użytkownikom na podstawie kwoty, którą handlują. Zwiększasz swój poziom VIP, gdy handlujesz więcej, płacąc mniejsze opłaty handlowe z każdym wzrostem poziomu.

Binance ma doskonałą elastyczność i świetną reputację. Ale sama liczba opcji może być przytłaczająca dla początkujących. Tak więc jest najlepszy dla średnich i zaawansowanych użytkowników.

Unocoin

Unocoin to rodzima platforma kryptowalutowa w Indiach do kupowania bitcoinów, etheru i tethera. Witryna jest prosta w nawigacji i od samego początku wydaje się intuicyjna.

Co więcej, masz ten kalkulator na ekranie głównym, aby poinformować Cię o opłatach, takich jak opłaty transakcyjne, opłaty za usługi i aktualna wartość w INR.

Unocoin posiada również portal wymiany obejmujący 38 kryptowalut. Mają systematyczne plany zakupowe na okresowe inwestowanie w niewielkie kwoty. Masz również możliwość zarabiania na odsetki od swoich zasobów kryptowalut przez określoną kadencję.

Musisz zapłacić 0,5% opłaty za kupno lub sprzedaż Bitcoina. Dodatkowo będą pobierać 18% dodatkowych opłat GST za każdą transakcję.

Poza tym możesz handlować Bitcoinem z dowolnym użytkownikiem Unocoin bez żadnych opłat. I nie ma opłaty za otrzymanie Bitcoina do Twojego portfela Unocoin. Podobnie, nie płacisz żadnych kosztów ogólnych za handel kryptowalutami z kryptowalutami, z wyjątkiem nieuniknionych opłat sieciowych.

BitBns

BitBns to nieco zaawansowana giełda kryptograficzna z siedzibą w Indiach. Posiada wsparcie dla setek kryptowalut. Możesz szybko sprawdzić aktualną cenę, najniższy limit zakupów i powiązane opłaty przed zakupem.

Chociaż może to być onieśmielające dla początkujących, niezależnie od tego jest bardzo pouczające. Możesz przechowywać swoje aktywa kryptograficzne w portfelu BitBns i mają one wsparcie dla portfeli kryptograficznych innych firm.

Co ciekawe, BitBns ma własny zimny portfel, którego niestety w momencie pisania tego tekstu nie było na stanie.

Istnieją również schematy zarabiania odsetek, jeśli postawisz swoje krypto. Ale najlepsze jest to, że możesz zacząć od 100 INR za zakup aktywów kryptograficznych.

Opłaty BitBns zależą od Twojego poziomu handlu, kwoty i konkretnej monety. Ogólnie rzecz biorąc, ta platforma ma świetne możliwości rozpoczęcia przygody z kryptowalutami. Możesz używać go jako aplikacji internetowej lub pobrać aplikacje na Androida i iOS.

Wniosek 👨‍🏫

Należy pamiętać, że inwestycje kryptograficzne wiążą się z pewnym ryzykiem rynkowym. Jest to zalecane tylko dla osób z techniczną wiedzą na temat kryptowalut i apetytem na wysokie ryzyko.

Tak więc, jeśli masz to, czego potrzeba, aby bawić się w świecie kryptowalut, wyżej wymienione platformy mogą ci służyć najlepiej.

A jeśli potrzebujesz jakiejkolwiek nauki, wdzzwdz ma wiele tytułów kryptograficznych, które sprawią, że poczujesz się komfortowo z tymi cyfrowymi walutami nowej ery.

Chcesz trochę darmowego krypto? Oto 7 sposobów na zarabianie darmowej kryptowaluty.