6 narzędzi antyszpiegowskich do czyszczenia urządzeń

Wypróbuj narzędzia antyszpiegowskie, aby chronić przed szpiegami i chronić poufne informacje.

Ktoś teraz obserwuje Twoją aktywność online!

Cóż, może napisałem pierwszą linijkę, żeby zwrócić twoją uwagę. Niezależnie od tego, dotyczy to wielu z nas.

Według ankiety przeprowadzonej przez America Online i National Cyber-Security Alliance, w 2004 roku ponad 80% internautów posiadało oprogramowanie szpiegujące na swoich komputerach. Poza tym 95% takich użytkowników stwierdziło, że nigdy nie zainstalowało tych programów.

Zgadzam się, dane mają prawie dwie dekady, ale to czyni je jeszcze bardziej niebezpiecznymi. Te inwazyjne narzędzia nie były wtedy tak wyrafinowane, a cyberprzestępczość tylko gwałtownie wzrosła.

Co to jest oprogramowanie szpiegujące?

Podczas gdy wirus jest łatwiejszy do wykrycia, oprogramowanie szpiegujące jest bardziej subtelne. Siedzi cicho na twoim urządzeniu, rejestrując wszystkie istotne szczegóły i wysyłając je do złego aktora.

Często jest instalowany bez zgody użytkownika i jest ukryty z innymi plikami.

Jednak niektóre ujawniają swoją obecność, powodując nagłe spowolnienia lub denerwujące wyskakujące okienka.

Niektóre z nich są łagodne, ponieważ kierują do użytkownika reklamy oparte na nieautoryzowanym dostępie do danych osobowych.

Jednak inne mogą być poważne i czekać, aby wykraść poufne dane, takie jak numery kart kredytowych, hasła itp., Za pomocą keyloggerów i rejestratorów ekranu. Poza tym może również zatruć DNS, aby ładować fałszywe wersje stron internetowych, aby uzyskać coś w rodzaju danych uwierzytelniających do bankowości internetowej.

I choć niektórzy wciąż mogą wyśmiewać powagę sytuacji, mam kolegę tutaj, we newsblog.pl, z doświadczeniem z pierwszej ręki w zakresie oprogramowania szpiegującego, które spowodowało opróżnienie kont bankowych o północy podczas pobytu w obcym kraju.

Wystarczająco przerażające? Mamy więc tę listę…

Narzędzia antyszpiegowskie

Oprogramowanie antyszpiegowskie jest zazwyczaj dostarczane z pakietem powszechnie znanym jako program antywirusowy. Chociaż możesz również skorzystać z jednorazowych usług usuwania oprogramowania szpiegującego, skupimy się na programach do pobrania.

I chociaż istnieją darmowe wersje takiego oprogramowania, zdecydowanie polecam płacenie.

Podobnie jak w historii, renomowana nazwa, taka jak Avast, została uznana za winną sprzedaży danych użytkowników dużym firmom technologicznym, takim jak Google, Microsoft itp.

Przeprosiny od ich dyrektora generalnego nastąpiły po tym objawieniu, a Jumpshot, spółka zależna odpowiedzialna za sprzedaż danych użytkowników, została zamknięta.

Ale raz ugryziony, dwa razy nieśmiały. Ergo, wykluczamy Avast z tej listy.

Bitdefender

Bitdefender to najwyższej klasy ochroniarz Twojego komputera, który konsekwentnie plasuje się dobrze w niezależnych testach laboratoryjnych.

Interfejs jest doskonały, a wiele funkcji oferuje 360-stopniową osłonę bezpieczeństwa.

Przedstawia ochronę przed oprogramowaniem szpiegującym i ransomware, VPN, przeglądarkę Safepay, menedżera haseł i narzędzie anty-śledzące.

Jest dostarczany w pakiecie z ochroną poczty e-mail, niszczarką plików i zabezpieczeniami internetowymi. Poza tym subskrypcje wyższego poziomu łączą również kontrolę rodzicielską, zaporę ogniową, optymalizację urządzeń itp. Wraz ze standardową ofertą antywirusową.

Możesz też zasubskrybować 30-dniową wersję próbną, aby zdobyć praktyczne doświadczenie.

Malwarebytes

Malwarebytes oferuje wszechstronną ochronę, w tym oprogramowanie antyszpiegowskie, zabezpieczenia internetowe, ochronę przed oprogramowaniem ransomware itp.

Przycisk „Skanuj” sprawdza, czy na urządzeniu lokalnym nie ma złośliwego oprogramowania.

Malwarebytes oferuje również bezpłatną ochronę przeglądarki dla Chrome, Firefox, Edge i Safari. To blokuje tracker, ograniczając ukierunkowaną reklamę.

Program oferuje ochronę przed brutalną siłą, ochronę poczty e-mail, automatyczne aktualizacje itp., dzięki czemu jest idealny do użytku osobistego i zawodowego.

Wreszcie, możesz sprawdzić jego wersję premium z 14-dniowym okresem próbnym bez karty kredytowej.

Norton

Norton to prawdopodobnie największe nazwisko w dziedzinie bezpieczeństwa komputerowego. Jej spółka macierzysta Norton LifeLock przejmuje firmę Avast, która jest właścicielem AVG. W efekcie Norton będzie kontrolował Avast, AVG, BullGuard i Avira.

Norton cieszy się doskonałą opinią wśród badaczy bezpieczeństwa i oferuje różne produkty.

Jego wstępna subskrypcja obejmuje ochronę przed oprogramowaniem szpiegującym, antywirusowym i ransomware. Poza tym otrzymujesz zabezpieczenia internetowe, pamięć w chmurze, menedżer haseł i zaporę ogniową.

Wyższe poziomy dodają kontrolę rodzicielską, monitor prywatności, VPN, monitorowanie ciemnej sieci itp.

Norton oferuje 7-dniowy okres próbny, aby pomóc sprawdzić ofertę przed subskrypcją.

AVG

AVG oferuje przyzwoitą ochronę i zawiera różne narzędzia chroniące komputery przed wszelkim złośliwym oprogramowaniem.

Krótko mówiąc, AVG to potęga funkcji. Darmowa wersja oferuje ponadprzeciętną ochronę, w tym niebezpieczne pobieranie, ochronę poczty e-mail, zaporę ogniową, ochronę przed oprogramowaniem ransomware itp.

Jednak pełna funkcjonalność antyspyware jest lepsza dzięki płatnej subskrypcji, która obejmuje ochronę hasłem, osłonę szpiegującą i wiele innych.

Wszystko to możesz zobaczyć w akcji dzięki 60-dniowej bezpłatnej wersji próbnej AVG.

Trend Micro

Firma Trend Micro jest inna, ponieważ zawiera bezpłatne, oddzielne narzędzie antyszpiegowskie HouseCall. Jednak będziesz potrzebować jego programu antywirusowego, jeśli znajdzie coś podejrzanego.

Oprócz tego, że jest oprogramowaniem antyszpiegowskim, HouseCall jest kompletnym narzędziem do wykrywania złośliwego oprogramowania, które nie wymaga instalacji.

Poza tym skanuje sieć domową w poszukiwaniu luk w zabezpieczeniach.

Firma Trend Micro oferuje bezpłatne narzędzia, takie jak Adblocker (dla Safari), rozszerzenie przeglądarki zapobiegające oszustwom, bloker spamu w wiadomościach tekstowych oraz zestaw narzędzi do cyfrowego rodzicielstwa.

Płatne subskrypcje obejmują wiele urządzeń w ramach jednego planu i oferują dużą wartość w porównaniu z dostarczonymi funkcjami.

Suma AV

TotalAV to doskonały program antyszpiegowski, który również znalazł się na naszej liście darmowych programów antywirusowych.

Obszerna lista funkcji zawiera wszystko, czego potrzebujesz do zapewnienia bezpieczeństwa, takie jak usuwanie śmieci, dezinstalator aplikacji, wyszukiwarka duplikatów, przechowalnia haseł, adblocker itp.

Co więcej, zawiera kilka sprytnych aplikacji, takich jak narzędzie do czyszczenia przeglądarki, tarcza internetowa i kontrola naruszenia bezpieczeństwa danych, co czyni go propozycją wartości.

Co więcej? Zawsze darmowa wersja i 7-dniowy okres próbny premium.

Wniosek

Oprogramowanie szpiegujące to złośliwe oprogramowanie, które znajduje się na Twoim komputerze i potajemnie kradnie dane osobowe. Zły aktor może użyć oprogramowania szpiegującego do wyświetlania nieznośnych wyskakujących okienek lub przechwytywania kluczowych danych finansowych.

Chociaż lista zawiera kilka świetnych narzędzi, nadal możesz być zdezorientowany. W takim przypadku warto przyjrzeć się niektórym niezależnym laboratoriom (AV-Test, AV-Comparatives itp.) i ich wynikom testów.

Jeśli jednak mam ci powiedzieć o narzędziach bezpieczeństwa, które nie są tutaj wymienione, będą to McAfee lub Kaspersky.

PS: Spójrz na tę wyselekcjonowaną listę oprogramowania zabezpieczającego macOS.