6 niesamowitych odtwarzaczy muzycznych dla systemu Linux

Znalezienie dobrego odtwarzacza muzycznego dla systemu Linux może być trudne, ponieważ jest tak wiele do wyboru. W rezultacie wielu użytkowników Linuksa często decyduje się na dowolny odtwarzacz muzyczny dostarczany w pakiecie ze środowiskiem graficznym lub, co gorsza, z domyślnym systemem operacyjnym. Prawda jest taka, że ​​istnieje wiele wspaniałych sposobów na cieszenie się muzyką w systemie Linux, wystarczy tylko trochę popatrzeć! Dlatego zdecydowaliśmy się na 6 niesamowitych odtwarzaczy muzycznych dla systemu Linux. Omówimy, z których warto korzystać, gdzie je pobrać i nie tylko.

1. Lollypop

Lizak to nowoczesne narzędzie do zarządzania muzyką stworzone specjalnie dla pulpitu Gnome. Jej głównym celem jest wyglądać nowocześnie i pięknie. Lollypop zarządza muzyką na 3 sposoby; Użytkownicy mogą przeglądać muzykę za pomocą przeglądarki w tle, według gatunku lub artysty. Ponadto odtwarzacz Lollypop obsługuje „tryb imprezy”, który dodaje tasowanie i ułatwia dostęp do list odtwarzania dla imprez. Obsługuje formaty audio Mp3, Mp4, Flac i OGG.

Jeśli szukasz w pełni funkcjonalnego, podobnego do iTunes odtwarzacza muzyki dla środowiska Gnome Desktop, sprawdź ten.

2. Clementine

Clementine jest klonem KDE Amarok, który jest prawdopodobnie jednym z najbardziej „pełnych funkcji” odtwarzaczy w całym Linuksie. Oprócz zarządzania muzyką odtwarzacz Clementine ma bezpośrednie wsparcie dla usług internetowych w chmurze, takich jak Spotify, Google Play Music, Subsonic, GrooveShark, Sound Cloud, a nawet usług takich jak Google Drive.

Odtwarzacz muzyki jest silnie inspirowany odtwarzaczem KDE Amarok, w wyniku czego ma wiele podobnych funkcji, takich jak: obsługa usługi katalogowania muzyki Last.fm, obsługa synchronizacji MP3 / smartfona itp.

Jeśli szukasz czegoś, co może zrobić wszystko, Clementine to świetny wybór. Sposób, w jaki łączy lokalną muzykę i usługi zdalne, jest niesamowicie wyjątkowy i nie można go przebić.

3. Zuchwały

Zuchwały to prosty, lekki odtwarzacz audio, który umożliwia użytkownikom szybkie otwieranie plików, kolejkowanie muzyki i tworzenie list odtwarzania. W przeciwieństwie do wielu innych odtwarzaczy muzycznych w systemie Linux, wszystko skupia się na listach odtwarzania. Domyślnie nie ma przeglądarki wykonawców, jednak użytkownicy mogą dodawać całą swoją bibliotekę do listy odtwarzania i przeszukiwać ją.

Misja Audacious, polegająca na upraszczaniu wszystkiego, oznacza, że ​​lekkie środowiska komputerowe z niewielkimi zasobami mogą natychmiast odtwarzać muzykę. Jest to idealne rozwiązanie, ponieważ cięższe odtwarzacze muzyczne na wolnych komputerach z systemem Linux oznaczają, że użytkownik będzie miał powolne wrażenia.

4. Nuvola Player

Jeśli kochasz muzykę, ale nie przepadasz za przechowywaniem plików lokalnych lub wolisz Spotify, Google Music i inne usługi muzyczne w chmurze, Gracz Nuvola może być właśnie tym, czego potrzebujesz. W przeciwieństwie do wielu narzędzi muzycznych w chmurze, Nuvola nie skupia się tylko na jednym. Zamiast tego ma bezpośrednie wsparcie dla wszelkiego rodzaju usług. Na przykład: użyj Spotify? Kliknij przycisk Spotify. Użyć czegoś innego? Zamiast tego wybierz tę opcję.

Zaletą korzystania z Nuvola Player jest to, że pomaga on użytkownikom systemu Linux w korzystaniu ze zdalnych usług muzycznych i sprawia, że ​​czują się bardziej lokalnie. Użytkownicy mogą korzystać z natywnych powiadomień na pulpicie systemu Linux i świetnie obsługiwać kontrolki specyficzne dla środowiska graficznego.

5. Spotify Desktop

Choć może się to nie wydawać, użytkownicy Linuksa kochają Spotify. Wiele lat temu, kiedy firma wydała wersję beta popularnej usługi dla Ubuntu, ludzie oszaleli. Zdekompilowali go i ponownie spakowali do innych dystrybucji. W 2017 roku serwis Spotify nadal cieszy się niesłabnącą popularnością. Subskrybują ją miliony użytkowników, w tym fani Linuksa. Użytkownicy serwisu mogą cieszyć się solidnymi stacjami radiowymi i muzyką na żądanie różnych artystów (zarówno znanych, jak i nieznanych).

Nie daj się jednak zwieść aspektowi „chmury” Spotify. Aplikacja Linux Spotify może również zarządzać plikami MP3. Oznacza to, że nawet jeśli nie jesteś wielkim fanem płacenia za usługi, aplikacja komputerowa Spotify to świetny wybór. Pomyśl o darmowej muzyce z reklamami i zgrabnym interfejsie dla lokalnych mediów.

Ci, którzy szukają zgrabnego, centralnego miejsca do zarządzania plikami muzycznymi, powinni poważnie rozważyć aplikację Spotify na komputer w systemie Linux. To może być zastrzeżone, ale ma wiele do zaoferowania.

6. Desktopowy odtwarzacz muzyki Google Play

Czy jesteś fanem Muzyki Google, ale chciałbyś mieć dedykowaną aplikację na komputer z systemem Linux? Z Odtwarzacz muzyki na komputer z Google Play możesz! Podobnie jak Nuvola Player, GPDMP bardzo ciężko pracuje nad przeniesieniem internetowej wersji Google Music na Linuksa. Ma natywne powiadomienia na pulpicie, integracje ze środowiskiem komputerowym, a nawet możliwość dostosowania domyślnego wyglądu Muzyki Google Play. Jeśli jesteś fanem Muzyki Google i używasz Linuksa, jest to świetny odtwarzacz!

Wniosek

Chociaż byś tego nie wiedział, Linux tak naprawdę bardzo dobrze radzi sobie z muzyką. Żadna inna platforma nie oferuje użytkownikowi tak wielu różnorodnych i kreatywnych sposobów organizowania muzyki. W systemie Linux użytkownicy nie mogą po prostu „zainstalować iTunes” i się z nim zadowolić. Ponieważ instalacja iTunes jest uciążliwa w systemie Linux, pozwala użytkownikom odkrywać i naprawdę szukać odtwarzacza, który spełnia ich potrzeby, zamiast po prostu używać tego, czego używają wszyscy inni.

Jeśli masz problem ze znalezieniem odtwarzacza muzyki, który naprawdę robi to, czego potrzebujesz w systemie Linux, nie szukaj dalej niż pozycje na tej liście! Nie będziesz rozczarowany!