6 nowoczesnych platform dostarczania oprogramowania dla małych firm do przedsiębiorstw

Platformy dostarczania oprogramowania pomagają usprawnić cały proces dostarczania rozwiązań programowych, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo.

Nie tylko ułatwiają proces, ale także obniżają koszty, poprawiają produktywność zespołu i poprawiają wrażenia użytkownika.

W dzisiejszych czasach ludzie korzystają z wielu rozwiązań oprogramowania w swoim codziennym życiu, czy to do użytku profesjonalnego, czy osobistego.

Szukają szybszych, niezawodnych i bezpiecznych rozwiązań programowych, które mogą ułatwić im życie.

Nie wspominając, że konkurencja rośnie w każdej dziedzinie. Aby się wyróżnić, musisz być w stanie tworzyć najlepsze rozwiązania, które działają szybciej, mają nienaganne funkcje i są zabezpieczone przed zagrożeniami cybernetycznymi.

Aby sprostać temu zapotrzebowaniu, musisz być w stanie szybciej dostarczać rozwiązania programowe z zabezpieczeniami.

W tym właśnie pomagają nowoczesne platformy dostarczania oprogramowania.

W tym artykule omówię, czym są te platformy i jakie są najlepsze platformy dostarczania oprogramowania dla każdej firmy, od małych po przedsiębiorstwa.

Zacznijmy!

Co to jest platforma dostarczania oprogramowania?

Platforma dostarczania oprogramowania to narzędzie, które pomaga w bezpiecznym i niezawodnym dostarczaniu aplikacji i rozwiązań programowych użytkownikom końcowym.

Dostarczanie oprogramowania obejmuje ciągłą integrację (CI), ciągłe dostarczanie (CD), zarządzanie funkcjami, zarządzanie kosztami w chmurze i wiele innych. To jeden z najważniejszych elementów metodologii DevOps.

Ponadto nowoczesne platformy dostarczania oprogramowania oferują kompleksową platformę, która przekształca cały proces dostarczania oprogramowania. Może zautomatyzować i sprawić, że dostarczanie oprogramowania będzie bezproblemowe i usprawnione.

Jest to zestaw różnych technologii, które zarządzają usługami aplikacyjnymi, takimi jak równoważenie obciążenia, ruch w środowiskach chmurowych i centrach danych, kontrola bezpieczeństwa i nie tylko.

Jak działają platformy dostarczania oprogramowania?

Platformy dostarczania oprogramowania mogą pomóc w tworzeniu potoków w celu automatyzacji i standaryzacji wydań. Te rurociągi obejmują pięć etapów:

Testowanie: Oprogramowanie jest ponownie testowane w tej fazie oprócz testów wykonywanych podczas procesu rozwoju. Platforma dostarczania oprogramowania pomoże Ci zautomatyzować testy i włączyć do potoku istniejące testy, takie jak testowanie regresji.

Umożliwi to zespołowi ds. zapewnienia jakości ocenę jakości oprogramowania i zapewni wdrożenie wydajnego i bezpiecznego oprogramowania dla użytkowników końcowych.

Zarządzanie zmianą: w tym momencie decydujesz, jakie elementy są gotowe do wdrożenia w środowisku produkcyjnym. Obejmuje zarządzanie wszystkimi procesami i podejmowanie świadomych decyzji.

Tutaj osoby odpowiedzialne ocenią i zatwierdzą usługi, które mają zostać wdrożone. Ten etap może również wymagać zaawansowanych narzędzi kontroli wersji.

Strategia wdrażania: po zatwierdzeniu oprogramowania lub jego ulepszonych składników do wdrożenia zespoły definiują strategie wdrażania oprogramowania do produkcji.

Weryfikacja: W tym procesie oprogramowanie jest weryfikowane, czy zostało pomyślnie wdrożone, czy nie. Odbywa się to za pomocą narzędzi monitorujących, które muszą być podłączone do potoku wdrażania.

Wycofanie: Jeśli podczas etapu weryfikacji wystąpi problem, wdrożone oprogramowanie należy wycofać w celu poprawienia.

Zalety dostarczania nowoczesnego oprogramowania nad tradycyjnymi metodami

Nowoczesne rozwiązania w zakresie dostarczania oprogramowania oferują szereg korzyści dla firm, od małych po przedsiębiorstwa. Są lepsze od tradycyjnych metod dostarczania oprogramowania pod różnymi względami.

Oto niektóre z tych zalet:

Automatyzacja

Tradycyjne podejście do tworzenia, dostarczania i wdrażania oprogramowania zabierało dużo czasu w przypadku każdego złożonego kroku. Wymagają nie tylko więcej czasu, ale także większego wysiłku na każdym etapie.

Korzystając z platform dostarczania oprogramowania, możesz zautomatyzować zadania i usprawnić przepływ pracy, aby zaoszczędzić czas i wysiłek. Dzięki temu masz wolny czas na innowacyjne prace. Dzięki temu cały Twój zespół może stać się bardziej produktywny.

Redukcja kosztów

Korzystanie z zaawansowanych platform dostarczania oprogramowania eliminuje potrzebę dużych wydatków na systemy sprzętowe i ich utrzymanie.

Możesz korzystać z chmurowych platform dostarczania oprogramowania, które są łatwe w użyciu, skalowalne i tańsze. Nie wymagają też konserwacji z Twojej strony. Wszystkie te czynniki razem wzięte pomagają w znacznym stopniu obniżyć koszty.

Szybsze dostarczanie i wdrażanie

Automatyzacja procesów pomaga szybciej dostarczać i wdrażać oprogramowanie. Możesz nie tylko szybciej wykryć problemy w oprogramowaniu, ale także łatwo je usunąć przed uruchomieniem.

Łatwe do wycofania zmian

Jeśli po produkcji znajdziesz jakieś problemy, błędy lub błędy w oprogramowaniu, musisz mieć możliwość cofnięcia się do fazy początkowej, aby wprowadzić odpowiednie zmiany. Jest to łatwiejsze dzięki nowoczesnym platformom dostarczania oprogramowania niż tradycyjnym metodom.

Lepsze wrażenia użytkownika

Doświadczenie użytkownika jest najważniejszym czynnikiem sukcesu Twojego oprogramowania. Jeśli potrafisz stworzyć i dostarczyć znakomicie wydajne oprogramowanie z najwyższymi zabezpieczeniami, jest bardzo prawdopodobne, że polubią je Twoi użytkownicy końcowi.

Korzystanie z nowoczesnych platform dostarczania oprogramowania pomaga tworzyć oprogramowanie o doskonałej jakości i dostarczać je, aby zdobywać użytkowników.

Jeśli więc szukasz najlepszej platformy do dostarczania oprogramowania, możesz rozważyć opcje, które wymieniłem poniżej.

Ujarzmić

Ujarzmić to jedna z najlepszych nowoczesnych platform dostarczania oprogramowania, które są kochane przez programistów i którym ufają firmy. Wykorzystuje sztuczną inteligencję (AI) do uproszczenia procesów DevOps, w tym kosztów chmury, flag funkcji, CI, CD i wielu innych.

Znajdziesz rurociągi dostaw następnego poziomu dzięki sztucznej inteligencji Harness. Pomaga ustalić priorytety testów, zautomatyzować weryfikację kanarków, zautomatyzować koszty chmury, określić wpływ zmian i wiele więcej.

Zarządzaj potokami dostarczania za pomocą doświadczenia dla programistów, tj. Git Commits, przyspiesz produktywność programistów, usuń wszystkie niechciane trudy i YAML. Uzyskaj wszystko, począwszy od infrastruktury jako kodu (AI) do śledzenia zmian w jednym zintegrowanym potoku.

Pozwól swojemu zespołowi programistów działać szybko, ale z szynami prowadzącymi, aby zabezpieczyć firmę i zapewnić jej zgodność z przepisami. Oparty na OPA mechanizm zarządzania firmy Harness zapewnia zgodność z DevOps zautomatyzowaną i prostą.

Co więcej, wprowadzaj artefakty do produkcji za pomocą płyty Harness CD, która jest modułem samoobsługowej ciągłej dostawy. Pozwala Twoim zespołom wdrażać oprogramowanie na żądanie bez wtyczek, trudu, złości, przestojów, zależności od wersji i skryptów.

Samoobsługowe rozwiązanie CI firmy Harness jest natywne dla kontenera, które może wprowadzić kod źródłowy do artefaktu w celu standaryzacji rozszerzeń i odizolowania kompilacji. Ponadto możesz zoptymalizować koszty chmury, aby zapewnić inżynierom widoczność mikrousług, aplikacji i klastrów bez tagowania.

Pozwól zespołom programistów na szybkie udostępnianie nowych gestów przy minimalnym ryzyku i utrzymuj stałą prędkość dostarczania bezpiecznych usług aplikacji. Dodatkowo można włączyć zautomatyzowane zarządzanie bezpieczeństwem aplikacji DevSecOps i skanowanie.

Wdrażaj jeszcze szybciej, poprawiając niezawodność usług za pomocą zarządzania dostarczaniem opartego na SLO z celami niezawodności, weryfikacją i zautomatyzowanym zarządzaniem.

Zacznij korzystać z Harnes ZA DARMO lub wybierz płatną subskrypcję w cenie 100 USD miesięcznie za usługę.

Chmury

Rozwiń swoją firmę od kodu do klientów dzięki Chmury, doskonała platforma dostarczania oprogramowania. CloudBees umożliwia najzdolniejszym i najbardziej znanym firmom na świecie przejście od niespójnego i niespójnego DevOps do samoobsługowego, bezpiecznego i szybkiego przepływu pracy.

Uwolnij swoich programistów dzięki potokom opartym na modelach, domyślnym bezpieczeństwu i automatyzacji samoobsługi. Możesz także zarządzać i tworzyć samoobsługową bibliotekę różnych komponentów oraz zarządzać przepływami pracy, używając czegokolwiek lub wszystkiego jako kodu.

Uzyskaj flagi funkcji dla wspólnego zarządzania, eksperymentalnej wolności i progresywnego dostarczania. Ponadto znajdziesz sterowane zdarzeniami i bezpieczne potoki, które upraszczają komunikację krzyżową. Zapewnia również gotowe integracje z cennymi narzędziami.

Twórz przepływy pracy wydań i łatwo generuj raporty na żądanie. Otrzymasz również deklaratywne potoki dla trwałych i powtarzalnych potoków jako kod. Ponadto CloudBees oferuje spójność, niezawodność i jakość, które pozwalają programistom lepiej pracować nad tworzeniem i dostarczaniem oprogramowania.

Platforma zapewnia bardziej kompleksowy wgląd w procesy, potoki i narzędzia, aby uzyskać wyższą przewidywalność, zarządzanie i zakres. Ciągle ulepszaj dostarczanie oprogramowania i otrzymuj CI, CD. orkiestracja wersji, analityka, zarządzanie funkcjami i zgodność z CloudBess.

Odśwież kod

Odśwież kod to przyzwoita platforma dostarczania oprogramowania, która umożliwia DevOps na jednej platformie. Jest to obsługiwane przez Argo, które łączy open-source ze specjalistami od dostarczania oprogramowania, aby uzyskać lepsze kompleksowe GitOps.

Zyskaj większą pewność, od rozwoju po wdrożenie, korzystając z ujednoliconej platformy Argo. Znajdziesz solidne pulpity nawigacyjne z kompleksową identyfikowalnością. Pomoże Ci zarządzać wszystkim, od środowisk wykonawczych Argo po wdrożenia z jednego panelu sterowania, który zapewnia pełny wgląd w przedsiębiorstwo typu code-to-cloud.

Funkcjonalność Codefresh przechodzi rygorystyczną ocenę zgodności i bezpieczeństwa w celu zapewnienia krytycznej kontroli. Obsługuje branżowe umowy SLA, które są połączone ze społecznością DevOps. Swoimi unikalnymi cechami wspiera także wiele innowacyjnych firm.

Co więcej, Codefresh zapewnia elastyczność i intuicyjną ścieżkę, aby pomóc Ci wykorzystać solidne natywne silniki przepływu pracy i zaawansowane wdrożenia. Jego pulpit nawigacyjny może integrować się z różnymi przepływami pracy kompilacji, śledzeniem problemów, artefaktami, zdarzeniami wyzwalającymi i nie tylko.

Uzyskaj szczegółowe wglądy i informacje we wdrożeniach i środowiskach oraz monitoruj najnowsze trendy za pomocą Codefresh. Dostarczy Ci cennych danych, które pomogą Ci usprawnić proces tworzenia i dostarczania oprogramowania.

Pobierz edycję społecznościową ZA DARMO dla maksymalnie 5 programistów i maksymalnie jednego środowiska wykonawczego Argo. Zarejestruj się w wersji płatnej w cenie 49 USD miesięcznie na programistę i uzyskaj dostęp do większej liczby korzyści.

Ozon

Przełam ograniczenia prędkości dostarczania aplikacji i wysyłaj błyskawicznie z Ozon, platforma dostarczania oprogramowania na żądanie. Jest zbudowany, aby dostarczać klientom szybsze wartości.

Połącz swoje nowoczesne oprogramowanie z dowolnym dostawcą chmury Kubernetes i pozwól firmie Ozone zadbać o automatyzację CI/CD. Wysyłaj aplikację bezpiecznie, niezawodnie i szybko bez bólu głowy, korzystając z Ozonu.

Ozone może zautomatyzować dostarczanie oprogramowania za pomocą różnych integracji i narzędzi automatyzacji. Ponadto automatyzuje potoki, aby setki razy szybciej wdrażać, weryfikować, testować i wdrażać oprogramowanie.

Połącz dowolne rejestry obrazów i repozytorium git, dzięki czemu Ozone zajmie się resztą za pomocą zautomatyzowanych przepływów pracy CI. Możesz także zarządzać wdrożeniami kontenerów w chmurach prywatnych lub publicznych oraz zautomatyzować zarządzanie klastrami K8S i wdrożenia w wielu chmurach za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

Ponadto wdrażaj aplikacje blockchain, nawet bez wcześniejszej znajomości frameworków. Można również skonfigurować zabezpieczenia środowiska wykonawczego i statyczne skanowanie w poszukiwaniu artefaktów oraz kodu. W międzyczasie zarządzanie tajnymi i RBAC pomagają zarządzać krajobrazem CI/CD.

Uzyskaj pełny wgląd w powiadomienia we wszystkich klastrach aplikacji i wdrożeniach oraz analizuj dzienniki, ścieżki audytu i metryki w wielu aplikacjach w klastrze Kubernetes. Będziesz także otrzymywać powiadomienia i alerty w czasie rzeczywistym, aby wprowadzać natychmiastowe zmiany i chronić się przed zagrożeniami cybernetycznymi.

Nowoczesne zespoły programistyczne uwielbiają Ozone za jego szybkość, niezawodność, bezpieczeństwo, produktywność i nie tylko. Porozmawiaj z zespołami sprzedaży Ozone i pozwól swojemu zespołowi programistów zminimalizować presję pracy i skupić się na innych istotnych rzeczach.

Wypróbuj Ozon ZA DARMO.

OpsMx

OpsMX to inteligentna platforma dostarczania oprogramowania, która pomaga zwiększyć produktywność zespołów DevOps. Zapewnia zautomatyzowane przepływy pracy, które wykorzystują centralny aparat zasad i sztuczną inteligencję/ML w celu poprawy jakości, bezpieczeństwa i szybkości dostarczania aplikacji.

OpsMX upraszcza orkiestrację całego przepływu pracy procesu dostarczania, od ewidencjonowania kodu po bezpieczną maszynę wirtualną. Ponadto obsługuje ponad 50 natywnych i głębokich integracji z narzędziami CI/CD w celu zapewnienia zgodności, bezpieczeństwa, monitorowania, wydajności, testowania i automatyzacji kompilacji.

Jenkins, Argo i Spinnaker pomagają zasilać silnik AI, który stale poprawia wydajność wszystkich przepływów pracy CD. Każdy zespół DevOps będzie miał dostęp do narzędzi, które lubi, aby uzyskać globalny wgląd w łańcuchy narzędzi za pomocą jednej szyby.

Zmniejsz obciążenia związane z utrzymaniem, aby skupić się na tworzeniu wartości i innowacjach. Deweloperzy mogą łatwo wdrażać oprogramowanie za pomocą zautomatyzowanych potoków bez żadnych skryptów i bezpiecznie wdrażać kod, zachowując wszystkie wymagania dotyczące zgodności.

Wbudowana AI/ML OpsMx automatycznie analizuje logi i metryki, aby zidentyfikować problemy z jakością i wydajnością w każdym wydaniu. Ponadto możesz bardziej współpracować ze swoimi zespołami, aby podejmować lepsze i skuteczniejsze decyzje dzięki głębokim wglądom i widoczności w czasie rzeczywistym w procesach programistycznych. Umożliwi również Twojemu zespołowi bezpieczne wdrożenie aplikacji za pomocą wdrożeń w wielu chmurach.

Uzyskaj proste opcje cenowe już od 50 USD za użytkownika miesięcznie.

Spinaker

Uzyskaj powtarzalne, bezpieczne i szybkie wdrożenia dzięki Spinaker platforma dostarczania natywna dla chmury dla każdego przedsiębiorstwa. Otrzymasz wdrażanie aplikacji i zarządzanie nimi, które pomogą Ci wprowadzać zmiany w oprogramowaniu bez obaw i z dużą szybkością.

Spinnaker to wielochmurowa platforma dostarczania typu open source, która łączy elastyczne i niezawodne zarządzanie potokami. Integruje się z popularnymi dostawcami chmury, aby wykonać to zadanie. Jeśli szukasz poprawy jakości i łatwego procesu wydawania, Spinnaker jest dla Ciebie.

Możesz łatwo tworzyć potoki wdrażania, aby przeprowadzać testy i integracje systemu, monitorować wdrożenia, uruchamiać i wyłączać grupy serwerów oraz wykonywać wiele innych czynności. Możesz również wyzwolić potoki za pośrednictwem Jenkins, CRON, Docker, zdarzeń git, Travis CI i innych potoków.

Wykorzystaj niezmienną infrastrukturę dzięki wbudowanym strategiom, takim jak wdrożenia kanaryjskie i czerwone/czarne, do wdrożenia w chmurze. Ponadto wdrażaj swoje oprogramowanie w różnych chmurach, w tym Kubernetes, Cloud Foundry, Oracle Cloud Infrastructure, Microsoft Azure, AWS EC2, Google App Engine i nie tylko.

Co więcej, otrzymasz integrację chaos monkey, kontrolę dostępu opartą na rolach, integracje CI, CLI dla administratora, strategie wdrażania, okna ograniczonego wykonywania, ręczne oceny, integracje monitorowania, powiadomienia i VM Bakery.

Możesz dołączyć do społeczności Spinnaker, miejsca pracy, w którym możesz zadawać pytania i udzielać odpowiedzi, łączyć się z użytkownikami i operatorami oraz omawiać problemy z grupami SIG. Rozpocznij jazdę już dziś i wdrażaj oprogramowanie szybciej niż wcześniej.

Wniosek 👇

Dostarczanie wysokiej jakości rozwiązań programowych pomaga zdobywać klientów, a nowoczesne platformy dostarczania oprogramowania mogą Ci w tym pomóc. Pomogą Ci dostarczać znakomicie wydajne oprogramowanie z bezpieczeństwem i szybkością, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów i zwiększeniu produktywności.

x