6 powodów, aby wyczyścić listę e-mail [+ 4 Validation Tools]

Jednym z głównych powodów, dla których Twoje e-maile trafiają do skrzynki ze spamem, jest Twoja nieczysta lista e-mailowa.

Czy wiesz, że prawie? 85% wszystkich e-maili wysłane online w końcu są spamem? To szaleństwo, prawda?

Jeśli jesteś jednym z nich, możesz podjąć pewne działania.

W tym artykule przedstawimy powody, dla których chcesz jak najszybciej rozpocząć czyszczenie listy e-mailowej, sposób zarządzania listą e-mailową oraz cztery narzędzia ułatwiające walidację wiadomości e-mail w 2022 roku.

Powody, dla których czyszczenie listy e-mail jest koniecznością

Zazwyczaj jest już za późno, gdy zdajesz sobie sprawę, że Twoja lista e-mailowa nie jest czysta — wszystkie Twoje e-maile trafiają już do folderu spamu.

Oznacza to, że zmarnowałeś już zasoby i wyrządziłeś znaczną szkodę swojej marce. Dlatego proaktywne czyszczenie listy e-mailowej ma kluczowe znaczenie dla każdej udanej kampanii e-mail marketingowej.

Według Wypełnij lejek4,5% z każdych 1000 kontaktów straciło ważność po 28 dniach.

Dlatego wiosenne porządki na Twojej liście e-mailowej stają się jeszcze ważniejsze. Jest jeszcze kilka powodów, dla których czyszczenie listy e-mailowej jest koniecznością:

#1. Lepsze stawki otwarć i kliknięć 📧

Wskaźnik otwarć i kliknięć jest mierzony jako procent odbiorców, którzy otworzyli Twoją wiadomość e-mail i kliknęli linki w wiadomości e-mail.

Według Inteligentne spostrzeżeniaogólny średni współczynnik otwarć wynosi 16,97%, a CTR 10,29%.

Jak to poprawić? Możesz to zrobić, mając czystą listę e-mailową.

Po wyczyszczeniu listy e-mail będziesz wysyłać e-maile do osób, które są zainteresowane Twoją pocztą. Oznacza to, że masz większą szansę na zwiększenie współczynników otwarć i kliknięć.

#2. Dokładne statystyki kampanii e-mailowej 📊

Utrzymywanie niedokładnych baz danych marketingowych lub bałagan na liście e-mailowej zawsze będzie skutkować niewiarygodnymi spostrzeżeniami.

Gdy wyślesz do osoby nieistotny e-mail, nawet nie otworzy ona e-maila, nie mówiąc już o zaangażowaniu się w nią.

Pozbycie się takich odbiorców jest często dobrym pomysłem na uzyskanie dokładnych statystyk kampanii e-mailowych.

#3. Brak skarg dotyczących spamu

Kiedy wyczyścisz swoją listę e-mailową, zwiększysz swoje szanse na niewielkie lub żadne skargi dotyczące spamu.

Jak?

Większość subskrybentów oznacza wiadomości e-mail jako spam, ponieważ nie pamiętają, aby je wybrać.

Wskaźnik spamu jest tak ważny, ponieważ dostawcy skrzynek pocztowych, tacy jak Gmail, Yahoo i inni, śledzą skargi dotyczące spamu.

Jeśli pojawi się kilka skarg na Twoją domenę, zaczną one wysyłać Twoje e-maile do folderu ze spamem, zamiast wrzucać je do skrzynki odbiorczej potencjalnego klienta.

I zrobią to wszystkim, do których wyślesz e-mail, a nie tylko osobom, które Cię zgłosiły. Ponownie, drastycznie wpływa to na Twoje szanse na generowanie konwersji, potencjalnych klientów i sprzedaży z kampanii e-mailowych.

#4. Niższe koszty e-mail marketingu 💰

Mamy pytanie! Jeśli ktoś powie Ci, że możesz po prostu zaoszczędzić 20% na rocznym rachunku, przechodząc do innego dostawcy poczty e-mail, który wykonuje tę samą pracę, co Twój obecny dostawca, czy byś się zmienił?

Jeśli Twoja odpowiedź brzmi „tak”, to dlaczego ciągle marnujesz pieniądze, wysyłając e-maile na niezdrową listę e-mailową?

Według Punkt centralny, bazy danych e-mail marketingu z natury ulegają degradacji o około 22,5% rocznie. Dzieje się tak dlatego, że ludzie zmieniają miejsce pracy, otrzymują nową wiadomość e-mail lub pozostają poza internetem, aby przeprowadzić cyfrowy detoks.

Dlatego bardzo wskazane jest, aby nie płacić za zmarłych subskrybentów.

Niech pozostaną na cmentarzu internetowym, podczas gdy będziesz liczyć swoje ekstra ostre rachunki, które zaoszczędzisz, jeśli wyczyścisz swoją listę e-mailową.

#5. Brak współczynnika odrzuceń 📤

Wysoki współczynnik odrzuceń wskazuje, że wiadomości e-mail są dostarczane na nieprawidłowe adresy e-mail, co zmniejszy współczynnik dostarczania do skrzynki odbiorczej.

Im mniej twardych odbić, tym łatwiej dotrzeć do potencjalnych klientów.

FYI, zbyt wiele współczynników odrzuceń może również wpłynąć na reputację Twojej marki w taki sam sposób, jak współczynnik spamu. Dlatego przeprowadzenie kontroli higieny na liście e-mailowej jest koniecznością.

#6. Utrzymuje prestiż marki w pozytywnym świetle 👍

Internet jest jak twoja szkoła średnia – gdy twoja reputacja spadnie, na zawsze zostajesz oznaczony jako zły dzieciak.

Niedostarczone wiadomości e-mail i pułapki spamowe mogą szybko zrujnować Twoją reputację.

Nie tylko Twoje działania marketingowe ucierpią na marnej reputacji domeny. Twoje zespoły sprzedaży i obsługi klienta mogą również zacząć widzieć, jak ich komunikacja trafia do folderu śmieci.

Regularnie czyść dane poczty e-mail, aby usunąć wszelkie złe adresy i uniknąć niepotrzebnego uszczerbku na swojej reputacji.

Aby utrzymać swoją listę e-mailową w czystości, nie wystarczy usunąć martwe kontakty. Niezbędne jest również utrzymanie odpowiednio posegmentowanej listy e-mailowej. Zobaczmy, jak to zrobić.

Jak zarządzać listą e-mail we właściwy sposób?

Zorganizowanie listy e-mailowej w celu utrzymania jej w dobrym stanie ma kluczowe znaczenie i można to zrobić, identyfikując kontakty, które nie są już zdrowe.

Niezdrowe kontakty to takie, które:

 • Często miękkie odbicie
 • Ma twarde odbicie
 • Rzadko lub nigdy nie otwiera Twoich e-maili
 • Brak zgody (być może otrzymałeś lub kupiłeś listę e-mailową)

Aby utrzymać czystą listę e-mailową, wykonaj następujące pięć kroków:

#1. Pierwsze wrażenie to ostatnie wrażenie – więc uczyń je pozytywnym

Powitalny e-mail to miejsce, w którym subskrybent decyduje, czy chce śledzić Cię w przyszłości, czy nie, i aby to naprawić, musisz wywrzeć na nim pozytywne wrażenie.

Oto jak firma spożywcza – Jedzenie52 wykonuje świetną robotę, wysyłając powitalnego e-maila do swoich nowych subskrybentów:

Sposób, w jaki sprawiasz, że czytelnicy czują się, wysyłając im e-mail, mówi o ich poziomie zaangażowania w Twoją markę, więc pozytywne wrażenia mogą sprawić, że będą bardziej otwarci na Twoje kampanie.

Nic nie przebije tego, jak sprawisz, by poczuli, że rozmawiasz tylko z nimi, a nie z ponad 1000 osób.

#2. Wyczyść swoją listę e-mailową

Wiemy, że nie chcesz „złych” subskrybentów na swojej liście e-mailowej! Nikt tego nie robi! Możesz wykonać czynność szorowania na swojej liście e-mailowej, aby ją wyczyścić.

Pozwól nam pokazać, jak to się robi:

 • Pozbądź się nieprawidłowych e-maili, aby zmniejszyć współczynnik odrzuceń i uniemożliwić dostawcom usług umieszczanie Twojego adresu IP na czarnej liście
 • Anuluj subskrypcję nieaktywnych subskrybentów, aby zachować swoją reputację
 • Pozbądź się kontaktów e-mail, które dają twarde współczynniki odrzuceń, ponieważ szkodzą reputacji Twojej marki i współczynnikowi dostarczania wiadomości e-mail

Uwaga: Wiosenne porządki na Twojej liście kontaktów e-mail poprawią również sprzedaż w dłuższej perspektywie.

#3. Zawsze pytaj o pozwolenie na wysyłanie e-maili do swoich subskrybentów

Proszenie o pozwolenie przed wysłaniem jakiejkolwiek wiadomości e-mail to zdrowy sposób na utrzymanie czystej listy e-mailowej. Upewnij się, że uzyskałeś zgodę odbiorcy na wysyłanie mu odpowiednich wiadomości.

Możesz poprosić swoich subskrybentów o wyraźną zgodę, dając im dwie opcje opt-in: single opt-in i double opt-in.

Zasadniczo jednorazowa akceptacja oznacza, że ​​użytkownik musi zarejestrować się tylko raz i zacznie otrzymywać Twoje e-maile. Ale podwójna akceptacja oznacza, że ​​użytkownik musi zasubskrybować Twoje e-maile, a następnie zweryfikować swój adres e-mail za pomocą innego linku.

Wskazówka dla profesjonalistów: prosząc o pozwolenie, daj im opcję podwójnej zgody, ponieważ w niektórych krajach jest to wymóg prawny.

#4. Pozwól swoim odbiorcom zdecydować o swojej subskrypcji

Według danych zebranych przez HubSpot69% użytkowników poczty e-mail w USA wypisuje się z list e-mailowych, ponieważ nadawca spamuje je niepotrzebnymi wiadomościami e-mail.

Nie chcesz należeć do tej 69% populacji!

Stwórz strategię zapobiegającą wypaleniu subskrybenta, sprawdzając, czy odbiorca na Twojej liście ma nowy adres e-mail lub nie chce mieć wiadomości e-mail na określony temat.

Możesz również zdecydować się na oprogramowanie do e-mail marketingu, które wykona tę pracę za Ciebie.

Oprogramowanie do automatyzacji e-mail marketingu, takie jak Mailchimp ActiveCampaign oferuje funkcję centrum preferencji subskrypcji, co ułatwia ustalenie optymalnej częstotliwości wysyłania.

#5. Ponownie zaangażuj swoich zmarłych / nieaktywnych subskrybentów

Ożyw zmarłych subskrybentów poprzez ponowne rozpalenie ich zainteresowań.

Podejmij działanie, jeśli subskrybent nie klika linku umieszczonego w wiadomości e-mail lub wydaje się po prostu niezainteresowany, nawet po próbie skontaktowania się z nim.

Czas rozpalić ogień, projektując ponownie angażujące strategie, które zachęcą ich do spojrzenia na ciebie.

Możesz to zrobić, pisząc jasny i angażujący temat, który zmusza subskrybentów do klikania w Twoje e-maile.

Możesz także spersonalizować swoje e-maile, odpowiednio segmentując odbiorców.

Wskazówka dla profesjonalistów: oferuj subskrybentom gratisy lub prowadź kampanię promocyjną. Kto nie kocha darmowych rzeczy!

#1. Obalić

DeBounce to narzędzie do walidacji i weryfikacji poczty e-mail, sprawdzania i weryfikacji zbiorczej.

Pomaga usunąć twarde odbicia, pułapki spamowe, jednorazowe i dezaktywować wiadomości e-mail z listy.

Cechy

 • Minimalizuje współczynnik odrzuceń: usuwaj nieprawidłowe i twarde adresy e-mail ze swojej bazy danych za pomocą sprawdzania SMTP
 • Eliminator składni: Automatycznie usuwaj wiele adresów e-mail z nieprawidłową składnią za pomocą jednego kliknięcia
 • Usuwanie pułapek spamowych: Wskaźnik pułapki spamowej oparty na sztucznej inteligencji automatycznie usuwa wszystkie zapisy spamu z Twojej listy e-mail
 • Deduplikacja wiadomości e-mail: Usuń wszystkie zduplikowane wiadomości e-mail z listy e-mail jednym kliknięciem

DeBounce pomaga zwiększyć reputację wysyłania i cieszy się zaufaniem ponad 30 marek na całym świecie ze względu na dokładność weryfikacji wiadomości e-mail.

#2. Wyczyść

Clearout to narzędzie do wyszukiwania i weryfikacji wiadomości e-mail, które może pomóc w szybkim zwiększeniu sprzedaży.

Narzędzie cieszy się zaufaniem ponad 30 000 firm różnej wielkości na całym świecie.

Cechy

 • Dokładne wyniki: wyraźne wyniki zapewniające dobrą reputację nadawcy
 • Przystępne ceny: polityka cenowa jest przystępna cenowo i przejrzysta, aby użytkownicy mogli zobaczyć, na co wydają każdy grosz
 • Oszczędność czasu: przyspieszona realizacja oszczędza dużo czasu, wykonując czynności od sprawdzania pisowni po weryfikację serwera szybciej niż kiedykolwiek
 • Dostarczalność: gwarantowane dostarczanie wiadomości e-mail z najlepszymi praktykami weryfikacji wiadomości e-mail i dokładnymi stawkami za dostawę

Czy to wykrywanie pułapek spamowych, czy weryfikacja domeny i MX, jeśli chodzi o narzędzia do weryfikacji poczty e-mail – Clearout to jedna z najlepszych opcji.

#3. Kontrola poczty

Kontrola poczty pomaga zwiększyć współczynnik otwarć i klikalności z gwarantowanym ponad 98% współczynnikiem dostawy.

Cechy

 • Automatyczne rekomendacje: uzyskaj wgląd w czasie rzeczywistym i zautomatyzowane sugestie, aby podjąć strategiczne decyzje, które można podjąć
 • Weryfikacja adresu e-mail w czasie rzeczywistym: jednocześnie zbieraj i weryfikuj adresy e-mail za pomocą interfejsu API weryfikacji adresu e-mail
 • Raporty szczegółowe: uzyskaj szczegółowe informacje na temat stanu Twojej listy e-mailowej i działań w e-mailach
 • Dostarczalność: łatwo przetestuj dostarczalność za pomocą poczty e-mail przed wysłaniem, aby przewidzieć szanse, że Twój e-mail trafi do skrzynki odbiorczej potencjalnego klienta

Jeśli chodzi o proste narzędzie do weryfikacji listy e-mailowej, możesz skorzystać z funkcji Mailcheck z zamkniętymi oczami (lub otwartymi, do wyboru 😉).

#4. Zero odbić

Nazwa mówi wszystko – Zero odbić dosłownie pomaga uzyskać 0% współczynnik odrzuceń, gdy wysyłasz wiadomość e-mail z czystej listy e-mail.

Obiecuje wysokie wskaźniki otwarć i zwrot z inwestycji dzięki bezkonkurencyjnej 98% dokładnej walidacji wiadomości e-mail i narzędziom dostarczania mocy.

Cechy

 • Monitorowanie czarnej listy: Chroń reputację swojej domeny i serwera pocztowego dzięki monitorowaniu czarnej listy w czasie rzeczywistym
 • Weryfikacja adresu e-mail: Przeprowadź kontrolę walidacji na swojej liście e-mailowej za pomocą bardzo dokładnego interfejsu API do walidacji poczty e-mail, aby zmniejszyć współczynnik odrzuceń i zagwarantować dostarczalność
 • Test-Before-Send: Zweryfikuj i oceń swoją listę e-mailową, aby zapewnić lepszą dostarczalność dzięki narzędziom do testowania poczty e-mail Zero Bounce
 • Niezawodna obsługa klienta: całodobowe wsparcie zespołów ekspertów i inżynierów, którzy poprowadzą Cię i pomogą w bezproblemowym dostarczaniu wiadomości e-mail

Dzięki ponad 100 000 zaufanych klientów ZeroBounce jest najlepszym narzędziem do czyszczenia list e-mail, które może pomóc w osiągnięciu doskonałej dostarczalności wiadomości e-mail.

Wniosek

Posiadanie czystej listy e-mailowej będzie generować pozytywne wyniki i lepszy zwrot z inwestycji, gdy zainwestujesz w kampanie e-mailowe.

Gromadzenie niepotrzebnych kontaktów e-mail na dłuższą metę zaszkodzi Twojej reputacji i spowoduje większe problemy w przyszłości.

Jeśli zależy Ci na swojej reputacji i pieniądzach, wyczyść swoją listę e-mailową już dziś!