6 samoobsługowych sieci VPN dla małych i średnich firm — oprogramowanie serwerowe VPN

Niezawodna wirtualna sieć prywatna (VPN) stanowi podstawowy składnik obwodu bezpieczeństwa małej i średniej firmy.

To jak bezpieczny tunel między komputerami połączonymi przez Internet, który umożliwia im dostęp do siebie za pośrednictwem sieci.

Wcześniej głównie organizacje wykorzystywały VPN do łączenia swoich zdalnych oddziałów lub pracowników mobilnych z siecią biurową. Teraz VPN stały się niezbędne dla wszystkich, w tym dla konsumentów, ze względu na coraz częstsze cyberataki w dzisiejszych czasach.

Firmy z dobrym budżetem poszły już dalej w technologie new age, takie jak zero-trust.

Ale co z biznesem z niskim budżetem?

Jak zapewniają sobie bezpieczeństwo?

To duży problem, ponieważ mają ograniczone zasoby.

Według raport43% wszystkich cyberataków jest wymierzonych w małe firmy, podczas gdy 40% małych i średnich firm doświadcza około 8 godzin przestoju witryny z powodu cyberwłamań.

Dlatego małe i średnie firmy muszą zabezpieczyć swoje połączenie internetowe, zasoby cyfrowe i sieć firmową, wykorzystując wszelkie posiadane zasoby. W tym celu VPN jest najlepszym sprzętem, który mogą włączyć do swojego zestawu narzędzi, solidnym, wydajnym i niedrogim rozwiązaniem.

Co to jest VPN?

Jednym z najlepszych sposobów zabezpieczania danych w sieci i poza nią może być korzystanie z VPN. Szyfruje cały ruch online między serwerem VPN a smartfonem lub laptopem, aby je zabezpieczyć.

Czyni to poprzez maskowanie tożsamości urządzenia i ustanawia bezpieczne połączenie umożliwiające przeglądanie Internetu. W związku z tym hakerom trudno jest uzyskać dostęp do poufnych danych.

Szybko poznajmy niektóre zalety korzystania z VPN.

Omiń ograniczenia związane z lokalizacją

Sieci VPN omijają ograniczenia specyficzne dla danego kraju, dlatego wcześniej nie można było uzyskać dostępu do niektórych stron internetowych i baz danych dostępnych online. VPN pomaga Ci uzyskać do nich dostęp online, niezależnie od Twojej lokalizacji na tej ziemi.

Zmniejsza zagrożenia bezpieczeństwa

Korzystając z VPN, cała Twoja sieć jest bezpieczna przed różnego rodzaju lukami w zabezpieczeniach online. Uniemożliwia również pracownikom korzystanie z publicznych sieci Wi-Fi, co dodatkowo zmniejsza liczbę cyberataków.

Zachowaj anonimowość

Czy wiesz, że VPN może również chronić Twoją prywatność?

Tak to prawda.

Będziesz mógł przeglądać Internet, zachowując pełną anonimowość. Ma przewagę w porównaniu do internetowych serwerów proxy lub ohydnego oprogramowania IP, ponieważ VPN umożliwiają prywatny dostęp zarówno do stron internetowych, jak i aplikacji internetowych.

Lepsza wydajność i produktywność

Wdrożenie VPN może również zwiększyć wydajność i przepustowość Twojej sieci. Dlatego Twoi pracownicy mogą szybciej wykonywać zadania i osiągać lepszą produktywność, bez względu na to, gdzie pracują. Oprócz tego koszt utrzymania VPN jest również bardzo niski.

Tak więc, jeśli masz zamiar skorzystać z VPN, masz do wyboru dwie kategorie:

 • Komercyjny VPN
 • Bezpłatna usługa VPN

Komercyjne sieci VPN są dobre ze wszystkimi swoimi funkcjami i ofertami, ale mogą kosztować duże pieniądze, co może nie być dostępne dla wielu małych firm.

Dlatego możesz wypróbować rozwiązanie VPN typu open source lub samoobsługowe.

Pritunli

Pritunli oferuje wydajną sieć VPN ze złożonymi łączami bramowymi i łączami typu site-to-site oraz umożliwia zdalnym użytkownikom dostęp do sieci lokalnych. Chroń ruch sieciowy i użytkowników za pomocą bezpiecznego szyfrowania podczas łączenia się z sieciami publicznymi.

Jest to jedna z najlepszych alternatyw typu open source dla komercyjnych sieci VPN. Może obsługiwać tysiące użytkowników jednocześnie i uzyskać lepszą kontrolę nad serwerem bez ustalania cen za użytkownika.

Wszystkie kody Pritunl są dostępne publicznie na Github, zapewniając pełne dostosowanie i przejrzystość. Ponieważ konfigurację można wykonać za pomocą interfejsu internetowego, zarządzanie wszystkim jest łatwe.

Pritunl szyfruje ruch między serwerem a klientami, aby zapewnić lepsze bezpieczeństwo oprócz uwierzytelniania dwuetapowego za pomocą Google Authenticator. Obsługuje klientów zarówno z WireGuard, jak i OpenVPN, a także używa protokołu IPsec do komunikacji równorzędnej VPC i łączy lokacja-lokacja.

Komunikacja równorzędna VPC jest dostępna w AWS, GCP i Oracle Cloud. Zapewnia przejrzystą dokumentację, a rozwiązanie jest skalowalne. Pritunl umożliwia łączenie i komunikację za pośrednictwem MongoDB, szybszą obsługę i zapobiega modyfikowaniu zapór.

Możesz zainstalować Printunl na serwerze Linux lub wybrać Chmura Vultraktóry oferuje konfigurację jednym kliknięciem.

Otwórz VPN

Uzyskaj dostęp do serwera przez Otwórz VPN to renomowane rozwiązanie VPN zaprojektowane, aby sprostać wyzwaniom małych i średnich firm. Możesz z niego korzystać zarówno lokalnie, jak i w chmurze, zapewniając bezpieczeństwo całej sieci biznesowej. Jest całkowicie darmowy z maksymalnie 2 połączeniami VPN jednocześnie.

Zarządzaj nim z łatwością za pośrednictwem portalu administracyjnego lub interfejsu wiersza polecenia i kontroluj dostęp według adresów IP, protokołów i portów. Access Server jest dostępny dla wielu platform, w tym iOS, Android, Windows, macOS i Linux.

Otrzymasz również wiele trybów uwierzytelniania, takich jak 2FA, PAM, LDAP i Active Directory. Inne dostępne funkcje to kompleksowe raportowanie z pobieraniem, wyszukiwaniem i szczegółowym przeglądaniem dzienników dostępu, a także opcja dostępu do klastra serwerów.

Możesz udostępniać klucze na różnych serwerach i szybko skalować połączenia w górę/w dół. Serwer dostępu OpenVPN umożliwia łączność między witrynami, chroni interakcje pulpitu zdalnego i udostępnianie ekranu z silnym uwierzytelnianiem dostępu i autoryzacją.

OpenVPN zapewnia warstwę 3 VPN wykorzystującą TLS/SSL z certyfikatami serwera i klienta do wzajemnego uwierzytelniania i wymiany kluczy.

Jego serwery są skalowalne, aby obsłużyć maksymalnie 1500 połączeń jednocześnie, a ponadto otrzymujesz opcje dzielonego tunelowania i pełnego tunelowania. Model cenowy Access Server opiera się na tym, ile połączeń VPN potrzebujesz naraz, co oznacza, że ​​zapłacisz za swoje dokładne potrzeby.

Jeśli chcesz się pobawić, jak działa OpenVPN, możesz dostać Kamatera VM już za 4 USD miesięcznie.

WireGuard

Jedno z czołowych programów VPN – WireGuard, to proste, ale niezwykle szybkie i nowoczesne rozwiązanie, które wykorzystuje zaawansowaną kryptografię. To uniwersalne rozwiązanie jest przeznaczone zarówno dla wbudowanych interfejsów, jak i superkomputerów.

WireGuard nadaje się do różnych okoliczności i został początkowo wydany dla jądra Linux, ale teraz można go wdrożyć na innych platformach, w tym Windows, BSD, macOS itp. WireGuard jest łatwy w konfiguracji i wdrożeniu, a połączenie można nawiązać poprzez wymianę kluczy publicznych po prostu.

Może nawet wędrować między różnymi adresami IP i nie musisz się martwić o zarządzanie połączeniami i stanem. Wykorzystuje zaawansowaną kryptografię, taką jak Blake2, framework protokołu Noise, HKDF itp.

WireGuard zawiera również routing kluczy kryptograficznych, który kojarzy klucze publiczne za pomocą tunelowych adresów IP. Oferuje również wbudowany roaming i umożliwia utworzenie interfejsu WireGuard w głównej przestrzeni nazw sieci z dostępem do Internetu.

Hamachi

Twórz VPN na żądanie, używając Hamachi przez LogMeIn jako Twój partner. Ta usługa hostingu VPN pozwala szybko rozszerzyć bezpieczeństwo sieci na zespoły rozproszone, pracowników zdalnych i pracowników mobilnych.

Zarządzaj swoimi sieciami wirtualnymi i przywracaj je użytkownikom końcowym za pomocą prostych kliknięć, bez względu na to, gdzie się znajdujesz. Łatwe i szybkie udostępnianie oprogramowania klienckiego do nowych systemów bez konieczności odwiedzania witryny. Uruchom go w tle komputera sieciowego, aby uzyskać dostęp w dowolnym momencie.

Jest dostępny w subskrypcjach Premium, Standard i wielu sieciach. Wzmocnij swoich zdalnych użytkowników, zapewniając im bezpieczny dostęp do całej sieci prywatnej za pośrednictwem scentralizowanej bramy bez modyfikowania routerów i zapór.

Możesz stworzyć wirtualną i prostą sieć mesh, która umożliwi zdalnym systemom łączenie się bezpośrednio ze sobą, pomagając zdalnym pracownikom uzyskać wszystkie potrzebne im zasoby. Hamachi zabezpiecza komunikację za pomocą 256-bitowego silnego szyfrowania AES dla sieci prywatnych i publicznych.

Korzystając ze scentralizowanych elementów sterujących, możesz regulować korzystanie z sieci i dostęp do sieci, w tym uwierzytelnianie sieci, zarządzanie hasłami, członkostwo w sieci i blokowanie sieci. Skonfiguruj indywidualne ustawienia domyślne dla klientów i sieci z obsługą trybów ograniczonego, minimalnego lub pełnego interfejsu.

Ceny Hamachi VPN zaczynają się od 49 USD rocznie dla 6-32 komputerów na sieć.

Miękki eter

SoftEther VPN to jedno z najpotężniejszych, najbardziej przyjaznych dla użytkownika i wieloprotokołowych rozwiązań VPN. Jest to prawdopodobnie jedyna sieć VPN na świecie, która obsługuje SSL-VPN, L2TP, L2TPv3, EtherIP, IPsec i OpenVPN jako samodzielne oprogramowanie VPN.

SoftEther to oprogramowanie typu open source, które działa na FreeBSD, Solaris, Mac, Linux i Windows. Zawiera również funkcję klonowania serwera OpenVPN. Obsługuje SSTP VPN, jeśli używasz Windows 8/7/Vista, co oszczędza ci płacenia ogromnych pieniędzy na licencji serwera Windows.

VPN wzmacnia również Twoich zdalnych pracowników, realizując ich urządzenia i pomaga im uzyskać zdalny dostęp do VPN z Twojej sieci. Ponieważ VPN ma solidny i oryginalny protokół SSL-VPN, może przenikać przez różne typy zapór. Protokół ma również dużą przepustowość i małe opóźnienia.

SoftEther wykorzystuje do kamuflażu Ethernet zamiast HTTP, dlatego zapory inspekcyjne nie mogą wykryć pakietów transportowych Twojej sieci VPN. Oprócz interoperacyjności ma silną kompatybilność z popularnymi sieciami VPN.

Niektóre z jego funkcji obejmują:

 • Wbudowany dynamiczny DNS i przechodzenie przez NAT w celu wyeliminowania potrzeby stosowania statycznych lub stałych adresów IP
 • Szyfrowanie RSA 4096-bitowe i AES 256-bitowe
 • Podwójny stos z IPv4 i IP v6
 • Obsługa wielu języków, w tym angielskiego, uproszczonego chińskiego i japońskiego
 • Przenoszenie dziennika systemowego

Algo

Algo VPN stanowią skrypty Ansible, upraszczające proces konfiguracji osobistego IPsec i WireGuard VPN. Bezproblemowo współpracuje z dostawcami chmury i ma bezpieczne ustawienia domyślne. Algo VPN obsługuje IKEv2 z silniejszą kryptografią, taką jak P-256, AES-GCM i SHA2 dla macOS, iOS i Linux.

Obsługuje również WireGuard dla wspomnianego systemu operacyjnego wraz z Windows 10 i Androidem. Może generować kody QR i pliki .conf oprócz profili Apple do automatycznej konfiguracji urządzeń macOS i iOS dla IPsec; w związku z tym nie ma potrzeby korzystania z oprogramowania klienckiego.

Możesz skonfigurować ograniczoną liczbę użytkowników SSH, jeśli chcesz tunelować ruch, a VPN blokuje również reklamy za pomocą lokalnych programów rozpoznawania nazw DNS. Łatwo dodawaj lub usuwaj użytkowników za pomocą skryptu pomocniczego.

Zainstaluj Algo na DigitalOcean, Microsoft Azure, Amazon EC2, Vultr, Scaleway, Google Compute Engine, OpenStack, Linode, Hetzner Cloud, CloudStack lub własnym serwerze Ubuntu.

Dodatkowa wskazówka: rzeczy do rozważenia przy wyborze VPN

 • Jakość: Sprawdź wszystkie funkcje, które zapewnia i połącz ją ze swoimi potrzebami. Jeśli pasuje, możesz rozważyć VPN. Nie płać za niepotrzebne funkcje, z których nigdy nie będziesz korzystać, ponieważ masz ograniczone zasoby.
 • Kompatybilność: większość sieci VPN jest zgodna z głównymi platformami, takimi jak Windows, Android, Mac, iOS i Linux, ale inne mogą nie obsługiwać ich wszystkich. Jeśli używasz komputera z systemem Windows, ale iPhone’a, upewnij się, że wybrana sieć VPN oferuje obie platformy.
 • Liczba urządzeń: Niektóre sieci VPN obsługują nieograniczoną liczbę urządzeń podłączonych jednocześnie, ale inne mogą mieć ograniczenia. Dlatego rozważ swoje wymagania dotyczące liczby urządzeń, z którymi chcesz się połączyć, a następnie wybierz VPN.
 • Przyjazność dla użytkownika: jeśli nie jesteś ekspertem od technologii, konfiguracja i korzystanie z VPN może być problematyczne. Dlatego wybierz ten, z którym łatwo sobie poradzisz. Możesz również znaleźć niektóre sieci VPN, które oferują wirtualne konfiguracje, zmniejszając w ten sposób cały ciężar podnoszenia.
 • Przystępność cenowa: Ceny są zawsze jednym z najważniejszych aspektów dla małych i średnich firm przy zakupie niektórych usług. Kup więc coś, co jest dobrą mieszanką wysokiej jakości oferty i ceny.

Wniosek

Jeśli szukasz niezawodnego i niedrogiego sposobu na zabezpieczenie sieci i danych, musisz wziąć pod uwagę dobrej jakości VPN. Wyżej wymienione rozwiązania są samoobsługowymi, więc zdobądź maszynę wirtualną w chmurze i pobaw się, aby zobaczyć, co działa dla Ciebie.

x