6 sposobów na usunięcie „innych” plików z telefonów Xiaomi, Redmi i POCO z systemem MIUI

Ostatnio byli użytkownicy MIUI narzekać o plikach „Inne” zajmujących ogromną ilość miejsca na ich urządzeniach Xiaomi i Redmi. Niektórzy użytkownicy zgłaszają, że pochłonął prawie 30 GB przestrzeni dyskowej i nie ma łatwego sposobu na zidentyfikowanie i usunięcie tych plików. Cóż, aby rozwiązać problem, opracowaliśmy szczegółowy przewodnik na temat usuwania innych plików z telefonów Xiaomi, Redmi i POCO z systemem MIUI. Zawarliśmy wiele metod usuwania śmieci, pamięci podręcznej i plików tymczasowych ze smartfona. W tej notatce nauczmy się, jak usuwać inne pliki w MIUI.

Usuń inne pliki z telefonów Xiaomi, Redmi i POCO (2023)

W tym samouczku dodaliśmy 6 sposobów usuwania innych plików z telefonów Xiaomi, Redmi i POCO. Ten przewodnik pomoże użytkownikom MIUI odzyskać cenne miejsce na urządzeniu. Rozwiń poniższą tabelę i rozpocznij proces.

Co to są inne pliki w MIUI?

Inne pliki w MIUI to zbiór plików tymczasowych i plików pamięci podręcznej używanych przez aplikacje i system (OS). Pliki, które zostały odrzucone, również stanowią Inne pliki w MIUI Xiaomi. Zasadniczo, gdy używasz aplikacji, powiedz Telegram, przechowuje ona pliki pamięci podręcznej dla wszystkich wysłanych lub odebranych danych. Jest liczony jako Inne pliki w MIUI.

Poza tym aplikacje regularnie przechowują pliki tymczasowe i buforują w tle, aby zapewnić płynne i szybkie działanie, dzięki czemu nie muszą cały czas pobierać zwykłych treści. Z biegiem czasu te pliki pamięci podręcznej gromadzą się i zajmują gigabajty miejsca na urządzeniu. Dlatego ważne jest, aby od czasu do czasu usuwać Inne pliki w MIUI. Aby rozpocząć proces, zacznijmy od Telegramu.

1. Usuń pamięć podręczną telegramu

Większość użytkowników nie zdaje sobie sprawy, że Telegram przechowuje mnóstwo danych lokalnie w MIUI. Zajmuje to prawie od 10 GB do 20 GB danych, w zależności od użycia aplikacji, co powoduje, że pliki „Inne” powiększają się do gigabajtów pamięci. Pamiętaj, że rozmiar pamięci podręcznej na stronie Informacje o aplikacji Telegrama nie wykrywa dokładnie plików tymczasowych i pokazuje niskie wykorzystanie pamięci.

Telegram ma wbudowane ustawienie, które pokazuje całkowitą pamięć używaną przez te pliki, a także zapewnia łatwy sposób usuwania plików tymczasowych. Jeśli więc korzystasz z aplikacji Telegram na telefonie z obsługą MIUI, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem, aby natychmiast usunąć inne pliki.

1. Najpierw otwórz aplikację Telegram i przejdź do menu hamburgera w lewym górnym rogu. Tutaj dotknij „Ustawienia„.

2. Teraz przejdź do „Dane i przechowywanie”. Następnie dotknij „Wykorzystanie pamięci” u góry.

3. Tutaj znajdziesz pamięć podręczną zajętą ​​przez Telegram. Teraz po prostu dotknij „Wyczyść pamięć podręczną” i gotowe. To znacznie zwolni miejsce zajmowane przez „Inne” pliki w MIUI.

4. Sugerowałbym również zmianę kluczowych ustawień Telegramu, aby nie pobierał automatycznie plików multimedialnych w tle. W sekcji „Dane i przechowywanie” pamiętaj o wyłączeniu wszystkich trzech przełączników w sekcji „Automatyczne pobieranie multimediów”. Spowoduje to, że Telegram nie będzie automatycznie pobierał zdjęć, filmów i plików.

Za każdym razem, gdy usuniesz zdjęcie lub film z telefonu Xiaomi, trafia ono do folderu „Kosz” ukrytego w natywnej aplikacji Galeria. Nośnik pozostaje w folderze Kosz przez 30 dni, a następnie jest trwale usuwany. Jeśli chcesz od razu usunąć wszystkie usunięte pliki i zmniejszyć miejsce zajmowane przez Inne pliki w MIUI, wykonaj poniższe czynności.

1. Otwórz aplikację Galeria i przejdź do sekcji „Albumy”. Tutaj przewiń w dół i otwórz „Kosz na śmieci”.

2. Tutaj znajdziesz wszystkie usunięte zdjęcia i filmy. Przejrzyj pliki i upewnij się, że nie potrzebujesz żadnego z nich, i po prostu dotknij „Wyczyść kosz”. Otóż ​​to.

3. Twoje lokalnie usunięte zdjęcia mogą być również dostępne w chmurze, jeśli jesteś zalogowany na koncie Xiaomi w telefonie. Usunięte zdjęcia w chmurze nie zużywają lokalnej pamięci telefonu, ale możesz też całkowicie usunąć je z chmury. Iść do in.i.mi.com/gallery/h5zaloguj się na swoje konto Xiaomi i usuń usunięte pliki.

Uwaga: Xiaomi nie synchronizuje już plików Galerii z chmurą. Wszystkie Twoje pliki w chmurze zostaną trwale usunięte po 30.04.2023. Zrób więc kopię zapasową, zanim usługa zostanie zakończona.

3. Sprawdź folder Androida i usuń duże pliki

Folder Android przechowuje wiele plików pamięci podręcznej i plików tymczasowych używanych przez aplikacje. Możesz analizować pliki za pomocą menedżera plików i usuwać je, aby zwolnić miejsce w MIUI. Oto jak to zrobić.

1. Polecam zainstalowanie Solid Explorera (Bezpłatnyoferuje zakupy w aplikacji), ponieważ jest to jeden z najlepszych menedżerów plików dla telefonów z systemem Android.

2. Następnie otwórz Solid Explorer i przejdź do folderu „Android”. Następnie otwórz folder „dane”.

3. Teraz dotknij menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu i wybierz „Właściwości”. Obliczenie używanej pamięci zajmie trochę czasu.

4. Tutaj przewiń w prawo, a znajdziesz sekcję „Top 20”. W tej sekcji znajdziesz 20 największych plików, które można bez problemu wyrzucić. Wybierz je wszystkie i trwale usuń pliki.

5. Następnie przejdź do „Zawartości”, a zobaczysz, że najlepsze foldery aplikacji zajmują miejsce. Otwórz poszczególne foldery, przejdź do sekcji „pamięć podręczna” i usuń niepotrzebne pliki. Możesz także przejść do „plików” i usunąć pliki tymczasowe.

4. Usuń inne pliki za pomocą narzędzia Storage Analyzer i aplikacji Disk Usage

Oprócz Solid Explorer aplikacja o nazwie Storage Analyzer i Disk Usage to fantastyczne rozwiązanie, które umożliwia dostęp i usuwanie plików „Inne” bezpośrednio w MIUI. Możesz łatwo znaleźć niepotrzebne pliki i szybko je usunąć. Oto kroki, które należy wykonać.

1. Śmiało zainstaluj aplikację Storage Analyzer i Disk Usage (Bezpłatny) na telefonie Xiaomi.

2. Następnie otwórz go i nadaj wszystkie uprawnienia. Następnie przejdź do „Kategorie plików” w lewym górnym menu. Tutaj znajdziesz sekcję „Inne”. Otwórz to.

3. Następnie znajdziesz tutaj wiele dużych plików. Śmiało i usuń pliki, których nie potrzebujesz. Możesz usunąć pliki „exo”, które są używane przez YouTube/YouTube Music do przechowywania utworów i filmów offline. Pliki „temp” można całkowicie usunąć. Pamiętaj, aby nie dotykać „obb”, „0” zero i „”. (pliki dot), ponieważ są one kluczowe dla systemu.

4. Sprawdź dokładniej i usuń duże filmy, obrazy, dźwięk itp. Z telefonu z systemem MIUI.

5. Usuń lokalną kopię zapasową MIUI

Ponadto MIUI ma funkcję „Kopia zapasowa i przywracanie”, która umożliwia użytkownikom tworzenie lokalnej kopii zapasowej całego urządzenia. Jeśli użytkownik włączył tę funkcję, z czasem gromadzi ona dużo miejsca, a pamięć zajmowana przez inne pliki stale rośnie w telefonach MIUI. Aby usunąć lokalną kopię zapasową, wykonaj poniższe czynności.

1. Otwórz Solid Explorer lub natywny menedżer plików na swoim telefonie Xiaomi. Następnie otwórz folder „MIUI” i przejdź do „kopii zapasowej”.

2. Tutaj dotknij „AllBackup”, aby go otworzyć. Teraz trwale usuń lokalny folder kopii zapasowej.

Pamiętaj, że usunięcie kopii zapasowej nie spowoduje utraty żadnych plików ani zdjęć przechowywanych na urządzeniu, ponieważ jest to po prostu kopia zapasowa pamięci wewnętrznej.

6. Wyczyść dane aplikacji w MIUI

Na koniec usuniemy dane aplikacji, które zajmują dużo miejsca na Twoim telefonie Xiaomi, Redmi lub POCO, aby zmniejszyć ilość miejsca na inne pliki w MIUI. Oto jak działa ta metoda:

1. Otwórz Ustawienia i przejdź do „Aplikacje”. Tutaj dotknij „Zarządzaj aplikacjami„.

2. Następnie dotknij menu „Sortuj według…” i wybierz „Użyta pamięć”. Wyświetli aplikacje z największą pamięcią danych na górze.

3. Otwórz aplikację i dotknij „Wyczyść dane” u dołu. Następnie wybierz „Wyczyść wszystkie dane” dla aplikacji, których nie używasz regularnie i które zajmują dużo miejsca. Jeśli chodzi o aplikacje, których często używasz, takie jak WhatsApp i YouTube, wyczyść tylko „pamięć podręczną”.

4. Na koniec powtórz ten proces dla innych aplikacji z listy, a to usunie pliki „Inne” w MIUI i zmniejszy zajmowaną przestrzeń dyskową.

Często Zadawane Pytania

P. Jak mogę usunąć inne pliki w MIUI 12?

Aby usunąć inne pliki w MIUI 12, musisz wyczyścić pamięć podręczną kilku aplikacji, w szczególności Telegramu, jeśli regularnie go używasz. Ponadto możesz trwale usunąć odrzucone elementy i sprawdzić folder Androida, aby znaleźć wiele niepotrzebnych plików. Możesz postępować zgodnie z naszym przewodnikiem i dowiedzieć się, jak usunąć inne pliki w MIUI 12.

P. Czy usuwanie innych plików w MIUI 12 jest bezpieczne?

Tak, usuwanie innych plików w MIUI 12 jest bezpieczne. Jednak w przypadku kilku rzeczy należy zachować ostrożność. Nie usuwaj Crypt15, „0” ani „.” akta. Są one wymagane przez system do bezproblemowego działania.

P. Co to jest „Inne” w pamięci MIUI?

Inne pliki w pamięci MIUI to pliki tymczasowe i buforowane używane przez aplikacje innych firm, aplikacje systemowe, a także system operacyjny. Większość z tych plików można odrzucić, aby zwolnić miejsce w MIUI.

Zwolnij miejsce na telefonach Xiaomi, Redmi i POCO

Oto kroki, które należy wykonać, aby usunąć Inne pliki w MIUI. Jeśli masz smartfona o małej pojemności, zdecydowanie zaleca się zachowanie wystarczającej ilości wolnego miejsca, aby zapewnić płynne działanie telefonu. W każdym razie to wszystko od nas. Jeśli chcesz odzyskać usunięte zdjęcia na telefonie z Androidem, przejdź do naszego przewodnika po szczegółowy samouczek. Aby wyłączyć reklamy, oprogramowanie typu bloatware i powiadomienia push w MIUI, mamy dla Ciebie doskonały przewodnik. Na koniec, jeśli masz jakieś pytania, daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.