6 wskazówek, jak sprawić, by Twój zegarek Samsung był bardziej Google-y

Zegarki Samsung Galaxy to prawdopodobnie najlepsze smartwatche na telefony z Androidem. Brakuje im jednak jednej ważnej rzeczy, którą uwielbiają użytkownicy Androida: Google. Istnieje kilka sposobów na uczynienie zegarka Samsung nieco bardziej Google-y.

Nie ma oficjalnych aplikacji Google na smartwatche Samsunga, ale to nie powinno powstrzymać Cię przed zakupem. Wiele aplikacji zegarków Samsunga jest równie dobrych, jeśli nie lepszych, niż aplikacje Google. Mamy sześć wskazówek, które pomogą Ci uzyskać to, co najlepsze z obu światów.

Ditch Bixby dla Asystenta Google

Asystent Google działający na trzech smartwatchach Samsunga.

Smartwatche Samsung Galaxy są wyposażone w firmowego asystenta głosowego Bixby. To jeden z największych problemów dla fanów Google. Bixby może zrobić wiele tych samych rzeczy, co Asystent Google, ale nie ma to znaczenia, jeśli już zainwestowałeś w wersję Google.

Na szczęście istnieje kilka sposobów na uruchomienie Asystenta Google na smartwatchu Samsung Galaxy. Pierwsza metoda to aplikacja o nazwie GAssist. Jest kompatybilny z zegarkami Samsung Galaxy z systemem Tizen 4.0+. Proces konfiguracji jest dość długi, ale wynik końcowy jest tego wart.

Druga metoda to aplikacja o nazwie G-Voice Assistant i nie wymaga tak dużej konfiguracji. Wynik końcowy nie jest tak dobry, ale z pewnością jest to fajna opcja, jeśli uważasz, że proces konfiguracji GAssist jest zniechęcający.

Aby rozpocząć, zainstaluj Asystent G-Voice aplikacja ze sklepu Galaxy Store (zacznij od wersji bezpłatnej).

Asystent G-Voice w Galaxy Store.

Po zainstalowaniu otwórz aplikację na zegarku.

Wybierz aplikację G-Voice Assistant.

Zostaniesz poproszony o zalogowanie się na swoje konto Google. Musisz to zrobić, aby uzyskać dostęp do wszystkich ustawień Asystenta Google, aplikacji, usług, procedur i tak dalej. Możesz także kliknąć „Później”, aby użyć Asystenta Google bez personalizacji.

Wybierz

Jeśli się logujesz, aplikacja powie Ci, abyś użył konta skojarzonego z Asystentem Google na telefonie lub tablecie; dotknij „OK”.

Kran

Następnie wpisz swój adres e-mail Google w małej przeglądarce i dotknij „Dalej”.

Wpisz swój adres e-mail Google.

Wpisz hasło, a następnie kliknij „Dalej”. Jeśli masz włączone uwierzytelnianie dwuskładnikowe, zostaniesz poproszony o potwierdzenie logowania.

Wpisz hasło, a następnie stuknij

Następnie dotknij „Zezwól”, aby zezwolić aplikacji na używanie Asystenta Google na Twoim koncie.

Kran

Przewiń w dół i ponownie dotknij „Zezwól”, aby zaufać aplikacji G-Voice Assistant.

Kran

Otóż ​​to! Stuknij ikonę mikrofonu, aby porozmawiać z Asystentem Google, lub ikonę Menu, aby dostosować ustawienia aplikacji.

Stuknij ikonę mikrofonu, aby porozmawiać z Asystentem Google.

Aby korzystać z Asystenta Google na zegarku, musisz mieć jedną z wyżej wymienionych aplikacji. Nie potrzebujesz jednak żadnych dodatkowych aplikacji, aby otrzymywać powiadomienia Asystenta Google na zegarku.

Nadal będziesz mieć możliwość otrzymywania przypomnień, alertów pogodowych i wszelkich innych powiadomień Asystenta wyświetlanych na telefonie.

Synchronizuj dane Samsung Health z Google Fit

Logo Samsung Health i Google Fit.

Jedną z najlepszych funkcji smartwatcha Samsung jest śledzenie kondycji. Może śledzić typowe czynności, ale ma również automatyczne wykrywanie treningu, monitorowanie tętna i śledzenie snu. Niektóre modele może nawet monitorować poziom tlenu we krwi i raportować VO2 Max.

Oprócz możliwości sprzętowych, Samsung Health to po prostu fajna aplikacja fitness. Jeśli jednak korzystasz ze smartwatcha Wear OS lub korzystasz z Google Fit, możesz chcieć zachować tam swoje dane o kondycji. Dzięki aplikacji o nazwie Health Sync, możesz zsynchronizować wszystkie dane fitness z Samsung Health do Google Fit.

Skonfigurowanie Health Sync to prosty proces, który umożliwia dalsze śledzenie danych dotyczących zdrowia i kondycji w ekosystemie Google.

Nawiguj z nadgarstka dzięki Mapom Google

Trzy smartwatche Samsung Galaxy ze wskazówkami z Map Google.

Jedną z najpopularniejszych aplikacji Google jest Mapy i nie jest oficjalnie dostępna dla smartwatchów Samsung Galaxy. Prawdopodobnie nie chciałbyś oglądać mapy na małym ekranie zegarka, ale szczegółowe instrukcje nawigacji są przydatne.

Istnieje kilka opcji innych firm w Mapach Google, które zwykle koncentrują się na nawigacji zakręt po zakręcie. Najlepsze z nich nie są jednak darmowe. Nasze najlepsze typy to Navigator Pro (2,99 USD) i Awesome Navigator (1,99 USD). Aplikacje na zegarek są bezpłatne, więc płacisz tylko za pośrednictwem sklepu Google Play (co jest znacznie łatwiejsze).

Zaletą obu tych aplikacji jest to, że nie wymagają żadnego wprowadzania danych na zegarku. Po prostu zaczynasz nawigować gdzieś w Mapach Google na swoim telefonie, a wskazówki pojawią się również na zegarku.

Sprawdź swój kalendarz Google

Trzy smartwatche Samsung Galaxy z Kalendarzem Google.

Na szczęście Kalendarz Google jest jedną z najłatwiejszych usług Google w smartwatchu Samsung Galaxy. Jeśli korzystasz już z Kalendarza Google na telefonie z Androidem, zostanie on automatycznie zsynchronizowany z aplikacją kalendarza na zegarku – konfiguracja nie jest wymagana!

Są jednak ograniczenia. Jeśli zegarek jest sparowany z telefonem innym niż Samsung, możesz wyświetlać tylko wydarzenia. Będziesz mógł je zobaczyć ze wszystkich swoich kalendarzy z kolorowymi etykietami, ale to wszystko. Dla większości ludzi jest to przydatne na małym ekranie. Jeśli jednak używasz telefonu Samsung, masz również możliwość dodawania i usuwania wydarzeń.

Dobrą wiadomością jest to, że powiadomienia z aplikacji Kalendarz Google na telefonie pojawią się również na zegarku Samsung. Nigdy nie przegapisz przypomnienia o ważnym wydarzeniu, niezależnie od tego, czy masz telefon Samsung.

Samsung Pay jest tak samo dobry jak Google Pay

Logo Google Pay i Samsung Pay.

W niektórych przypadkach nie ma powodu, aby zastosować obejście dla aplikacji Google, a jednym z nich jest Google Pay. Smartwatche Samsung Galaxy obejmują Samsung Pay, platformę płatności mobilnych firmy, która jest bardzo podobna do Google Pay.

Zarówno Samsung Pay, jak i Google Pay to platformy płatności mobilnych. Dodajesz kartę kredytową lub debetową, a następnie płacisz telefonem lub smartwatchem. Pozwala na to komunikacja bliskiego zasięgu (NFC) i jest obecna na prawie wszystkich zegarkach Samsunga. Nie potrzebujesz też telefonu Samsung, aby z niego korzystać.

W przeciwieństwie do innych usług Google, nie ma prawdziwego powodu, aby przechowywać dane w Google Pay. Nic nie stracisz, przechodząc na Samsung Pay – nie różni się to niczym od przeniesienia fizycznej karty kredytowej do innego portfela. Jeśli wolisz, nadal możesz korzystać z Google Pay na telefonie.

Daj to Google Look

Smartwatch Samsung Galaxy z tarczą zegarka Pixel.

Wreszcie, możesz nawet sprawić, że Twój smartwatch Samsung Galaxy będzie wyglądał trochę bardziej Google-y. Najłatwiejszym sposobem znalezienia tarcz zegarka z motywami Google jest aplikacja o nazwie Facer. To repozytorium tarcz zegarka jest również dostępne dla smartwatche Google Wear OS, więc istnieje wiele opcji.

Możesz zainstalować Facer z Sklep Galaxy na zegarku lub z Sklep Play na telefonie z Androidem.

Aplikacja Facer w sklepach Galaxy App i Google Play.

Po zainstalowaniu aplikacji naciśnij i przytrzymaj tarczę zegarka, a następnie przewiń i wybierz „Facer”. Wybierz to.

Wybierz

Następnie otwórz aplikację Facer na swoim telefonie i wybierz zegarek z listy.

Wybierz swój zegarek.

Wybierz trzy tarcze zegarka, aby określić spersonalizowane rekomendacje.

Dwie z sześciu tarcz zegarka wybranych w Facer.

Po wyjściu z ekranu konfiguracji dotknij „Przeglądaj” na dolnym pasku narzędzi.

Kran

Stuknij ikonę Szukaj w prawym górnym rogu. Istnieje kilka terminów, których możesz użyć, aby znaleźć więcej tarcz zegarka Google-y, na przykład „Google”, „Pixel” i „Material”.

Stuknij ikonę Szukaj.

Gdy znajdziesz tarczę zegarka, która Ci się podoba, po prostu ją dotknij (możesz zostać poproszony o przyznanie Facerowi niektórych uprawnień).

Dotknij tarczy zegarka, którą lubisz.

Kliknij przycisk „Stuknij, aby zsynchronizować twarz”, aby wysłać tarczę zegarka na nadgarstek.

Kran