7 dobrych zasobów do nauki angielskiego języka migowego

Nauka języków jest korzystna dla Twojego mózgu i poprawia Twoje umiejętności komunikacyjne.

Nie tylko to, ale jest to również świetna umiejętność, jeśli ty lub którykolwiek z twoich przyjaciół lub członków rodziny jest głuchy lub ma wadę słuchu.

Wiesz, jak trudne jest dla tych ludzi, gdy próbują komunikować się z innymi ludźmi. To frustrujące, jeśli nie możesz słyszeć lub mówić częściowo lub w całości. W tym przypadku czytanie z ruchu warg może być również trudnym zadaniem, które może zająć lata, zanim się z tym uporasz.

Ale jest na to niezawodne rozwiązanie – język migowy.

A najlepsze jest to, że teraz możesz się tego nauczyć w zaciszu swojego domu poprzez internetowe kursy języka migowego.

W tym artykule omówię niektóre zasoby potrzebne do nauki języka migowego, aby móc skutecznie komunikować się z osobami z wadami słuchu lub głuchotą.

A więc zacznijmy!

Czym jest język migowy?

Język migowy obejmuje niewerbalne metody komunikacji, wykorzystujące różne gesty i ruchy rąk, które przekazują wiadomość między dwojgiem ludzi. Ma swoje własne słownictwo, gramatykę, dialekty i slangowe słowa.

Język migowy jest językiem wizualnym innym niż języki mówione i przeznaczonym dla osób niesłyszących lub niedosłyszących. Osoby posługujące się językiem migowym podczas komunikacji płynnie wykorzystują swoje ciało, ręce, twarz i oczy.

Rodzaje języka migowego

Nie ma uniwersalnego języka migowego; różni się w zależności od regionu. W rzeczywistości istnieje około 138-300 rodzajów języków migowych używanych przez ludzi na całym świecie.

Jednak wiele krajów z powszechnie używanym językiem może nie mieć tego samego języka migowego. Na przykład angielski ma 4 rodzaje języków migowych:

 • Amerykański język migowy (ASL)
 • Australijski język migowy (Auslan)
 • Brytyjski język migowy (BSL)
 • Nowozelandzki język migowy (NZSL)

Ponad 500 tys. osób w USA używa ASL; używa jednej ręki do gestów i ruchów. Z drugiej strony język migowy Wielkiej Brytanii, Australii i Nowej Zelandii lub BANZSL używa dwóch rąk.

Inne typy języków migowych to chiński język migowy (CSL), francuski język migowy (FSL), japoński język migowy (JSL), arabski język migowy, hiszpański język migowy (LSE), meksykański język migowy (LSM), ukraiński język migowy (USL). ), Plains Sign Talk o rdzennych mieszkańcach Ameryki Północnej i wiele innych.

Uwaga: W tym artykule omówimy zasoby tylko dla ASL i BSL.

Podstawy języka migowego

 • Nauka alfabetów
 • Opanowanie gramatyki
 • Komunikowanie się rękami
 • Poprawa rozumienia
 • Poszerzanie słownictwa
 • Pisownia palców, aby przeliterować słowa poprzez ruchy rąk

Korzyści z nauki języka migowego

 • Nauka języka migowego stymuluje mózg i poprawia jego aktywność, funkcje poznawcze, umiejętności komunikacyjne, umiejętności słuchania, kreatywne myślenie, pamięć, funkcjonalność, umiejętności rotacji umysłowej, świadomość przestrzenną i wiele innych.
 • A nauka przeprowadzone na Uniwersytecie w Sheffield mówi, że osoby uczące się języka migowego mają lepszy czas reakcji i widzenie peryferyjne.
 • Pomaga komunikować się z dziećmi, których: rozwój poznawczy można wzmocnić, pokazując podstawowe znaki.
 • Nauka języka migowego może pomóc Ci komunikować się ze zwierzętami lub zwierzętami domowymi, jeśli są one głuche, jednocześnie poprawiając więź z nimi.
 • Biuro Statystyki Pracy twierdzi, że zatrudnienie tłumaczy ustnych i pisemnych prawdopodobnie wzrośnie o 20% do końca 2029 r. W związku z tym otwiera drzwi do interesujących ofert pracy w różnych sektorach, zarówno w rządzie, jak i prywatnym.
 • Język migowy wprowadza Cię w różne kultury, społeczności, kraje, obok społeczności głuchych i niedosłyszących, aby zrozumieć ich trudności, myśli i budować z nimi nowe relacje.

Kto powinien uczyć się języka migowego?

 • Osoby niesłyszące i niedosłyszące
 • Rodzice dzieci niesłyszących lub niedosłyszących
 • Profesjonaliści, tacy jak nauczyciele, którzy mogą mieć uczniów niesłyszących lub niedosłyszących
 • Pierwsza pomoc; z powodu ubytku słuchu u osób starszych
 • Dostawcy usług, tacy jak doradcy, pracownicy socjalni, lekarze i psychologowie
 • Sportowcy, którzy mogą potrzebować komunikowania się z osobami z głuchotą lub upośledzeniem słuchu lub sami mają takie trudności

Gdzie powinieneś uczyć się języka migowego?

Tradycyjnie ludzie uczą się języka migowego z książek z obrazkami przedstawiającymi znaki i gesty. Zatrudniają również korepetytorów, co może być kosztowną transakcją. Uczniowie mogą również uczyć się od swoich nauczycieli szkolnych, jeśli masz szczęście, że masz kogoś, kto jest biegły w języku migowym.

W niektórych przypadkach rodzice z takimi trudnościami lub mają dzieci z takimi trudnościami również uczą swoje dzieci języka migowego.

Ale co, jeśli twoja sytuacja różni się od wszystkich tych przypadków lub chcesz się tego nauczyć w inny sposób. Nie ma problemów; możesz dołączyć do zajęć online.

Na lekcji języka migowego online nauczą Cię różnych technik, aby opanować tę umiejętność. Zawiera filmy, gry, quizy, łamigłówki, diagramy, zabawne zajęcia i ćwiczenia umożliwiające interaktywną naukę języka.

Na koniec przyjrzyjmy się dobrym zasobom do nauki języka migowego, bez względu na to, dlaczego musisz się go uczyć.

Język migowy101

Pierwsza na liście to Język migowy101 która zapewnia kompleksowe kursy nauki języka migowego. Uczą Cię online:

 • Kurs ASL na poziomie 1
 • Kurs ASL poziomu 2
 • Ukończ kurs ASL (poziom 1 i 2)

Oprócz tego oferują również BEZPŁATNE filmy dla poziomów ASL 1 i 2. Jest 20 lekcji podzielonych na małe wykłady z ćwiczeniami i ćwiczeniami dodatkowymi.

Zarówno poziom 1, jak i 2 ASL są we własnym tempie i mają strukturę, dzięki czemu można je ukończyć w ciągu dziesięciu tygodni. Możesz jednak zająć więcej czasu, jeśli potrzebujesz. Kompletny kurs ASL jest dostępny w przystępnej cenie 37,5 USD. Uczy ponad 1400 słowników, z których możesz zacząć korzystać od razu.

Instrukcja wideo rozciąga się na ponad 8 godzin, aby uzyskać jasny, szczegółowy pomysł. Pomogą ci ulepszyć naukę dzięki ponad 100 kartom roboczym i ekscytującym zajęciom. Poza tym ten kurs online zawiera 50 odpowiedzi na pytania, które możesz przećwiczyć, oraz 100 zadań związanych z pisownią palcami.

Możesz uczyć się ASL na podstawie swojego harmonogramu, a także śledzą twoje postępy w nauce. Jest odpowiedni dla dzieci w wieku od 10 do 100 lat, a ogólna atmosfera nauki jest zabawna i nie onieśmielająca. Po ukończeniu kursu online ASL otrzymasz certyfikat, który będziesz mógł wyświetlać w dowolnym miejscu.

Aplikacja ASL

Od 2015 roku Aplikacja ASL uczy konwersacji online ASL. Szybko uczą podstawowych zwrotów i znaków ASL za pomocą ponad 2000 filmów i zaprojektowali aplikację tak, aby cały proces uczenia się był przystępny, łatwy i przyjemny.

Aplikacja ASL ma prostą nawigację i przydatne funkcje, więc nie masz problemów z jej używaniem. Pobierz aplikację przez Google Play lub Apple Store, aby uczyć się języka migowego i komunikować się oraz współpracować z innymi.

Lingvano

Zacznij wypełniać luki i łatwo komunikuj się za pomocą języka ASL, na którym możesz się łatwo nauczyć Lingvano. Ich celem jest przyspieszenie i ułatwienie nauki migów dzięki interaktywnym sesjom wideo o niewielkich rozmiarach. Poprawi Twoją komunikację w czasie rzeczywistym, ucząc Cię umiejętności, których potrzebujesz, aby to się stało.

W tym celu nie musisz poświęcać na to zbyt dużo czasu, wystarczy 10 minut dziennie, aby zasilić Twoją naukę. Kurs zawiera przydatne i interaktywne dialogi, które pomogą Ci nawiązać pierwszą komunikację.

Możesz skorzystać z ich trenera słownictwa, który wzmocni Twoją pamięć, jednocześnie zachowując nabyte umiejętności przez jak najdłuższy czas. Co ciekawe, podczas wyszukiwania konkretnego zdania lub znaku dostajesz również słownik ASL.

Nie tylko to, ale Lingvano zapewnia również lustro do znakowania, które udoskonala wykonywanie znaków i zyskuje pewność podczas prowadzenia rozmów w czasie rzeczywistym.

Co więcej, Lingvano jest dostępne do użytku na laptopie, tablecie lub smartfonie, dzięki czemu możesz uczyć się języka migowego w dowolnym miejscu i czasie na tym świecie. Zarówno użytkownicy Androida, jak i iPhone’a mogą pobrać aplikację na swoje smartfony, gdzie stale synchronizują postępy w nauce ASL.

British-sign.co.uk

Ucz się brytyjskiego języka migowego w domu z British.sign.co.uk. Ten kurs znakowania online to usługa z certyfikatem CPD, do której można uzyskać dostęp na telefonie komórkowym, tablecie, laptopie lub komputerze stacjonarnym.

Sprawiają, że nauka BSL jest przyjemna, elastyczna i łatwa dzięki unikalnym metodom i wszechstronnemu wprowadzeniu do każdego zainteresowanego nauką. Nie wspominając o tym, że możesz uczyć się BSL w dogodnym dla siebie czasie i tempie.

Każdy może wziąć udział w kursie, od początkujących, przez uczniów i personel, po osoby poprawiające poziom 1. Ponadto kurs jest dostępny dla szkoleń pracowników w handlu detalicznym, medycynie, edukacji, opiece nad dziećmi itp. oraz osób biorących udział w nagrodzie DofE.

Struktura kursu obejmuje 10 lekcji: liczby, ortografia palcami, wprowadzenie dla osób niesłyszących, związki, rodzina, hobby, opisy, czas, dni, miesiące, pory roku, pieniądze, jedzenie, napoje, emocje, zwierzęta, rozmowy i ubiór.

Oprócz tego otrzymujesz specjalne słownictwo dotyczące medycyny, edukacji, transportu, ustawień domowych itp. Pod koniec każdej lekcji uczniowie dokonują oceny, która obejmuje małe filmy BSL oraz pytania i odpowiedzi. Dzięki tym interaktywnym działaniom możesz mierzyć i śledzić swoje postępy, znajdując obszary wymagające poprawy.

Po zdobyciu 85% lub więcej z każdej oceny dla każdej lekcji i egzaminu końcowego, otrzymasz certyfikat ukończenia akredytowany przez CPD. Pozwalają również na wielokrotne powtarzanie ocen bez dodatkowych kosztów. Kurs jest dostępny przez rok i trwa około 16-20 godzin z 1,5-2 godzinami wysiłku tygodniowo.

Poza tym oferują zarówno stawki indywidualne, jak i grupowe za kurs. Ich struktura cenowa jest unikalna – „Płać ile możesz” zamiast ustalonej kwoty. Oznacza to, że masz możliwość decydowania, ile możesz zapłacić za siebie lub swoją grupę (co najmniej 3 GBP lub około 4 USD na osobę).

Kursy BSLC

Bez względu na to, jaki jest Twój cel lub aktualny poziom BSL, możesz się tego nauczyć online od Kursy BSC w swoim tempie. Oferują wiele kursów, od pełnego kursu dla początkujących po profesjonalny kurs tłumacza. Zapewniają łącznie 13 kursów online, w tym:

 • Poziom 1 BSL
 • Poziom 2 BSL
 • Poziom 3 BSL
 • Poziom 6 BSL
 • Średniozaawansowany coaching BSL
 • Zaawansowany coaching BSL
 • Podpisowe nagrody na poziomach 1, 2, 3 i 6.
 • Szkolenie w zakresie świadomości głuchych

Kursy mogą pomóc w poszukiwaniu elastycznego sposobu uczenia się i/lub chęci interakcji z przyjacielem lub członkiem rodziny, który jest niesłyszący lub ma wadę słuchu. Daje to również doskonały początek, jeśli chcesz kontynuować karierę poświęconą pracy z tymi ludźmi.

Dołącz do dowolnych kursów, jeśli chcesz zdobyć doświadczenie zawodowe w tej dziedzinie lub zdobyć uznane certyfikaty. Oprócz tego kurs zawiera wiele quizów, samouczków i interaktywnych sesji, z których możesz czerpać przyjemność.

Wypełnij ekscytujące quizy, sprawdź swoje umiejętności, wiedzę i wydajność BSL za pomocą obrazów i filmów oraz odblokuj więcej klas. BSLCourses zapewnia również porady ekspertów i informacje zwrotne za pośrednictwem kamery internetowej w trakcie kursu, dzięki czemu możesz bez żadnych wątpliwości przejść do następnej klasy.

Youtube

A Youtube kanał nosi nazwę Bill Vicars, aby pomóc Ci nauczyć się języka migowego poprzez filmy instruktażowe.

Dr Bill Vicars prowadzi ten kanał z Amerykańskiego Uniwersytetu Języków Migowych (ASLU). Jego filmy pomagają w nauce 1, 2, 3 i 4 poziomu ASL, a także medycznego języka migowego, lingwistyki języka migowego i nie tylko.

Omówił takie tematy, jak liczby od 1 do 10, zwroty grzecznościowe i pozdrowienia, zaimki, 100 podstawowych znaków, pisownice, klasyfikatory, przedstawianie migów i wiele innych.

ASL

Amerykański język migowy ASL to aplikacja i jest dostępna dla Jabłko oraz Android urządzenia. Jego twórcą jest Saeed Bashir i ma 4,5 gwiazdki w App Store. Ta aplikacja sprawia, że ​​Twoja nauka jest wygodna i przyjemna. Jest całkowicie BEZPŁATNY i nie narusza Twojej prywatności ani nie irytuje Cię dodatkowymi uprawnieniami.

Aplikacja obejmuje takie tematy, jak historia ASL, alfabety, liczby od 1 do 100, wspólne słownictwo i zwroty konwersacyjne. Ponadto zawiera 100 podstawowych znaków zawierających filmy dla znaków rodzinnych, znaków czasu, znaków miejsca i innych.

Środowisko nauki staje się bardziej interaktywne dzięki grom ASL w dopasowywanie słów i obrazków, grom ASL w dopasowywanie liczb i obrazków, a także liczbami i faktami na temat ASL. Otrzymujesz również informacje zwrotne na temat tej aplikacji, aby usprawnić naukę.

Co więcej, stale ulepszają aplikację, wprowadzając nowe aktualizacje, jednocześnie umożliwiając przesyłanie sugestii. Aplikacja jest kompatybilna z iPod Touch, iPad i iPhone i obsługuje dwa języki – angielski i hiszpański.

Więcej funkcji tej aplikacji, która jest całkowicie BEZPŁATNA, to:

 • Wysoka prywatność i bezpieczeństwo
 • Historia ASL
 • Alfabety
 • Liczby od 1-100
 • Typowe zwroty i słownictwo
 • 250+ podstawowych znaków zawierających wideo
 • Gry, fakty i liczby

Wniosek

Nauka języka migowego jest zabawna, interaktywna i korzystna dla Twojego mózgu. Pomaga również nawiązać lepsze połączenie z osobami z wadami słuchu lub głuchotą. Niezależnie od tego, czy jesteś osobą, która chce komunikować się z dzieckiem, zwierzakiem, studentami lub kimkolwiek w potrzebie, możesz wziąć udział w kursie online.

Miłej nauki!

x