7 najlepszych aplikacji do czytania mangi (Android i iOS)

Udostępnij teraz w social media:

Kiedy wszyscy są w jakiś sposób uzależnieni od multimediów, czytelnicy mangi wyróżniają się tym, że czerpią przyjemność z literatury. Manga to literacka forma rozrywki dla czytelników mangi.

Dla tych, którzy jeszcze tego nie wiedzą, czytelnicy mangi mają swoje społeczności i bazy fanów, dzięki czemu manga jest bardziej popularna i rozrywkowa. Manga przyciągnęła uwagę różnych ludzi i dostarczyła historii, które przyciągają uwagę wszystkich grup wiekowych.

W tym artykule omówimy, czym jest Manga i dlaczego jest tak popularna. Omówimy również różnicę między dwoma powszechnie błędnie interpretowanymi terminami, Manga i Anime. Na koniec omówimy najlepsze aplikacje do czytania mangi na Androida i iOS.

Czym jest manga?

Manga to potoczne określenie rodzaju komiksowej i graficznej powieści tworzonej w języku japońskim. Lubią je ludzie w różnym wieku i z różnych środowisk, ponieważ są dostępne w wielu gatunkach.

Te wysoko cenione dzieła, znane z zawiłych narracji i postaci, są ilustrowane od setek lat.

Ogólnie rzecz biorąc, termin „manga” odnosi się do japońskiej kreskówki lub komiksu, a bardziej szczegółowo do dzieła sztuki stworzonego przez japońskiego rysownika mangaki.

Ponieważ wydawca chce, aby czytelnik Manga pozostał zainteresowany i wrócił do następnego rozdziału historii, Mangi są często publikowane w odcinkach lub w odcinkach.

Manga jest często publikowana w czasopismach, zwykle nie dłuższych niż 40 stron. Zazwyczaj komiks ma od 150 do 200 stron.

Długość powieści graficznej może wahać się od kilkuset stron do kilku tysięcy. W przeciwieństwie do konwencjonalnych komiksów i komiksów, Manga opowiada czytelnikom kompletną historię z początkiem, środkiem i końcem.

Niezależnie od długości, Manga ogólnie zachowuje standardowy japoński przepływ językowy, który wymaga czytania od góry do dołu i od prawej do lewej. Angielskiemu czytelnikowi wydaje się to wstecz, ponieważ wymaga to rozpoczęcia od końca książki.

Manga jest niezwykle popularna wśród wszystkich grup wiekowych. Spośród wielu dostępnych mang jest manga o nazwie Shonen Jump. Główna strona internetowa tygodnika odnotowuje 2,4 miliona odsłon miesięcznie i 880 000 unikalnych użytkowników miesięcznie.

Jest jeszcze jedna manga o nazwie Jump SQ. W grupie wiekowej 25–29 lat jest 30,2% czytelników, w grupie wiekowej 20–24 lat 26,4%, w grupie wiekowej 15–19 lat 25,2%, w grupie wiekowej 30–34 lat 18,2%. Mężczyźni stanowią 67,5% czytelnictwa, a kobiety 32,5%.

Oto statystyki dla dwóch mangowych magazynów. Dostępne są tysiące mang, które mają miliony widzów. Można to zrozumieć po tym fakcie, że istnieją miliony czytelników Mangi.

  Jak usunąć osoby z aplikacji Zdjęcia na iOS 12

Większość statystyk wskazuje cztery główne powody popularności mangi i rosnącej liczby czytelników mangi. Te cztery powody zostały wyjaśnione poniżej.

Fantastyczne Rysunki

Mangi są przede wszystkim znane ze swojego ilustracyjnego i atrakcyjnego wizualnie rysunku. Dla większości czytelników Mangi piękne ilustracje były najbardziej przyciągającym uwagę czynnikiem. Należy również zauważyć, że autorzy mangi dużo ćwiczą, aby ich grafika przyciągnęła uwagę czytelników.

Doskonała fabuła

Drugim najważniejszym czynnikiem, który przyciąga uwagę czytelników, są doskonałe fabuły różnych mang. Mangi znane są z różnych emocji, jakie historia wyraża swoim czytelnikom.

Niektóre z mang są zabawne i radosne, podczas gdy inne są smutne i rozdzierające serce. Te mangi mają również nieprzewidywalne fabuły, które trzymają czytelników mangi na krawędzi.

Słodkie i atrakcyjne postacie

Postacie w opowieści są niezbędne, ponieważ stanowią podstawę opowieści. Główni bohaterowie, a także podrzędni bohaterowie, w tym protagonista i antagonista, składają się na historię.

Autorzy mangi kładą duży nacisk na tworzenie atrakcyjnych i uroczych postaci. Te postacie mają dobry wygląd i cechy, dzięki czemu są ulubieńcami czytelników mangi.

Treści intelektualne i edukacyjne

Chociaż wielu może sądzić, że Mangi służą wyłącznie rozrywce, należy pamiętać, że historie przekazywane przez Mangi zawsze mają dobre obyczaje.

Większość mang zawiera treści intelektualne i edukacyjne, które pomagają czytelnikom mangi uczyć się nowych rzeczy.

Jaka jest różnica między mangą a anime?

Specyficzny rodzaj animacji, który ma swoje korzenie w Japonii, nazywa się Anime. Jego charakterystycznymi cechami są wysoki kontrast, żywe kolory oraz motywy science fiction i fantasy.

Manga to forma japońskich komiksów i powieści graficznych. Ma przesadne rysy twarzy i żywe kolory anime.

W Japonii najważniejsze wynalazki i dyskusje kulturowe krążą wokół mangi i anime. Te pola nie są równoważne. Podczas gdy anime obejmuje całą gamę japońskiej animacji, Manga może być uważana za japońskie komiksy.

W opinii wielu dziennikarzy, kulturoznawców i ekspertów na całym świecie są one postrzegane jako związane z charakterystyczną japońską nowoczesną kulturą estetyczną i wizualną.

Krótko mówiąc, anime to seriale telewizyjne lub filmy, podczas gdy Manga to komiksy lub powieści graficzne. Obie formy mediów mają charakterystyczną estetykę wizualną, a wiele mang jest inspiracją dla anime.

Mimo to nie wszystkie seriale anime są oparte na mandze, a większość komiksów nigdy nie jest przekształcana w programy animowane.

Po przeczytaniu tak wielu o mandze, możesz być zainteresowany przeczytaniem ich samemu. Jeśli chcesz sam zostać czytelnikiem mangi, oto lista najlepszych aplikacji do czytania mangi dla użytkowników Androida i iOS.

chrupiąca manga

Crunchyroll Manga jest już dobrze znana jako pionier w streamingu programów azjatyckich i anime. Ma szansę stać się liderem w cyfrowej dystrybucji mangi dzięki swojej aplikacji Manga na urządzenia mobilne.

Użytkownicy tej aplikacji Manga mają nieograniczony dostęp do wyboru najmodniejszej nowej japońskiej mangi. Czytelnicy mangi Crunchyroll otrzymują najnowsze wydania popularnych seriali, takich jak Attack on Titan, Fairy Tail i Space Brothers, gdy tylko pojawią się w japońskich kioskach.

  Jak oznaczać zrzuty ekranu w iOS 11

Członkowie premium uzyskają dostęp do najnowszej mangi, która zostanie opublikowana w Japonii. Ponadto zapewniają pełną kompatybilność mobilną z systemami iOS i Android, a także funkcję „Koma-View”, która pozwala na najbardziej widoczny rozmiar panelu.

Użytkownicy Premium mają nieograniczony dostęp do czytania i mogą przeglądać całą kolekcję serii, kiedy tylko chcą.

VIZ Manga

VIZ Manga ma najbardziej rozbudowaną bibliotekę cyfrową ze wszystkimi Twoimi ulubionymi seriami, w tym Jujutsu Kaisen, Naruto, Death Note, Dragon Ball itp. W tej aplikacji jest wiele różnych gatunków.

Możesz oglądać swoje ulubione seriale na zaawansowanym czytniku mangi VIZ Manga, gdziekolwiek chcesz. Dodatkowo możesz cieszyć się zapierającymi dech w piersiach rozkładówkami dwustronicowymi w trybie poziomym.

Ta aplikacja oferuje wznowienie od miejsca, w którym zostało przerwane, tryby jasne i ciemne oraz możliwość pobierania treści do czytania w trybie offline. Możesz rozpocząć nową serię lub uzupełnić swoją kolekcję starych ulubionych.

Przed zakupem książki w tej aplikacji możesz przeczytać bezpłatne podglądy tomów premium. W aplikacji VIZ Manga regularnie dodawane są zupełnie nowe rozdziały i serie. Najlepsze jest to, że aplikacja jest dostępna na urządzenia z systemem Android i iOS.

Komikologia

Internetowy sprzedawca komiksów w chmurze o nazwie Comixology oferuje ponad 75 000 komiksów znanych firm, w tym DC, Marvel, Image, BOOM, IDW i innych.

Comixology umożliwia czytanie komiksów na różnych platformach, w tym w aplikacjach iOS i Android, Amazon Kindle i przeglądarkach internetowych na komputery stacjonarne.

W kolekcji platformy znajdują się dziesiątki tysięcy mang, w tym setki darmowych komiksów, od ponad 75 wydawców, takich jak Lion Forge, Dark Horse, Oni Press, Dynamite, Valiant, autorzy indie i rysownicy.

Wiele powieści cyfrowych ukazuje się tego samego dnia, co ich odpowiedniki drukowane. Dodatkowo możesz korzystać z menu Comixology, aby odkrywać nowe wpisy według twórcy, gatunku, wydawcy, oceny, fabuły i nie tylko. Możesz nawet użyć narzędzia wyszukiwania, aby zidentyfikować określone tytuły lub artystów.

WebKomiksy

Dla fanów komiksów i mangi WebComics jest bardzo dobrze znaną platformą webtoon. Oferuje wybór najmodniejszych i najnowszych serii mang i webtoonów dla entuzjastów komiksów na całym świecie.

WebComics zawiera wszystkie premium webtoony i mangi, aby dostarczyć Ci najbardziej niesamowitą serię mang, niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem mangi, komiksów, manhwy czy anime.

Najnowsze amerykańskie komiksy, japońska manga, koreańskie komiksy, chińska manhwa i cała kolekcja najpopularniejszych internetowych webtoonów są dostępne w tej aplikacji.

Oferują usługę komiksów online podobną do Webtoons i Mangago. Możesz czytać komiksy internetowe w aplikacjach na iOS i Androida.

MANGA Plus autorstwa SHUEISHA

MANGA Plus od SHUEISHA to najbardziej fantastyczne miejsce dla Ciebie, jeśli chcesz podzielić się ekscytacją z wybitnych osiągnięć bohaterów mangi z innymi czytelnikami mangi na całym świecie.

  Jak korzystać z nowego chronologicznego kanału Instagrama (Android i iOS)

Publikują jedne z najlepszych mang w historii, w tym Naruto, Dragon Ball, One Piece, Bleach i inne.

Najnowsze rozdziały popularnej mangi są bezpłatne każdego dnia, właśnie wtedy, gdy są publikowane w Japonii.

Dzięki tej aplikacji możesz czytać różne atrakcyjne mangi w języku angielskim i hiszpańskim za darmo z dowolnego miejsca na świecie. Aplikacja jest kompatybilna zarówno z urządzeniami z systemem Android, jak i iOS.

Shonen Jump Manga i komiksy

Twój dostęp do całego uniwersum mangi jest możliwy dzięki Shonen Jump Manga i Comics. Ta aplikacja ma najlepszą kolekcję wszystkich najsłynniejszych mang w jednej aplikacji, z mnóstwem świeżych materiałów.

Jest tu wiele mang, takich jak My Hero Academia, Jujutsu Kaisen, One Piece, Chainsaw Man, Demon Slayer i wiele innych. Możesz je wszystkie znaleźć w aplikacji na urządzenia z Androidem i iOS.

Możesz także znaleźć przyjemność w szerokiej gamie innych serii manga, w których występują wszyscy twoi ulubieni twórcy. Wszystkie nowe rozdziały Twojej ulubionej mangi są dostępne do czytania za darmo.

Możesz także uzyskać dostęp do cyfrowego skarbca ponad 15 000 rozdziałów mangi już od 1,99 USD miesięcznie. Nie będziesz się nudzić, bo możesz przeczytać tak wiele różnych serii.

MangaToon

MangaToon to darmowa aplikacja do przeglądania mangi, manhua i komiksów. Wszystkie komiksy tej aplikacji są w żywych kolorach. Istnieje kilka codziennie aktualizowanych komiksów w grze Action, Romance, Boys’ Love, Comedy, Horror i innych.

Dostępnych jest kilka komiksów HD i często są one aktualizowane na urządzenia z Androidem i iOS.

Na Mangatoon możesz teraz przeczytać kilka koreańskich komiksów. Co tydzień na Mangatoon publikowane są również nowe komiksy.

Nie przegapisz aktualizacji, jeśli zasubskrybujesz swoje ulubione komiksy. Większość komiksów jest dostępna za darmo, a MangaToon oferuje również komiksy płatne. Preferowane komiksy można również pobrać, aby móc je czytać w trybie offline.

Ostatnie słowa

W porównaniu do zachodnich kreskówek, Manga jest znacznie bardziej inkluzywna w swojej tematyce. Zajmują się wyobraźnią, oprócz tego, że są wykorzystywane w biznesie czy edukacji.

Prace mangowe powstają nie tylko jako metoda ucieczki przed rzeczywistością, ale także jako sposób na zastanowienie się nad rzeczywistością. Manga to lektura obowiązkowa, jeśli lubisz czytać urzekające, fascynujące historie z oszałamiającymi ilustracjami. Nie powstrzymuj się przed zdobyciem tych literackich perełek.

Następnie możesz sprawdzić niektóre z najlepszych aplikacji do podsumowania książek.

x